Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2008., 15:29   #21
Paranormalna je pojava koja još nije objašnjenja ili ju je takvom okarakterizirao netko tko je nije u stanju objasniti. Ili je ne želi objasniti, nego iz toga želi izvući pare pišući knjige i davajući predavanja o tome. Ili šaljući fotografije istih na dnevnik.hr prodavajući priču kako je na fotki davno umrli svećenik koji je jedva dočekao da se prošeta ispred objektiva.
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 01:57   #22
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
A kaj se tiće ostlaog... u svemiru naprosto mora biti života. Pre velik je da smo mi neka iznimka na kozmičkoj razini... no pitanje je dali je taj život inteligentan a ako i je-dali može doći do nas ili na bilo koji način komunicirati. Ako ćemo vjerovati Einsteinu (a za sad nema druge ) onda neke posjete i nisu baš vjerovatne...
To je to
Nemoguće daljine su to... vjerujem da postoji, al' isto tako vjerujem da nitko od njih/nas neće nikad saznati za postojanje ovih drugih.

A zamislite da možemo ostvariti kontakt - top-tema bi bila koloniziranje planeta i naravno demonstracija sile... ili oni nad nama ili mi nad njima
__________________
zvuk jednog života
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 14:51   #23
...

Naisao sam na ovaj video na youtubeu...

http://www.youtube.com/watch?v=deoJUBW9CI8

...
__________________
Ljubav je nepogrešiva!
Blind_Guardian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 20:44   #24
Quote:
Blackadder kaže: Pogledaj post
Paranormalna je pojava koja još nije objašnjenja ili ju je takvom okarakterizirao netko tko je nije u stanju objasniti. Ili je ne želi objasniti, nego iz toga želi izvući pare pišući knjige i davajući predavanja o tome. Ili šaljući fotografije istih na dnevnik.hr prodavajući priču kako je na fotki davno umrli svećenik koji je jedva dočekao da se prošeta ispred objektiva.
Sviđa mi se ova definicija.
Zar se u crkvama smije fotografirati
Inače, ne smatram da je preporučljivo išta unaprijed odbacivati, niti slijepo prihvaćati.
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
— Robert A. Heinlein
"If there's no game, isn't winning a pretty meaningless concept?" - Ivan Vorpatril
vorbore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 20:47   #25
Quote:
Blind_Guardian kaže: Pogledaj post
Kad kazem ''paranormalno'' mislim na neobjasnjive dogadaje, duhove, demone, aliene itd...

.....

Zanima me sve sto znate o duhovima, demonima, alienima, poltergeistovima i dal vi u to vjerujete????


Kako možeš trpati sve skupa? Ako nad Hrvatskom proleti NLO, to ne znači da postoje demoni i duhovi. To ti je različiti žanr!

Inače, danas sam na vijestima na radiju 101, pod "zanimljivost pred kraj" čuo da je neki glavonja iz Vatikana izjavio da dozvoljava mogućnost da NLO-i dolaze sa planeta na kojem se nije desio "istoćni grijeh". A kad netko iz vrha Vatikana to makar i u šali kaže, zna se kako stvari stoje.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 14:28   #26
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Kako možeš trpati sve skupa? Ako nad Hrvatskom proleti NLO, to ne znači da postoje demoni i duhovi. To ti je različiti žanr!

Inače, danas sam na vijestima na radiju 101, pod "zanimljivost pred kraj" čuo da je neki glavonja iz Vatikana izjavio da dozvoljava mogućnost da NLO-i dolaze sa planeta na kojem se nije desio "istoćni grijeh". A kad netko iz vrha Vatikana to makar i u šali kaže, zna se kako stvari stoje.
Alieni ne trebaju krstenje, ispovijed...

Cijeli zivot su cisti
__________________
Ljubav je nepogrešiva!
Blind_Guardian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 15:00   #27
Vjerujem u paranormalno,kak ne

Evo,ja sam živi dokaz

A sad ozbiljno:vjerujem da postoje stvari koje čovjek svojim ograničenim umom (budimo realni) ne može shvatiti,niti će to ikad moći
Digic72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 14:31   #28
hm. ne znam bas.

Quote:
Blind_Guardian kaže: Pogledaj post
Zanima me sve sto znate o duhovima, demonima, alienima, poltergeistovima i dal vi u to vjerujete????
normalno da DA, nemoj bit neozbiljan/na.
__________________
"Explorateur dans les régions supplémentaires de l'expérience. Démon à certains. Ange à d'autres." P.LeMarchand
Gogor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 21:39   #29
Quote:
Gogor kaže: Pogledaj post
hm. ne znam bas.



