Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2007., 18:52   #21
Ma mislim i ja sam ogromna i gore i dolje... samo gore malo ogromnija nego dole. I probavalasam puno vjencanica i ja se u tome nicemu ne vidim. Izgledam ko hrpa slaga.

A ono za krojacicu... mozda... kad bi znala za neku provjereno dobru krojacicu.
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 19:04   #22
cure, a kaj znači "velike", nemaju svi iste kriterije. za anoreksične manekenke su sve žene "velike". stvarno me zanima? možda ipak niste velike kak se zamišljate
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 19:12   #23
Ja ziher jesam. nemam 5 kila viska... imam dosta vise
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 19:14   #24
Dobro pitanje Kitty Kat! I mene to zanima..... mislim da niste baš tako ogromne kao što pričate... al vas skroz kužim..... ja sam jedan hm renesansni tip žene (čitaj oblik kruškice ) i moji su me bokovi uvijek opterećivali..... bilo me je skroz frka kako ću si pronaći vjenčanicu i skroz sam izbjegavala uske modele... dok ih naravno nisam probala i uvidjela kako uži, a pogotovo sirena krojevi dobro stoje na ženskama s oblinama jer haljina bar ima na čemu stajati... cure meni su sve haljine bile velike , a stvarno nisam mršavica.... zato se nemojte bedirati, haljinu ćete naći sigurno samo krenite probavati i probajte što više modela, a na taj dan ćete izgledati prekrasno bez obzira na kilicu viška, a i vaši su vas muški takve zavoljeli..... a to je ono najvažnije....... ono što nosiš unutra i kako zračiš, zar ne?
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 20:42   #25
Ja mislim da imam najveći problem! Jako sam niska (152cm), a prilično široka, neću o kilama al recimo da nosim konfekcijski broj 40/42. Mislim da ću imat problem, da ona vjenčanica koja će mi po širini bit dobra, bude puzala po podu. Kaj mislite ima li nade zamene osim šivanja po mjeri?
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 20:45   #26
Ja sam 160 cm i nije mi to predstavljalo problem pri odabiru haljine.. a čuj sve su one strašno dugačke i uglavnom svaka cura mora kratiti.... gle, ja ću se malo podići s visokim petama, vjenčanicu će skratiti i stvar riješena..... nemoj se sekirati, obuci pete i na probavanje...... sigurno ćeš naći nešto....
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 20:48   #27
Helly, slažem se s kikicom, mislim da ti je najmanji problem kratiti, puno je niskih cura tak da u salonima to uopće nije problem, ja imam problem da sam visoka 176 i ne mogu obuti pete taj dan koliko god bi htjela jer je dragi visok taman ko ja...mada bi se čim počne svečanost prezula, ali ipak, nekako je elegantnija peta uz vjenčanicu...
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 21:15   #28
Ajde super, sad ste me utješile! Thanks!
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 13:49   #29
I ja sam niska, 162cm. Isto ću obuti visoke pete, skratiti haljinu i problem rješen. I mene zanima ovo "velike". Frendica je visoka 165 i ima 70kg, a izgleda mrak, ima obline, sve je čvrsto i ne bi joj dala toliko kila nikad. To je ono što smo si mi sve utuvile u glavu da moramo imati 50kg da bi bile lijepe. I ja imam poveći donji dio i krinolina ga savršeno pokrije. Koliko god ja smršavila uvijek sam neproporcionalna, gornji dio mini, a dupe i noge maxi, što ću kad sam takve građe.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 14:26   #30
Ja sam imala noćne more noć prije nego što sam išla vjenčanicu tražiti. Sanjala sam da ni u jednu ne stanem, da sve puca. Živa koma. Na kraju je sve dobro ispalo. Vjenčanica koja se meni svidla taman ide na mene. Neke vjenčanice se mogu smanjiti za 2 broja ili povećati. Ali nemojte se brinuti. Ako se osjećate zadovoljne u svom tijelu, za sve ostalo nije važno. Uvijek će postojati neko kome bumo debele i neko kome bumo lijepe.
A vjenčanica sama po sebi skrije nedostatke, a pokaže ono najbolje.
__________________
Ze29
ze29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 21:17   #31
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
I ja sam niska, 162cm. Isto ću obuti visoke pete, skratiti haljinu i problem rješen. I mene zanima ovo "velike". Frendica je visoka 165 i ima 70kg, a izgleda mrak, ima obline, sve je čvrsto i ne bi joj dala toliko kila nikad. To je ono što smo si mi sve utuvile u glavu da moramo imati 50kg da bi bile lijepe. I ja imam poveći donji dio i krinolina ga savršeno pokrije. Koliko god ja smršavila uvijek sam neproporcionalna, gornji dio mini, a dupe i noge maxi, što ću kad sam takve građe.
