Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2012., 19:46   #61
Moje iskustvo sa odvlaživaćem zraka.
Uselila sam krajem 2009. god. u novorenovirani stan. Iste zime su počeli problemi sa točkastom pljesni
na apsolutno svim vanjskim zidovima (s unutarnje strane) i kondenzacijom na prozorima koja se
u potocima slijevala.
Odmah sam važno otišla do prvog dučana i kupila "Cesesit" - porez na bedake- nije bilo nikakve koristi.
Još jedna zima je prošla u razmišljanu šta napraviti.
Odmaknula sam sav namještaj bar 5-10 cm od zidova, provjetravala (grijala grad) i krivila sebe da nešto krivo radim.
Napokon sam odlučila i prošlo ljeto kupila Sinclair CFO 20.
Kondenzacija na prozorima je u potpunosti nestala, na zidovima još uvijek postoje tragovi starog izbijanja pljesni, ali nije bilo novog pojavljivanja.
Mali strojček je vrijedno radio po 5-6 sati dnevno (uglavnom navečer, kad je jeftina struja)
i rezervoar (6 l) bi napunio nakon cca 12-15 sati rada.
Nadam se da sam se zaista s kupnjom odvlaživača riješila problema pojave pljesni.
Nije čak niti previše bučan, čuje se ventilator, podnošljivo.
Za sad sam jako zadovoljna.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 20:09   #62
Ja sam danas uzeo u Metro-u zadnju Alasku ad 2000 za 960,00 kn sa garancijom, imamo sad ove godine veliki problem u kući posebice sad ovih cca 7 dana kad su temp. naglo pale, 3 dana je kišilo i kuća je kao močvara, osječa se vlaga u zraku, kiša je namočila cijeli sjeverni zid, tzv ''pikec'' je izbio i u kuhinji, i u spavačoj sobi i dn. boravku koji su na toj sjevernoj strani, prozori, iako su pvc 2 komorni iznutra su svi vlažni i zamagnjeni, radijatori su svi na full i dig. termometar kojeg imamo u hodniku pokazuje od cca 21-22 c, nemamo termo fasadu na kući i ta stolarija nije bog zna kaj, no ove godine nije bilo takvih jakih problema, možda da dva malo vlage, dok centralno ne zagrije zidove i onda je dalje ok, ali sad su zidovi mokri, iznutra bomboradiramo temperaturom od nekih 22, a zidovi su 2-3 c i navala vlage je katastrofalna, danas ka uključujemo navečer, vidjet čemo koliko če izvuč do jutra, jedva čekamo ...
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 12:03   #63
Javite rezultate i mi imamo takav problem, u vrijeme dok ne grijemo jako.
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 18:13   #64
Preporod, na cca 10 m2 više se ne magle stakla i preko noči ujutro u pola 6 bilo je oko 4 lit vode, super stvar i opće nije bučno, zapravo ima neki ugodan zvuk, kao neki slabi fen za kosu u prvoj brzini, prezadovoljni za sada.
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 16:19   #65
Imam nekoliko pitanja za vlasnike odvlaživača.
Koliko često ga morate paliti?
To jest kad recimo dovede vlagu na određenu razinu, koliko dugo traje dok opet ne palite, otprilike.
Pitam zbog potrošnje struje, da li je to uopće neka stavka.
Imam problem sa vlagom kao i svi na sjevernoj strani gdje su mi spavaća soba i kupaona i u obje prostorije se skuplja vlaga.
Ispred je hodnik.
Da li staviti odvlaživač u spavaću pa onda u kupaonu ili je bolje staviti taj odvlaživač u hodnik ispred?
I kako dugo mu treba da skine vlagu sa 70% na 50% u jednoj prostoriji od 15m2?
Da li odvlaživač može odvlažiti prostor od 40 m2 tlocrta ako sve prostorije imaju otvorena vrata?

@volume

Bio sam sad u Metrou, ima još tih Alaska.
Da li ima namještavanje željene vlažnosti pa onda on radi dok to ne postigne?
Imaš sličnu situaciju kao ja, gdje si stavio Alasku?

