Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2006., 10:24   #21
tri stvari su bitne kod izbora majstora
1. preporuka
2. preporuka
3. preporuka

sve ostalo je mlaćenje prazne slame. Naime firme u principu imaju nekoliko ekipa i u njima razne majstore. Nadalje majstori više zarade ako rade samostalnao pa odlaze iz firmi.
Ako i uzmeš firmu i dalje češ morati nadgledati i živcirati se....

I da najvažnija stvar. NIŠTA ne plaćati unaprijed. tek kad si zadovoljan/na izvršenim radovima. Obavezno dogovoriti penale za kašnjenje. Obavezno dogovoriti SVE radove - majstori najviše vole dodoatne radove koje ti naplate premasno...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 16:44   #22
Quote:
atlantis kaže:


i sad, ja naivna i utopicna, kazem da bih radije dala i neshto love vise pa da mi to napravi netko tko izdaje racun i kojeg (po ugovoru) mogu penalirati za pogreske...
zasto mislis da si utopicna?
pa to je normalno...dodjes u ducan, kupis kaj ti treba, platis i dobijes racun. ak nesto valja, vratis se, pokazes racun trazis novac nazad. U mom utopicnom svijetu, ljudi koji potpisuju racun su malo odgovorniji od onih koji ne pisu racune...
No da nema ljudi koji su spremni platit fusera ili majstora Stefa, ne bi se poslovi sklapali u fusu, niti bi Stefovi ljepili svoje reklame po sanducicima!
Mene ponekad ljuti kada ljudi tvrde da ih svaki majstor hoce preveslat i na njima zaradit. Pa naravno da hoce na nama zaradit?! al to je ta cijena (i mene ljuti kolka je njihova satnica, al ocito da je netko u drzavi propisao da je to tak dozvoljeno).
Najbolje je biti strpljiv i uzet ponude vise majstora- tj informirat se kolko to kosta, sto ulazi u cijenu, kolko bi kostao materijal kada bi ga sama kupovala a kada ga kupuje majstor (kolko sam cula majstori obicno imaju dost visoke popuste u ducanima na veliko ak su stalne musterije pa je mozda bolje njima prepustit kupovinu)...i kolko ce to otprilike trajat.
Ak vec hoces izbejc PDV (koji znatno umanjuje cijenu) onda je najbolje uzet pravog majstora da napravi u fusu (iskustva mojih poznanika govore da je to najbolje, al nikako ne firmu, nego bas majstora za svaki posao posebno, najbolje po preporuci). No, problem sa takvim fuserima je sto oni ponekad takve poslove rade van svog radnog vremena (subote, nedjelje) pa ak nemas dobre susjede mozes imat problema...a i vremenski se to onda oduzi (zbog nedostatka vremena)...

a kaj se tice "susjeda stefa koji se kuzi u sve", ak radis popravke na svojoj kuci, uzmi si ga; ak to radis u zgradi u kojoj zive i drugi ljudi(pogotovo plin ili struja), nemoj, jer ugrozavas zivote drugih stanara.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 17:33   #23
Znate onu staru

PLATI PA SE RUGAJ..........
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 22:25   #24
nosorog, mislim da sam utopicna jer su me njih dvije 'napale' kada sam im rekla isto sto i vama

temu sam postavila kako bih vidjela sto drugi misle...

jucer je u Sanji bila novinarka koja je s neta izvukla prosjecnu cijenu radova no nisam uspjela uloviti njeno ime ili stranicu s koje je to skinula...

takav bi popis nama obicnim smrtnicim mogao dati barem priblizan uvid u cijene a s time i u stanje stvari na trzistu...

