Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 20:59   #41
svaka čast tebi na ovom linku....
malo sam čačakao i pronašao ove dijelove topo karte koji su kao "najzumirani"... to su tako sitni odsječci da mislim da bi čovjek otupio dok to sve spoji u jedan list topo karte, a kamoli nešto više od toga.
idem pokušat prokužit kako su sortirali te karte, odnosno kako pronaći sekciju koju trebaš
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 18:34   #42
Hehe, sretno 18Delta, ja sam prije pokušavao, pa se pogubio po tim folderima, počelo mi ko puzzle kolutat.....Ako ikako, i ikada uspiješ malo posložiti kako su sortirali te foldere sa slikama i zoomovima, nadam se da ćeš podijeliti nešto i sa nama na topicu. A najvažnije je kako su sortirali službene sekcije TK25 (1:25 000), npr sekcija Osijek, sekcija Slatina, itd sa zooom slikama u tim folderima....Ima pregled službenih sekcija na DGU stranici negdje.

Svako dobro.
Pozdrav

P.S. Ako možeš nešto učiniti s onim linkom iz tvog posta 26 Post 26 htio bih skinuti te karte , naročito HR 1: 50 000, jer TK25 i TK100 stare karte imam.

Zadnje uređivanje miro666 : 08.03.2011. at 18:46.
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:51   #43
nema 50... provjerio sam.
te sam karte skinuo davno s neke strane i pograsno su navedene kao tk50 - ustvari su tk100... et
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 18:08   #44
Pozdrav svima

Dal netko ima topografsku kartu zagrebackog Sljemena, zelim uskoro na kampiranje dolje, a trebaju mi topografske karte pa ako netko moze pomoci, bio bih zahvalan. ne bih gnjavio da su linkovi na ovoj temi jos uvijek aktivni.. Bilo bi super da netko ima pa da mi posalje na mail Hvala
Sillas_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 22:05   #45
Imaš arkod, pa si isprintaj dio koji ti treba.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 18:20   #46
Ako nekoga zanima, DGU je uploadala najnoviji ortofoto Hrvatske (DOF2011). Stanje je najnovije, od ove 2011.godine. Server je isto spor kao i za HOK, ali kome treba najnovije stanje na terenu dat će si truda:

Hrvatska DOF2011

Pozdrav
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 14:12   #47
Bok Miro. imas kakve info kao bi bilo moguce poskidat dijelove karte s neta?(za nas obicne smrtnike )


Quote:
miro666 kaže: Pogledaj post
Ako nekoga zanima, DGU je uploadala najnoviji ortofoto Hrvatske (DOF2011). Stanje je najnovije, od ove 2011.godine. Server je isto spor kao i za HOK, ali kome treba najnovije stanje na terenu dat će si truda:

Hrvatska DOF2011

Pozdrav
eve23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 02:27   #48
Quote:
eve23 kaže: Pogledaj post
Bok Miro. imas kakve info kao bi bilo moguce poskidat dijelove karte s neta?(za nas obicne smrtnike )
A ne znam baš...Jedino ako 18Delta ima neku ideju, on je nešto oko skidanja ARKOD karata radio, pa možda nešto uspije i oko ovoga. Ali da samo server nije tako spor, ne bi imalo ni smisla skidati na HD te karte, prevelika je to masa podataka. Inače ja koristim program Global Mapper koji osim što čita sve moguće formate offline karata, već podržava i mogućnost prikaza karata sa raznih online servera (WMS i TLS). A pošto je Geoportal jedan WMS server, to sve ide bez problema, čak i kao da malo ubrza, tj. poboljša učitavanje prikaza. E sad, vjerujem da već prikazane karte ostaju u negdje cash memoriji tog programa (do exita), pa sad ja baš i nemam volje puno tražiti, pa ko voli nek izvoli malo eksperimentirati sa tim programom (ima ga i crackano na netu). Uglavnom sa Global Mapperom puno je lakše manipulirati sa kartama nego na njihovom Geo Portalu (mislim na DGU).

Pozdrav
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 08:51   #49
Quote:
miro666 kaže: Pogledaj post
E sad, vjerujem da već prikazane karte ostaju u negdje cash memoriji tog programa (do exita), pa sad ja baš i nemam volje puno tražiti, pa ko voli nek izvoli malo eksperimentirati sa tim programom (ima ga i crackano na netu). Uglavnom sa Global Mapperom puno je lakše manipulirati sa kartama nego na njihovom Geo Portalu (mislim na DGU).
Daj reci na brzinu kako povuces karte npr. s arkoda ili dgu preko Global Mapper-a? Vidim da traži neki ecwp link...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 00:31   #50
obzirom da nema odgovora, dao sam se sam u eksperiment (dok sam uhvatio vremena, naravno)

daklem, ako želite browsati i upravljati novim ortofoto iz 2011 treba vam software poput Global Mapper-a i link, a to je ovo:
U global mapperu imate opciju download online imagery... tu unesete novu WMS stavku i upišete link gore navedeni. ponudit će vam neke kategorije. ja sam odabrao samo "DOF u boji HTRS"... uglavnom intresantno je poigrat se malo. imate opciju eksportanja onog što vidite u neki jpg raster itd.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 13:15   #51
treba mi za sutra snimak mog područja prije 68. radi legalizacije objekta.

piše u obrascu:
Zahtjevu je potrebno priložiti:
 Uvjerenje izdano od Područnog ureda za katastar sa prilozima
- kopija katastarskog plana;
- posjedovni list;
- preslik Hrvatske osnovne karte sa označenim područjem.


