Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2012., 21:35   #81
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Konkretnih primjera imaš gdje god pogledaš.
I ljigavci mogu biti dovoljno karizmatični da im ljudi otkupe sve što im ponude. Nažalost je tako. Ne znam što ti tu nije jasno?
Ne shvaćaš, ja sam naveo primjer koji testira 'zakon' i iz kojeg se vidi da to nije nikakav zakon...

Probaj testirati gravitaciju. Rezultat je uvijek isti. To je zakon.

Ako ti moraš nepoželjne primjere (poput mojeg) zanemarivati/ušutkavati/poništavati/prešućivati, onda je očito da je to prodavanje magle pod 'zakon'.

Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Čovjek se treba usmjeriti na ono što voli pa mu to lakše ide od ruke. Ako se vječito trgaš i ne uspijevaš u poslu, ne traži razlog u drugima nego zaviri u sebe, da li si stvarno dovoljno sposoban za taj posao. Jer tako si samo stvaraš frustraciju koja je uvijek, verbalnim i pismenim putem, vidljiva.
Što nisi razumjela? Što je novinar iz onog primjera kvalitetniji, bolji, profesionalniji, to je manje 'žut' i prilagođen tržištu, tj. masi glupana koji su gutači smeća. Zakonom tržišta - to vodi u nerentabilnost i propadanje.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 18.10.2012. at 21:42.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 22:07   #82
A ja sam ti samo pokušala objasniti da u tvom primjeru, isto ulogu igra zakon privlačnosti.

Ako želiš biti dobar i kvalitetan novinar, nađi načina kako da privučeš ljude na svoje članke a da to nije žutilo. Zakonom privlačnosti.
Uneseš u članak sav svoj dar pisanja, pozitivnu vibru, ljubavi prema onom što činiš, karizmu...
Dakle, stvar je u omotu. Ili? Fakat sam na rezervi večeras.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 22:24   #83
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
A ja sam ti samo pokušala objasniti da u tvom primjeru, isto ulogu igra zakon privlačnosti.

Ako želiš biti dobar i kvalitetan novinar, nađi načina kako da privučeš ljude na svoje članke a da to nije žutilo. Zakonom privlačnosti.
Uneseš u članak sav svoj dar pisanja, pozitivnu vibru, ljubavi prema onom što činiš, karizmu...
Dakle, stvar je u omotu. Ili? Fakat sam na rezervi večeras.
Ali ti non stop sve baziraš na isticanju primjera koji pašu i skrivanju primjera koji ne pašu.

Pa pogledaj sama koliko je novina koje nisu žute opstalo. Nula.
Što kvalitetnije, to manje profitabilno, štoviše ---> nerentabilno.

Dakle, kamo vodi profesionalizam, rad, trud, zalaganje, vjera u uspjeh koji proizlazi iz kvalitete, promatrano kroz taj primjer?

Brojati valjda znaš...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 22:34   #84
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ali ti non stop sve baziraš na isticanju primjera koji pašu i skrivanju primjera koji ne pašu.
Ja te i dalje ne kužim. Glupa sam.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 22:43   #85
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Ja te i dalje ne kužim. Glupa sam.
Ali situacija je toliko jasna, a ja govorim o ljudima koje osobno poznajem...

Bili su marljivi, vjerovali su u ideale, u profesionalizam, s vremenom su postajali sve bolji, sve kvalitetniji - ali glupani žele žuto, glupani su većina, kvalitetno postaje nerentabilno, kvalitetno propada. Novina koje nisu žute danas ima - nula.

To su općepoznate stvari, a ne nešto skriveno od očiju...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 22:52   #86
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ali situacija je toliko jasna, a ja govorim o ljudima koje osobno poznajem...

Bili su marljivi, vjerovali su u ideale, u profesionalizam, s vremenom su postajali sve bolji, sve kvalitetniji - ali glupani žele žuto, glupani su većina, kvalitetno postaje nerentabilno, kvalitetno propada. Novina koje nisu žute danas ima - nula.

To su općepoznate stvari, a ne nešto skriveno od očiju...
Ma, dobro to, to mi je jasno. Samo se na ovoj temi ne radi o kvaliteti nego o zakonu privlačnosti.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 23:04   #87
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Ma, dobro to, to mi je jasno. Samo se na ovoj temi ne radi o kvaliteti nego o zakonu privlačnosti.
Pa da, a ja ti govorim da se iz tog primjera vidi kako to ne funkcionira.

