Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2011., 20:31   #2461
treba mi hiitno informacija,dal je moguce prebacivanje sa novinarstva u Dubrovniku na novinarstvo u Zg odmah u 2.semestru,jer nema tu velike razlike u predmetima,osim sto se u Dubrovniku ima puno vise prakse.
tri82810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 13:57   #2462
Kakvi su ovi izborni za 1. godinu?

Država i ustav /
Uvod u etiku

Inače u srednjoj nisam imala filozofiju pa ne znam baš za ovu antičku i srednjovjekovnu f. šta da mislim... :P iako eto pročitah da bi to bilo najbolje uzeti.

i btw. ona svjetska politička povijest. Vrijedi li to išta?
Amako Sudeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 20:20   #2463
Antička filozofija je najlakša, ja sam to imala.
Povijest nemoj, ako ti je život drag.
Amiee_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 22:53   #2464
antička filozofija u 1. sem. i povijest vijesti u 2. sem. su najlakši izborni,, lako se dobije 5...povijest kod kos-stanišić je isto lagana...povijest kod kardumice izbjegavaj ako ne voliš povijest...

Quote:
tri82810 kaže: Pogledaj post
treba mi hiitno informacija,dal je moguce prebacivanje sa novinarstva u Dubrovniku na novinarstvo u Zg odmah u 2.semestru,jer nema tu velike razlike u predmetima,osim sto se u Dubrovniku ima puno vise prakse.
za to ne znam, probaj nazvati referadu...

prebacivanja su moguća u 9. mj prije upisa u novu ak. godinu...tada objave natječaj za prebacivanje, primaju 10 studenata, uvjet je ostvarenih 60 ECTS-a na 1. godini tj. položeni svi ispiti...

redovito se prijavi više od 10 studenata, pa se onda sastavi lista po prosjeku....al uvjet je 60 ECTS-a...bez toga se ne može prijaviti za prebacivanje....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 22.08.2011. at 03:07.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 02:22   #2465
izvinjavam se, al tko drži TEP sada (i kakav je prof)? prije je bio onaj Petak ili kako se već zvao... i daj mi pliz recite da Kursar ne predaje ništa osim pojmova koji su izborni uz TEP. i zašto politolozi imaju 5 izbornih a novinarstvo mora birati između 2, još je jedan Pojmovi omg? (ja sam bila na faxu još prije kad je Kursar držao pojmove i pristupe i imam traume )
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 02:27   #2466
TEP --> Brkić i Petak

na novinarstvu isto ima 6-7 izbornih u ponudi, ali su sve politološki, osim 2-3, ovih na stranici koji su baš novinarski izborni....ti se odmah popune jer su puno zanimljiviji i lakši nego s politologije...kursar na novinarstvu predaje samo pojmove u 1. semestru...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 02:43   #2467
kul. hvala na odg

imaš kakvih prijedloga za izborne na 1. godini? možda mi priznaju ovo nešto što sam polagala od prije, al bolje znat takve detalje odmah...
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:13   #2468
ono što si već položila će ti priznati....izborni u 1. sem. antička filozofija...u 2. sem. povijest vijsti...

TEP su prošle godine držali brkić i kotarski, pretprošle godine je bio i petak...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 23:09   #2469
Quote:
Amako Sudeki kaže: Pogledaj post
Kakvi su ovi izborni za 1. godinu?

Država i ustav /
Uvod u etiku

Inače u srednjoj nisam imala filozofiju pa ne znam baš za ovu antičku i srednjovjekovnu f. šta da mislim... :P iako eto pročitah da bi to bilo najbolje uzeti.

i btw. ona svjetska politička povijest. Vrijedi li to išta?
I mene zanima kakva je država i ustav. Jedino mi taj predmet zvuči prihvatljivo pa me zanima kakav je.
Iako svi kažu da je filozofija lagana ja je ne želim baš zato što sam je imala u srednjoj.
walrusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 00:45   #2470
samo da napomenem da je etika ista kao srednjoškolska filozofija....za državu i usta ne znam kakvi su, al općenito nisu dobri predmeti koje imate zajedno s politolozima....dosadni su, većinom teoretsko-filozofski, neki spoj sociologije i filozofije....

