Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 13:21   #4901
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Preko zime nema sezonskih letova tipa Dublin - Zadar.
Postoje jeftinije opcije Dublin/Cork - Manchester - Zagreb, Dublin - Brussels - Zagreb, Dublin - Budapest, Cork - Amsterdam - Zagreb i jos neke. Postoje letovi za Veneciju i Bergamo ali ne znam jel ih ima cijelu godinu ili su isto sezonski.
Ako ti je frka uvijek mozes platit 1000E let i otic Lufthansom

Nasa vozacka vrijedi normalno, cak i ona roza knjizica. Mozes i osigurat auto sa tom knjizicom na Irske rege ali ce te kostat vise tako da se isplati prebacit na IRE vozacku ako odlucis ostati. Koliko se sjecam kosta oko 50E. S druge strane ako imas rozu HR knjizicu i uhvate te da prebrzo vozis, pricas na mob itd. dobit ces samo novcanu kaznu ali neces dobit kaznene bodove.
Pa dobro mene vise zanima Split ili jos bolje Zadar. Zbog bus veza sa mojim gradom.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:26   #4902
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Jedan smjer 400E

Uredno putujem Cork - Amsterdam - Zagreb sa KLM-om za 220E povratna karta. Ovi ostali su jos jeftiniji ali sam lijen do Dublina busom.
A kolko cekas u Amsterdamu?

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ne izmišljaj

platio sad u svibnju 400 eura sa Lufthansom:

Zagreb - Frankfurt - Dublin
Koji si ti baksuz
Pa sjednes na bus u Zagrebu, za 3 i pol cuke si u Zadru za 10-12€ i od tam na Ryan za trecinu cijene koju si ti platio.
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:28   #4903
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Pa dobro mene vise zanima Split ili jos bolje Zadar. Zbog bus veza sa mojim gradom.
Azair
Skyscanner
Flightmate

Ili mozes direktno pogledat na stranice aviokompanija koje voze za Split ili Zadar u tim mjesecima dal im se letovi podudaraju sa letovima iz Dublina
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:29   #4904
Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
A kolko cekas u Amsterdamu?
sat i pol
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:30   #4905
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Jedan smjer 400E

Uredno putujem Cork - Amsterdam - Zagreb sa KLM-om za 220E povratna karta. Ovi ostali su jos jeftiniji ali sam lijen do Dublina busom.
kakav jedan smjer - povratna karta kupljena mjesec dana prije polaska
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:31   #4906
Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
A kolko cekas u Amsterdamu?



Koji si ti baksuz
Pa sjednes na bus u Zagrebu, za 3 i pol cuke si u Zadru za 10-12€ i od tam na Ryan za trecinu cijene koju si ti platio.
ja sam za 3 i pol sata već u Irskoj dok se vozimo busom do Zadra
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:32   #4907
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
sat i pol
ko i ja

npr. letim iz Dublina ujutro u 6 i već sam u 12.30h u Zagrebu na ručku kod svojih
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:34   #4908
kaj nema više letova iz Osijeka za Irsku

čudi me da i dalje nema direktnih letova ZG - DUBL
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:42   #4909
Sve te jeblo 425 e povartna u decembru... KLM-om...
Pa za 500 odem all inclusive na Majorku.
Kruskha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 14:34   #4910
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kakav jedan smjer - povratna karta kupljena mjesec dana prije polaska
Nelosa cijena za Lufthansu, svejedno preskupo jer meni je KLMom usteda od 600E do 800E (4 osobe) a da ne govorim da ne moram do Dublina nego mi je iz Corka. Krenem u 6 ujutro a sletim u 1 popodne.

Quote:
Kruskha kaže: Pogledaj post
Sve te jeblo 425 e povartna u decembru... KLM-om...
Pa za 500 odem all inclusive na Majorku.
Bacio sam pogled, ima u 12. mjesecu povratnih za 250E koliko hoces. 26.12. do 8.1 tak nesto ja planiram, trenutno je 270E povratna
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 14:53   #4911
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Nelosa cijena za Lufthansu, svejedno preskupo jer meni je KLMom usteda od 600E do 800E (4 osobe) a da ne govorim da ne moram do Dublina nego mi je iz Corka. Krenem u 6 ujutro a sletim u 1 popodne.
bravo

bum i ja pogledal KLM
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 14:54   #4912
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post


Bacio sam pogled, ima u 12. mjesecu povratnih za 250E koliko hoces. 26.12. do 8.1 tak nesto ja planiram, trenutno je 270E povratna
Sad sam i ja iskopala za 278 E.
Nisam pametna da sad bukiram...nekak mi prerano...netje bas previse dizat oko 10-tog mjeseca?
Kruskha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 11:54   #4913
Ima li određeno vrijeme kada je bolje ici za irsku zbog ponude poslova?...nesto sam cito da ima perioda kad je slabija ponuda...i koliko prije treba rezervirat kartu?
im2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:12   #4914
Quote:
im2107 kaže: Pogledaj post
Ima li određeno vrijeme kada je bolje ici za irsku zbog ponude poslova?...nesto sam cito da ima perioda kad je slabija ponuda...i koliko prije treba rezervirat kartu?
moraš si uzeti dovoljno love:

