Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 10:18   #1041
10 kB je bilo i na starim tarifama (npr, zicer, zestoka). VIP je imao 1MB

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:05   #1042
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Gledam pakete pretplate i pitam se zašto ljudi uzimaju pretplate Očigledno je da uzimaju jer da ih ne uzimaju ne bi ih ni nudili, ali zašto netko danas uzima pretplatu, e to ne shvaćam...
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ja sam isto baš razmišljao kad je Duba napisala da je uzela
Po meni je glavni razlog neupućenost u ponudu (i lijenost za istraživanje) + inercija, drugi je mobitel na rate (gdje opet dolazi prvi razlog u igru), treći da je veći komfor, četvrti je da im odgovara specifična tarifa, a peti da su dobili neku specijalnu ponudu koja je dosta povoljnija od uobičajene i zapravo isplativa.

Za četvrti mislim da su uglavnom veći potrošači i nije baš pravilo.
Tipa, ako nekome treba 30GB (i hrpa poziva i poruka)- to ne može bez pretplate dobiti za manje od 200 kuna.
Ili mu treba nešto manje prometa, ali puno troši na YouTube i slušanje glazbe (Deezer).
A to je većina djece s iPhoneima koje vidim u tramvaju ("slušaju" YouTube).

No eto, barem su tarife sad malo realnije (nisu oni jadni iznosi interneta).

Quote:
qvezbra_81 kaže: Pogledaj post
Prvi moj stari.
Neće neg na pretplatu. Kažem mu ima boljih opcija na bonove ali ne, i sad mu se bliži kraj pretplate.
Koristi samo pozive i to je to.
Čini mi se da glavni konkurent ima bolju opciju za njega...

Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
slična situacija s bivšim kolegom preklani, čovjek je koristio pretplatu drugog operatera i to neku prastaru. U njoj je za 60kn ima 30 minuta i nešto malo interneta kojeg uopće i nije koristija. Realno njemu bi bilo dovoljno na bonove nekih 15kn ali eto čovjek kaže da je biti na bonovima strašna gnjavaža...
Mislim kako se ljudima prvenstveno neda razmisljati imaju li novaca na racunu krajem mjeseca kad se tarifa reaktivira. Ako nemaju onda ih odmah baca na osnovnu tarifu koja je skuplja, jos ako imaju neku stariju tarifu koja se vise ne moze aktivirati tj nema je u ponudi eto problema jer mora aktivirati neku novu tarifu koju mu moze neodgovarati po mnogo cemu.

Takodjer ista stvar ako su u roamingu. Ok, ovo je sad nedavno rijeseno ukidanjem roaminga.

Ili novi mobitel a ne zele kupovati preko njuskala nego kod operatera a lijeni su/ne znaju/ne zele traziti okolo po ducanima ili preko webshopova.

Sve ovo gore se odnosi na pretplatu kad se kupuje i uredjaj pa moras potpisati ugovor na 2g jer u suprotnom ne vidim smisao obaveznog ugovora ako nemas uredjaj.

Pretplata jest najelegantnije rjesenje a sad ima operatera koji daju fer cijene na pretplatu bez ugovorne obveze.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:04   #1043
indolencija!

Ipak, ima jedan izuzetno jak razlog za pretplatu: priznaje se kao trošak firme.
Mada, to i dalje ne objašnjava zašto toliki broj ljudi koji nemaju firme uzima pretplatu.

dođem u vip zamijeniti karticu, eno lik se raspituje o tarifama
U današnje vrijeme kad ti sve piše na internetu, on dođe na šalter oduzimati moje dragocijeno vrijeme sa beskrajnim pitanjima i potpitanjima. Onda mu ovaj kaže da uz pretplatu za samo x kn dobiva i hoverboard. I ja dotle izgubim strpljenje i odem van a budala padne na hoverboard, s kojeg će kasnije pasti i slomiti nogu :klap:

dođem u Tele2 - slična priča. On bi za kćer pretplatu i samsung jer kćer kaže da jedino samsung vrijedi, sve ostalo je k+. Onda kćeri samsung explodira u ruci

