Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2013., 12:40   #161
omg, zracenje koje komp proizvodi ti nis ne moze

sapvam u sobi prepunoj elektornike godinama pa sam jos uvijek zdrav xd
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 12:48   #162
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post

sapvam u sobi prepunoj elektornike godinama pa sam jos uvijek zdrav xd

hahahaha!

a možda nakon par godina budeš svjetlio u mraku xDDD
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:07   #163
sumnjam, potrebna doza opasnog zracenja od koje bi svjetlio bi me ionako usmrtila u trenu

a ovo niskofrekventno zracenje od kompa mi nis ne moze
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:41   #164
Bok Ljudi,

evo ja cu vam reci svoje iskustvo,

Imam laptop sa usb stickom, ajmo reci da dosta vremena provodim na internetu jer ne radim pa ..., uglavnom primjetio saam da me nesto pocelo stezati u grlu i isao od doktora napravio sve preglede vezano za grlo i bilo u redu da bi nakon nekog vremena shvatio da mi se to pojavi kad radim na laptopu, no nije to najgore, pocelo me žariti u lijevom bedru kraj testisa ( ne drzim i nikad nisam llaptop u krilu), pa mi je se pocelo trnuti lice (obrazi) i skroz do usiju, osjecam kao neke vibracje.Popio sam normabel i smirilo se, opet isao na laptop i opet se trnjenje lica vratilo. prije toga sam bo kod doktorice i rekla mi je da to ovisi kako je ko osjetljiv da jednostavno ne raim vise na laptopu ako mi smeta. Ja imam osjecaj kao da se nesto siri u meni ozbiljno vam govorim. ici cu opet reci da me posalje negdi da se ustanovi od cega pa vam javim.

Uglavnom pazite ljudi nije tako bezazleno, ja se jako lose osjecam, pozdrav
dado0987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:53   #165
Quote:
dado0987 kaže: Pogledaj post
Bok Ljudi,

evo ja cu vam reci svoje iskustvo,

Imam laptop sa usb stickom, ajmo reci da dosta vremena provodim na internetu jer ne radim pa ..., uglavnom primjetio saam da me nesto pocelo stezati u grlu i isao od doktora napravio sve preglede vezano za grlo i bilo u redu da bi nakon nekog vremena shvatio da mi se to pojavi kad radim na laptopu, no nije to najgore, pocelo me žariti u lijevom bedru kraj testisa ( ne drzim i nikad nisam llaptop u krilu), pa mi je se pocelo trnuti lice (obrazi) i skroz do usiju, osjecam kao neke vibracje.Popio sam normabel i smirilo se, opet isao na laptop i opet se trnjenje lica vratilo. prije toga sam bo kod doktorice i rekla mi je da to ovisi kako je ko osjetljiv da jednostavno ne raim vise na laptopu ako mi smeta. Ja imam osjecaj kao da se nesto siri u meni ozbiljno vam govorim. ici cu opet reci da me posalje negdi da se ustanovi od cega pa vam javim.

Uglavnom pazite ljudi nije tako bezazleno, ja se jako lose osjecam, pozdrav
klasican slucaj http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...ohondrija.html
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 20:04   #166
Summa summarum

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
...
Mobiteli su štetni, ali za sada je to "podnošljivo". Vrijeme će pokazati koji su lateralni učinci jer i kapi vode čine "čuda" ako kapaju dovoljno dugo. Nije bit samo u zagrijavanju tkiva.

http://www.colorado.edu/physics/2000/applets/h2o.html - ovdje imaš zgodnu animaciju.

Bitno je sve kod apsorpcije, no najvažnija je udaljenost od izvora EM do ponora.
- logaritamska ili eksponencijalna ovisno kako "gledaš"
To što maskiraju podatke, prevelika je "korist", a ljudi su i tako potrošni.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:09   #167
Quote:
dado0987 kaže: Pogledaj post
Bok Ljudi,

evo ja cu vam reci svoje iskustvo,

Imam laptop sa usb stickom, ajmo reci da dosta vremena provodim na internetu jer ne radim pa ..., uglavnom primjetio saam da me nesto pocelo stezati u grlu i isao od doktora napravio sve preglede vezano za grlo i bilo u redu da bi nakon nekog vremena shvatio da mi se to pojavi kad radim na laptopu, no nije to najgore, pocelo me žariti u lijevom bedru kraj testisa ( ne drzim i nikad nisam llaptop u krilu), pa mi je se pocelo trnuti lice (obrazi) i skroz do usiju, osjecam kao neke vibracje.Popio sam normabel i smirilo se, opet isao na laptop i opet se trnjenje lica vratilo. prije toga sam bo kod doktorice i rekla mi je da to ovisi kako je ko osjetljiv da jednostavno ne raim vise na laptopu ako mi smeta. Ja imam osjecaj kao da se nesto siri u meni ozbiljno vam govorim. ici cu opet reci da me posalje negdi da se ustanovi od cega pa vam javim.

