Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2008., 22:41   #41
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o oku promatrača...
Ne, ne ovisi. I upravo to je razlika između znanstvene teorije i praznovjerja. Znanost svoje teorije potvrđuje ponovljivim eksperimentima. Praznovjerje ih potvrđuje drugim praznovjerjem.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 23:26   #42
Ako mogu nešto dodati, ono što je danas znanost, nekada je bila magija, pa bi ipak trebalo držati um otvoren za sve mogućnosti, obzirom da se toplo nadam da znanost još nije dosegla svoje krajnje granice.
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
— Robert A. Heinlein
"If there's no game, isn't winning a pretty meaningless concept?" - Ivan Vorpatril
vorbore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 07:13   #43
Quote:
vorbore kaže: Pogledaj post
Ako mogu nešto dodati, ono što je danas znanost, nekada je bila magija, pa bi ipak trebalo držati um otvoren za sve mogućnosti,
I upravo za to služi dokazivanje eksperimentima. Možeš pomicat predmete umom? Odlično! Pokaži nam to u laboratorijskim uvjetima. Jer, ili možeš ili ne možeš to napravit.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 16:20   #44
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
I upravo za to služi dokazivanje eksperimentima. Možeš pomicat predmete umom? Odlično! Pokaži nam to u laboratorijskim uvjetima. Jer, ili možeš ili ne možeš to napravit.
Da, ali što ako zločesti ljudi u tamnim odjelima, sa tamnim sunčanim naočalama, od nas sakrivaju rezultate takvih eksperimenata? Ne znam kako se može istinski uživati u takvim knjigama i filmovima ako negdje, bar u primozgu, ne postoji (un?)reasonable doubt...
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
— Robert A. Heinlein
"If there's no game, isn't winning a pretty meaningless concept?" - Ivan Vorpatril
vorbore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 16:25   #45
Quote:
vorbore kaže: Pogledaj post
Da, ali što ako zločesti ljudi u tamnim odjelima, sa tamnim sunčanim naočalama, od nas sakrivaju rezultate takvih eksperimenata?
Onda su fakat dobri s obzirom da se o parapsihologiji priča već barem dvjesto godina - još od Mesmera naovamo.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 16:42   #46
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
Onda su fakat dobri s obzirom da se o parapsihologiji priča već barem dvjesto godina - još od Mesmera naovamo.
Moraju biti dobri, ili su dobri ili ih nema
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
— Robert A. Heinlein
"If there's no game, isn't winning a pretty meaningless concept?" - Ivan Vorpatril
vorbore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 14:32   #47
Lightbulb

Dokazi ovdje i ovdje i ovdje a vjerujem li - da XD
Ako imate MaxTV onda navecer vam ima na zone Reality jako puno takvih emisija - Uklete kuce i slicno. Ili onaj tip John Edward pa kako skupi 200 ljudi i onda pogadja sve XD
__________________
You don't get what you deserve, you get what you get.
ArmedDragonLV11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 15:23   #48
ja apsolutno vjerujem u njih... dokazi su dokazi, a vlada... ko ih fučka... ja inače vjerujem u ono što vidim,
obožavam paranormalne stvari
MoonlightPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 22:49   #49
pravi dokazi o paranoramalnom se naravno prikrivaju.
biceps is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 14:36   #50
Quote:
vorbore kaže: Pogledaj post
Ako mogu nešto dodati, ono što je danas znanost, nekada je bila magija, pa bi ipak trebalo držati um otvoren za sve mogućnosti, obzirom da se toplo nadam da znanost još nije dosegla svoje krajnje granice.
3. "Bilo koju dovoljno naprednu tehnologiju nemoguće je razlikovati od magije.", Clarke.

Mislim da ja arogantno pretpostaviti da razina znanosti i tehnoloskog napretka danas moze objasniti sve pojave u prirodi. Mozda u buducnosti paranormalne pojave budu znanstveno objasnjene, mozda svjetske velesile razotkriju da su tajile neke stvari, a mozda te pojave i tada zadrze svoj sadasnji status..mita i legende.
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 14:40   #51
Dajte maknite ovu temu na onaj podforum za luđ... errr... korisnike "na višoj razini svijest, koji razumiju ono što nama budalama nije jasno".
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 14:53   #52
ne vjerujem u ništa, ali baš ništa!
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 17:59   #53
Da, vjerujem u paranormalne stvari.

Ništa pretjarano kao u filmovima, niti što likovi plagiraju na youtubeu. Vanzemaljci i takve stvari.