nedavno smo imali vodoinstalatera s cijim smo radom zadovoljni i u buducnosti chu traziti njega da nam dodje raditi... no, josh uvijek ne znam jesam li ga preplatila ili potplatila
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 08:05   #25
Quote:
atlantis kaže:
no, josh uvijek ne znam jesam li ga preplatila ili potplatila
niti jedno nit drugo. on ti se drzi neke srednje cijene. daklem, mogla si sigurno naci i jeftinijeg i skupljeg. no, jel pjevaju, pitanje je ti ti gratis dodje
jeftiniji su majstori koji dolaze u zg iz okolice. npr. mi smo tak imali elektricare iz vrbovca (puno jeftiniji, al im se isplati dolaziti radi vecih zahvata). a ekipa molera nam dosla iz zagorja..
jos jednom ponavljam: ako kome trebaju dobri moleri, elektricari, pa keramicar, stolari i vodoinstalater, slobodno mi se javite
a imam i jednog katasrofalnog "Stefa" - vodoinstalatera pa ak se nekom uci na nasem iskustvu ...
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 11:21   #26
zapravo sam htjela rech da, cak i da sam ga 'pretplatila' zvala bih ga ponovo jer je svoje postano odradio
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 14:54   #27
Quote:
mr X kaže:
također, pravi majstor makar je odradio posao u fušu ipak drži do svog imena i glasa dobrog majstora...
tocno, ukoliko je svjestan profesionalnosti i kvalitete, jer nesto sto je jednom majstoru kvalitetno drugom je fus,trecem prosjek a laiku je sve dobro dok ne vidi ocite posljedice

Quote:
Billy kaže:
Po meni su bolji provjereni samostalni majstori, odnosno ljudi koji to rade na crno, ili firme (obrtnici) koje rade sami i specjalizirani su za jednu ili dvije stvari i ne mijenjaju radnike.

Firme tipa, radimo sve i kljuc u ruke cesto uzumaju one iste majstore ili fusere na crno, ne placaju ih, pa uzimaju druge, eventualne reference samim tim padaju u vodu, jer je pitanje ko ce raditi vama, ...

Bolje imati majstora Jozu, ako je pet ljudi reklo da je odlican, nego firmu adaptiraj me njezno d.o.o., za koju je jucer radio majstor Joza, a danas radi majstor Stef koji si voli i malcice spiti, a i inace je po profesiji konobar, pa mu zidovi katakad ispadaju malo lelujavo.
tocno, jer mnoge TOP firme uzimaju kooperante na crno tj. tog Jozu i sl. koji im rade prakticki u pol cijene po kvadratu od one cijene koju zaracunaju nama recimo nama zaracunaju postavu ,brusenje i lakiranje egzote 140 kn,a njima plate 55-60 kn po kvadratu dok opet ti majstori ako preporukom dodu do posla isti taj posao odrade za 70 -110 kn po kvardatu ovisno o tipu egzote i usputnim hebadama stila ravnjanje podloge,impregniranje, poteskoce pri brusenju kod extra tvrdog il uljastog parketa, 5 vrsti temeljnih koje moraju skemijati za odredenu egzotu ( karikiram,obicno 2 zavisno o kojoj egzoti se radi i koji lak ide na nju) itd.

ali struju i vodu,plin obavezno preko racuna, moj osobni stav te
pazit na detalje nivoa keramike i parketa, a ne da keramicar postavi keramiku nivo vislje od razine parketa koji se treba postaviti tak da ako stavis foca ploce opet parket ispadne vislji onda od keramike pa onda imate utrosak na niveliranje podloge te obratno kad je parket vislji,a keramika nize postavljena
(nedavno poznanik imao slucaj pa da napomenem)...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 11:30   #28
smjesni i tuzni dogadjaji s majstorima