Hm, ja nemam samo jedan određeni dio koji treba sakriti. Meni je sve to proporcionalno raspoređeno, čitaj: ima me svuda.
Sutra idem u ophodnju po salonima, pa bum vidla kaj bu od sveg skupa ispalo.
Nadam se da ja nebum imala noćas noćne more.
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 22:59   #32
Kod mene vam je problem što na svojih 180 cm imam i podosta kila tako da se bojim da za mene stvarno neće postojati vjenčanica... Bila sam dosad samo u jednom salonu i kad sam vidjela kako mi stoje i da nema nijedne za mene izbedirala sam se do zla Boga Svjesna sam da svejedno moram imati prvo nošenje jer za mene ne posoji već nošena a da ne govorim da mi je baš teško pogoditi ukus!
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 08:49   #33
Hej, Morfina...
Pa i sama kažeš da si bila samo u jednom salonu...Vjerujem da te ipak u nekom čeka tvoja haljina! Ti, girly, imaš manekensku visinu :klap: pa brzo u potragu...
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 09:54   #34
Morfina, ja imam isti problem ko ti... i bila sam u dosta salona. U mojoj velicini je JAKO suzen izbor.. samo u par salona 3-4 vjencanice... i sve su mi bile preruzne... Tako da sam se odlucila na sivanje. Iako jos ne znam gdje. Moram odluciti u sljedeca dva tjedna jer dolazim u ZG i moram ju dati sivati
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:52   #35
Da cure, visina je o.k- ne daj bože da s ovim kilama imam 10 cm manje, ali stvar je u tome da ti u salonu prvo zbog visine moraju dati duugačku haljinu pa se ta još mora moći i zakopčati što je kod mene mission impossibile Dakle sama proba je otežana jer samo otprilike vidim kako mi stoji jer otraga na leđima nije zakopčano. To suzi izbor u startu na par vjenčanica koje ionako moraju dodatno naručivati moju veličinu- prvo nošenje- cijena koju oni hoće!
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:59   #36
morfin@, kužim da bi htjela prvo isprobati kakav ti tip vjenčanice stoji. i ja sam se bojala ići na prvu probu,ali me kuma hrabrila pa sam otišla i nisam ni ja mogla zakopčati sve na leđima,ali mi je teta u salonu pridržavala rukom da vidim kako bi to izgledalo kad bibilo zategnuto kako treba. i na kraju sam izašla iz dalona puno optimističnija jer vjenčanice samim krojem stvarno prave lijepu figuru.
a zašto si ne bi dala šivati vjenčanicu, ne u salonu gdje iznajmljuju vjenčanice, nego se probaj raspitati kod mladenki koje su tamo iznajmile prvo nošenje a da je haljina za njih bila šivana kod koje su krojačice išle na probe. ja sam tako našla svoju krojačicu to ti je mrvicu veća zezancija (ukoliko sama nabavljaš materijal, ali može ti ga i krojačica nabaviti), ali je znatno povoljnije i dobiješ haljinu po svojoj mjeri i kao šećer na kraju vjenčanica ti ostane.
purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:18   #37
Ja pred Uskrs dolazim u Zagreb, pa do onda moram odluciti di cu sivati haljinu. Javit cu vam kaj sam smislila i kako je bilo
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:25   #38
Zapravo se bojim nepotrebnih komplikacija- ne znam da li bih u neku krojačicu bila sigurna niti gdje bih našla takve materijale. Ne sviđa mi se to što po salonima (niti na netu) gotovo uopće nema vjenčanica s bilo kakvim rukavićima. Nisam baš za to da mi salence leluja iznad korzeta!
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:30   #39
Na sve vjencanice ti se daju "nadostuklati" rukavici... Ja isto ne dolazi u obzir da mi lelujaju "zastavice" na rukama
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:45   #40
morfina, jesi probala vec vjencanice za rukavima? ja imam isto jace ruke i kad sam probala jednu sa rukavima sam izgledala kao neka tetkica, grozno na kraju sam uzela vjencanicu bez rukava i super stoji! probaj svkakvih modela, nedaj si zasmetat sto se neda odostraga zatvorit.. kad probas sve vrste onda mozes vidit sto ti stoji a sto ne.... kad sam bila na probi su bile dvije cure bucke (mozda negdje konf. broj 50 do 54) imale su obe klasicne vjencanice na sebi, krinoline sa rukavima.. jednoj je super stajalo a drugoj boze sacuvaj.. zena u salonu veli joooj super vam stoji a ona jadna gleda sva tuzna, onda sam joj rekla da ne valja i njoj odmah lakse bilo, kaze vec je mislila da nesto ne stima sa njom sto se njoj ne svidja.. onda je probala jednu na tregere i
nema tu nekog pravila da cure do 38 mogu bez naramenica, od 38 do 42 tanke tregere, od 44 rukave gluposti su to..
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.