Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2008., 16:18   #21
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Kod mene je bila obrnuta situacija, šopali me antimikoticima, a ja imam dishidrozu.
Jel tebi to otislo? Ja poludit hocu vec mjesec i pol otkako je valjda zima i suh zrak pa mi je jos gore. Sve sam moguce izredala ali noge me ne sluze kako spada. Mislim da cu jos probati hidrokortizonske masti jer nemaju sistemsku apsorpciju i ako to ne upali nemam pojma sto da radim ... stalno ide ukrug...

Imam gradiliste iza zgrade i sumnjam cak i na cementnu prasinu da me to jos vise iritira!

Meni je sve pocelo kao kontaktna alergija na nikal... pa sam zavrsila na pompholyx - u i tako ukrug vec godinu i pol (bas otkako imam gradiliste iza zgrade...)
__________________
"Postoje samo dvije beskonačne stvari - svemir i ljudska glupost... ali za svemir nisam baš potpuno siguran" A. Einstein
AHSATAN GNUS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:40   #22
Ja sam tu na temi usamljeni jahac... nema veze. Ajd ako netko bude citao samo da kazem da je sve proslo napokon nakon skoro 3 mjeseca uz Diprogentu i Exomegu.
__________________
"Postoje samo dvije beskonačne stvari - svemir i ljudska glupost... ali za svemir nisam baš potpuno siguran" A. Einstein
AHSATAN GNUS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 14:10   #23
moje iskustvo

Nakon puberteta mi je pocela dishidroza. Dijagnosticirana mi je nakon desetak godina. Pomaze mi Lokakorten N, izbjegavanje deterdenta i narocito sampona. A onda sam upoznala jednog pametnog doktora i dobila savjet koji djeluje. On je lijecnik opce medicine. U dubljoj kadici u tekuci sapun kapnuti nekoliko kapi etericnog ulja lavande i nekoliko kapi etericnog ulja cajevca i doliti mlake vode. Pet minuta tocati dlanove a potom stopala. Prvih par puta koza bridi, a potom postane ugodno. Narocito kad se vidi veliko poboljsanje. Navodno bi bilo dobro dodati i par kapi jabucnog octa no on mi previse smrdi i odustala sam od njega. Posusene ruke i noge pametno je obilno namazati kremom i otici spavati. Radila sam to lani, prva dva tjedna skoro svaki dan a potom jos recimo dva mjeseca svaki treci ili cetvrti dan. Vec godinu dana nemam nikakvih problema. Po mom omiljenom doktoru ovo treba raditi zimi jer vrucina potice dishidrozu.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:00   #24
Question

Krenula sam tražiti po forumu ima li nešto o ekcemu (ili nečem sličnom) na nogama i natrčala na ove postove.
Sada se sve više vidim u ovim dijagnozama. Moram priznati da još nisam otišla doktoru jer mi se crvenilo i vodeni plikići koji pucaju pojavili po nožnim prstima prije par dana, pa pokušavam sama to zaliječiti. Mazala sam sa Sinopen kremom (niš koristi) i sa Bivacyn masti (mislim da se tako zove, ima prašak, sprej i mast), ali za sada ništa ne pomaže.
Jedino što sa sigurnošću mogu reći da svrbi za poluditi!!!
Najgore je što radim na takvom mjestu da moram imati najlonke (btw koje mrzim iz dna duše) i cipele, pa dok dođem doma stanje je sve gore i gore.
Moram priznati da sam prvo pomislila da sam dobila nekakvu alergiju zbog nekih novih cipela (možda koža nije neke kvalitete... ali cipele su jako udobne i bila sam sva sretna kada sam ih kupila), ali sada više nisam sigurna.
Znam da ćete mi sada svi reći da odem prvo doktoru, ali zanima me ima li netko sa sličnim problemom, a da nije ova gore navedena boleština???
S čime bi si mogla pokušati pomoći?
__________________
...i ja se isto svemu čudim...
What the fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 16:05   #25
Quote:
What the fuck kaže: Pogledaj post
Najgore je što radim na takvom mjestu da moram imati najlonke (btw koje mrzim iz dna duše) i cipele, pa dok dođem doma stanje je sve gore i gore.
Ja bih da sam na tvom mjestu prvo pokusala naci takve "najlonke" gdje je sastav 100% polyamid ili nylon tj. bez lycre. Kako ti je oko struka gdje imas lastiku? Je li te svrbi u struku? Moje noge npr. i tijelo ne podnose lycru i elastan.

To na prstima sitni pristici moze biti svasta ali najvise mi djeluje kao pocetak ovoga .ranja koje ja imam (meni je pocelo na palcu lijeve noge i na jednom prstu na ruci i tad mi se cinilo beznacajnim, da bih nakon dvije godine imala ukupne ruke i stopala povremeno neupotrebljive!).

