Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2012., 00:58   #61
nedavno sam po prvi put preslusala album toma waitsa 'vh1 storytellers', nakon cega ga danima nisam mogla izvaditi iz playera.
radi se o live/bootleg albumu iz '99., snimanom u nekom klubu i prepunom starijih i manje poznatih pjesama, a prije svake od njih tom isprica, na vrlo duhovit nacin (svojstven samo njemu ), kratku pricu o tome kako je nastala, kome je posvecena...

iako su mi sve pjesme jos odavno poznate, poprimile su sasvim drugu dimenziju, kao da su izvedene na sasvim drugi nacin. u svakom slucaju, 'vh1' promovirao mi se u jedan od omiljenih live albuma ikad, zbog svega spomenutog ali i zbog neobicne intimne atmosfere koja se osjeti i nakon vise slusanja.

pa evo jedna od izvedbi s albuma, mozda najnjeznije tomove pjesme 'jersey girl' koju je napisao za suprugu kathleen brennan

nesto vise o albumu i par super osvrta ima ovdje
inace postoji i citava video snimka nastupa, ja sam uspjela skinuti jedino u poprilicno losoj kvaliteti, ali vrijedi pogledati
__________________
*

Zadnje uređivanje vanchaaa : 09.01.2012. at 01:06.
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:26   #62
Quote:
vanchaaa kaže: Pogledaj post
nedavno sam po prvi put preslusala album toma waitsa 'vh1 storytellers', nakon cega ga danima nisam mogla izvaditi iz playera.
radi se o live/bootleg albumu iz '99., snimanom u nekom klubu i prepunom starijih i manje poznatih pjesama, a prije svake od njih tom isprica, na vrlo duhovit nacin (svojstven samo njemu ), kratku pricu o tome kako je nastala, kome je posvecena...

iako su mi sve pjesme jos odavno poznate, poprimile su sasvim drugu dimenziju, kao da su izvedene na sasvim drugi nacin. u svakom slucaju, 'vh1' promovirao mi se u jedan od omiljenih live albuma ikad, zbog svega spomenutog ali i zbog neobicne intimne atmosfere koja se osjeti i nakon vise slusanja.

pa evo jedna od izvedbi s albuma, mozda najnjeznije tomove pjesme 'jersey girl' koju je napisao za suprugu kathleen brennan

nesto vise o albumu i par super osvrta ima ovdje
inace postoji i citava video snimka nastupa, ja sam uspjela skinuti jedino u poprilicno losoj kvaliteti, ali vrijedi pogledati
Ma Tomica Čekalo je zakon
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:42   #63
Jezebel
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:48   #64
Metallica Zagreb 16.5.2010 do blata u grlu!!! Jedan od najboljih koncerata..Super je jos od Alter Bridge live in Amsterdame DVD
redneck126 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 01:01   #65
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Ma Tomica Čekalo je zakon
je, poseban covjek.

evo jos par stvari sa nastupa na vh1 storytellers, s pricom prije pjesme, cisto da se osjeti atmosfera.
smisao za humor mu je fantastican.

story + hold on
story + downtown train

__________________
*
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 01:09   #66
Quote:
vanchaaa kaže: Pogledaj post
je, poseban covjek.

evo jos par stvari sa nastupa na vh1 storytellers, s pricom prije pjesme, cisto da se osjeti atmosfera.
smisao za humor mu je fantastican.

story + hold on
story + downtown train

Poslušaj, ako već nisi, i "Glitter And Doom Live" iz 2009. Tu priča skoro više nego što pjeva. A priča nevjerojatno duhovito i zabavno. Duhovito, zabavno i - edukativno.