1. da živiš od toga dok tražiš posao + povratak za natrag ak ne nađeš

2. da živiš od toga bar mjesec dana prije prve plaće ako nađeš posao

3. sve je u eurima. bez 2.000 eura početnog novca nemoj ni dolaziti
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:28   #4915
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
moraš si uzeti dovoljno love:

1. da živiš od toga dok tražiš posao + povratak za natrag ak ne nađeš

2. da živiš od toga bar mjesec dana prije prve plaće ako nađeš posao

3. sve je u eurima. bez 2.000 eura početnog novca nemoj ni dolaziti
To sve vec znam, al me zanimalo dal sam si izabro dobar period za odlazak...totalno sam zbunjen, vec sam procito svega i svacega....inace plan mi je krenut put irske u 1 mjesecu
im2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:31   #4916
Dobar period je onaj u kojem imaš ugovor u ruci. Pusti avionske karre i sl... Istina je da se tu može profitirati, ali ako je s druge strane posao u pitanju, onda je razlika u cijeni avio karte nebitna.
Ako možeš, probaj naći posao dok si još u RH. Jeftinije ti je i manje stresno.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 02:12   #4917
@splicanka, cestitam za konstruktivno pisanje, pogotovo se slazem u svezi pusenja trave, tj.drogiranja. Svi nasi ljudi kojie sam tu upoznao (osim jednoga, ali taj se vratio u domovinu) puse doslovno svaki hebeni dan. Najjaci su mi kad to rade pred vlastitom djecom, tj. u susjednoj sobi, kao nece oni skuzit, a-a. Odlican primjer...

To zlo se previse rasisrilo, setajuci Dublinom mozes cesto namirisati vutru, ono uopce se ne boje murije, wtf. :/
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 12:50   #4918
Quote:
im2107 kaže: Pogledaj post
To sve vec znam, al me zanimalo dal sam si izabro dobar period za odlazak...totalno sam zbunjen, vec sam procito svega i svacega....inace plan mi je krenut put irske u 1 mjesecu
Pitanje je na mjestu, ali nažalost koliko vidim nisi dobio odgovor, osim ovog o ugovoru što ne pomaže jer je evidentno da nemaš dogovoren posao već ideš u Irsku tražiti posao, uostalom kao i većina onih koji odlaze.

Ne znam koliki su ti troškovi u Hr (jer nema smisla čamiti u hr, plaćati podstanarstvo itd čekajući), ali općenito 1-2 mjesec su pušiona, ekipa se istrošila za božić i novu godinu, vrijeme je loše, dani su kratki, ljudi manje izlaze što automatski znači manja potrošnja u trgovini i uslužnim djelatnostima (a time i manja potražnja za radnom snagom). Dolaskom proljeća, nešto ljepšeg vremena i dužih dana stvari se popravljaju, to bi po mom mišljenju bio i idealan termin za odlazak, dok su još studenti zauzeti učenjem pa ne mogu doć na tržište rada rušit cijenu. Samo jasno sve je to teorija, u praksi možeš nać posao u siječnju, a isto tako možeš patit i u travnju jer nisi jedini koji je računao da je tad lakše pa se stvorio višak. Sam ćeš morat odlučit ovisno o tvojoj individualnoj situaciji.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 13:36   #4919
Quote:
im2107 kaže: Pogledaj post
To sve vec znam, al me zanimalo dal sam si izabro dobar period za odlazak...totalno sam zbunjen, vec sam procito svega i svacega....inace plan mi je krenut put irske u 1 mjesecu
probaj si naci domacina na workawayu ili helpx-u, moze bit puno lakse nego da odmah trazis i placas smjestaj.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:02   #4920
Quote:
im2107 kaže: Pogledaj post
Ima li određeno vrijeme kada je bolje ici za irsku zbog ponude poslova?...nesto sam cito da ima perioda kad je slabija ponuda...i koliko prije treba rezervirat kartu?
Sve ovisi koliko si kvalificiran, tj koji posao trazis.
Ako si OK i sa NKV poslom, nades ga u roku par tjedana bez obzira na doba godine.

Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
@splicanka, cestitam za konstruktivno pisanje, pogotovo se slazem u svezi pusenja trave, tj.drogiranja. Svi nasi ljudi kojie sam tu upoznao (osim jednoga, ali taj se vratio u domovinu) puse doslovno svaki hebeni dan. Najjaci su mi kad to rade pred vlastitom djecom, tj. u susjednoj sobi, kao nece oni skuzit, a-a. Odlican primjer...

To zlo se previse rasisrilo,
Ima ljudi koji smatraju...tj, znaju, da trava nije zlo i droga. Ako je tvoje misljenje drugacije, ne mora nuzno znaciti da si u pravu.

Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
setajuci Dublinom mozes cesto namirisati vutru, ono uopce se ne boje murije, wtf. :/
To ti je zato sto je Dublin grad mladosti koji se popunjava mladim ljudima sirokih pogleda na svijet...zeljnih slobode i novih iskustava.
A jako velika vecina open-minded ljudi voli konzumirati tu opasnu i zlocudnu drogu
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.