Oni koji vjeruju u profesionalizam, rade, napreduju u kvalitieti itd. su od reda propali. Da je zakon privlačnosti nešto više od prodavanja magle, onda bi upravo takvi ljudi uspjeli.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 23:05   #88
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ali situacija je toliko jasna, a ja govorim o ljudima koje osobno poznajem...

Bili su marljivi, vjerovali su u ideale, u profesionalizam, s vremenom su postajali sve bolji, sve kvalitetniji - ali glupani žele žuto, glupani su većina, kvalitetno postaje nerentabilno, kvalitetno propada. Novina koje nisu žute danas ima - nula.

To su općepoznate stvari, a ne nešto skriveno od očiju...
Sve su dobro radili, osim što su igrali po pravilima svojih novina, a ona su vjerojatno takva da novine budu čim prilagođenije masama (glupanima koji žele žuto). Da su sav fokus preusmjerili na jedno usko vezano područje sigurno bi uspjeli.

Npr. recimo da pišeš članke o novcu i ulaganju. Oni mogu biti vhunska remek djela, ali ako se nalaze u prosječnim dnevnim novinama doći će u ruke prosječnim čitateljima. Nekolicina će pročitati taj članak i uvidjeti njegovu vrijednost, a ostali će ga zanemariti jer ih niti ne zanima. Ljudi koje ozbiljno zanima novac i ulaganja, kupovat će novine posvečene isključivo samo tome.

Evo jednog moj primjera: pokrenuo sam blog na besplatnoj blogger domeni i hostingu. To je neprofesionalno i nitko to ne preporučuje, pa sam trebao odmah u startu propasti. Ispisao sam na brzinu nekih 30 postova o engleskom jeziku, te svakodnevno imam tisuće čitatelja, a sukladno tome postoji i neka zarada. Osobno ne vidim u tome ništa teškoga.

Quote:
Uneseš u članak sav svoj dar pisanja, pozitivnu vibru, ljubavi prema onom što činiš, karizmu...
To je sve što sam i učinio. Osobno smatram da sam mogao i bolje, ali je očigledno bilo dovoljno da ostavim pozitivan utjecaj na mnogo ljudi
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 23:11   #89
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Sve su dobro radili, osim što su igrali po pravilima svojih novina, a ona su vjerojatno takva da novine budu čim prilagođenije masama (glupanima koji žele žuto). Da su sav fokus preusmjerili na jedno usko vezano područje sigurno bi uspjeli.

Npr. recimo da pišeš članke o novcu i ulaganju. Oni mogu biti vhunska remek djela, ali ako se nalaze u prosječnim dnevnim novinama doći će u ruke prosječnim čitateljima. Nekolicina će pročitati taj članak i uvidjeti njegovu vrijednost, a ostali će ga zanemariti jer ih niti ne zanima. Ljudi koje ozbiljno zanima novac i ulaganja, kupovat će novine posvečene isključivo samo tome.

Evo jednog moj primjera: pokrenuo sam blog na besplatnoj blogger domeni i hostingu. To je neprofesionalno i nitko to ne preporučuje, pa sam trebao odmah u startu propasti. Ispisao sam na brzinu nekih 30 postova o engleskom jeziku, te svakodnevno imam tisuće čitatelja, a sukladno tome postoji i neka zarada. Osobno ne vidim u tome ništa teškoga.



To je sve što sam i učinio. Osobno smatram da sam mogao i bolje, ali je očigledno bilo dovoljno da ostavim pozitivan utjecaj na tisuće ljudi
Ali ako postoji zakon gravitacije, onda lopta svaki put padne na pod, a ne na plafon.

A ti opet govoriš o primjeru PRO i prelaziš preko svih primjera KONTRA, kao da ne postoje.

Kad je nešto uistinu zakon (kao zakon gravitacije, naprimjer) onda takve obmane nisu potrebne, jer nema onih primjera kad lopta pada na plafon.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 23:22   #90
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ali ako postoji zakon gravitacije, onda lopta svaki put padne na pod, a ne na plafon.