normalno da DA, nemoj bit neozbiljan/na.
NeozbiljAN
__________________
Ljubav je nepogrešiva!
Blind_Guardian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 12:42   #30
Naravno da vjerujem, i sama sam se uvjerila kad sam prizivala duhove u podrumu svoje vikendice
__________________
Maštovitost je daleko važnija od znanja
ToxicTears is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:06   #31
Mislim da nitko nije potpuno siguran da li vjeruje ili ne,jer da biste u nešto 100% vjerovali morate biti u to potpuno uvjereni i imati dokaze,a dokaza nema. O tome se stalno nešto priča u smislu "bilo jednom negdje iza sedam gora" i ne znam zašto se več jednom ne dokaže da nešto stvarno postoji.Nek se napravi komisija od nekoliko znanstvenika pred kojima će,oni koji se smatraju stručnjacima za paranormalno,iznjeti dokaze i da se takve stvari onda smatraju znanstveno dokazanim.Zatim bi se trebalo obaviti istraživanje kako do tih pojava dolazi i na čemu se temelje pa na kraju više nebi spadale u kategoriju paranormalnog nego u normalno.
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 12:18   #32
Quote:
ToxicTears kaže: Pogledaj post
Naravno da vjerujem, i sama sam se uvjerila kad sam prizivala duhove u podrumu svoje vikendice
da, istina je. da vidiš šta smo sve prizvali frendovi i ja tijekom tuluma po vinskim podrumima naših vikendica
OrangeMint is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 13:23   #33
Quote:
Blind_Guardian kaže: Pogledaj post
Kad kazem ''paranormalno'' mislim na neobjasnjive dogadaje, duhove, demone, aliene itd...

Dakle, postoje mnoge snimke koje prikazuju prisutnost duhova, demona i ostalih paranormalnih stvorenja i dogadaja pa mene sad zanima vase misljenje o tome

Mene inace zanima paranormalno i volim gledat filmice na you-tubeu, razne emisije i slicno.

Zanima me sve sto znate o duhovima, demonima, alienima, poltergeistovima i dal vi u to vjerujete????
Vjerujem i u jedno i u drugo

Vjerujem da se duhovi mogu materijalizirati na neki način al ne onako filmski

Moje skromno mišljenje je da su duhovi duše koje nisu prešle prag i koje su zapele ovdje a da toga nisu ni svjesne, a demoni su luciferove sluge koje se povremeno kreću među nama i ponekad i u nama

A za drugi dio teme

Samo je pitanje vremena kad ćemo postati dovoljno zanimljivi alienima da kontaktiraju sa nama, jer ruku na srce ako su napredniji od nas i ako mogu doći do nas mi im stvarno nemamo po čemu biti zanimljivi
divana.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 14:03   #34
da postoje alieni već bi došli do nas,zar ne??a u vezi duhova,to je već vjersko pitanje!!
penzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 18:24   #35
Quote:
OrangeMint kaže: Pogledaj post
da, istina je. da vidiš šta smo sve prizvali frendovi i ja tijekom tuluma po vinskim podrumima naših vikendica
Hahah, pa sta ste sve prizvali Ja nikada nisam vidjela sta sam prizvala, ali sam cula da kad dolazi zvuci poput galopiranja konja
__________________
Maštovitost je daleko važnija od znanja
ToxicTears is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 19:24   #36
Quote:
Blind_Guardian kaže: Pogledaj post
Kad kazem ''paranormalno'' mislim na neobjasnjive dogadaje, duhove, demone, aliene itd...

Dakle, postoje mnoge snimke koje prikazuju prisutnost duhova, demona i ostalih paranormalnih stvorenja i dogadaja pa mene sad zanima vase misljenje o tome

Mene inace zanima paranormalno i volim gledat filmice na you-tubeu, razne emisije i slicno.

Zanima me sve sto znate o duhovima, demonima, alienima, poltergeistovima i dal vi u to vjerujete????
Alieni ne spadaju u paranormalno.
Oni su vanzemaljski realitet.
To što ih filmski prikazuju kao horor,stvarno nema veze s paranormalnim.
Paranormalno je sve što ima zemljsko porijeklo i zemaljska mjesta zbivanja,samo na jednoj drugoj razini.

Kako sam osobno sama doživjela i vidjela,naravno da vjerujem,ali ne u takve pojave,koje se prezentiraju u filmskim klišejima.
No o tome je bilo puno riječi na temi:istinite horor priče!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 19:25   #37
Quote:
OrangeMint kaže: Pogledaj post
da, istina je. da vidiš šta smo sve prizvali frendovi i ja tijekom tuluma po vinskim podrumima naših vikendica


...a maligani su vam bili medij!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 19:33   #38
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Svi ti šarlatani padaju na kontroliranim testovima

Iako volim Sf i fantasy, ne mogu se složiti da postoji paranormalno jer za to jednostavno nema dokaza

Ako tko misli da može dokazati da ima paranormalne moči, ima priliku dobiti milijon dolara
http://www.randi.org/joom/challenge-info-2.html

Sve u svemu, kako bi rekli Penn & Teller :"It's Bullshit"


A ovo ti je dokaz,nema što!

Baš će se pojaviti...,kad im znanstvenici žele mjeriti obujam i težinu...supstancu i porijeklo!
Dokaza ima,ali su tkzv znastveni parametri previše zemaljski!

Hajde malo o Uri Gelleru!
Nitko dosada nije objasnio(znanstveno)kako mu to uspijeva,ali uspijeva!
Ako ga znastveno nemogu opovrgnuti,onda ga svrstavaju u mađioničare....pih!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 19:47   #39
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
A ovo ti je dokaz,nema što!
Bolji od tvojih "zemaljsko nedokazivih" dokaza.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 22:31   #40
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
Bolji od tvojih "zemaljsko nedokazivih" dokaza.

Sve ovisi o oku promatrača....i nisu nedokazivi,to sam rekla.
Ali onaj tko ne želi vjerovati i kojemu je isključivi cilj opovrgnuti....uvijek će naći" znanstvenu" podlogu!
A za one koju su vidjeli i doživjeli da su šarlatani ili psihički bolesnici!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.