Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2014., 16:44   #61
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Meni se to čini fora, ali trebaš uzeti u obzir da ima ljudi koji nemaju pristup internetu i ljudi koji bi voljeli imati pozivnicu kao nekakvu uspomenu (bake, dede, roditelji).

Također, neki to doživljavaju kao škrtost - nema smisla jer to može biti i skuplje i traži više truda, ali neki to tako doživljavaju.

Mi smo iz tih razloga odustali od e-pozivnica i išli na klasični oblik, ali neklasični dizajn i zadovoljni smo.
hvala da, u pravu si što se tiče onih koji nemaju pristup internetu i to je u principu samo ona starija rodbina, odnosno baka mislim da ću se odlučiti na e-pozivnicu ali ću izraditi par papirnatih koje ću i uručiti najbližoj familiji
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:46   #62
kad malo bolje razmislim, uopće ne vidim svrhu te stranice osim samopromocije mladenaca

na svadbu smo zvali ljude koje smo poznavali i koji su znali koliko smo dugo zajedno, ne kužim zašto bih ih sad trebala zamarati podacima o tome kad smo se prvi put pogledali i gdje smo se prvi put poljubili

svi su gosti mjesecima ranije znali kad se ženimo, dva mjeseca ranije su dobili pozivnice sa svim informacijama, ne znam zašto bi itko još tražio ikakve informacije na stranici www.mayoibuducimuz.com.hr ili kojoj vec adresi
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 06:46   #63
100 ljudi, 100 ćudi! Meni osobno se sviđa imati svoju web stranicu vjenčanja, jer mi je trajan podsjetnik na nešto lijepo što se desilo, a osim toga uvijek mogu rođacima u inozemstvu ili već kome poslati link da pogledaju kako je bilo na vjenčanju. :klap:
Isto tako, prihvaćam da je nekome to sve bezveze.
Iako, u ova sve modernija vremena, mislim da bi i mladenci trebali postupati sve modernije i modernije (a ovo je jedan od modernijih načina).

Curke, gdje ste vidjele američke stranice vjenčanja? Može neki link u inbox?
__________________
Slasni recepti naših baka http://www.bakinakuharica.com/
KRIS za svaki dan http://www.kuharicareceptisavjeti.com/
mooonshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 08:35   #64
nemam ja ništa protiv modernog, ali ovo mi je čisto pretjerivanje.
uostalom, ako netko želi pogledati kako je bilo na vjenčanju, poslat ću mu link na fotke i video preko dropboxa, wetransfera, yousendita, jumbomaila.. bilo kojeg servisa za to, ne treba mi za to web stranica

no slažemo se u ovome - sto ljudi, sto ćudi.

i da, linkove slobodno stavite i javno, ne trebate ih slati u inbox, neka budu ovdje i za druge cure koje ih možda traže
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 13:32   #65
Evo mogu ja iz perspektive gosta napisati.

Djevojka kojoj asm ja bila kuma imala je neku blog stranicu za vjenčanje. Bila je kratka priča kako su se upoznali, par fotki od trena kad su prohodali dosad, kao neki timeline. Bila je posebna rubrika s uplatama, s tim da nije pisalo 'mi idemo na medeni, dajte pare' nego u stilu 'donacija od 10 eura mladoženji i kumu za whiskey prije obreda", "20 eura mladenki za šminki i frizuru", "100 eura da opremimo dom" i meni je to super fora jer

1. možeš si iskombinirati koliko želiš dati
2. ne moraš misliti o toj koverti dok ne dođe čas predaje (na većini gdje sam bila, to je dosta kasno u noć)

Međutim, njen sajt je imao hrpu korisnih informacija - gdje jeftino odsjesti, kako doći autom, busom, biciklom, vlakom, s aerodroma do određenih bitnih mjesta, plan grada za download s označenim putom od crkve do sale, gdje parkirati u blizini crkve, a da pauk ne digne auto, program za download, pojašnjenje obreda (bio je ekumenski i dvojezičan), mjesta koja možete vidjeti ako ostajete dan ili dva dulje, mjesta gdje je klopa ok za relativno malo para, gdje se u blizini nalaze drogerija, kiosk i slične stvari.

I mogu reći da mi je to kao osobi u stranom gradu itekako olakšalo život. Dakako postoje i raznorazni appovi, ali čak i oni zeznu. Nas je ovo ljeto iPhone doveo na skroz drugi kraj grada. Go figure, grad ima dvije ulice koje se isto zovu (kao što u ZG imaju tri Zagrebačke) i mom mobitelu to apsolutno ništa ne znači. Ovo je lakše i mladencima i gostima. Uredno su usmjeravali ekipu da sve informacije imaju na sajtu. Sasvim dovoljno.