Uzmi uputnicu svakako i odi dermatologu!
__________________
"Postoje samo dvije beskonačne stvari - svemir i ljudska glupost... ali za svemir nisam baš potpuno siguran" A. Einstein
AHSATAN GNUS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 16:40   #26
Quote:
mare2406 kaže: Pogledaj post
izbjegavanje deterdenta i narocito sampona. A onda sam upoznala jednog pametnog doktora i dobila savjet koji djeluje. On je lijecnik opce medicine. U dubljoj kadici u tekuci sapun kapnuti
Kako izbjegavas deterdzent i sampon - a koristis tekuci sapun?
Sapun je OUT!
__________________
"Postoje samo dvije beskonačne stvari - svemir i ljudska glupost... ali za svemir nisam baš potpuno siguran" A. Einstein
AHSATAN GNUS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 21:45   #27
Dishidroza

Ljudi!

Ako ima itko tko ima neko DOBRO i DJELOTVORNO rješenje za dishidrozu JAVITE SE!!!
Ovo mi je već sedmo ljeto s dishidrozom i s prvim većim temperaturama u zraku sve mi se vratilo.
Pliz!!!
valek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 00:21   #28
Bok. Meni se to nekad zna pojaviti na dlanu ili prstima, narocito kad se znojim. Nikad nije prerasireno, ali zna potrajati. Zadnji put kad sam to imala stavila sam malo Pavloviceve masti i moram priznati da je proslo brzo.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 14:08   #29
Vec je bila ova tema pa potrazi tu staru, ima pametnih savjeta. Ja se s tim borim vec 20 godina, svako proljece. Pomaze mi Lokakorten N krema, ne mast, nekoliko dana i oljusti mi se sva koza pa sam na miru. Kad su toplija ljeta ponekad mi se ponovi. Lani prvi put nisam koristila Lokakorten. Poslusala sam jednog doktora. U dublju kadu na par kapi tekuceg sapuna stavila bih desetak kapi lavande i desetak kapi cajevca, oba kvalitetna etericna ulja, i dolila vode. Prvo u tome tocas ruke a potom i stopala, 5 do 10 minuta. U pocetku pecka, ne neugodno i ne neizdrzivo. A nakon par dana se vidi poboljsanje. Ja sam to radila kad bi zatoplilo. Po njemu treba to cilu zimu. I jos dodati jabucni ocat. Probala sam s octom i ne svida mi se. Sad opet tocam, vec par tjedana, ne bas svaki dan i prilicno mi je dobro.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 22:27   #30
Quote:
mare2406 kaže: Pogledaj post
Vec je bila ova tema pa potrazi tu staru, ima pametnih savjeta. Ja se s tim borim vec 20 godina, svako proljece. Pomaze mi Lokakorten N krema, ne mast, nekoliko dana i oljusti mi se sva koza pa sam na miru. Kad su toplija ljeta ponekad mi se ponovi. Lani prvi put nisam koristila Lokakorten. Poslusala sam jednog doktora. U dublju kadu na par kapi tekuceg sapuna stavila bih desetak kapi lavande i desetak kapi cajevca, oba kvalitetna etericna ulja, i dolila vode. Prvo u tome tocas ruke a potom i stopala, 5 do 10 minuta. U pocetku pecka, ne neugodno i ne neizdrzivo. A nakon par dana se vidi poboljsanje. Ja sam to radila kad bi zatoplilo. Po njemu treba to cilu zimu. I jos dodati jabucni ocat. Probala sam s octom i ne svida mi se. Sad opet tocam, vec par tjedana, ne bas svaki dan i prilicno mi je dobro.
Hvala ljudi...bar netko!
