Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2004., 12:19   #1
Povišena tjelesna temperatura

Ljudi....pomozite
Ovak:
Imam temperaturu već tjedan dana...i to od 37 do 37 sa 4.Niti se ne povećava niti pada.Jedini popratni simptom je neka upala jednog sinusa-za to imam Operil kapi.Doktorica mi je dala Sumamed od 500g ali ništa od toga,temperatura i dalje.Danas sam vadila krv,sada čekam nalaze......
Zna možda netko nešto o tome ili ima sličan problem?
Unaprijed zahvaljujem
Hera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 12:47   #2
kao prvo ne zelim te plasiti ali to ti je tipicna temperatura kod upale pluca a upala pluca pak ti je cesto popracena upalom sinusa. a ovo kaj se tice operil kapi, po meni su to najbolje kapi kad se tice zacepljenosti nosa ali da ce ti one pomoci kod bilo kojeg problema sa sinusima - nece, kao sto ti nece pomoci ni kojekakve punktacije ili inhalacije ! no ako ti je ovo prvi puta da imas problema sa sinusima, najbolji savjet ti je da se ne tusiras bar 2-3 sata prije nego kaj izlazis van(ja to radio), da navuces kapu do nosa(ja to ne-radio) i da se molis da ne nevuces kronicnu upalu sinusa jel ti onda ni doktori ni savjeti nemreju pomoc

eto tak sada ti je vrijeme da se lijecis a ne kad pokupis kronicnu upalu sinusa ko ja!!! jer ako ti se to dogodi , svaki put kad ces imati i najmanju gripicu odma te bole i sinusi...

stretno!
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 13:31   #3
Kao prvo hvala ti sto si se potrudio...
Ja tjedan dana nisam bila nigdje vani....popila sam 15 litara čaja i ništa.Ali mi to nije prvi puta,ja imam te 'napadaje' temperature koji traju i traju i onda jednostavno nestanu.A ni ne kašljem ni ništa,jedino što je taj nalaz sinusa napola neki krivi,tj. neka medijalna upala,šta ja znam....Fakat me strah da nije nesto opasno
Sada idem zvat za nalaze jer cu popizditis dobit
tenkju jos jednom
Hera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 14:03   #4
Ma nije vjerojatno ništa opasno, samo neki prolazni infekt.

Za par dana si kao nova.

Ja sam kao dijete imala jednu fazu sa temperaturom koja je svaki dan bila oko 37.2-5 i to je trajalo podosta, na kraju su me strpali u bolnicu i radili mi kojekakve pretrage da na kraju nisu ustanovili što mi je bilo, temperatura je otišla sama od sebe.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 14:07   #5
Quote:
lahor kaže:
Ja sam kao dijete imala jednu fazu sa temperaturom koja je svaki dan bila oko 37.2-5 i to je trajalo podosta, na kraju su me strpali u bolnicu i radili mi kojekakve pretrage da na kraju nisu ustanovili što mi je bilo, temperatura je otišla sama od sebe.
Uzela mi riječ iz usta
Meni su trajale te temperature jedno 3-4 mjeseca, bila sam na svim pretragama od ginekologa do psihologa, nitko nije ništa našao... i onda me prošlo samo od sebe.

Moja doktorica opće prakse mi je tada rekla "nađi si dečka pa će proći". Da probaš s tim?
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 19:23   #6
Ovo je definitivno najbolji savjet koji sam dobila
Još sutra idem k doktorici i gotovo...neću se zamarat više.
Hvala ljudi
Hera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:55   #7
temperatura

što bi vi rekli na ovo: temperatura 38, ne boli glava, ne bole oči, ne bole mišići, ne boli grlo. samo blaga iscrpljenost od temperature.
javlja se dvije večeri uzastopce, skinem je s aspirinima.

što bi to moglo biti?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 08:57   #8
Quote:
chiquita kaže:
što bi vi rekli na ovo: temperatura 38, ne boli glava, ne bole oči, ne bole mišići, ne boli grlo. samo blaga iscrpljenost od temperature.
javlja se dvije večeri uzastopce, skinem je s aspirinima.

što bi to moglo biti?

1. nemoj aspirinima
2. viroza?

meni se javila 38.5 2 dana za redom od čistog umora.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:53   #9
moj ex dragi je znao vrlo često pasti navečer u krevet sa temperaturom 38-38.5 upravo do iscrpljenosti i umora... ujutro bi se budio kao da se ništa nije dogodilo...
lola rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 21:46   #10
Skidanje temperature

Danas sam se probudio sa 37.8 i bolnim grlom. Popio sam neki lekadol za skidanje temperature radi toga. Obično, procedura koju ljudi rade kod ovakve situacije popi čaj i zvekni neku tabletu za skidanje temperature.
Zapravo sto me zanima kod skidanja temperature, ćemu to služi?

Što je zapravo temperatura? To je znak da se organizam brani, zar ne? Znači da antitijela nešto rade. Ako skidamo tu temperaturu, što smo zapravo postigli? Jer smo pomogli organizmu pri borbi s bolesti ili odmogli?

Kako utječe skidanje temperature na proces izliječenja, ako ta temperatura nije recimo u granicama 39.5 +?

