Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2008., 00:03   #1
LIDL, trgovački lanac - iskustva

Pretpostavljam da su mnogi od vas i prije dolaska Lidla na hrvatsko tržište čuli mnogobrojne priče o tom trgovačkom lancu, uglavnom negativne. Nekako me je to sve odvuklo podalje od te trgovine i niti jednom nisam ušao u tu trgovinu ( niti neću ). Čak nisam niti odlazio u Lidl onda kada mi je to bilo najzgodnije, najbliže ili nešto treće. Nekako su sve te silne antireklame izvršile utjecaj na mene i danas kada mi netko spomene Lidl ili kada u medijima pročitam nešto o tome ili naprosto vidim reklamu na TV-u ili u nekom tiskanom ili elektroničkom mediju - ja vidim nešto totalno loše gdje ne bih kupovao pa da je i zadnji dućan na svijetu.

Uglavnom na taj način razmišlja većina ljudi s kojima sam okružen. Mnogi imaju takvu percepciju i većina ih se kloni tog trgovačkog lanca.

Budući da je ovih dana u Hrvatskoj pa i u Europi ponovno krenula priča ( 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 itd. ) o nekorektnosti spomenutog trgovačkog lanca, zanima me kakva vi iskustva imate s njima?
Poznajete li nekoga tko je osobno preživio sve ono za što se optužuje Lidl?
mishkovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 00:16   #2
bila negdje tema o Lidl-u ... e, sad di sam je vidjela
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 00:20   #3
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
bila negdje tema o Lidl-u ... e, sad di sam je vidjela
Misliš na forum.hr-u? Malo sam gledao da ne bih bezveze otvarao postojeću temu, ali naišao sam samo na ovo, a to nije povezano s onime što mene zanima. ...ili si mislila na to da si vidjela negdje 'u vanjskom svijetu'?
mishkovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 00:26   #4
na tu sam mislila ... zaboravila što se sve na njoj pisalo ... i da, nema veze s ovim ...

tnx
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 08:45   #5
ne poznajem
i kupujem u lidlu jer imaju mi ok stvari
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 09:04   #6
Bio sam dva puta u Lidlu i isto sam osjetio nesto cudno. Izgleda mi ko China Shop s njemackom licencom. Dakle njemacki China Shop. U jednu ruku mi ih je i zao.

Ok, ali satosta je cudno u mnogim trg. centrima (evo Pevec mi pada na pamet), i sve je to cudno i uvrnuto, ali eto, Lidl se malo istice. Ima i to cudno ime
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:08   #7
Bio 2-3 puta i ne bih više. Dućan izgleda kao neki socijalistički dućan iz SSSR-a - velik prostor, i par stvari u njemu. Ko da će svaki čas propast.
I još me to ne muči tolko, nego roba koju prodaju. Sve neke njihove žnj marke. Nema šanse da to kupim.
Ugl., čuo sam da je u Njemačkoj Lidl puno bolji.

A ovo za maltretiranje radnika - pa toga ima u svim trg. lancima.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:50   #8
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Bio 2-3 puta i ne bih više. Dućan izgleda kao neki socijalistički dućan iz SSSR-a - velik prostor, i par stvari u njemu. Ko da će svaki čas propast.


Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
I još me to ne muči tolko, nego roba koju prodaju. Sve neke njihove žnj marke. Nema šanse da to kupim.
Ugl., čuo sam da je u Njemačkoj Lidl puno bolji.
A sve što dolazi kod nas uvijek je smanjene kvalitete, krenuvši od običnog praška za pranje rublja pa sve do taskvih trgovačkih lanaca.

Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
A ovo za maltretiranje radnika - pa toga ima u svim trg. lancima.
Nažalost.

Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
[...]Lidl se malo istice. Ima i to cudno ime
DEFINITIVNO! Svaka čast onome tko je tako nazvao taj trgovački lanac tim imenom.
mishkovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:17   #9
da malo su čudni...ja sam im se veselio jer sam mislio da će bit ok a da antipropagandu radi Toda ali....
u vukovarskoj tam na sredini di su one akcije među stvarima naletim na dasku za wc i tak par nepovezanih stvari ko na sajmu.....koda je neko čistio podrum pa oće to utrapit
ima proizvoda koji su ok al ima i teškog smeća...kupim neke gumene bombone jebote koda su sa okusom acetona...vozio sam kad sam ga stavio u usta skoro sam saobraćajku napravio
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:04   #10
lidl je prezime (kao pevec i kerum)
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:29   #11
po meni imaju ok neke proizvodi poput čipseva i čokolada. a ovo drugo,no comment. znam da je moja jedna kolegica jedanput otišla u lidl trebala je kupiti limun za lokal i imala je samo kovanice po nekoliko kn i lipa i blagajnica joj taj novac nije htjela primiti. i kolegica je nazvala šefa i rekla mu to. pa je šef nazvao jednog od direktora tamo koje zna i rekao za to. direktor nije mogao vjerovati da ne žele primiti sitniš??!!! na kraju su to primili a blagajnica je dobila po nosu. ku**e bezobrazne. znam za cure koje tamo rade,svi su tamo bezobrazni i šefovi i djelatnici. jedni druge pljuju.
__________________
Ne vjeruj im srećo,idi sada znaš. Istina je ljubav naša,sve je drugo laž.
pashazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:33   #12
Quote:
pashazg kaže: Pogledaj post
po meni imaju ok neke proizvodi poput čipseva i čokolada.
Čokolade su im super, ostatak katastrofa. Jedva sam pronašla normalnu šunku za pizzu! I sve nabacano, ružno. Ne sviđa mi se i ne volim Lidl..
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:52   #13
mislim da je ovdje pokretač teme želio otvoriti diskusiju o odnosu prema zaposlenicima u spomenutoj trgovini, a ne o proizvodima i izgledu iste (u koju sam jednom ušla, napravila đir i izašla jer je unutra smrdilo, em je bilo sve nabacano, em su me te tete tam gledale ko da sam lopov) koju možete nastaviti na temi čiji je link u trećem postu ...

