Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 21:55   #9641
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
pa što si ne upalite klimu dok čistite
Cemu to, kad sto puta moras uc i izac iz apartmana, jos da me kolpa temperaturna razlika

Dok nisu dosle ove vrucine, lipo bi rastvorila sve da se izraci jer gosti po cile dane drze zakapijane prozore, pa da izadje taj ustajali zrak
Cak i kad nije bilo vrime za paljenje klime (pogotovo nocu), oni bi je drzali upaljenu.
Kontaju valjda da iskoriste kad su vec platili
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 06.08.2017., 23:46   #9642
joj ja ne mogu po ovim vrućinama čistiti bez nje, inače imam hiperhidrozu
jagoda1711 is offline  
Old 08.08.2017., 13:37   #9643
Zahladilo je, klime se zagasile, tema zamrla
😈😈😈

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 08.08.2017., 13:48   #9644
Da zahladilo, ja se mislim još jednu klimu ubacit u apartman.
Onda još uvedem da se svaka plaća posebno I bit ću pun ka brod
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Old 08.08.2017., 14:22   #9645
u nas nije zahladilo , klime rade punom parom
jagoda1711 is offline  
Old 08.08.2017., 17:05   #9646
Ah vi ste jos uvijek na klimama.

Dala Nizozemka 10 na Bookingu, ali pod negativno žalila se na 2 obitelji sa djecom kako su dopustili djeci da se igraju sa autićima na terasi te oni to nisu mogli trpjet i otišli na balkon uživati u zalasku. Samo je to ona sve detaljno opisala i prezentirala na način kao da su ovi jako loši roditelji sa neodgojenom djecom. Malo mi je too much komentar...i takav komentar nije apsolutno od nikakve pomoći ostalim gostima.
JustSpicy is offline  
Old 08.08.2017., 18:16   #9647
Ja bi ispalila na živce da imam 4-5 apartmana i još da sam blizu.
Pa tu uvijek nego galami, viče, lupa, ja osobno nikad ne bi na takvom mjestu iznajmila app. Čim vidim sliku zgrade sa par balkona odmah skrolam dalje.

Što se tiče rasprave na drugoj temi stvarno je nevjerovatno da mi nijedan tatin gost s bookinga nije odgovorio na pozdravnu poruku, uopće ne zovu osim ako ne zapne s lokacijom. Na Airu pak pišu čitabe od pola strane kamo putuju, zašto putuju, dobri smo, mirni smo, čisti smo. Jbt kao da se boje da im nećemo iznajmit

