Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2014., 20:42   #61
Quote:
Tigrica kaže: Pogledaj post
meni nitko na hzz nije spominjao da si moram isplacivati placu. niti da moram zaraditi u godinu dana još bilo sta. ne mora se nista. bitno je samo redovito si placati doprinose i to je sve.

i da, priajteljica je prosle godine dobila isto te poticaje, a bila su druga pravila. i ne samo da nije isplacivala placu, nego je bila u minusu na kraju. i nikom nista nije morala vracati.
zato ne znam o cemu vi ovdje pricate, odakle takve informacije..?
ako si obrt onda si ne isplacujes placu vec moras imati odredenu godisnju zaradu. provjereno jer prijateljica ima obrt i uzela je poticaje u 10 mj.

kod firme zavod određuje bruto 2 placu i ne mozes si isplacivati manju. pise lijepo u ugovoru
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 23:37   #62
Može se i za kafić tražiti poticaje, pitala sam jučer u HZZ-u. Isto tako su mi rekli da ću se načekati da mi odobre (ako uopće odobre) sredstva, navodno još za moju podružnicu zavoda nisu nikome odobrili ove godine.

Koji je iznos bruto plaće? Ima li netko primjerak tog ugovora?
__________________
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere.
Ivonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 23:50   #63
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
ako si obrt onda si ne isplacujes placu vec moras imati odredenu godisnju zaradu. provjereno jer prijateljica ima obrt i uzela je poticaje u 10 mj.
da, mislila sam na obrt. svejedno, nitko mi na zavodu nije spomenuo da moram imati ikakvu zaradu. mislim da je to vrijedilo prosle godine, ove godine su nova pravila. i izgleda da ne moras imati nikakvu godisnju zaradu.

pitaj prijateljicu koliko su joj rekli za obrt da mora imati zaradu prosle godine, bas me zanima?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 23:53   #64
Vec mi je rekla cifru pa sam zaboravila ali znam da je pricala da ocekuju neku zaradu odredenu tijekom mjeseca i onda svaka 3 mj im mora dostaviti dokaz


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 00:06   #65
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Vec mi je rekla cifru pa sam zaboravila ali znam da je pricala da ocekuju neku zaradu odredenu tijekom mjeseca i onda svaka 3 mj im mora dostaviti dokaz


Sent from my iPhone using Tapatalk
meni su rekli da svaka 3 mjeseca samo provjeravaju da li si platio doprinose. nista drugo.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 00:17   #66
kod firme provjeravaju da li si platio doprinose i isplatio placu. kod obrta navodno drugacije. ona je u 10 mj uzela poticaje sto znaci da je do 10 mj ove godine duzna pravdati se burzi
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 13:57   #67
Quote:
Ivonka kaže: Pogledaj post
Može se i za kafić tražiti poticaje, pitala sam jučer u HZZ-u. Isto tako su mi rekli da ću se načekati da mi odobre (ako uopće odobre) sredstva, navodno još za moju podružnicu zavoda nisu nikome odobrili ove godine.

Koji je iznos bruto plaće? Ima li netko primjerak tog ugovora?
Pozdrav Ivonka,
sto im to znaci "nacekat" ?
Koja si podruznica HZZ-a? Moze i na pp odgovor!
Sole83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 18:49   #68
Quote:
Sole83 kaže: Pogledaj post
Pozdrav Ivonka,
sto im to znaci "nacekat" ?
Koja si podruznica HZZ-a? Moze i na pp odgovor!
Znači da se dugo čeka to odobrenje. Valjda odugovlače jer nema novca, kada sam pitala savjetnicu kada bih to mogla očekivati, rekla je da ne znaju ni oni. Ova podružnica, "glavnija" od moje odobri i onda u Zagrebu zašteka s plaćanjem.
__________________
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere.
Ivonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 21:34   #69
Tako su i nama rekli: da ne znaju ni oni kada će krenuti isplate za poticaje.
Sole83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 18:54   #70
Quote:
orGinaLna kaže: Pogledaj post
Čime se namjeravaš baviti? Jedan dio plana možeš napraviti ti, no financijske stvari bi ti trebao napraviti neki knjigovođa koji vodi obrt ili j.d.o.o. sličan tvojemu. To je meni nekoliko osoba s burze reklo, a i ljudi kojima su ti poslovni planovi prosli.

Ma dali netko zna dali se dobiva poticaj za ugost.djelatnost, jer neki poznanici su mi rekli da ne, a onda mi je susjeda rekla da je ona dobila baš na otvaranje caffe bara... ???
I još nešto, dali moram u posl.planu napisati baš precizno za koju ug.djelatnost tražim novac, jer još ne znam kako če nam prema min.teh uvijetima registrirati prostor, na koju točno djelatnost, fast food ili zalogajnica??
..a za dobiti min.teh uvijete za prostor treba najprije otvoriti obrt uhhhh