Ali sam na svojoj koži skužio da ima nešto između neba i zemlje
Inače prije nisam vjerovao u takve stvari, i uvijek sam imao neka logična objašnjenja.....sve do jednom......sada vjerujem.

Ima svega po svijetu, samo u prošlosti nije bilo interneta i općenito povezanosti informacija, pa je tek u novije vrijeme došao "procvat" paranormalnog.

Istina je negdje između
__________________
Moj je tata uvijek govorio da je u životu najvažnija jedna stvar, a sto su dvije stvari: red, rad i disciplina :D
Grunf TNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:29   #54
ja volim gledati te vide-e
s alienima,duhovima i svime drugime,
ali se userem od straha.... rolf
maleckababy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:51   #55
Quote:
Blind_Guardian kaže: Pogledaj post
Kad kazem ''paranormalno'' mislim na neobjasnjive dogadaje, duhove, demone, aliene itd...

Dakle, postoje mnoge snimke koje prikazuju prisutnost duhova, demona i ostalih paranormalnih stvorenja i dogadaja pa mene sad zanima vase misljenje o tome

Mene inace zanima paranormalno i volim gledat filmice na you-tubeu, razne emisije i slicno.

Zanima me sve sto znate o duhovima, demonima, alienima, poltergeistovima i dal vi u to vjerujete????
ne znam zašto aliene svrstavaš u paranormalno, jer normalno je
da oni postoje
Han Solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 12:16   #56
Ja mislim da je to sve moguče. pročitao sam knjigu 1000 misterija svijeta koja prikazuje neke od stvari koje nije lako objasniti. uz to čovijek koristi samo 20% svoga mozga te se nagađa da se s večim korištenjem može doči do paranormalnih sposobnosti tipa telekinetika, telepatija...
Što se tiče života u svemiru on sigurno postoji ali je ili prenapredan za nas te nas ne smatra vrijednima pažnje ili nije dovoljno razvijen.
DarkMayhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 11:03   #57
krugovi u polju negdi u lici

Ovo je istinita prića ja i 2 prijatelja jucer smo išli u zagreb i na putu doma negdi u lici vidili smo 4 kruga kao tocka od lasera i svako od nas je drugaćije vidio ja san vidio trokut-krug-spirala-trokut,drugi prijatelj kaze da je vidia 4 kruga a 3 prijatelj kaze da je vidio trokut-krug-krug-krug zatim kada smo ušli u tunel vidjeli smo neki bljesak i tih krugova nije vise bilo.bili su zelene,zute,crvene,plave boje to smo vidjeli nas 3.mi smo drugima govorili ali oni su govorili da smo nešto popili dali je to mozda SFERA ili ODSJAJ ?ali nas troje smo to vidjeli a prije toga smo svirali i zafrkavali se ali mene sada to kopa sto su ta 4 razlicita lika!.PRijatelj mi je rekao da moze biti od toga sto smo gledali u planetariju one strijelice i tocke .ako neko zna neka odgovori.PLS.dali je to od umora pa da nam se priviđa dali je to nes paranormalno neznam.
debeli33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 11:04   #58
ali nezz zato jer su tocke isle barem 30 na sat.
debeli33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 16:02   #59
Vjerujem.Vidila sam neke stvari svojim očima.No rekla bih više vjerujem u postojanje više dimnezija i paralelnog svijeta.
Red Tears is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 16:04   #60
Quote:
debeli33 kaže: Pogledaj post
Ovo je istinita prića ja i 2 prijatelja jucer smo išli u zagreb i na putu doma negdi u lici vidili smo 4 kruga kao tocka od lasera i svako od nas je drugaćije vidio ja san vidio trokut-krug-spirala-trokut,drugi prijatelj kaze da je vidia 4 kruga a 3 prijatelj kaze da je vidio trokut-krug-krug-krug zatim kada smo ušli u tunel vidjeli smo neki bljesak i tih krugova nije vise bilo.bili su zelene,zute,crvene,plave boje to smo vidjeli nas 3.mi smo drugima govorili ali oni su govorili da smo nešto popili dali je to mozda SFERA ili ODSJAJ ?ali nas troje smo to vidjeli a prije toga smo svirali i zafrkavali se ali mene sada to kopa sto su ta 4 razlicita lika!.PRijatelj mi je rekao da moze biti od toga sto smo gledali u planetariju one strijelice i tocke .ako neko zna neka odgovori.PLS.dali je to od umora pa da nam se priviđa dali je to nes paranormalno neznam.
Možda bi ti sad netko rekao di ima te "trave" još da i mi nabavimo,ali ja vam vjerujem.Ne može biti od umora baš...
Red Tears is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.