Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2010., 11:44   #21
Uzalud vam trud svirači.
Možete se prepirati o vodljivosti, refleksivnosti, apsorpciji,... blata koliko želite ali nećete doći do odgovora. Bitno je kako predatorov mozak obrađuje i prepoznaje sliku (u IC ili UV ili kojem već spektru).
Netko se može zagledati u tigra u grmlju i ne vidjeti ga dok će ga drugi vidjeti.

Predlažem da temu premjestimo na Psihologiju pod naslovom Kognitivni procesi predatora u borbi jedan na jedan
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:10   #22
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Uzalud vam trud svirači.
Možete se prepirati o vodljivosti, refleksivnosti, apsorpciji,... blata koliko želite ali nećete doći do odgovora. Bitno je kako predatorov mozak obrađuje i prepoznaje sliku (u IC ili UV ili kojem već spektru).
Netko se može zagledati u tigra u grmlju i ne vidjeti ga dok će ga drugi vidjeti.

Predlažem da temu premjestimo na Psihologiju pod naslovom Kognitivni procesi predatora u borbi jedan na jedan
mi vidimo ovako:

a predator vidi ovako:

i sad je pitanje je li ovo IC slika??
__________________
Truba
Zajebanković is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:19   #23
Quote:
Zajebanković kaže: Pogledaj post
mi vidimo ovako:

a predator vidi ovako:

i sad je pitanje je li ovo IC slika??
Daj nabaci malo blata na ovog drugog, da vidimo kaj će bit.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:27   #24
Quote:
skip-e kaže: Pogledaj post
Nego, kako ga je ipak mogao skuziti?
Po izdahu punom alkoholnih para ili po prdacu zagrijanom na temperaturu tijela.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:27   #25
Quote:
taedium_vitae kaže: Pogledaj post
Concrete, stone 1.7
Brick 0.6-0.69-1.31
My bad! povlacim wot-ove.
Moja informacija je od mjerenja energetske kvalitete moje zgrade. Imam crveno na plavo gdje stoji: "zid=cigla (bez zbuke i izolacije) prema DINxxxx sa lambda 0.325" a nesto je starija zgrada.
Sada sam potrazio za materijale za zidanje ide od 0.25 do 0.95 ovisno o specif.gustoci i materijalu.

Puna keramika je nesto sasvim drukcije od modernih "supljih" cigli - ja sam to imao u glavi kad sam napisao odgovor.
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:30   #26
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Uzalud vam trud svirači.
Možete se prepirati o vodljivosti, refleksivnosti, apsorpciji,... blata koliko želite ali nećete doći do odgovora. Bitno je kako predatorov mozak obrađuje i prepoznaje sliku (u IC ili UV ili kojem već spektru).
Pa ne vidi on IC. Ima masku sa senzorima -> augumented reality.
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:32   #27
Quote:
Zajebanković kaže: Pogledaj post
mi vidimo ovako:
Mi samo meksikance vidimo?
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:34   #28
Imao je nekoliko tipova skenera ako se sjećam filma.
Čudno da Arnolda nije ni sa jednim detektirao kad se ovaj namazo blatom.
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:14   #29
Quote:
skip-e kaže: Pogledaj post
Pa ne vidi on IC. Ima masku sa senzorima -> augumented reality.
A gle, ako je još imao i koprocesor za prepoznavanje ljudskih bića uvaljanih u blato onda je zbilja čudno da se Šerafenciger izvukao.