Na kraju barem zasad gosti s oba portala se kad dođu pokažu se isti, zasad svi 5 zvjezdica, osim šta je dvojici Talijana klima derala 48h, a nije ih bilo cijeli dan. App 18m2 se rashladi u 2 min pa da je ispred požar, ali dobro.
KatarinaRi is offline  
Old 08.08.2017., 18:58   #9648
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ja bi ispalila na živce da imam 4-5 apartmana i još da sam blizu.
Pa tu uvijek nego galami, viče, lupa, ja osobno nikad ne bi na takvom mjestu iznajmila app. Čim vidim sliku zgrade sa par balkona odmah ......
Hahahaha, ajd mi pričaj o tome, mi ih imamo 9... i ja sam po cijele dane u objektu.... mama ode doma odmoriti poslije ručka, a ja dežuram ako kome šta treba pa usput obavljam razne stvari....
Ma, nije baš tako da je uvijek galama, buka, vika, lupanje... sve ovisi o gostima, da li ima male djece, a ove godine su nam svi dobri gosti (da ne ureknem, još nije kraj sezone!!), nije ih ni za čuti, kroz dan su na kupanju, navečer u šetnji, možda trenutno 2 apartmana da dolaze na ručak 'doma' inače su svi ostali po cijeli dan vani...
Ali, da, bude svakako, pogotovo ako se potrefi par obitelji s klincima, pa smo k'o dječji vrtić, no ja ne bendam reći roditeljima da djeca ne viču i trče gore-dolje po stepenicama jer uznemiruju druge goste, da ne lupaju vratima jer sva imaju kvaku za otvaranje/zatvaranje, da se ne nabacuju šljunkom po parkiralištu jer će oštetiti druge aute, ... ispadnem babaroga ali nisu oni jedini gosti pa ne mogu dozvoliti da ometaju druge. No ajd, ne potraje to dugo, nije da se ispali na živce, ja sam sa svima na finjaka.... Ali, velim, ove sezone su svi ok. Ima nešto malo djece, no stvarno nisu bučna pa svi imaju mir. I ovo nešto mladih parova što dolazi isto ne rade probleme, niti ih je za čuti...
AndrejaB. is offline  
Old 08.08.2017., 22:06   #9649
9 apartmana!
Bome, dobro vi zaradite, i vise nego za uci u pdv.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 08.08.2017., 22:26   #9650
Andrea i mama su podijelile app, jedna ima 4, druga 5 i tako ne prelaze prag za pdv.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 08.08.2017., 23:30   #9651
Ova sa 5 bi i mogla, ako ima dobru cijenu i dobru sezonu.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 09.08.2017., 11:44   #9652
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Što se tiče klime, jel se buniš i u hotelu kad se klima gasi kad izvučeš karticu, a oglašena je i mislila si da je možeš koristiti čitavo vrijeme? Ili kad je temperatura grijanja/hlađenja podešena na određenu vrijednost i ti nemaš utjecaja na nju?
I u hotelu? Kao negdje se bunim pa sad pitas dal se i u hotelu isto tako bunim? Od kuda ti taj zakljucak?
Ne boravim u hotelima. Oni u kojima sam bila nisu imali tu karticu.
Quote:
I da, puno iznajmljivača, pogotovo onih na Air-u, i pogotovo oni sa Instant bookingom, imaju kućni red sa kojim se moraš eksplicitno složiti. Kao i ovi koji naplaćuju klimu, to se najčešće unaprijed zna. Pa se opet ljudi bune na licu mjesta, a složili su se unaprijed da će platiti.
Ako se stvarno zna unaprijed (prije nego li se odlucis bukirati) to je nesto drugo.
Quote:
Kroz neke kanale prodaje izanjmljivač uopće nema načina da tebi iskomunicira sve detalje svog smještaja. Da je meni nešto toliko bitno, sigurno bih se unaprijed raspitala, pogotovo ako znam da je kod puno iznajmljivača gašenje klime pri dugotrajnog izbivanja iz apartmana dio kućnog reda.
Sumnjam da to svi znaju. Vjerujem da ako procitaju da je klima ukljucena u cijenu da ocekuju da ju mogu koristit na nacin koji im odgovara.
Quote:
Ovdje na forumu se vidi da tako nije kod svih. Pa onda fino odeš kod ovih drugih, umjesto da budeš iživciran čitav odmor.
Ne bih izabrala smjestaj koji mi po opisu ne odgovara. Medjutim ne bih ekstra ispitivala takve stvari, jer mi to dodje isto kao da idem pitati smijem li pojacati hladnjak ako mi pice nije dosta hladno, koliko puta dnevno se smijem otusirati, smijem li koristiti sva 4 ringa na stednjaku, smijem li koristiti pecnicu ...i sl.

Quote:
Ali meni se čini da ima ljudi koji naprosto vole biti nadrkani radi nečega. Kao ovaj Evelinin sa doručkom, naprimjer. Dok sam iznajmljivala preko agencija znalo se desiti da me iz agencije nazovu i pitaju imam li to i to i kakvo je, jer gosta zanima. Znači čak i u vrijeme prije masovne internetske komunikacije ljudi su znali doći do info koja im je bitna. Sad je još i lakše.
To stoji.
Ja sam recimo dodatno pitala (jer mi je to bitno i izmedju ostalog sam i odabrala taj smjestaj) imaju li stvarno besplatno privatno parking mjesto u sklopu objekta kako je napisano. Dobila sam odgovor da je parkirno mjesto ispred apartmana Za pretpostaviti je da se ne radi o privatnom parking mjestu, a ocito nije "u sklopu objekta" jer ulica to nije.

Quote:
Za besplatno otkazivanje je već utvrđeno da je stvar Bookinga i njihove naplate i da to sa iznajmljivačem nema veze. Pizdunski je, slažem se, ali na to se žali Bcomu.
Niskoristi.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 09.08.2017., 15:45   #9653
Quote:
just do it kaže: Pogledaj post
Ah vi ste jos uvijek na klimama.