Disc One is designed to sound like one evening's performance, even though the 17 tracks are selected from 10 cities, from Paris to Birmingham; Tulsa to Milan; and Atlanta to Dublin. Sonically the album is superb and has been beautifully recorded and meticulously mastered. Disc Two is a bonus compendium called TOM TALES, which is a selection of the comic bromides, strange musings, and unusual facts that Tom traditionally shares with his audience during the piano set. Waits' topics range from the ritual of insects to the last dying breath of Henry Ford.
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X
16 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 01:18   #67
Quote:
16 shells kaže: Pogledaj post
Poslušaj, ako već nisi, i "Glitter And Doom Live" iz 2009. Tu priča skoro više nego što pjeva. A priča nevjerojatno duhovito i zabavno. Duhovito, zabavno i - edukativno.
thx, imam i 'glitter and doom' i mislim da sam ga nekad davno preslusala, mozda jednom-dvaput... trebala bih opet, da.
tek sam odnedavno krenula zapravo 'otkrivati' live waitsa. trebalo mi je dugo da sredim cijelu studijsku diskografiju, posto ima dosta materijala
dobar mi je i 'on broadway', 'big time' takodjer ali nijedan od navedenih mi nema tu atmosferu kao 'vh1'
__________________
*
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 01:41   #68
Quote:
vanchaaa kaže: Pogledaj post
thx, imam i 'glitter and doom' i mislim da sam ga nekad davno preslusala, mozda jednom-dvaput... trebala bih opet, da.
tek sam odnedavno krenula zapravo 'otkrivati' live waitsa. trebalo mi je dugo da sredim cijelu studijsku diskografiju, posto ima dosta materijala
dobar mi je i 'on broadway', 'big time' takodjer ali nijedan od navedenih mi nema tu atmosferu kao 'vh1'
"Big Time" je fantastičan što se izvedbe pjesama tiče, neke stvari su mi tu čak i puno jače nego u studijskim verzijama (Yesterday Is Here, Cold Cold Ground, Down In The Hole, npr.). S te strane mi i više paše nego "Storytellers" i "Glitter And Doom", ali slažem se da potonja dva imaju neku posebnu atmosferu. Imaju tu kvalitetu neke "neposrednosti", mnogo direktnijeg i osobnijeg kontakta s izvođačem, tako da se slušatelju na trenutke čak može i učiniti da je tamo, u toj prostoriji, sa Waitsom dok on pjeva ili priča. Pogotovo je to izraženo baš na "Storytellersima", gdje je "feeling prostora" što se zvuka tiče, nekako manji, još intimniji, kao da nastupa u nekom kafiću/krčmi, pred pedesetak ljudi. Taj feeling kod mene je još izraženiji, jer nikad nisam vidio video zapis tog nastupa. A i ne želim, jer ne bih htio umanjiti ovaj prethodni doživljaj.
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X
16 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 02:01   #69
Quote:
16 shells kaže: Pogledaj post
Imaju tu kvalitetu neke "neposrednosti", mnogo direktnijeg i osobnijeg kontakta s izvođačem, tako da se slušatelju na trenutke čak može i učiniti da je tamo, u toj prostoriji, sa Waitsom dok on pjeva ili priča. Pogotovo je to izraženo baš na "Storytellersima", gdje je "feeling prostora" što se zvuka tiče, nekako manji, još intimniji, kao da nastupa u nekom kafiću/krčmi, pred pedesetak ljudi.
agreed.
i to mi se desilo s jos samo par live (ili nesluzbenih) albuma drugih izvodjaca, pa ovaj ubrajam medju najdraze

ot:
izvedba stagger lee + henry lee nicka cavea i pj harvey u britanskom showu white room
(ovdje je i vizualni element dosta bitan, slow motioni i naglasavanje nekih dijelova svjetlom)
i kemija izmedju njih dvoje.
__________________
*

Zadnje uređivanje vanchaaa : 12.01.2012. at 02:10.
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 11:22   #70
http://www.youtube.com/watch?v=lPLvBO_2Gn0&feature=relmfu]Green Day-Jesus of Suburbia (live)

Do jaja...
Rock opera!!!
ludvet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 13:11   #71
koji god nastup od britney pogledate, to je najbolji..niko se ne moze mjerit s njom
Blackyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 17:41   #72
Jedni od najdražih mi...

Tunng - Take <3 <3 <3

mili Editorsići

... i naravno, Fieldsi u svom najboljem izdanju
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:13   #73
Evo valjda najbolji ikad:
http://www.youtube.com/watch?v=7TdPAdDtF90

Deep Purple- Smoke on the water
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 20:53   #74
Imam tri, koja me uvijek razgale kad ih gledam.

Korn ft. Corey Taylor - Freak on a Leash

Jeben performans, jos kad Corey uleti.. ma uf. Plus publika je jebeno popizdila dakako.

Disturbed Speech Therapy

Lik actually drzi grupnu terapiju tijekom koncerta. Sto god mislili o bendu, ako volite heavy metal, slozit cete se barem sa nekim stvarima u njegovim rijecima.

I za kraj: Korn na Rock Am Ring

Nemam komentara. Ili gledaj ili nemoj
Ako bi bio na ijednom koncertu, to bi bio taj.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 10:40   #75
David Guetta - Split, Žnjan 30. 7. 2011
Jedan od najboljih, mogu se pohvalit da san bija
__________________
"Bježi iz Splita, ti si kurčina! Nećeš jest' ovu dalmatinsku ribu. Idi u Osijek, na Dravu! Jedi šarane!"
Roky1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 13:15   #76
http://www.youtube.com/watch?v=fh1ka...feature=relmfu

ludvet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 17:01   #77
O da! Nadam se da ću to jednom vidjet i u HR.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 14:15   #78
Lady Gaga Paparazzi VMA 2009

nastup
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 19:25   #79
Rhcp Slane castle
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 22:18   #80
Iced Earth
__________________
Last. fm \m/ \m/
1950ftw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.