Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2008., 11:31   #41
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
ja mislim da je to bez veze. toga nije bilo dok nismo počeli gledati američke filmove i pokušavali postati što sličniji njima.
neka me netko ispravi ako griješim.
Tu si vjerojatno u pravu. Ali mislim da ako si već u nekoj mjeri isplanirala vaše vjenčanje, onda si sigurno podsvjesno "ubacila" i nešto drugo američko, a da možda ni ne znaš da jesi. Ne razumijem jednu stvar. Ako mi se nešto sviđa, onda me ne zanima odakle je došlo. Koliko je cura spominjalo neke keltske burme, vjenčanice itd. Znači i to je isto iz druge kulture, iz tuđe tradicije. Ja otkako pamtim vjenčanja svojih rođaka, to se uvijek upražnjavalo, čisto iz fore. Zašto ne? Ali svatko ima pravo na svoje mišljenje, tako da...
__________________
11. 7. 2009. The day we became one.
xantippa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 11:59   #42
Quote:
dabrica2711 kaže: Pogledaj post
pa iznajmljena bi bilo isto sto i posudjena po mojoj logici...vracas im ju, ne zadrzavas...dakle, privremeno vlasnistvo kao i kod posudjivanja
kod iznajmljivanja vraćaš, ali i plaćaš, a kod posuđivanja ne plaćaš.... ne znam da li je u tome fora, ali eto, palo mi na pamet....
ja se neću time zamarati.... ne pada mi na pamet ništa staro, posuđeno... a i plavo , kod mene uvijek moraju boje biti usklađene do zadnjeg detalja tak da mi se plava nigdje ne uklapa, pa ni kao podvezica.... čudna sam, znam....
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 12:27   #43
Quote:
xantippa kaže: Pogledaj post
Tu si vjerojatno u pravu. Ali mislim da ako si već u nekoj mjeri isplanirala vaše vjenčanje, onda si sigurno podsvjesno "ubacila" i nešto drugo američko, a da možda ni ne znaš da jesi. Ne razumijem jednu stvar. Ako mi se nešto sviđa, onda me ne zanima odakle je došlo. Koliko je cura spominjalo neke keltske burme, vjenčanice itd. Znači i to je isto iz druge kulture, iz tuđe tradicije. Ja otkako pamtim vjenčanja svojih rođaka, to se uvijek upražnjavalo, čisto iz fore. Zašto ne? Ali svatko ima pravo na svoje mišljenje, tako da...
Slažem se ovim
Bez obzira na porijeklo običaja, uzeti ću ga ako mi se sviđa, bilo to moderna novotarija ili prastara tradicija.
O ovom običaju nisam ni razmišljala dok mi od kuma pratnja nije rekla da će mi morati nabaviti nešto novo/plavo/posuđeno/staro... u tom kontekstu mi je bilo fora...
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 12:28   #44
Nemam ništa protiv da se netko pridržava toga ali ja osobno neću iz čisto jednostavnog razloga: Lijenost! Puno stvari oko vjenčanja se mora napraviti pa mi ovo zvuči kao dodatni stres. Ja sam svoje vjenčanje svela to to da bude što manje stresa i nezamaram se s ničim pa tako neću ni sa tim. Ležerno do samog kraja!
Naravno, curama koje će se pridržavati toga želim da što prije smisle što će i da im bude baš kako su si zamislile!
Dani 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 12:45   #45
Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
kod iznajmljivanja vraćaš, ali i plaćaš, a kod posuđivanja ne plaćaš....
tako je to i moj tata objasnio.......
mislim nisam ja baš frik oko tih običaja...... ja sam umjereno praznovjerna , neih stvari se pridržavam, ono čisto, da ne izazivam sudbinu
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 12:45   #46
niš od toga kod menene da mi se još i na to misliti
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 12:48   #47
Quote:
iva2110 kaže: Pogledaj post
niš od toga kod menene da mi se još i na to misliti
Ma ni meni se neda o tome razmišljat, tak i tak pol toga ne bi ni znala sa se treba da nisam došla na forum pa se to ne broji....
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 12:56   #48
Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
Ma ni meni se neda o tome razmišljat, tak i tak pol toga ne bi ni znala sa se treba da nisam došla na forum pa se to ne broji....
nije da se treba to su vankontinentalni običaji
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 17:26   #49
bez obzira na to čiji su običaju, ne budem ih slijedila... eventualno s nekim starim komadom nakita, no to neće biti u sklopu te priče
ja od svega nekako uzimam ono što se meni sviđa, a sad čiji su, ne znam!
moram priznati da me nekako zanima otkuda je potekla tradicija stavljanja prvo ružmarina, a sada ovih kitica
mrs. kaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 18:54   #50
Quote:
xantippa kaže: Pogledaj post
Tu si vjerojatno u pravu. Ali mislim da ako si već u nekoj mjeri isplanirala vaše vjenčanje, onda si sigurno podsvjesno "ubacila" i nešto drugo američko, a da možda ni ne znaš da jesi. Ne razumijem jednu stvar. Ako mi se nešto sviđa, onda me ne zanima odakle je došlo. Koliko je cura spominjalo neke keltske burme, vjenčanice itd. Znači i to je isto iz druge kulture, iz tuđe tradicije. Ja otkako pamtim vjenčanja svojih rođaka, to se uvijek upražnjavalo, čisto iz fore. Zašto ne? Ali svatko ima pravo na svoje mišljenje, tako da...
Dobro zboriš!