Da li pomaže, da li možda odmaže, ili zapravo nema nikakvog efekta osim da se osoba osijeća bolje.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 22:11   #11
Svaki farmakolog i infektolog će reći da se temperatura u biti ne skida dok ne pređe 38...temperatura je tako nekakav znak međutim kad pređe neku granicu ona ona postaje kontraproduktivna jer previsoka temperatura štetno djeluje na proteine u stanici. otprilike tako
ivaiva999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 18:49   #12
Kako to uopće djeluju lijekovi za skidanje temperature? Na koji mehanizam?
Znam da se bjelančevine grušaju kad se poveća temperatura ali to je na 40+.
Zašto baš 38 stupnjeva?
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 18:56   #13
U analgoantipiretike spadaju:
derivati salicilne kiseline (acetilsalicilna kiselina)
derivati pirazolona (metamizol i propifenazon)
derivati anilina (paracetamol)
Mehanizam djelovanja analgoantipiretika je istovjetan mehanizmu djelovanja NSAR, s tom razlikom što je antireumatski učinak kod analgoantipiretika vrlo slab, dok je analgetski i antipiretski učinak puno više izražen. Dakle, oni inhibiraju enzim ciklookisgenazu 2 (COX2) i time staje biosinteza medijatora upale.
Naime, upravo su medijatori upale ti koji na živčanim završecima uzrokuju bol. Također, oni uzrokuju da se centar ze termoregulaciju podesi na višu temperaturu. Upravo je zimica (osjecaj hladnoće) prvi znak da se sprema vrućica - medijatori upale povisuju hipotalamusni termoregulator na višu temperaturu, tijelo počinje rezonirati da mu je hladno pa se tjelesna temperatura povišava.

http://www.farmakologija.com/materia/n_c_aa.htm


e sad, možda tebi neš znači da inhibiraju enzim cikloštogod.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 19:16   #14
A ja isto našo pitat gluposti....

Znači zapravo ti lijekovi prebiju taj enzim koji je medijator boli i utječe na centar za termoregulaciju. U prevodu, valjda, odstrane bol i kažu tijelu da si je glupo zabrijalo da treba povisit temperaturu.

Hm.

( *kaj to znači* )
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 19:18   #15
tko je rekao ciklooksigenaza-2, odnosno prostaglandin endoperoksidaza H sintaza tipa 2?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 21:52   #16
Ne znam,možda sam u krivu, al brijem da je to sa skidanjem temp. pomalo individualna stvar. Evo ja kad je imam (vrlo vrlo rijetko) je oko 37,5 plafon 38,2, al već na 37,1 ja sam mrtva i prebijena i grozno mi je, otkazuju mi noge i moram jednostavno nešto uzeti da mi temp. padne. Jednostavno ne mogu izdržati takvu malaksalost.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 17:59   #17
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ne znam,možda sam u krivu, al brijem da je to sa skidanjem temp. pomalo individualna stvar. Evo ja kad je imam (vrlo vrlo rijetko) je oko 37,5 plafon 38,2, al već na 37,1 ja sam mrtva i prebijena i grozno mi je, otkazuju mi noge i moram jednostavno nešto uzeti da mi temp. padne. Jednostavno ne mogu izdržati takvu malaksalost.
E u krivu si.
__________________
''An aggressive squirrel attacked and injured three people in a German town before a 72-year-old pensioner dispatched the rampaging animal with his crutch.''
kamOsutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 20:09   #18
Quote:
kamOsutra kaže: Pogledaj post
E u krivu si.
Ma da?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:37   #19
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ma da?
Da.

Debilno je skidat temperaturu na 37,1.

Temperatura nije individualna stvar, nego mjerljiva vrijednost. Pametniji ljudi od tebe su se dogovorili sto znaci koje i kakvo povisenje i pad temperature i u skladu s tim postavili smjernice za lijecenje. Pa su se tako lijepo dogovorili da temperaturu ne snizavaju dok ne dode otprilike do 38.
Jer gle cuda tvari koje dovode do porasta temperature (a temperatura raste jer dolazi do pojacanog stvaranja prostaglandin E2 u termoregulacijskom centru pod utjecajem endogenih pirogena - IL-1, TNF-α...) i jos mali milijun drugih pametnih spojeva s kompliciranim imenima su tvari koje su potrebne da se tvoj organizam obrani od infekcije.
Jer vidis kad ti imas upalu negdje u tijelu tvoj mozak oblikuje akutnofazni odgovor. Modificira djelovanje respiracijskog, vazomotorickog, termoregulacijskog sredista, ubrza metabolicke procese...ukratko zdrma te uzduz i poprijeko sve s ciljem lokalizacije te tvoje upale i ubijanja male bakterijske đubradi koja te zafrkava.

Ako se pritom osjecas krepano...big deal. Casualty of war.
__________________
''An aggressive squirrel attacked and injured three people in a German town before a 72-year-old pensioner dispatched the rampaging animal with his crutch.''
kamOsutra is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.02.2007., 20:19   #20
Uz postojeći globalni konsenzus da se temperatura ne skida do 38° mislim da je ipak individualna stvar kako se netko osjeća kad febrira i što mu kad najbolje pomaže.
Primjerice i ja, kad sam preko 37, gledam da se umijem, stzavim pokoji oblog na čelo i sl. Bolje se osjećam nakon toga i mislim da je normalna temperatura najbolji okoliš u kojem se moj organizam bori protiv nečeg.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.