Br. paru, penzićima od 70+ sam skinuo pretplatu od 80+ kn, njemu na 40 kn (1000 min + 4 gb, poklonio mu smartfon) a njoj na 30 kn (300 min) i uvjerio je da joj je i to previše (trošila 20 min mj) i skinuo na 15 kn (80 min)

u kafiću neka simpa penzićka se žali na cijene jer ne kuži da je na osnovnoj tarifi. Kažem joj odite tamo i tamo i tražite tu i tu tarifu ali PRATITE ponude jer se to kod operatera stalno mijenja i uglavnom pojeftinjuje.
"A vi radite za tog operatera?"
JA: ma ne radim nego vam savjetujem da ne budete indolentni!
(dobro, nisam joj tim riječima odgovorio...)
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 09:25   #1044

t-com izgleda se sprema izbaciti pandan Teletovom pokućnom internetu; moguće verzije su SIM, prijenosni router na baterije i obični router. Čini se da neće biti flat varijante, a mjesečne tarife bi mogle biti od nekoliko desetaka kuna do 200 kn, uz plaćanje routera.
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 14:04   #1045
Quote:
cruzer kaže: Pogledaj post

t-com izgleda se sprema izbaciti pandan Teletovom pokućnom internetu; moguće verzije su SIM, prijenosni router na baterije i obični router. Čini se da neće biti flat varijante, a mjesečne tarife bi mogle biti od nekoliko desetaka kuna do 200 kn, uz plaćanje routera.
Odkud taj info?
Europium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 23:00   #1046
Da ti to kažem morao bih te ubiti

Zaboravih: 99 % da će to biti SAMO dodatna usluga za korisnike fixnih usluga
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 23:20   #1047
Quote:
Europium kaže: Pogledaj post
Odkud taj info?
Provode istraživanja o zelji za navedenim uređajem, cijenom, vrstom otplate i sl.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 08:52   #1048
Sad ga moram ubiti
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 14:23   #1049
Mogu ovdje zalijepiti ponudu njemačkog operatera za tarifu i mob, zanima me vaše mišljenje?

Mobtel
__________________
Pobjednik:CROpa 2018.
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 14:30   #1050
S obzirom na prvi post ja bih rekao da možeš
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 15:31   #1051
Ne. Ima tema https://www.forum.hr/showthread.php?t=860537
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 08:44   #1052
U zadnje vrijeme se učestalo pojavljuju oglasi ovakvog tipa na FB;

Trenutni internetski HIT! „Samostalni Internet bez UGOVORA“ Nastavlja i ovaj mjesec:
149 €
*Broj mjeseci odlučujete samo VI, paket napravljen po VAŠOJ mjeri, a i promjenjiv na VAŠ zahtjev!

*Cijena FIXNA 149 Hrk, Brzina i dalje MAXIMALNA, instalacija BESPLATNA. Javite se u inbox, a svakim javljanjem biti će te odabrani za NAŠ „TAJNI“ paket, kojeg jedino mi možemo ponuditi u Hrvatskoj (BEZ KONKURENCIJE). Za sve informacije stojimo na raspolaganju putem inboxa.

Za Internet bez limita, konkurencije, krojen po VAŠOJ želji stvoren za povjerenje.


Jel ima netko pojma koji operater stoji iza toga, ili je to samo pecanje naivaca da im na neku foru izvuku neku lovu iz džepa?
pikzibner7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 11:04   #1053
Pa koja to stranica oglašava?
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 11:13   #1054
neka kojoj je cilj ovo
Quote:
ili je to samo pecanje naivaca da im na neku foru izvuku neku lovu iz džepa?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 11:28   #1055
Mobilni operateri- rasprava (chat) PROČITATI PRVI POST

Quote:
pikzibner7 kaže: Pogledaj post
Jel ima netko pojma koji operater stoji iza toga, ili je to samo pecanje naivaca da im na neku foru izvuku neku lovu iz džepa?
Javio sam se jednoj, navodno je u pitanju ponuda Optima telekoma. Ne znam na koju foru funkcioniraju, no ima hrpa takvih oglasa na Facebooku. Valjda dobiju provoziju na svaki sklopljeni ugovor, a mozda je i neka fake ponuda
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 12:16   #1056
Takav paket kod Optime inače košta 159 kn, znači da je ovdje samo 10 kn jeftiniji, to baš i nije neka senzacija.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 15:01   #1057
kako vam se čini teorija o nepotrebnosti teleoperatera u svjetlu aplikacija Viber i Whats up?...mislim, manje više svi imaju neku od tih aplikacija, zakačit se za internet se možeš skoro pa svagdje...ima li ta teza osnove?...razumijem da ne bi baš stalno mogli biti onlajn, ali to bi bila cijena...
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 15:03   #1058
A koji broj ćeš spojit na vacap? Jer kad instaliraš vacap traži te gsm broj koji ti samo teleoperater može dati
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 15:12   #1059
hm da....
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 15:18   #1060
Mislim, imaš i aplikacije koje ne trebaju broj, ali treba ti internet kad nisi u dometu WiFi-a.
Tako da će teleoperateri teško da propasti- samo im se promet prebacuje na internet umjesto minuta i SMS-a.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.