Zadnje uređivanje crazy chick : 05.03.2014. at 19:05.
crazy chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 19:32   #71
Quote:
crazy chick kaže: Pogledaj post
Ma dali netko zna dali se dobiva poticaj za ugost.djelatnost, jer neki poznanici su mi rekli da ne, a onda mi je susjeda rekla da je ona dobila baš na otvaranje caffe bara... ???
I još nešto, dali moram u posl.planu napisati baš precizno za koju ug.djelatnost tražim novac, jer još ne znam kako če nam prema min.teh uvijetima registrirati prostor, na koju točno djelatnost, fast food ili zalogajnica??
..a za dobiti min.teh uvijete za prostor treba najprije otvoriti obrt uhhhh
Može se. Prošle godine se nije moglo dobiti za ugostiteljstvo. Ako ne vjeruješ, telefon u ruke i okreni broj HZZ-a.
__________________
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere.
Ivonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 13:56   #72
Upravo dobila informaciju da u Splitu odbijaju redom sveeeee posl.planove jer su dobili takvu direktivu iz ZG. Očito država opet nema para, osim za skupa auta za vladu...UŽASSS
crazy chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 14:20   #73
Quote:
crazy chick kaže: Pogledaj post
Upravo dobila informaciju da u Splitu odbijaju redom sveeeee posl.planove jer su dobili takvu direktivu iz ZG. Očito država opet nema para, osim za skupa auta za vladu...UŽASSS
Zar je moguće????

Zadnje uređivanje Sole83 : 06.03.2014. at 14:28.
Sole83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 14:44   #74
Neka onda barem jave da su odbili poslovni plan, a ne mi samo čekamo kao budale.
IVANX71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 15:37   #75
ma dajte provjerite to ako vas zanima, nazovite hzz
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 17:21   #76
Quote:
crazy chick kaže: Pogledaj post
Upravo dobila informaciju da u Splitu odbijaju redom sveeeee posl.planove jer su dobili takvu direktivu iz ZG. Očito država opet nema para, osim za skupa auta za vladu...UŽASSS

Jel ovo rekla-kazala ili info od ozbiljnog izvora?
ticketcroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 10:20   #77
Quote:
ticketcroatia kaže: Pogledaj post
Jel ovo rekla-kazala ili info od ozbiljnog izvora?
Bila sam se i osobno inform.Rekli su mi da se pola odobri a pola odbije, da je najbolje ako se poticaj iskoristi za neku djelatnost kao što je proizvodnja, da trgovinu rijetko odobre...i općenito su valjda postrožili prihvaćanje odnosno odobravanje posl.planova. Iako imam i inform.da je u ZG velikiiii zastoj sa odobrenjima i isplatama. Tako da i kad vam prodje u vašoj podružnici načekati čete se da prodje i u zg.
crazy chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 14:41   #78
Quote:
crazy chick kaže: Pogledaj post
Bila sam se i osobno inform.Rekli su mi da se pola odobri a pola odbije, da je najbolje ako se poticaj iskoristi za neku djelatnost kao što je proizvodnja, da trgovinu rijetko odobre...i općenito su valjda postrožili prihvaćanje odnosno odobravanje posl.planova. Iako imam i inform.da je u ZG velikiiii zastoj sa odobrenjima i isplatama. Tako da i kad vam prodje vašoj podružnici načekati čete se da prodje i u zg.
Reka bi ti Z.Mamić "lažes ovaj napaćeni narod!"....

u postu poviše govoris kako u St odbijaju sve redom a sad govoris da je situacija pola-pola....Normalno da ce prije odobrit proizvodnju nego trgovinu...a sta se tiće cekanja skoro svi ste neinformirani....znaći u prvoj fazi se ceka 25 radnih dana i nakon toga se sve šalje u zagreb na konacnu odluku i tu se ceka jos 25 radnih dana...bitno za naglasiti je da ukoliko su vam odobrili u Split da ce vjerovatno i Zagreb donijeti istu odluku,tj. rijetko odlucuju suprotno od prvog stupnja.Isto tako info da li su vam odobrili možete dobit i nakon prvih 25 dana u maticnom zavodu iz razloga da ako vam se zuri a imate pozitivan odgovor da vec možete krenit u osnivanje firme,obrta....

evo meni odobrili u Splitu za turisticku agenciju...pozdrav.....i ne dajite neprovjerene info jer ovo cita velik broj ljudi.....
ticketcroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 15:08   #79
Quote:
ticketcroatia kaže: Pogledaj post
Reka bi ti Z.Mamić "lažes ovaj napaćeni narod!"....

u postu poviše govoris kako u St odbijaju sve redom a sad govoris da je situacija pola-pola....Normalno da ce prije odobrit proizvodnju nego trgovinu...a sta se tiće cekanja skoro svi ste neinformirani....znaći u prvoj fazi se ceka 25 radnih dana i nakon toga se sve šalje u zagreb na konacnu odluku i tu se ceka jos 25 radnih dana...bitno za naglasiti je da ukoliko su vam odobrili u Split da ce vjerovatno i Zagreb donijeti istu odluku,tj. rijetko odlucuju suprotno od prvog stupnja.Isto tako info da li su vam odobrili možete dobit i nakon prvih 25 dana u maticnom zavodu iz razloga da ako vam se zuri a imate pozitivan odgovor da vec možete krenit u osnivanje firme,obrta....

evo meni odobrili u Splitu za turisticku agenciju...pozdrav.....i ne dajite neprovjerene info jer ovo cita velik broj ljudi.....
Kada si ti predala poslovni plan?
Sole83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 15:50   #80
Quote:
Sole83 kaže: Pogledaj post
Kada si ti predala poslovni plan?
PredaO pocetkom veljace....
ticketcroatia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.