Dala Nizozemka 10 na Bookingu, ali pod negativno žalila se na 2 obitelji sa djecom kako su dopustili djeci da se igraju sa autićima na terasi te oni to nisu mogli trpjet i otišli na balkon uživati u zalasku. Samo je to ona sve detaljno opisala i prezentirala na način kao da su ovi jako loši roditelji sa neodgojenom djecom. Malo mi je too much komentar...i takav komentar nije apsolutno od nikakve pomoći ostalim gostima.
Meni je to OK komentar jer znači da nitko ne brine o poštivanju kućnog reda i mira i da je prostor takav da ovisi o tome tko će ti biti susjed kako će ti biti. Koristan info.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 09.08.2017., 16:09   #9654
To je vanjska terasa na kojoj se poslužuje večera, a djeca su se igrala u 20h kada je večera završila te u to vrijeme pravila o miru i tišini još ne vrijede. Jbg.
Beskoristan info te bezvezno javno držanje bukvice dotičnim roditeljima i djeci.
JustSpicy is offline  
Old 09.08.2017., 17:15   #9655
Kajperinja ne da mi se multikvotat tvoje multikvotove. Sukus svega je da postoje platforme preko kojih je mogućnost toga da te host zezne po bilo kojem pitanju minimizirana (čitaj Airbnb). I ne samo platforme, nego općenito obraćanje pažnje na neke stvari pri bukiranju. Na Airu se može vidjeti otprilike kakav je tko iznajmljivač i po tome koliko je truda uložio u opis svog smještaja i to da jasno i detaljno prezentira kućna pravila. A i iz inicijalne komunikacije - koliko brzo, ljubazno i detaljno odgovara na pitanja. Ovo govorim kao gost jer hvala bogu i ja putujem. Puno puta ljudi ovdje pišu kao da iznajmljivači pojma nemaju kako je putovati i bukirati smještaj. Samo mi nije jasno gdje onda misle da trošimo te silne zarađene novce.

Umjesto kukanja kako ima loših iznajmljivača (no shit, kao što ima loših ljudi u svim branšama), čovjek treba naći načina da sam sebe zaštiti od eventualnih neugodnosti. Potpuno ista stvar vrijedi i za iznajmljivače. Znači treba koristiti strict police na Air-u, ugrađivati senzore, naplaćivati ili odbijati kasniji check-in, općenito naći načine da se određenim problemima doskoči. Naravno da neće pomoći svaki put, ali će uvelike smanjiti šanse da te netko zajebe.
lyrabelacqua is offline  
Old 09.08.2017., 23:21   #9656
Priznajte, tko od vas šalje ovakve mailove

http://prntscr.com/g6iyhk
forumnickxy is offline  
Old 11.08.2017., 08:32   #9657
Znači, talijani odsjeli u 1 od app na 1 noć i naravno sjebali mi rejting Kao sve im je super blabla, ali im je bilo preskupo za 1 noć a da ne nudimo doručak, wtf? Lijepo sam mu odgovorila na recenziju. Pa nema više guženja i podilaženja i mici pici.
Pa šta si bukirao ako ti je bilo preskupo, široko ti polje...ali nije bilo slobodnog app u mom području na 1 noć pa je zato bio nezadovoljan.

Ovo je napisao:
I spent one night with my girlfriend in the flat! As announced on Airbnb the flat is really big (for a couple), clean and well equipped! Once there parents carefully took us in. They have been very helpful and nice with us, ordering a pizza and collecting for us some tomatoes from their vegetable garden! It was very nice spending some time with them! I would say all perfect, maybe just the fact thaf for one night this b&b is not so affordable, considering that the breakfast is not included.

Private Feedback:
Adding breakfast without increasing the rent

Moj odgovor:
Hi Francesco, thanks for your feedback. As you could see and read in listing description of the apartment, we are not advertised as bed and breakfast and we do not offer breakfast, only accommodation. You should have this in mind before last minute booking our apartment. All the best,

Mamlaz jedan
Daisy28 is offline  
Old 11.08.2017., 08:59   #9658
daisy
fairy wings is offline  
Old 11.08.2017., 10:18   #9659
Ah talijani...ja sam prije svega iznenađena da talijan zna engleski.
JustSpicy is offline  
Old 11.08.2017., 10:30   #9660
Meni upravo otišli danci, familija, zgodni i ugodni ljudi. Bili su 6 dana. 2x sam im nudila mijenjanje ručnika, posteljine, prvi put rekli ne treba, drugi put se oglušili na moju poruku. Sad mi je jasno i zašto! Dakle toliko su prljavi ručnici, nikad to nisam vidjela u životu, smeđi, ali ne od zemlje, fleka preko fleke. Prvo sam ih na 90 oprala dodavši 100 ml običnog vanisha, ništa. Onda na 60 natrljavši sapunom za fleke iz dm, cijele ručnike, potrošila pola sapuna, nanosila sigurno 10-15 min, opet ništa. Maaalo izblijedile, ali to je još prljavo! Sad se peru na 90 s 100 ml vanisha za bijelu robu. Možda sam ih trebala odmah bacit i kupit nove, 4 velika, 4 srednja, mali i oni stopalići za pod. Svi!
supergirl1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.