Ja se u cijelom planiranju vjenčanja držim one Manje je više, tak da dodatno ne kompliciram, čisto iz ljenosti.
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 09:48   #51
Iskreno, nemam pojma hoću li imati nešto po tom pravilu. Nekako mi se ne da razmišljat o tome. Ionako nećemo imati klasičnu svadbu, recimo bez odlazaka po mladu, bez skidanja i bacanja podvezice (neću je ni imat-zato neće ni bit plava...), bez revera...
Ali s malim djetetom u naručju...
Ali moram priznat kad sam bila mlađa da mi se to pravilo jako sviđalo...
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 09:49   #52
sve mi nesvjesno ubacujemo americke obicaje u vjencanje... p acu tako i ovaj....

nesto novo... cipele....
nesto posudjeno.... teta ce mi posudit ogrlicu
nesto plavo.... podvezica
nesto staro.... ukosnica za kosu.... imam je jos od djetinjstva.... sakrit cu je u pundju da se niti ne vidi... ali ja cu znati da je tu
Debeljucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:09   #53
staro: lančić od bjelog zlata poklon za 18 rođendan
plavo: ????
novo: sat i rublje
posuđeno: haljina ili ?????
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:23   #54
a ja ću ovako

staro: naušnice
novo: cipele i donje rublje
posuđeno: e to još ne znam, možda haljina...
plavo: ni to ne znam jer neću imati podvezicu, pa ću morati nešto drugo smisliti...
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:25   #55
mi isto nećemo imati bacanje podvezice. ali ja budem imala i ostavila si ju za uspomeni....
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:30   #56
moj dragi je meni dao otvorene ruke sto se svega tice... samo je rekao da bi on volio da imam podvezicu i da ju on baca... tako da cu je imati samo radi njega.....
Debeljucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:31   #57
Kod mene je bilo ovako......

Staro: Tatina medaljica, zakačila sam je s unutarnje strane haljine. Imala je posebno značenje jer je tati bila posebno draga, a kako je umro meni je to puno značilo....

Novo: Kupila sam haljinu, dakle nova haljina, a imala sam i novi nakit.

Posuđeno: Ukrasi za kosu.

Plavo: Podvezica.
Amarilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:49   #58
tema je već otvorena davne 2006. pa sam ju samo spojila sa ovom..
__________________
16.08.2008.-from this day forward..
mary25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 11:16   #59
Evo kad vec spominjete podvezicu...
Mi necemo imati skidanje i bacanje podvezice nego cemo imati nesto drugo.
U jednom velikom balonu se nalazi puno malih balona i u jednom od tih malih je podvezica. Moj zarucnik ce probusiti taj veliki balon a decki ce onda morati loviti balone i koji dodje do podvezice - njegova. S tim da cemo u podvezicu i u moj buket staviti po 100 eura pa tko se potrudi...
Dani 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:14   #60
da nam tema ne padne u zaborav.....

da cujem razmisljanja.... sto planirate imati... starno, novo, posudjeno, plavo...
Debeljucka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.