kad govorim sociologija, to nema veze s onim u srednjoj školi...svi ti predmeti su čista filozofija i vrlo detaljno i dosadno izučavanje filozofa od antike pa sve do danas...

ubuduće kad birate predmete, uvijek birajte novinarske ako ih ima u ponudi...jako su zanimljivi, puno se toga nauči, a i na kraju, ipak ste upisali novinarstvo....cilj i je da steknete što više znanja o smjerovima kako bi izabrali onaj pravi...

još jedna napomena --> izbjegavajte kursara koliko god vam ekonomija zvučala dosadno (iako je to meni jedan od zanimljivijih predmeta)...kursar je jedna jako jako detaljna filozofija....


btw. koji su vam izborni u ponudi po semestrima....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 17:01   #2471
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
samo da napomenem da je etika ista kao srednjoškolska filozofija....za državu i usta ne znam kakvi su, al općenito nisu dobri predmeti koje imate zajedno s politolozima....dosadni su, većinom teoretsko-filozofski, neki spoj sociologije i filozofije....

kad govorim sociologija, to nema veze s onim u srednjoj školi...svi ti predmeti su čista filozofija i vrlo detaljno i dosadno izučavanje filozofa od antike pa sve do danas...

ubuduće kad birate predmete, uvijek birajte novinarske ako ih ima u ponudi...jako su zanimljivi, puno se toga nauči, a i na kraju, ipak ste upisali novinarstvo....cilj i je da steknete što više znanja o smjerovima kako bi izabrali onaj pravi...

još jedna napomena --> izbjegavajte kursara koliko god vam ekonomija zvučala dosadno (iako je to meni jedan od zanimljivijih predmeta)...kursar je jedna jako jako detaljna filozofija....


btw. koji su vam izborni u ponudi po semestrima....

U prvom semestru temeljnji opći predmeti su uvod u političku znanost: pojmovi (Kursar) i teorija ekonomske politike (Brkić)
Izborni predmeti u prvom semestru su: antička i srednjovjekovna politička filozofija (Kulenović), svjetska politička povijest (Kardum), uvod u etiku (Matan), država i ustav (Špehar)

U drugom semestru temeljni opći su uvod u sociologiju (Pažanin) i socijalna psihologija (Blanuša)
Izborni: novi mediji (Prelog i Bebić), povijest vijesti (Vilović), vizualna kultura (Car), novovjekovna politička filozofija (Kulenović), svjetska politčka povijest (Kardum), suvremene civilizacije (Kos-Stanišić), politika i religije (Špehar) i demokracija i civilno društvo (Šalaj)


Meni je nekako najbolja kombinacija u prvom semestru uvod u političku znanost te država i ustav, a u drugom semestru socijalna psihologija i novi mediji ili suvremene civilizacije.
walrusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 17:56   #2472
Jel mi može neko reći kakav je predmet Vizualna kultura.. prof.Car predaje..

i teška je dvojba između Kursara i TEP-a... Pojmovi mi zvuče puno zanimljiviji.. ali vjerojatno Kursar pije krv.. ali čitala sam na vašem forum od novinarstva- index.hr. da niko nema dobro mišljenje o Brkiću.. ocjena mu je najniža od svih.. može mi neko reći nešto više o njemu? hvala puno =)
__________________
Spinning away,like the night sky..I have no idea exactly where I've been
bee* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 16:25   #2473
Jel ima tu nekog da se prijavio na novinarstvo u jesenskome roku?
Belle de Jour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 00:58   #2474
Pozdrav!
Zanima me jel moguce prebacivanje nakon 1.godine iz Mostara u Zg?
đansel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 01:28   #2475
9 mjesta na politologiji i čak 17 slobodnih na novinarstvu...koji su to degeni koji se nisu došli upisati...
i da,ne vidim razloga zašto bi netko izbjegavao predmete sa politologije...ipak trebaš i nekog k od toga znati jer ipak studiraš na političkim znanostima...prije si jednino novinarsvo mogao upisati tek nakon završene politologije kao neki smjer...zato me i ne čudi što će danas za novinara prije uzeti politologa nego samog novinara...
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 17:54   #2476
s obzirom da su nam svi temeljni predmeti politološki, izborne bi trebali uzimati novinarske...zanimljiviji su i korisniji za buduće zanimanje novinara....moje frendice i ja sve uzimamo novinarske, a dosta nas je i preko ljeta radilo na različitim postajama i u novinama....to znanje nam je jako dobro došlo...a to da uzimaju politologe prije nego novinare, baš i nije istina...na mojoj postaji je većina s kojima sam radila završila novinarstvo, a bilo je i dosta pravnika...prošle godine sam radila na drugoj postaji, situacija je bila ista....