A ti opet govoriš o primjeru PRO i prelaziš preko svih primjera KONTRA, kao da ne postoje.

Kad je nešto uistinu zakon (kao zakon gravitacije, naprimjer) onda takve obmane nisu potrebne, jer nema onih primjera kad lopta pada na plafon.
A, jebemumiša, ajmo ovako...

Jesi ikad osjetio ljubav? Što je ona za tebe? Ima li ona zakon? Imaš li objašnjenja za osjećaje općenito?
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 23:35   #91
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ali ako postoji zakon gravitacije, onda lopta svaki put padne na pod, a ne na plafon.

A ti opet govoriš o primjeru PRO i prelaziš preko svih primjera KONTRA, kao da ne postoje.

Kad je nešto uistinu zakon (kao zakon gravitacije, naprimjer) onda takve obmane nisu potrebne, jer nema onih primjera kad lopta pada na plafon.
Razumijem te što želiš reći. Po tvojemu su oni trebali uspjeti jer su vjerovali i trudili se. Upravo sam zato rekao da večina ljudi ne razumije dovoljno zakon privlačnosti. On uvijek djeluje, ali na našu stvarnost ne utječemo samo mi.

Zamisli novinarstvo neke tvrtke poput određene energijske strukture. Nju svojim mislima, emocijama i djelima čine takvom stotine zaposlenika, te tisuće čitatelja. Tada se pojavi pojedinac i želi promjeniti tu energijsku strukturu ili u njoj razviti manju vlastitu. Sasvim je normalno da će doživjeti neuspjeh. To ti je isto kao što pero i kamen od 50 kg ne padaju istom brzinom s neba. Utjecaj pojedinca postoji u jednoj takvoj strukturi, ali je slab i spor.

Ipak, ako stvoriš nova pravila i strukturu na slobodnom mjestu, polako se počnu javljati njezini sljedbenici. Čim ih je više, time se pridaje više energije, te se rast i razvoj odvija sve jače i brže. S druge strane, možeš se samo pridružiti energijskoj strukturi koja ti odgovara, te sudjelovati u njezinom jačanju.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život

Zadnje uređivanje zoki89 : 18.10.2012. at 23:42.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:57   #92
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Razumijem te što želiš reći. Po tvojemu su oni trebali uspjeti jer su vjerovali i trudili se. Upravo sam zato rekao da večina ljudi ne razumije dovoljno zakon privlačnosti. On uvijek djeluje, ali na našu stvarnost ne utječemo samo mi.

Zamisli novinarstvo neke tvrtke poput određene energijske strukture. Nju svojim mislima, emocijama i djelima čine takvom stotine zaposlenika, te tisuće čitatelja. Tada se pojavi pojedinac i želi promjeniti tu energijsku strukturu ili u njoj razviti manju vlastitu. Sasvim je normalno da će doživjeti neuspjeh. To ti je isto kao što pero i kamen od 50 kg ne padaju istom brzinom s neba. Utjecaj pojedinca postoji u jednoj takvoj strukturi, ali je slab i spor.

Ipak, ako stvoriš nova pravila i strukturu na slobodnom mjestu, polako se počnu javljati njezini sljedbenici. Čim ih je više, time se pridaje više energije, te se rast i razvoj odvija sve jače i brže. S druge strane, možeš se samo pridružiti energijskoj strukturi koja ti odgovara, te sudjelovati u njezinom jačanju.
Ali pogledaj analitičnije... primjera imaš svakakvih... samo što vi naknadno na 'pozitivne' primjere nalijepite naljepnicu 'to je bilo po "zakonu" privlačnosti, pa je zato uspjelo', a za ono drugo, da nije bilo...

U nekoj analogiji, da je zakon gravitacije kvazizakon kao i zakon privlačnosti, onda bi, naprimjer, neke ispuštene lopte pale na pod, neke na plafon, a zagovornici kvazizakona bi isticali samo ove koje su pale na pod.