U svakom slučaju, go for it!
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 10:04   #66
Slažem se s Dorianom: išla sam na jednu svadbu koja je bila u Istri, nitko od uzvanika (niti mladenci) nisu bili iz tog kraja, jednostavno su tamo pronašli najljepši restoran i odlučili se ondje ženiti. Stranica je sadržavala sve detaljne informacije kako doći, gdje odsjesti, otprilike 50% uzvanika bili su stranci što je njima, vjerujem, još više olakšavalo snalaženje nego nama iz Hrvatske.

Kako je svadba bila nekoliko km dalje od mjesta gdje je većina uzela smještaj, mladenci su na stranicu napisali da će cijelu noć ispred restorana biti 2 taksija koji će ih voziti do njihovog hotela. Osim toga, postojao je dio za uzvanike gdje su oni sami mogli napisati "idemo autom u subotu ujutro iz Zg-a, imamo 3 mjesta, javite se na broj ... ako nekome treba prijevoz", i slično.

Summa sumarum: mislim da je to zgodno kad je svadba na nekom netipičnom mjestu, kad ima dosta uzvanika koji nisu iz tog grada u kojem se vjenčanje održava, i kad ipak na svadbi ima dosta mladih kojima će takav web site dosta olakšati snalaženje.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 10:06   #67
Mi smo se također odlučili za web stranicu umjesto klasičnih pozivnica. Glavni razlog je to što živimo u različitim državama, vjenčanje će biti u Zagrebu, a gosti od svuda po malo. Planiramo napraviti ovako nešto, s manje informacija o nama, a više korisnih za strane goste.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 22:24   #68
Nisam cula da ljudi koriste stranicu umjesto pozivnica. Mi imamo stranicu ali saljem save the dates i pozivnice posebno. Shvatila sam da je stranica tu da se napisu dodatne informacije koje ne stanu na save the date/pozivnice.

Da se udajem lokalno u HR, slazem se s curama koje kazu da su te stranice nepotrebne, ali 80% ljudi koji nam dolaze na svadbu su iz drugih drzava/kontinenata i zbilja im trebaju upute i objasnjenja sto i kako. Osim toga, jako puno ljudi spaja taj put s jos nekim putovanjem po Europi/Aziji/USA pa su im potrebne informacije o aerodromima, lukama, mapama...
Da ne govorim o registry koji je puno lakse linkati na sajtu nego da ljudi zivkaju i ispituju gdje imamo registry i kako da ga nadju.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 15:20   #69
Quote:
Katharina kaže: Pogledaj post
bok! vidjela sam da je amerikancima zanimljivo imati web stranice svojih vjenčanja, odnosno nešto kao online pozivnice... htjela bih i sama nešto tako ali nisam još sigurna... kaj vi mislite o tome? čini mi se fora s obzirom da se može ukratko opisati priča, opisati kako smo se upoznali, gdje i ponešto o svakom od nas... isto tako, gosti uvijek imaju sve informacije u bilo kojem vremenu ako ih zanima..
Ja sam vidjela da neki fotografi imaju izradu te stranica za mladence već uključene u ponudi paketa fotografiranja, u svakom slučaju znam za Kseniju Pučak Photography a vjerojatno imaju i drugi.
Svjetlosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 22:08   #70
Mi živimo daleko od obitelji i prijatelja, a vjenčanje će nam biti u inozemstvu pa smo otvorili tumblr blog koji je inače besplatan.
Blog je privatan tj. zaštićen šifrom te povremeno stavimo nekakav post o pripremama za vjenčanje i sl. dogodovštinama.
Dobro dođe da naši vide kako teku pripreme, a dobro će doći i nama jednom da se prisjetimo kako je to sve išlo
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 07:53   #71
Cure, stranica theknot.com nudi besplatne sajtove i templejtove i zbilja je jako jednostavno sloziti sajt u par minuta.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 19:25   #72
Evo mi smo napravili FB stranicu kao event. Vecina gostiju za koje je to namjenjeno (prvenstveno stranci i ljudi van mjesta vjencanja) su na FB, a oni koji nisu dobit ce mailom ili telefonom informacije. Stavili smo gore adresu restorana, raspored za taj dan, adrese i web stranice hotela u blizini za one koji ce ostat (mnogi od njih su rekli da bi ostali i nekoliko dana), mjesta koja mogu posjetiti itd. Zadovoljna sam ovakvim oblikom stranice jer je interaktivna i ljudi mogu pitati sto ih zanima a i vec su se upoznali neki koji se do tad nisu znali . Napominjem to je vecinom za strance i prijatelje koji nikad nisu bili ovdje. Napravili smo i klasicne pozivnice naravno...
sanjica123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.