Hvala
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 20:23   #66
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko pitanja za vlasnike odvlaživača.
Koliko često ga morate paliti?
To jest kad recimo dovede vlagu na određenu razinu, koliko dugo traje dok opet ne palite, otprilike.
Pitam zbog potrošnje struje, da li je to uopće neka stavka.
Imam problem sa vlagom kao i svi na sjevernoj strani gdje su mi spavaća soba i kupaona i u obje prostorije se skuplja vlaga.
Ispred je hodnik.
Da li staviti odvlaživač u spavaću pa onda u kupaonu ili je bolje staviti taj odvlaživač u hodnik ispred?
I kako dugo mu treba da skine vlagu sa 70% na 50% u jednoj prostoriji od 15m2?
Da li odvlaživač može odvlažiti prostor od 40 m2 tlocrta ako sve prostorije imaju otvorena vrata?

@volume

Bio sam sad u Metrou, ima još tih Alaska.
Da li ima namještavanje željene vlažnosti pa onda on radi dok to ne postigne?
Imaš sličnu situaciju kao ja, gdje si stavio Alasku?

Hvala
Mi stavljamo odvlaživač negdje na sredinu tih prostorija gdje nam je najveća vlaga.
Mislim su ti ova sva druga pitanja povezana s jačinom (to se tak veli?) odvlaživača koji imaš.
Mi inače imamo onaj timer, onaj iz Lidla najobičniji, pa kad je koma vrijeme vani, radi 1 sat pa se ugasi, pa ne radi 2 sata, i tako u biti 24 sata, ostavimo ga da tako radi i kad na posao odemo. A kad smo doma, pa se kuha i diše (ne disati, to jako puno vlage proizvodi ) onda non stop hajca.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 11:51   #67
Mi smo uselili u novogradnju 2009 godine. Prozori su bili morki, katastrofa, a i u kutovima soba javila se pljesan. Prošle godine smo se odlučili kupiti odvlaživač. Kupili smo Trotec 50. (cca 2500,00 kn) Danas mi nije žao niti lipe uložene u odvlaživač. Zrak je ljepši, ugodan, stan se puno brže zagrije kada je suh, a Trotec ujedno i grije tako da se grijanje (plin) jako rijetko pali. Troši kao npr. računalo. Najgore je bilo u jesen i u proljeće. Kada krene vlaga, kiše i pad temp. držimo ga par noći (jeftina struja) upaljenog a onda nakon toga samo po potrebi tj. kada vidimo maglicu na prozoru. Inače on ima u sebi mjerač i kada se zrak dovoljno posuši gasi se sam.Veća je šteta da zidovi pozelene, odjeća i namještaj popljesnive nego kupiti aparatić.
LENON is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 12:41   #68
Pozdrav!
Imao sam problema s gljivicama po kutevima i iza namještaja. U jutro su mi prozori bili mokri. Sve to povezujem s novom plastičnom stolarijom koju sam ugradio ljetos i skupo platio.
Kupio sam prošli tjedan AERIAL odvlaživač zraka DH 18 za stan i mogu reći da sam prezadovoljan. Tih je, garancija dvije godine, njemačka proizvodnja i nadam se da će me služiti još dugo.

.
Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 19:58   #69
@Pinz:

Da, ima regulator koji mi držimo recimo na pola, i on se sam gasi i pali po potrebi, jako je tih, gdje ga držimo, manje više u spavačoj sobi jer je tamo koma, a unutra nam spava i beba od 5 mj, pa je sad u 75 % slučajeva u sobi toj, iako ga znamo i ostavit recimo ispred kuhinje, jer nam je otvorena i kuhinja i blagavaona i dnevni boravak, dakle 3 prostorije koje su otvorene i onda ga stavimo na sredinu, uglavnom preko noći sad izvuče oko 2 - 2,5 lit, što znači da je vlaga puno manje nego prvih dana dok je znalo biti i preko 4 litre, po danu opet sakupi oko 4 lit jer se kuha i radijatori su na ful a još k tome sad žena i veš suši u dn. boravku blizu radijatora pa je i to shit, uglavnom nama je hebeno pomogla ta stvračica, iako je gledam obavezno rješit termo fasadu iza Uskrsa 2013 pošto poto, pa makar i na kredu.
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 20:10   #70
Quote:
LENON kaže: Pogledaj post
...., a Trotec ...
Taj tip smo i mi kupili. Je malo skuplji, ali vrijedi (<250€). Ukljućen je kad se suši veš u kući!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 17:04   #71
Hvala svima na odgovorima

Odlučili smo kupiti odvlaživač, sad samo još moram odlučiti da li Alasku za 1000 kuna ili Sinclair za 1500 kuna.
Alaska je veća, glasnija i više struje troši ali je i puno jeftinija i jača po mogućnosti odvlaživanja iako mi to ne treba.
Sinclair je manji, dosta tiši, manje struje troši i manje odvlažuje količinski.
Oboje imaju spremnik 6 litara.
Mislim da oboje imaju i garanciju 1 godinu.