ako griješim nek me @mishkovich ispravi
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 20:11   #14
A od kud da mi znamo kak se tam odnose prema radnicima?! Možemo ostavljat jedino svoje dojmove. Jedino ak se javi netko tko tam radi...
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 20:53   #15
Ja još nisam nogom kročio u LIDL kod nas, i nemam ni namjeru, a vidim da nisam usamljen, parkirališta su prazna, ili poluprazna.

No bio sam u više navrata u LIDl-u u raznim njemačkim gradovima. Ambijent je više nego depresivan. Ili se nalaze u nekakvim starim podrapanim zgradama, ili su
pak novije gradnje, ali spartanksi opremljeni, nalikuju na nekakvu halu.

Komentari unjemačkoj o LIDL su bili da u njemu ne kupuje niti jedan nijemac; kupci su uglavnom 'gastarbajteri' - od turaka, poljaka, raznih azijaca do hrvata, bosanaca i srba. razlog su naravno niske cijene.

Navodno bi uskoro kod nas trebao sitći i ALDI. A tamo je sasvim druga priča....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 23:43   #16
__________________
istina o EU

Zadnje uređivanje Edgar : 30.03.2008. at 12:56.
neobanned is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.03.2008., 01:42   #17
Je li neo, kako je u Lidlu? Jesu dobre cijene?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 11:33   #18
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
kupim neke gumene bombone jebote koda su sa okusom acetona...vozio sam kad sam ga stavio u usta skoro sam saobraćajku napravio


ja ušla jednom.... ajme, prestrašno... kad sam vidjela kak to izgleda, na brzinu sam čopila neki pan-pekov kruh i htjela zbrisati van čim prije... uglavnom, ono što mi je zasmetalo...dođem na blagajnu s kruhom...kruh je zamotan u foliju...na njemu zalijepljena posebna naljepnica na kojoj piše da je 30% jeftinije, a ja to nisam ni vidjela...al poanta je u tome što je blagajnica išla zvati nekog nadređenog da provjeri jel taj kruh je i zašto je jeftiniji...ostala sam onak ...
kao prvo...ne zna što joj je na popustu...
kao drugo... kaj se tak razgovara pred kupcem? ..ono, sama sam si nalijepila naljepnicu
uglavnom, ambijent, teška nula, proizvodi - još veća, usluga također...
tamo više ne idem...
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 14:28   #19
Quote:
mishkovich kaže: Pogledaj post
Nekako me je to sve odvuklo podalje od te trgovine i niti jednom nisam ušao u tu trgovinu ( niti neću )
Ne znam zbog čega robuješ predrasudama, ja da sam takav barem bi čisto iz radoznalosti otišao tamo i sam se pokušao uvjeriti u istinitost glasina.
Što se tiče robe mislim da se ne može generalno govoriti o (ne)kvaliteti (jer ima i brand robe Ledo npr.) nego jednostavno nema izbora, neki artikal može se naći samo od jednog proizvođača a nekom se taj proizvod sviđa drugom ne. Ja neku robu kupujem tamo jer mi se baš sviđa takav okus a drugdje se ne može kupiti a opet drugu robu kupujem drugdje jer nemaju onaj brand koji volim.
Netko je već dobro odgovorio protupitanjem- a gdje to nema kršenja radničkih prava i maltretiranja radnika na ovakav ili onakakv način?
Jednom sam čisto iz znatiželje upitao blagajnicu, kakve su plače, uvjeti itd. i iako mi nije konkretno odgovorila kakva je plača rekla je da je generalno zadovoljna i da imaju 2 dana u tjednu slobodno ()
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 18:27   #20
jednom bio i znam poslovođu i ja mu se javljam a on meni dobar dan gospodine,dobro ajde idem dalje a njega radnica koja je starija bar 15 godina od njega oslovljava također gospodine,a i on njoj uzvraća sa gospođo ja umirem od smijeha, kupit nema ništa zanimljivo a ono što valja je ista cijena ko i u ostalim dućanima,radnici kako sam čuo na početku su mogli birati koliko sati tjedno će raditi i po tome su plaćeni,svako malo imaju inventuru koju rade do kasnih jutarnjih sati ali kažu da im je to uredno plaćeno kao noćni rad,često idu na ispomoć u druge centre udaljene i do 100km a kako im je to plaćeno neznam.Uglavnom mislim da im je dosta bolje nego djelatnicima keruma ili konzuma i imaju veću plaću.
Bekantan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.