Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2017., 17:06   #4661
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Samo im kazes "Sorry" i onda ponavljaju. Meni pali trik
ok, thanks
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 17:42   #4662
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Treba se boriti za gradjane i ne ostaviti ih na cjedilu da propadnu.
Što bi hrvati da tebe nema.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 18:41   #4663
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
U HR trgovinama ima za kupiti utikač koji su koristi u Irskoj?!

koje ti gluposti gruvaš
evo ja sam svojim "glupostima" kupio ne irski nego univerzalni adapter, zamisli taj može ići u bilo koju utičnicu na svijetu, za nepunih 40 kn i to sam još birao trgovine, jer nisam htio platiti neku vecu cifru....ali sta ja znam ja pričam gluposti....


Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
U slučaju extra krize EU plug može u irski utikač (isti se koristi i u GB), eventualno treba ugurati nešto u treću rupu (onu koja odskace od drugih) kako bi se otvorila zaštita. U toj trećoj nema napona pa se može ugurati i nešto metalno, ali za svaki slučaj bolje nešto drveno ili plastično. Ja sam znao ugurat onu žličicu za kavu iz aparata, štapić za ražnjiće i sl.

Putne adaptere sam vidio na više mjesta (stara priča, kad ti ne treba ima ga svugdje, i obrnuto), od chipoteke, svijeta medija i sl. gdje ih i očekuješ, do malih kvartovnih elektro dućana. Govorim o Hr naravno, u Ir ili na otoku ih ima svugdje. Jasno, ima ih i na ebayu, za one koji mogu čekat.
ovo nikako ne preporučujem i to treba izbjegavat u širokom luku, irska i britanija imaju mrežu napajanja od 230V, za razliku od naše (europske) koja ima 220V.......priključivanjem uređaja na napon veći od nominalnog smanjuje se trajnost uređaja, oštećuju se elektroničke komponente samog uređaja (pregrijavanje) i riskira se pregaranje uređaja, to se posebno odnosi na temperaturno osjetljive elemente tipa baterije, transformatori i sl.


Quote:
mariobros kaže: Pogledaj post
Ima li netko ovdje koji je možda otvorio obrt u irskoj pa da može reći kako to ide, koliki su godišnji porezi i doprinosi te vrste obrta.
imas u dokumentarcu "lijepa naša irska" nekoliko ljudi govori o svojim obrtima u irskoj (mozes ga naći u arhivi hrt na njihovim web stranicama)

Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Jedina stvar koja je kljucna odnosi se na ovu dilemu: je li Irska bolja od hr matrixa? Sve ostalo su nijanse.
prekomplexno pitanje na koje nema jednostavnog odgovora.....ovisi sta ti je u zivotu bitno - ako u hr radis normalan posao i imas normalnu plaću, bolje će ti bit (po mom mišljenju) u hrvatskoj, ako si nezaposlen i gladujes, bolje će ti bit u irskoj


ja sam trenutno u hr i trazim posao ovdje - ne bilo kakav posao, ako uspijem u tome, irska me vise vidit nece! s druge strane, ako ne uspijem u tome, vratit cu se u irsku i raditi dok ne nadjem nesto drugo u nekoj drugoj zemlji (njemačka, svicarska, kina, kanada i sl.)
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:16   #4664
U Evropi je vec vise od 20 godina standard 230V, tako da nema nikakve opasnosti za uređaje, pa i da je 220V tih 10V razlike nisu nikakva prepreka i nece unistit nijedan uređaj.

Informiraj se malo prije nego bubnes bezveze.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:41   #4665
Glavatar post ti je presvecan nekako Kao da si odlucio okrenuti novi list zivota.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 04.06.2017., 22:40   #4666
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
ovo nikako ne preporučujem i to treba izbjegavat u širokom luku, irska i britanija imaju mrežu napajanja od 230V, za razliku od naše (europske) koja ima 220V.......priključivanjem uređaja na napon veći od nominalnog smanjuje se trajnost uređaja, oštećuju se elektroničke komponente samog uređaja (pregrijavanje) i riskira se pregaranje uređaja, to se posebno odnosi na temperaturno osjetljive elemente tipa baterije, transformatori i sl.
Mali ti je već odgovorio, u Hr tj. eu je standard 230V već desetljećima. Ali to ti nije jedina greška jer da si u pravu ne bi smio koristit ni adapter koji si kupio zato što taj adapter od 40kn ne mijenja voltažu (eventualno 0.01% zbog kontakta), adapter samo mijenja način na koji uštekaš uređaj. Ali ni ne postoje uređaji za uk i eu, svi rade na toj voltaži bez problema (koja može i varirati).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 00:57   #4667
Guud je potpuno u pravu inace bi pricali o ispravljacima a ne o adapterima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:23   #4668
U vrijeme kad sam ja bio u Irkoj nije kao danas na sve strane bilo tih adaptera i redovno sam nesto umjesto uzemljenja ustekavao da mogu evropske utikace (bez uzemljenja) ustekati u fazu i nulu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 00:00   #4669
Treca noga nije uzemljenje vec samo otvara "vrata" koja su tu kao safety da npr dijete ne moze nesto ugurat. Ta treća noga je najčešće plastična.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:09   #4670
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
U Evropi je vec vise od 20 godina standard 230V, tako da nema nikakve opasnosti za uređaje, pa i da je 220V tih 10V razlike nisu nikakva prepreka i nece unistit nijedan uređaj.