Znam da je bila tema al sam fakat u komi jer sam prošle godine odustala od svih klasičnih liječnika pošto mi se čudovište proširilo na oba stopala i šake tak da sam cijelo ljeto nosila niske čizme (broj veće ) i hodala s pamučnim rukavicama, a medicina mi je nudila i dalje samo kreme s kortikosteroidima i vodili su me pod kontaktni ili neurodermatitis. Dobila sam pravu dg. tek krajem kolovoza a do tad sam dobila već lagani slom živaca jer sam imala otvorene rane na šakama i stopalima i jedva funkcionirala. Kada su mi opet ponudili kortikosteroide ( ovaj puta injekcije ) odustala sam i prešla na ayurvedu (stara Indijska medicina) koja mi je i pomogla...al evo s prvim višim temperaturama grunulo opet s time da trenutno imam reakciju na cijeloj podlaktici i u fazi sam kada se još nije počelo ljuštiti. Prosurfala sam net i sve ono što je opisano i prikazano na fotkama su moje faze prije dvije godine!!! Tješim se što idem u ponedjeljak jednoj dermatologici u Sloveniju koja radi s nekim magnetnim aparatom koji dijagnosticira i liječi: alergije, autoimune bolesti, gljivična oboljenja itd. i navodno je poglo jednoj gospođi koja je imala slično stanje kao i ja. Isto tako hvala za savjet s eteričnim uljima, probam pa javim kao i za tetu slovenku! Pusa...hvala...hvala...hvala!!!
Tek tolko nek se zna; grunula sam u ovih sedam godinica cca. 50.000 kn na privatno liječenje!!! Bankrotirat ću al nema veze samo da se rješim čudovišta!
__________________
Valek
valek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 15:42   #31
evo slucajno naletio na ovo,,,,imam ja nesto slicno na ruci,,mali pristici,,svrbi malo,,puknu,i stvre mi se rane,,,prosle godine je bilo katastrofa,,,,a sada imam pokoji pristic taj,,i ne svrbi vise jako,,,al ne prolazi,,,nisam nikada snicim mazo,,,
__________________
...u raju je ljepo al u paklu je ekipa...
swizach is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:38   #32
Quote:
swizach kaže: Pogledaj post
evo slucajno naletio na ovo,,,,imam ja nesto slicno na ruci,,mali pristici,,svrbi malo,,puknu,i stvre mi se rane,,,prosle godine je bilo katastrofa,,,,a sada imam pokoji pristic taj,,i ne svrbi vise jako,,,al ne prolazi,,,nisam nikada snicim mazo,,,
Vidim da je tema već bila otvorena a ja otvorila istu prekjučer jer sam ponovo u groznoj fazi! Pročitaj kaj sam napisala pod otvorenu temu dishidroza i odgovorila sam isto tako na temu vodene bradavice na rukama! Odi na net na wikipedu i ukucaj dishidroza pa usporedi slike sa svojim simptomima. Javi se dermatologu!!! Vjerojatno hoćeš kad pročitaš kaj sam sve do sada prošla i u kojoj sam sada fazi! Sretno...najiskrenije od sveg srca!
__________________
Valek
valek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 12:08   #33
Meni se moje stanje smirilo nakon što sam močenje ruku i izlaganje detergentima svela na minimum (kupila sam si perilicu suđa) Dobila sam Diprogenta mast od dr. opće i sad mi se osip koji sam imala na obje šake, sveo na kažiprst desne ruke i to na zglobu. Ono što sam ja primijetila je da je u mom slučaju pojava novih plikova na neki način povezana s mensturalnim ciklusom. Uglavnom, uvijek mi bukne par dana prije početka menzesa. Pošto to kod mene traje već 2 godine, Diprogentu koristim samo kad skužim da je stvar ponovo buknula. Namažem prije spavanja i do jutra se povuče.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 11:40   #34
dishidrozu sam dobila još kao klinka, ali dijagnosticirana mi je prije 6 mjeseci.javlja se samo po rukama i to obavezno u proljeće,a traje po mjesec dana.pomaže mi samo belosalic krema
cartier1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 21:03   #35
evo nakon 2 i pol godine mučenja sa svrabom i pucanjem kože na svim naborima na rukama, posjetama dvojici dermatologa od kojih me prvi liječio od gljivica, a drugi rekao da je to kontaktni dermitis te mi pripisao 10-ak komercijalnih kremica na koje bi uzalud potrošio sigurno preko 1000 kuna, moja bolest je napokon dobila ime