Meni elektricar nije htio ugraditi uticnice u kupaonu jer mu to etika ne dozvoljava. kaze da se iz kade teoretski moze dosegnuti do uticnice i on ne zeli biti odgovoran ako se netko unesreci pri susenju kose fenom u kadi punoj vode (? Koja budala to ide raditi?) Elektricar-eticar.
Tipovi za selidbu su me upisali za krivbi dan pa sam ih pola dana cekao s namjestajem ispred zgrade. Srecom nije padala kisa. Ajde vase putesestvije. Sto bizarnije to bolje
__________________
Susjed27
Susjed27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 13:57   #29
Usred razrušenog stana knaufer mi u pola posla kaže da više ne može doći jer je dobio bolji posao
Markowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 14:26   #30
meni su majstori koji postavljaju centralno grijanje ostavili ventile za odzračivanje otvorene bez da su nam rekli i kada je krenulo punjenje radijatora poplavio je cijeli stan i digli se parketi
a majstor za struju mi je spojio sve kućanske aparate na jedan osigurač (štednjak, pečnica, napa, mašina za suđe i frižider) i kada su radila više od dva sve je izbacivalo
aneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 14:37   #31
"Majstor" šalovao i izbetonirao viseći (oslonjen samo na kuću) balkon (1,2x2)m sa armaturom u donjoj zoni. Kada je skužio što je napravio - išao ga rušiti
PA KAKVE VEZE IMA ŠTO JE BILA NOĆ objasnio je to "dok se beton nije uvatio"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 15:16   #32
Quote:
Markowski kaže:
Usred razrušenog stana knaufer mi u pola posla kaže da više ne može doći jer je dobio bolji posao
zbog takvih ljudi treba plaćati tek po izvršenju, idealno na kraju posla
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 15:19   #33
Quote:
ZOsvald kaže:
"Majstor" šalovao i izbetonirao viseći (oslonjen samo na kuću) balkon (1,2x2)m sa armaturom u donjoj zoni. Kada je skužio što je napravio - išao ga rušiti
PA KAKVE VEZE IMA ŠTO JE BILA NOĆ objasnio je to "dok se beton nije uvatio"
dobro da je skužio...il si mu ti pomogao da skuži?
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 15:47   #34
Pa ja sam dobro prošao jer mu i nisam ništa platio. Dogovoreno je bilo isplata po završetku radova
Markowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 16:42   #35
Quote:
Markowski kaže:
Pa ja sam dobro prošao jer mu i nisam ništa platio. Dogovoreno je bilo isplata po završetku radova
napravio ti je pola posla a da nisi ništa platio? pa to nije tužni nego veseli događaj
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 17:06   #36
Meni Majstori nisu spojili preljev na kadi.
Jutro nakon što sam prvi put napunila kadu "do vrha", susjeda u panici zvoni, jer joj kapa sa stropa, Majstori stižu, otvaraju ona vratašca na kadi - a ispod jezerce po cijeloj dužini kade.

I tada Majstor izjavi mrtav-hladan da je to jezero nastalo od kondenzata, i da se to često događa ako se ljudi puno tuširaju.


Pa da, ono, tuširamo se, ali ako kada to ne može podnijeti...

Nakon nekog vremena, je ipak zavukao ruku i skužio da preljev nije spojen, i da je sva voda koja se kroz njega izlila (skupa sa solima i pjenama za kupanje) upravo leži pred njim i polako natapa moj pod.
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 10:29   #37
Quote:
ZOsvald kaže:
"Majstor" šalovao i izbetonirao viseći (oslonjen samo na kuću) balkon (1,2x2)m sa armaturom u donjoj zoni. Kada je skužio što je napravio - išao ga rušiti
PA KAKVE VEZE IMA ŠTO JE BILA NOĆ objasnio je to "dok se beton nije uvatio"
meni je u projektu za kuću "statičar" stavio samo donju zonu na galeriji, koja je isto balkon! Hvala Bogu da se toliko kužim u problematiku pa sam na vrijeme to vidio.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 10:58   #38
Quote:
Codegun kaže:
meni je u projektu za kuću "statičar" stavio samo donju zonu na galeriji, koja je isto balkon! Hvala Bogu da se toliko kužim u problematiku pa sam na vrijeme to vidio.
jasno mi je da majstor zezne, al da statičar zezne...strava...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 11:05   #39
Quote:
zed_alive kaže:
jasno mi je da majstor zezne, al da statičar zezne...strava...
da sam armature ugradio kako je statičar napravio u projektu vjerojatno bi se već sve srušilo. Sva sreća da je izvođač sve odmah vidio i upozorio me na "dječje" mreže koje je ovaj predvidio. Pisao sam na blogu nešto o tome.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 11:15   #40
Quote:
Codegun kaže:
da sam armature ugradio kako je statičar napravio u projektu vjerojatno bi se već sve srušilo. Sva sreća da je izvođač sve odmah vidio i upozorio me na "dječje" mreže koje je ovaj predvidio. Pisao sam na blogu nešto o tome.
tuži ga komori. ozbiljno. možda ćeš nekog spasiti od katastrofe
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.