Informiraj se malo prije nego bubnes bezveze.
ne znam koje si struke, moja je elektrotehnika - slaba struja, tako da znam o čemu pričam

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Mali ti je već odgovorio, u Hr tj. eu je standard 230V već desetljećima. Ali to ti nije jedina greška jer da si u pravu ne bi smio koristit ni adapter koji si kupio zato što taj adapter od 40kn ne mijenja voltažu (eventualno 0.01% zbog kontakta), adapter samo mijenja način na koji uštekaš uređaj. Ali ni ne postoje uređaji za uk i eu, svi rade na toj voltaži bez problema (koja može i varirati).
boldano je glupost!može neka potvrda toga?
što se ostalog tiče, svaki imalo bolji adapter ima u sebi diodu (a sad odi na internet i pogledaj čemu služi dioda), cujemo se kad ti pregori uređaj

evo upravo gledam svoj irski adapter - 13A, 250V (moja greška je ono da je mreža u irskoj 230V) i treći krak nije od plastike nego od metala kao i ostala dva, piše da služi kao uzemljenje

Zadnje uređivanje GLAVATAR : 06.06.2017. at 19:33.
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:40   #4671
Misliš led diodu ili...
ili ta dioda ima neku veću svrhu
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:53   #4672
Europa je vec desetljecima na 230V / 50 Hz standardu. 220V / 50Hz imaju Afrika i Azija.
Tih 250V 13A ti je maksimalna dopustena amperaza za taj adapter.

Treci krak na uticnici je uzemljenje a uredjaji koji ne trebaju uzemljenje imaju taj krak plasticni jer im treba da bi otvorili zastitu.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 21:40   #4673
Jesu to tebe ucili prije 30-40god sta je slaba a sta jaka struja, smjesan si, pricas bez objasnjenja. Nauci malo bolje.
MileIng is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 21:47   #4674
Ja znam, za razliku od tebe.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.06.2017., 21:49   #4675
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
evo upravo gledam svoj irski adapter - 13A, 250V (moja greška je ono da je mreža u irskoj 230V) i treći krak nije od plastike nego od metala kao i ostala dva, piše da služi kao uzemljenje
http://www.iec.ch/worldplugs/typeG.htm

https://www.power-plugs-sockets.com/ireland/

A ovako izgleda plug (charger) zbog kojeg se najčešće prodaju adapteri



Kao što sam već napisao, ako imaš uređaj s eu chargerom i želiš ga koristiti u Irl, kupuješ adapter koji ne mijenja voltažu već isključivo priključak.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 23:32   #4676
MileIng i MaliZeleni10.
Ako se dobro sjecam svog skolovanja od prije skoro 20 godina oba dva ste u pravu.
U elektrotehnici postoje dvije podjele, po naponu i po amperazi.
Po amperazi se dijeli na slabu (<1A) i jaku (>1A) struju a po naponu na niski, srednji i visoki napon (MileIng je dao tocnu podjelu).

Svadjate se bezveze
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 15:08   #4677
Da,hm.
Oba su nekako u pravu.
Zašto je i zeleni u pravu,pa evo zašto.
Zato što je sve više od 50 V opasno za život.
Pretpostavljam da je tako razmišljao,a i rekao je to.
Elektroničare su nekada zvali slaba struja.
To su oni što su prtljali kondenaztorima,otporima,diodama
i ostalim elektroničkim tričarijama po RIZu najčešće.
Ta vremena su davno gone
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 02:32   #4678
Šta mislite, tečaj čega se isplati u Hrvatskoj čega treba u Irskoj?

A da taj tečaj zaista bude priznat kao struka.
Gaupera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 08:08   #4679
Quote:
Gaupera kaže: Pogledaj post
Šta mislite, tečaj čega se isplati u Hrvatskoj čega treba u Irskoj?

A da taj tečaj zaista bude priznat kao struka.
Rumunjke naplaćuju 60 eura pola sata u Corku. Nastoj se što više ispraksirat doma i peri.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 01:07   #4680
ima li gdje za kupiti HR hranu u Irskoj?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.