No, zakonu gravitacije nije potrebna obmana selektivnog i jednostranog prikazivanja, budući da taj zakon uistinu postoji.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 19:18   #93
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ali pogledaj analitičnije... primjera imaš svakakvih... samo što vi naknadno na 'pozitivne' primjere nalijepite naljepnicu 'to je bilo po "zakonu" privlačnosti, pa je zato uspjelo', a za ono drugo, da nije bilo...
Spomenuo sam već 2 puta da zakon privlačnosti uvijek djeluje, te sam to zaista i mislio. Kada smo negativni privlačimo probleme, sukobe, te razne oblike nevolja. Kada smo pozitivni privlačimo prilike, dobre ljude, stvari koje želimo itd. Ne smatram ga dobrim niti lošim, već nečim što jednostavno jest.

Zakon privlačnosti je zanimljiv. Dovodi nas tamo gdje želimo stiči, ali put do toga često se razlikuje od naših očekivanja. Npr. recimo da poželim biti milijunaš. Život te prvo može dovesti do velikih financijskih nevolja i bankrota. Na prvi pogled bankrot je zastrašujuće i negativno iskustvo. Ipak, možda nam je potrebno to iskustvo da ojačamo i postanemo pametniji, a to nam omogučava da jednog dana zaista i postanemo milijunaši.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 21:15   #94
Negdje sam pročitao da magično razmišljanje djeca napuštaju sa kojih 7 ili 8 godina. Do tada vjeruju u vještice, vile, trnoružicu...
Ja znam da su ljudi infantilizirani npr. neki tvrde da je današnji TV program dizajniran za mentalni kapacitet 12-godišnjaka ali ovo sa zakonom privlačnosti to je na razini 3-godišnjaka. Ajd razmislite malo, vjerovanjem u takvu glupost degradirate sve što čovjek jest, cijelu njegovu mučnu povijest, cjelokupno znanje čovječanstva, sve tragične ličnosti koje su zapravo bili najveći ljudi, a na kraju i same sebe.
Na nepoznanicu života imat odgovor u obliku nanoskopskog pogleda na stvarnost... o jebemti. Ponekad stvarno mislim da nema nade za čovjeka, što će mu neokorteks, za zakon privlačnosti dovoljna je i leđna moždina.

Ma mislio sam da ću se suzdržat nekako od reagiranja, al vidim da broj topika sa tom bedastoćom ne jenjava. Horor.
single coil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 16:09   #95
Quote:
single coil kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da magično razmišljanje djeca napuštaju sa kojih 7 ili 8 godina. Do tada vjeruju u vještice, vile, trnoružicu...
Ja znam da su ljudi infantilizirani npr. neki tvrde da je današnji TV program dizajniran za mentalni kapacitet 12-godišnjaka ali ovo sa zakonom privlačnosti to je na razini 3-godišnjaka. Ajd razmislite malo, vjerovanjem u takvu glupost degradirate sve što čovjek jest, cijelu njegovu mučnu povijest, cjelokupno znanje čovječanstva, sve tragične ličnosti koje su zapravo bili najveći ljudi, a na kraju i same sebe.
Na nepoznanicu života imat odgovor u obliku nanoskopskog pogleda na stvarnost... o jebemti. Ponekad stvarno mislim da nema nade za čovjeka, što će mu neokorteks, za zakon privlačnosti dovoljna je i leđna moždina.

Ma mislio sam da ću se suzdržat nekako od reagiranja, al vidim da broj topika sa tom bedastoćom ne jenjava. Horor.
Kada sagledaš stvarnost iz više perspektiva svijet se čini sasvim drugačijim. Naša osjetila su nevjerojatna, ali opažaju jako mali dio stvarnost. Znanost to potvrđuje, a duhovnost govori o istome. Ne tražim od nikoga da povjeruje da živimo u duhovnom svijetu, te da zakon privlačnosti djeluje. Samo vam želim da zadržite otvoreni um prema raznim idejama. Istražujte i učite
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 16:24   #96
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Spomenuo sam već 2 puta da zakon privlačnosti uvijek djeluje, te sam to zaista i mislio. Kada smo negativni privlačimo probleme, sukobe, te razne oblike nevolja. Kada smo pozitivni privlačimo prilike, dobre ljude, stvari koje želimo itd. Ne smatram ga dobrim niti lošim, već nečim što jednostavno jest.
Ma svašta. Ljudi nakljukani takvim 'pozitivnim' vjerovanjima su stvorili ovu svjetsku financijsku krizu. Rezultat: Milijuni gurnuti u siromaštvo, a posredno mnogi i u bolesti i smrti.