btw. preporuka budućim studentima - novinarima --> angažirajte se na radiju student i na portalu drugačije.hr....u prakis se puno toga nauči

Quote:
đansel kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me jel moguce prebacivanje nakon 1.godine iz Mostara u Zg?
moguće je za one s društvenih fakulteta koji su na 1. godini položili sve ispite i ostvarili 60 ECTS-a....natječaj izlazi u 9 mj. i obično traje do zadnjeg tjedna u 9. mj.....primaju 10 prijelaznika....uvjet je 60 ECTS-a, u protivnom se prijave ne razmatraju....ako ima prijavljenih više od slobodnih mjesta, tada se ide po prosjeku...

Quote:
bee* kaže: Pogledaj post

i teška je dvojba između Kursara i TEP-a... Pojmovi mi zvuče puno zanimljiviji.. ali vjerojatno Kursar pije krv.. ali čitala sam na vašem forum od novinarstva- index.hr. da niko nema dobro mišljenje o Brkiću.. ocjena mu je najniža od svih.. može mi neko reći nešto više o njemu? hvala puno =)
s brkićem nemaš puno posla....seminare drži kotarski, kolokviji su pismeni, ispiti isto....tako da brkića viđaš samo na usmenom i to samo ako želiš odgovarati za višu ocjenu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 25.08.2011. at 01:11.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 18:05   #2477
E da, zna li netko što je s referadom? Zovem već nekoliko dana i ništa. Jel to uopće radi sad?
Zna li netko kako i kada bih mogla dobiti neki ured, nekoga, nešto...s fpzg-a
Amako Sudeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 18:44   #2478
prošle godine su počeli raditi tek zadnji tjedan 8. mj....dotada su bili na godišnjem...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 01:22   #2479
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
s obzirom da su nam svi temeljni predmeti politološki, izborne bi trebali uzimati novinarske...zanimljiviji su i korisniji za buduće zanimanje novinara....moje frendice i ja sve uzimamo novinarske, a dosta nas je i preko ljeta radilo na različitim postajama i u novinama....to znanje nam je jako dobro došlo...a to da uzimaju politologe prije nego novinare, baš i nije istina...na mojoj postaji je većina s kojima sam radila završila novinarstvo, a bilo je i dosta pravnika...prošle godine sam radila na drugoj postaji, situacija je bila ista....

btw. preporuka budućim studentima - novinarima --> angažirajte se na radiju student i na portalu drugačije.hr....u prakis se puno toga nauči



moguće je za one s društvenih fakulteta koji su na 1. godini položili sve ispite i ostvarili 60 ECTS-a....natječaj izlazi u 9 mj. i obično traje do zadnjeg tjedna u 9. mj.....primaju 10 prijelaznika....uvjet je 60 ECTS-a, u protivnom se prijave ne razmatraju....ako ima prijavljenih više od slobodnih mjesta, tada se ide po prosjeku...



s brkićem nemaš puno posla....seminare drži kotarski, kolokviji su pismeni, ispiti isto....tako da brkića viđaš samo na usmenom i to samo ako želiš odgovarati za višu ocjenu...

neznam gdje si radila,ali za ozbiljnije novine i časopise rade ugl politolozi,jako malo novinara pravih...ako budem ikada radila kao novinarka,radila bih sigurno za takvo nešto,a ne tipa za neke tabloide i takvo slično...to ne svrstavam pod pravo novinarstvo
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 01:29   #2480
na novoj i HR-u za vijesti...tisak me ne zanima...htjela bi raditi u inf. programu teme vezane za pravosuđe, s obzirom da ću uskoro diplomirati na pravu, pa da povežem oba faxa
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.