gdje to nabavit? ja sam mislio na google earthu zumirat na to zemljište, označit ga linijama, te kuteve zemljišta označit brojevima i popisat njihove gps adrese.

jel im to dovoljno ili treba nešto posebno kemijat?

i koji je k uvjerenje izdano od područnog ureda za katastar?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 09:50   #52
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
obzirom da nema odgovora, dao sam se sam u eksperiment (dok sam uhvatio vremena, naravno)

daklem, ako želite browsati i upravljati novim ortofoto iz 2011 treba vam software poput Global Mapper-a i link, a to je ovo:


U global mapperu imate opciju download online imagery... tu unesete novu WMS stavku i upišete link gore navedeni. ponudit će vam neke kategorije. ja sam odabrao samo "DOF u boji HTRS"... uglavnom intresantno je poigrat se malo. imate opciju eksportanja onog što vidite u neki jpg raster itd.
Sorry 18Delta, slabo nailazim na forum u zadnje vtijeme, ali vidim snašao si se
Tragam po netu pa nema je još,ovu novu TK25 geokodiranu, ako si ti slučajno nabasao, pa uploadaj koji link

Pozdrav
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 09:55   #53
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
treba mi za sutra snimak mog područja prije 68. radi legalizacije objekta.

piše u obrascu:
Zahtjevu je potrebno priložiti:
 Uvjerenje izdano od Područnog ureda za katastar sa prilozima
- kopija katastarskog plana;
- posjedovni list;
- preslik Hrvatske osnovne karte sa označenim područjem.


gdje to nabavit? ja sam mislio na google earthu zumirat na to zemljište, označit ga linijama, te kuteve zemljišta označit brojevima i popisat njihove gps adrese.

jel im to dovoljno ili treba nešto posebno kemijat?

i koji je k uvjerenje izdano od područnog ureda za katastar?
Evo ovdje ti je HOK (Hrvatska osnovna karta) na Geoportalu, pa si nađi svoje područje. Samo im server u zadnje vrijeme šteka, jer se masovno odlazi na njega zbog ovog novog Zakona o legalizaciji bespravno građenih objekata

Evo link:

HRVATSKA HOK 1:5000
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 09:56   #54
nisam našao.
raspitivao sam se kako povući npr. arkod preko global mapper-a, ali navodno se ne može zbog koncepta stranice.

fala! pogledat ću!
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 01:54   #55
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
nisam našao.
raspitivao sam se kako povući npr. arkod preko global mapper-a, ali navodno se ne može zbog koncepta stranice.

fala! pogledat ću!
Novi DOF2011 na Geoportalu jeste WMS (web maps server), ali isto tako ARKOD nužno ne mora biti WMS na Global Mapperu. Downlooad Online Imagery -> Add New Source -> Select Online Source Type -> e sad tu imaš osim WMS još 4 tipa servera, a ja sve nekako sumnjam da je ARKOD ustvari Tile Maps Service (TMS), nešto mi kao učitava duuugo...Ali na kraju ništa ne prikaže

Imaš kakvu ideju 18Delta ? Jesi štogod eksperimentirao ?
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 08:50   #56
Šta fali Garminovoj karti?

http://www.garmin.com.hr/Default.aspx?sifraStranica=369
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 10:05   #57
Quote:
miro666 kaže: Pogledaj post
Novi DOF2011 na Geoportalu jeste WMS (web maps server), ali isto tako ARKOD nužno ne mora biti WMS na Global Mapperu. Downlooad Online Imagery -> Add New Source -> Select Online Source Type -> e sad tu imaš osim WMS još 4 tipa servera, a ja sve nekako sumnjam da je ARKOD ustvari Tile Maps Service (TMS), nešto mi kao učitava duuugo...Ali na kraju ništa ne prikaže

Imaš kakvu ideju 18Delta ? Jesi štogod eksperimentirao ?
pokušao, ali bezuspješno. ja sam isto mislio da je ARKOD TMS i vjerojatno jest sudeći prema onom ftp linku što si dao ranije. mislim da je problem taj što se arkod prikazuje preko grafičkog sučelja pa Global Mapper ne može prepoznati kartu, što naravno znači da nam treba drugačiji link ili nekako modificirati onaj postojeći s nizom LPIS segmenata.
rekoh, slao sam poruku na forum Global Mapper i rekli su mi da ne znaju kako bi ARKOD povukli preko Global Mapper-a. ako ne znaju oni, ona bome ni ja.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 18:47   #58
18Delta i ostali, nadam se da već znate za novi Geoportal, stvarno je savršen.
Ako slučajno ne znate, evo samo pastiram svoj post sa Topografskih karata ali iz podforuma biciklista:

Novi Geoportal DGU preglednik

Pozdrav 18Delti i ostalima.
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 20:12   #59
Quote:
miro666 kaže: Pogledaj post
18Delta i ostali, nadam se da već znate za novi Geoportal, stvarno je savršen.
Ako slučajno ne znate, evo samo pastiram svoj post sa Topografskih karata ali iz podforuma biciklista:

Novi Geoportal DGU preglednik

Pozdrav 18Delti i ostalima.
Hvala!
Jučer sam baš saznao. Dobro si rekao, savršen je. Dali su i WMS linkove

Pozdrav.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 21:34   #60
Jedino me malo buni kaj piše da je stanje na 11.05.2007. Nije. Provjereno. Osnova je na snimci iz srpnja 2011. Vidim jer točno znam kaj sam kad radio na gruntu.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.