ja srećom nemam još na tabanima, ali imam na rukama. počelo je na dva prsta desne ruke (od kombinacije jakog stresa, pojačanog močenja ruku i korištenja više vrsta kremica i šampona zbog male djece), proširilo se na sve prste desne ruke, pa na prste lijeve ruke, nakon toga na nadlanice obje ruke (najviše oko ovih kostiju od prstiju, nemrem se sjetit kako se zovu), te se bojim da mi je počelo polako zahvaćati podlaktice.

za sada još ništa nije pomoglo da izliječim skroz. samo jednom mi se povuklo i zacijelilo dok sam 7 dana nosio gumene kirurške rukavice i radio sa ljepilom za pločice. jest da su stalno bile probušene i unutra se nakupljala voda, većinom uprljana ljepilom za pločice, ali zacijelilo je.
i kad sam se vratio natrag u zagreb, sav happy jer sam se napokon izliječio, evo boleštine natrag, tako da mi je prvo palo na pamet - stres. tamo na vikendici iako sam crnčio ko konj, nisam bio pod stresom. priroda, friškiji zrak, daleko od posla...čisto drugi uvijeti za život.

i samo za kraj, što se svraba tiče, ja imam drugačiji pristup. ne češkam to više do krvi, jer si samo rane napravim koje se lako mogu inficirati. ja kad već počinje nesnosno svrbit, gurnem ruke pod kipuču vodu. pojačavam toplu vodu sve do granice izdržljivosti. jest da peče, ali ugodno. stvarno je ugodno. i da još pojačam tu ugodu, lagano masiram prste gdje svrbe. i tako par desetaka sekundi.
kada maknem ruke od vode, prsti lagano bride, tamo gdje je bio svrab pobijeli, a ostatak kože pocrveni. nakon toga par sati sam miran.
znam da vruča voda isušuje kožu i da se to ne preporuča, ali od dva zla ja biram manje, za mene povoljnije.

u nadi da ćemo jednom i mi dočekati rješenje našeg problema, srdačan pozdrav svima oboljelima od ove nesnosne boleštine.
ogi2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:28   #36
Joj, pročitala sam ovu temu, i mogu reći samo jedno: bojala sam se atletskog stopala, ali sada se molim da ga imam, a ne dishidrozu! Nadala sam se da ću dishidrozu izliječiti čas posla, a sada kad sam ovo pročitala - ajoj.

Samo, moj problem nije počeo sa nikakvim plikovima: naprosto su mi se na moru strašno osušila stopala, nisam dovoljno mazala (barem tako mislim), i počele su pucati pete: okomite ragade (pukotine u koži). Već to je bilo grozno gadno, boli, ne možeš hodati, obuti se...onda malo zacijeli (svako večer i jutro mazanje svim mogućim maščobama-grozno!), pa opet pukne. Onda se inficiralo, cijela peta, pa sam pila antibiotike i mazala antibioticima...sad je sve konačno zacijelilo ali tabani su mi suhi do ludila i svrbe grozno, pola noći sam budna i češem se, ali tako su suhi kao da češem papir ili stiropor (a 2-3 sata ranije sam se mazala pola sata.)..Najgore je sto me sad počinju svrbiti i dlanovi, i crvenilo se pojavljuje po linijama po dlanovima..ponekad svrbe prsti. Ali nigdje nikakvih prištića, ništa ne curi, koža se samo doslovce "rascvjeta", i tvdi keratozni rubovi su suhi kao barut ili krhotine..i tako do krvi ako ne mažem.

Pročitala sam sve vaše komentare, ali svima je drukčije nego meni: sa osipima, prištićima, curenjem...a ja to ništa nemam. Ima li netko simptome kao ja? I da li je to riješio? Ako ima, a još nije riješio, idemo zajedno to otpiliti: ja nemam namjeru ovako se zezati godinama, ni slučajno...
tražilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 19:19   #37
meni se razvilo na rukama......i trajalo cijelo ljeto(prošlo),morala sam se kupat i prat kosu u rukavicama....katastrofa....okidač je bilo pretjerano čišćenje, ruke u vodi i deterđent.....kad je odlepršala vještica na metli (svekrva) raspodjelila sam dio radnih zadataka mužu i promjenila struku....sad je sve ok...
izbjegavat sve deterđente tekuće i prljavštinu..prolazi ako se pazi...morala sam dat otkaz u dućanu jer bi mi za salamoreznicom krvarila koža u doticaju s tećnošću iz salame..bila je dovoljna jedna kap...zamisli kako mi je bilo jest rajčicu bez rukavica a ona kiselina ti otvara rane..idealno bi bilo kod kuće što manje čistiti par mjeseci da se ojača zaštitni sloj kože
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 23:30   #38
imam novost

upravo mi je super pomogla eucerin krema sa ureom. ima u svim apotekama.

prvo sam krenuo sa 5% uree. to mi je super vlažilo kožu i pucanje je prestalo, ali je ipak još svrbilo.
ta 5% je za ruke, ali unutra sam pronašao prospekt koji kaže da 10% smanjuje svrbež.
ta od 10% je za noge, ali ipak sam sa njome mazao ruke, i evo nakon 10-ak dana nema svraba, nema sušenja i nema pucanja.
sa 10% uree mažem ujutro i navačer, a preko dana još jednom ili dvaput sa 5%.

probajte...
ogi2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 10:25   #39
i zaboravio sam jedno upozorenje:

te kreme peku po ranama ko sam vrag jedno 5 minuta. ali da se izdržati i poboljšanje je očito već nakon 7 dana.
ogi2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 14:18   #40
dishidroza

Ekipa, ako bi mi netko mogao nešto pobliže napisati o dishidrozi, odnosno kako se najbolje liječi (umiruje)
Hvala, pozdrav.
LARA0402 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.