Analitičari-kritičari su na vrijeme upozoravali, ali su ih dežurni plitkoumni 'pozitivci' doslovno eliminirali iz sustava..

Američka jeftina kvazipsihologija; 'Zakoni privlačnosti', 'Tajne' i slično.

Otužno je vidjeti kako smo mi amerikanizirana zemlja postali...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 28.10.2012. at 16:51.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 17:10   #97
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ma svašta. Ljudi nakljukani takvim 'pozitivnim' vjerovanjima su stvorili ovu svjetsku financijsku krizu. Rezultat: Milijuni gurnuti u siromaštvo, a posredno mnogi i u bolesti i smrti.

Analitičari-kritičari su na vrijeme upozoravali, ali su ih dežurni plitkoumni 'pozitivci' doslovno eliminirali iz sustava..

Američka jeftina kvazipsihologija; 'Zakoni privlačnosti', 'Tajne' i slično.

Otužno je vidjeti kako smo mi amerikanizirana zemlja postali...
Prikrivanje i negiranje istine nema veze sa pozitivnošću. Pozitivna osoba prihvača situaciju kakva jest, te iz nje izvlači najbolje što može. Životni stav veoma snažno djeluje na našu stvarnost i bez djelovanja zakona privlačnosti. Subjektivno utječe na objektivno, te objektivno utječe na subjektivno. Dovoljan je mali pomak u našim mislima, emocijama i djelovanju, te se to odmah odražava na našu stvarnost. Sve što je naša civilizacija stvorila, počelo je od misli i emocija.

Financijska kriza je već druga tema. Znao sam i ja da će se pojaviti, i to dok sam još bio školarac.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život

Zadnje uređivanje zoki89 : 28.10.2012. at 17:19.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 17:16   #98
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Prikrivanje istine nema veze sa pozitivnošću. Životni stav veoma snažno djeluje na našu stvarnost i bez djelovanja zakona privlačnosti.

Financijska kriza je već druga tema. Znam sam i ja da će se pojaviti, i to dok sam još bio školarac. Svjetska ekonomija temelji se na čistim glupostima, te se sada samo privremeno krpaju njezini nedostaci.
Ali to ne bi moglo proći da se toliko ne propagira 'pozitivno' mišljenje i da se ne progoni 'negativno' mišljenje.

'Negativno'/kritčko mišljenje može biti racinalnao, a 'pozitivno' mišljenje može biti plitkoumno.

Veličanje 'pozitivnog' mišljenja kao takvog - opasnan je oblik pojednostavljivanja i poglupljivanja - a posljedice trpimo i mi koji nismo za to krivi...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 19:20   #99
Ne vem , ja sem opijen kad primjetim neku koja me na bilo koji način podsjeća na neku od nerealiziranih ljubavi iz prošlosti
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 21:25   #100
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Kada sagledaš stvarnost iz više perspektiva svijet se čini sasvim drugačijim. Naša osjetila su nevjerojatna, ali opažaju jako mali dio stvarnost. Znanost to potvrđuje, a duhovnost govori o istome. Ne tražim od nikoga da povjeruje da živimo u duhovnom svijetu, te da zakon privlačnosti djeluje. Samo vam želim da zadržite otvoreni um prema raznim idejama. Istražujte i učite
Hm, um koji vjeruje u zakon privlačnosti je primjer zatvorenog uma. Gle, prije desetak godina sam čitao Moć podsvijesti od Josepha Murphy, konglomerat new agea, psihologije, psihoanalize i religije ali ova novija literatura poput Tajne, koja je i popularizirala zakon privlačnosti btw., je stvarno dizajnirana za ne-odveć-bistre. Kakve veze ima duhovnost i duhovni svijet sa bedastom idejom da mišljom privlačimo ono što želimo, dakle ljude, događaje, vrijeme... gdje je tu sloboda drugih, gdje je tu slučajnost, gdje su tu milijarde i milijarde varijabli.

Mislim da je netko ko vjeruje u "zakon privlačnosti" odovojen od realnosti (koja je vrlo čvrsta) te da živi u samoobmani. Budući da je razočaranje neminovno i samo je pitanje vremena pripazite na vlastitito mentalno zdravlje, da ne upadnete u depresiju ili što gore kad do istog dođe.
single coil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.