Uglavnom pazite ljudi nije tako bezazleno, ja se jako lose osjecam, pozdrav
Čuj ako ćemo o imati znanstveni pristup to što pišeš je potpuno neutemeljeno. To je samo ono što ti umisliš. Meni bi najlogičnije bilo da dok sjediš u kafiću i ganjaš Wi-fi piješ hladnu Coca-Colu i držiš laptop u krilu. Pri tome prekrižiš noge, i malo stisneš lijevo jaje i eto ti bolova u toj oblasti... Kad si popio par čajeva smirilo se i grlo jer nisi više sjedio u kafiću i nisi bio sa laptopom u krilu i sve se vratilo u normalu... Znači pazi koliko hladno piće piješ, pazi da ne stisneš lijevo jaje kad sjediš i surfaš i sve će biti OK...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:15   #168
Pocela Zombi-Apokalipsa?
Mocart89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:25   #169
neionizirajuće zračenje nije bezopasno.

Mnoge studije pokazale su da utječe na razvoj tumora, što nije čudno jer je riječ o elektromagentskom polju a mnogu bitni stanični procesi u tijelu su vezani uz polarnost molekula, poput kopiranja DNK, ili staničnih ionskih pumpi itd.Kod kopiranja DNK bitan je pri tome i položaj RNK/DNK molekula, i drugih molekula u stanici - raznih pomoćnih .

Kad vaše tijelo uđe u em polje sve vaše polarne molekule u tijelu počnu titrati. Za H2o je lako, ali počnu titrati i DNK i druge , to je onda sranje, posebno tamo gdje je u toku dioba stanice.

Dakle ne nasjedajte na to da je to bezopasno.

Još jedna stvar - znate li kako su dobivene današnje granice za štetnost tih zračenja? tako da je zanemarno sve ovo gore, i gledao se samo termički efekt - i to jačina polja kad temp.tkiva poraste za 1oC. dakle tek kad zakuhate, onda znanstvenici vele e to jbi moglo bit opasno. sve ove druge efekte oni zanemaruju, jer u sl. da to priznaju, to bi bila katastrofa za telekom. industriju.

I znate ko o tim vrijednostima odlučuje - gotovo isključivo telekomunikacijska industrija - oni su ti koji pišu norme za same sebe , u okviru raznih eu odbora, na koje se pozivaju ugl. samo predstavnici industrije, ne i ljudi kojih se to jednako tako tiče kasnije kao korisnici .
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:25   #170
e alternativa ti je dole ispod prirodnih, fulo si podforum
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 01:32   #171
hoćeš reći da radio zračenje ne zagrijava? jesi kad čuo za rezonancu?
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:30   #172
Zato ja spavam omotan alu folijom
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:20   #173
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
hoćeš reći da radio zračenje ne zagrijava? jesi kad čuo za rezonancu?
Radio zračenje zagrijava, sva zračenja mijenjaju kinetičku energiju čestica na koja djeluju. Povećavanje kinetičke energije uzrokuje porast temperature.
No zagrijavanje radio valovima koje čovjek prima od današnje tehnologije je zanemarivo, tj, nije štetno.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
master_dju is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 23:26   #174
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Zato ja spavam omotan alu folijom
kako ovima objasniti da život na zemlji postoji zahvaljujući EMV....najveći i najaći izvor emv na zemlji je sunce....da je emv tako opasan po život onda život nebi ni postojao...
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 16:02   #175
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
neionizirajuće zračenje nije bezopasno.

Mnoge studije pokazale su da utječe na razvoj tumora, što nije čudno jer je riječ o elektromagentskom polju a mnogu bitni stanični procesi u tijelu su vezani uz polarnost molekula, poput kopiranja DNK, ili staničnih ionskih pumpi itd.Kod kopiranja DNK bitan je pri tome i položaj RNK/DNK molekula, i drugih molekula u stanici - raznih pomoćnih .

Kad vaše tijelo uđe u em polje sve vaše polarne molekule u tijelu počnu titrati. Za H2o je lako, ali počnu titrati i DNK i druge , to je onda sranje, posebno tamo gdje je u toku dioba stanice.

Dakle ne nasjedajte na to da je to bezopasno.

Još jedna stvar - znate li kako su dobivene današnje granice za štetnost tih zračenja? tako da je zanemarno sve ovo gore, i gledao se samo termički efekt - i to jačina polja kad temp.tkiva poraste za 1oC. dakle tek kad zakuhate, onda znanstvenici vele e to jbi moglo bit opasno. sve ove druge efekte oni zanemaruju, jer u sl. da to priznaju, to bi bila katastrofa za telekom. industriju.

I znate ko o tim vrijednostima odlučuje - gotovo isključivo telekomunikacijska industrija - oni su ti koji pišu norme za same sebe , u okviru raznih eu odbora, na koje se pozivaju ugl. samo predstavnici industrije, ne i ljudi kojih se to jednako tako tiče kasnije kao korisnici .
A šta tek radi nejonizujuće zračenje talasnih dužina od 380 do 760 nm... Predlažem da se preduzmu sve potrebne mjere da se ljudi zaštite od tog zračenja, koje po kvantu nosi više energije od mikrotalasa i od radiotalasa.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.