Osim toga, ako si igrao Alien vs. predator onda znaš da predator ima više registara vida ali iz nekog razloga ih nije koristio.
Moje mišljenje je da mu je režiser tako rekao, a usprkos izgledu, predator je izgleda lako povodljiv tip.
(meni osobno je predator simpatičniji tip od Šerafncigera ali... )
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:42   #30
Quote:
Zajebanković kaže: Pogledaj post
Ama kakvo upijanje? Koja je to pretvorba energije? U IC termografiji vrijede slični zakoni kao i u optici: loom svjetlosti, refleksija,... Ono što se dešava sa vodom je isto i sa svim poliranim površinama. Beskontaktnim termometrom (IC termometar ili termovizijska kamera) takvim tijelima je vrlo teško izmjeriti temperaturu, jer ovisi o stupnju poliranosti (ponaša se kako ogledalo), ovisi o kutu gledanja...
Što se tiče teleskopa cijela atmosfera je problem, a ne samo sadržaj vlage u atmosferi. Sve česticu u atmosferi unose smetnje. Iz tvojih tvrdnji bi se dalo zaključiti da je dovoljno isušiti zrak, pa ne tereba teleskop lansirati u orbitu?
Molekule vode imaju izrazito dobru apsorpciju nekog dijela infracrvenog zračenja. Energija fotona se pretvori u titranje molekule, vjerojatno i u neke radiovalove...

Besmisleno je pričati o Predatoru jer ne znamo što je čovjek koji ga je smislio mislio u svojoj glavi, ali o blatu i svemu tome možemo pričati.
Prije ili kasnije, i blato će se ugrijati i onda nema više smisla. No u prvi tren, blato dobro štiti, jer je mokro.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:10   #31
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
Daj nabaci malo blata na ovog drugog, da vidimo kaj će bit.
evo ga sa blatom
__________________
Truba
Zajebanković is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:39   #32
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Molekule vode imaju izrazito dobru apsorpciju nekog dijela infracrvenog zračenja. Energija fotona se pretvori u titranje molekule, vjerojatno i u neke radiovalove...

Besmisleno je pričati o Predatoru jer ne znamo što je čovjek koji ga je smislio mislio u svojoj glavi, ali o blatu i svemu tome možemo pričati.
Prije ili kasnije, i blato će se ugrijati i onda nema više smisla. No u prvi tren, blato dobro štiti, jer je mokro.


OK, ali kakve veze ovo ima sa mjerenjem temperature površine nekog tijela?
__________________
Truba
Zajebanković is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:53   #33
Quote:
Zajebanković kaže: Pogledaj post
evo ga sa blatom
To stari.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 16:19   #34
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
A gle, ako je još imao i koprocesor za prepoznavanje ljudskih bića uvaljanih u blato onda je zbilja čudno da se Šerafenciger izvukao.

Osim toga, ako si igrao Alien vs. predator onda znaš da predator ima više registara vida ali iz nekog razloga ih nije koristio.
Moje mišljenje je da mu je režiser tako rekao, a usprkos izgledu, predator je izgleda lako povodljiv tip.
(meni osobno je predator simpatičniji tip od Šerafncigera ali... )
He, gle, za svaki film postoji igra, nisam znao. Ovdje su ustedjeli - dvje u jednoj.

Nego, sam si gore dao odgovor: "Kognitivni procesi predatora u borbi jedan na jedan". U djungli na tlu se covjek krece brze od predatora tj. ako lovis brzi pljen onda je rezon ocekivati da ce ti plijen pokusati pobjeci (iskoristiti brzinu,agilnost...). Onda neces stati i detaljno skenirati okolicu svakih 10m.
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 22:20   #35
kako god bilo, ne možemo se sakriti predatoru jer ima kacigu

Quote:
Technological advantages offered by the helmets include filtering through many different visual settings such as Infrared, Ultraviolet, Thermal Imaging, Low-Light Amplification, Electromagnetic Field Detection and Air Density Pressure (movement). Additional vision modes include various diagnostic functions, to determine the health status of organic targets. Other visual settings can also include X-rays and Microwaves, with a built-in Magnetometer and a Geiger Counter.
timi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 15:06   #36
Hoćete li o Predatoru ili o blokadi toplinskih zraka blatom? AKo ćete o ovom prvom, selim na Fantastiku ili dajem kartone za offtopic.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 23:49   #37
Seli na Fantastiku
timi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.