Ne znam još, odlučit ću sutra

Zadnje uređivanje pinzgauer : 07.11.2012. at 17:28.
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 22:21   #72
Vlaga- drva ili plin?

Pozdrav.
Jedna dilema ili je svejedno? U jednoj prostoriji, koja je dozidana i ima vanjske zidove s tri strane, konstantno se pojavljuje vlaga preko zime. Sve sam probao, desetke preparata, struganje, premazi...
Sad sam prvi put, nažalost pomislio da uzmem odvlaživač i iz sveg ovog što sam pročitao, nadam se da je mojim problemima kraj.
Kako u tom prostoru cca 40 m2 imam i kalijevu peć i novo uvedeno centralno, da li postoji bolje rješenje što se tiče grijanja (radi pojave vlage, a ne cijene grijanja) ili kad stavim odvlaživač to više neće biti važno?
Još jednom hvala svima na ovim iskustvima, nemrem dočekati da kupim odvlaživač i postavim ga.
I da još jedna stvar za kraj. Kolika je normalna vlaga u prostoriji i da li se odvlaživači mogu namjestiti na neki postotak pa se kad smanji vlagu, aparat sam iskljući.?
chevy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 21:43   #73
Ja danas kupio Sinclair CFO 12 E, u subotu testiranje
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 23:48   #74
Mislim da još nitko nije napisao, koliko otprilike takav uređaj stvarno potroši struje u mjesec dana recimo.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 07:15   #75
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Mislim da još nitko nije napisao, koliko otprilike takav uređaj stvarno potroši struje u mjesec dana recimo.

Malo.
Ovisi naravno o tome koliko dugo radi.
Potrošnja ovog modela koji sam kupio je 210 Wata.
To je u rangu frižidera
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 08:38   #76
Normalna vlaga u prostoriji je cca. 50%. Odvlaživač bi trebao imati regulator za određivanje postotka vlage. Bar moj AERIAL ima.
Pogledaj više na www.aerial.de
Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 11:32   #77
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Malo.
Ovisi naravno o tome koliko dugo radi.
Potrošnja ovog modela koji sam kupio je 210 Wata.
To je u rangu frižidera
E, to je ono što me zanima. Jel se radi o nečemu što radi dva do tri sata dnevno ili o nečemu što radi šesnaest sati dnevno?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 12:10   #78
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
E, to je ono što me zanima. Jel se radi o nečemu što radi dva do tri sata dnevno ili o nečemu što radi šesnaest sati dnevno?
Radi onoliko koliko je potrebno da vlagu dovede na željenu razinu.
Kod nekog je to 5 sati, kod nekog 5 dana.
Kod nekog ga treba paliti svakih tjedan dana, kod nekog treba biti stalno uključen.
Ali to je ionako uređaj koji troši ko dvije sijalice i to samo zimi, povremeno.
Potpuno nebitna stavka u potrošnji struje.
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 12:22   #79
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
E, to je ono što me zanima. Jel se radi o nečemu što radi dva do tri sata dnevno ili o nečemu što radi šesnaest sati dnevno?
Ovisi koliko imaš vlage u prostoru, kolika je vlažnost vani itd.
Ponekad je dovoljno otvoriti prozor da se riješiš vlage, a ponekad sušimo rublje pomoću njega pa radi cijelu noć - koristeći jeftiniju tarifu.

Odmah se vidi da je to stvar koja ne treba raditi svaki dan, a i kad radi, ne radi cijeli dan nego po potrebi pa se ne može izračunati točna potrošnja.
Koristimo ga uglavnom u kišnim periodima kad je kišovito vrijeme duže od 2-3 dana.

Ako radi 50-ak sati mjesečno potroši 10-ak kWh struje i to je tu negdje (nekad možda i duplo) oko 10-20 kn , ugrubo.
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 18:12   #80
Ako netko ima Sinclair cfo 20 e, zanima me koliki je kapacitet posude za vodu.
Dali netko ima EBAC 2850 E i kakva su iskustva s tim odvlaživačem?
seneka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.