Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2017., 17:42   #41
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Da, prvi je bio napeta psihološka drama za starije...
Prvi film je bio horor sa komičnim elementima. Bio je to puno mračniji film od nastavka. Nastavak je samo komedija za djecu. Nema ni H od horora. Nastavak treba biti poput prvog filma. S tim da bi ja svela komediju na minimum.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 19:08   #42
Nastavak je bio parodija samom sebi

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
Average joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 19:54   #43
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Prvi film je bio horor sa komičnim elementima. Bio je to puno mračniji film od nastavka. Nastavak je samo komedija za djecu. Nema ni H od horora. Nastavak treba biti poput prvog filma. S tim da bi ja svela komediju na minimum.
Ustvari, drugi bijaše jebeno dobra satira koja se ismijavala iz gotovo svega što je bilo moguće. Samo je to trebalo skužiti.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 00:34   #44
Ae, al satiru triba skužit, ae...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 00:42   #45
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ustvari, drugi bijaše jebeno dobra satira koja se ismijavala iz gotovo svega što je bilo moguće. Samo je to trebalo skužiti.
Što se tu ima za skužit majke ti?! Cijeli je film skup skečeva na razini Muppet showa. Atmosferom nema veze s vezom sa prvim filmom. Film kao film mi je bio smiješan kad sam bila dijete, sad ga preskačem. Prvi u drugu ruku uvijek rado pogledam. Drugi film može proći kao nekakva zasebna parodija za djecu, ali je loš kao nastavak na prvi dio. Nadam se pravom nastavku.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 04:41   #46
Ma niš se nema za skužit - u pravu si!

Joooooooj...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 05:55   #47
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Što se tu ima za skužit majke ti?! Cijeli je film skup skečeva na razini Muppet showa. Atmosferom nema veze s vezom sa prvim filmom. Film kao film mi je bio smiješan kad sam bila dijete, sad ga preskačem. Prvi u drugu ruku uvijek rado pogledam. Drugi film može proći kao nekakva zasebna parodija za djecu, ali je loš kao nastavak na prvi dio. Nadam se pravom nastavku.
Pa trebalo je skužiti da je satira Pročitati stvari iza tih "skečeva za djecu". Kao da kažeš kako je Dawn of Dead samo horor u trgovačkom centru, bez da skužiš kako se Romero dobro zahebavao na račun konzumerizma.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:29   #48
I prvi i drugi "Gremlini" ulaze u red najjačih holivudskih naslova zadnjih tridesetak godina. A Joe Dante je jedan od najzapostavljenijih redatelja svoga vremena. Uz "Gremline", filmografija mu broji još najmanje tri pamtljiva naslova.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 18:12   #49
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Pa trebalo je skužiti da je satira Pročitati stvari iza tih "skečeva za djecu". Kao da kažeš kako je Dawn of Dead samo horor u trgovačkom centru, bez da skužiš kako se Romero dobro zahebavao na račun konzumerizma.
Ne zanima me satira. Želim pravi nastavak na prvi dio. Nadam se da su točne priče da će ignorirati drugi dio.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 19:51   #50
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Ne zanima me satira. Želim pravi nastavak na prvi dio. Nadam se da su točne priče da će ignorirati drugi dio.
Onda ne možeš tvrditi da je to "film za djecu" jer ga u osnovi nisi skužila. Što je okej, svakome njegovo, ali da je loš, nije, samo je drugačiji.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 04:24   #51
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Ne zanima me satira. Želim pravi nastavak na prvi dio. Nadam se da su točne priče da će ignorirati drugi dio.
Okej, želiš nastavak na horor komediju zato kaj za satiru treba nabrazbe i inteligencije. Pošteno.

Nadam se da će ti izaći u susret!

A sada malo ozbiljnije: baš danas sam prolazio pokraj Daruvara pa pogledao oba filma.

Prvi mi je na momente bio naporan, jer nisam više klinac (premda je jako dobar, nesumnjivo).

Drugi je prava poslastica čak i ako se izuzme sjajna satira koju ne mogu skužiti svi konzumenti šarenila i akcije, samo što treba prepoznati reference na filmske klasike.

A jebiga, ima nas i koji smo gledali klasike, a nismo samo skupljali akcijske figure i tračeve.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 01:04   #52
Pa ko klincu prvi film mi je bio strašan (i bolji), dok drugi pamtim po bizarnošću (s tadašnje perspektive) i zbornim napjevima.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:52   #53
svako malo ih očekujem vidjeti na tv-u, ali nikako... i onda vidim da su u nedjelju (17.12. u 18:00) u art-kinu u rijeci. :klap:

u svakom slučaju, jedan od onih malo drugačijih božićnih filmova, meni skroz opuštajući zbog tog super zimskog seta idiličnog gradića pod napadom čudovišta.
itoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:44   #54
Meni super ona njihova pjesma i Gizmo je tako cute
Utice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 03:40   #55
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Onda ne možeš tvrditi da je to "film za djecu" jer ga u osnovi nisi skužila. Što je okej, svakome njegovo, ali da je loš, nije, samo je drugačiji.
Opet u krug. Kao što rekoh ne zanima me satira. I Muppet show je pun satire. I nemam tu što shvaćati, znam što taj film jest a kao takav loš je nastavak na prvi dio. Atmosferom i pričom ne odgovara i ne smatram ga pravim nastavkom nego parodijom. Prvi film mi je vrh. Malo drugačiji božični film.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 08:41   #56
Sve potpisujem. Drugi dio je los, nepotrebne kino scene dok je prvi super.
Utice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:36   #57
Quote:
lik_vž kaže: Pogledaj post
Pa ko klincu prvi film mi je bio strašan (i bolji), dok drugi pamtim po bizarnošću (s tadašnje perspektive) i zbornim napjevima.
Prvi film je prilično strašan s obzirom na reputaciju komedije.
Nije to čisti horor, ali nije baš ni obiteljska komedija.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2021., 13:32   #58
stiže i animirana verzija na hbo max

https://movieweb.com/gremlins-secret...network-debut/
mynameis... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2021., 22:39   #59
Danas je bio na rtlu 2. Nostalgija me uhvatila. Nadam se da ce prikazati i drugi dio uskoro!

Gizmo je presladak, oduvijek sam htio imati takvog plisanca
LoveCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2021., 19:20   #60
Drugi dio ti ide u nedjelju u 20:15.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.