Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 12:46   #9921
Takva sam ti ja, stroga, ali pravedna
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 17.08.2017., 13:12   #9922
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
A evo da vam rečem zašto pitam za one booking.com ocjene.
Do sada sam imala samo jedne goste, i to na 1 noć. 4 osobe.
I znate koji prosjek ocjena sam dobila? 6,2:klap:
A na Airbnb imam 4,6 - 4,7
Nego se puno ne zamaram s time, jer su mi to do sada jedini gosti preko booking.coma, u ovih nekoliko godina koliko sam prijavljena....i samo za jedno noćenje...
Ako će te utješit, također samo jedni gosti preko booking, jedna noć, ocjena ukupno 7,1..
Još sam im oprostio osobu više (poljaci), to mi je zahvala..

Dok su na bnb ocjene iznenađujuće dobre..

Mislim da u budućnosti, na buduće goste sa bookinga mogu zaboravit..
Monro is offline  
Old 17.08.2017., 13:35   #9923
Jedino kod iznajmljivača ne rezumijem ovaj dio sa zahvalom.. Sve što ekstra radite za gosta radite jer tako želite, očekivati veću ocjenu za to je malo realno. Da ima rubrika Iznajmljivač želi napraviti više a gosta - tamo bi dobili 5/10, ali ne shvaćam zašto bih za udobnost na Bookingu dala 10, ako je 8, samo zato jer mi je iznajmljivač, ne znam, poklonio boravišnu.. karikiram..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 17.08.2017., 13:43   #9924
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Jedino kod iznajmljivača ne rezumijem ovaj dio sa zahvalom.. Sve što ekstra radite za gosta radite jer tako želite, očekivati veću ocjenu za to je malo realno. Da ima rubrika Iznajmljivač želi napraviti više a gosta - tamo bi dobili 5/10, ali ne shvaćam zašto bih za udobnost na Bookingu dala 10, ako je 8, samo zato jer mi je iznajmljivač, ne znam, poklonio boravišnu.. karikiram..
Ma daj, ne sudi po sebi. Kad ti se iznajmljivač svidi lupaš petice i desetke.
Pogotovo ako nedostaci nisu strašni.
Ljudi smo, a ne roboti.
KatarinaRi is offline  
Old 17.08.2017., 13:45   #9925
Mislim da ipak većina gostiju kad ocjenjuje čistoću ocjenjuje čistoću, a ne iznajmljivača. Barem bih ja voljela da je tako jer bi recenzije bile pouzdanije.

Ps. naravno, ako iznajmiš neštp za 30 eura ili nešto za 150 nije isto..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 17.08.2017., 13:51   #9926
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Mislim da ipak većina gostiju kad ocjenjuje čistoću ocjenjuje čistoću, a ne iznajmljivača. Barem bih ja voljela da je tako jer bi recenzije bile pouzdanije.

Ps. naravno, ako iznajmiš neštp za 30 eura ili nešto za 150 nije isto..
Ja ne, ali nisam ni bila u nekoj strahoti. Meni je potpuno jasno da su recenzije puno bolje od realiteta, to je tako. Kod hotela je realnije.
KatarinaRi is offline  
Old 17.08.2017., 13:54   #9927
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Jedino kod iznajmljivača ne rezumijem ovaj dio sa zahvalom.. Sve što ekstra radite za gosta radite jer tako želite, očekivati veću ocjenu za to je malo realno. Da ima rubrika Iznajmljivač želi napraviti više a gosta - tamo bi dobili 5/10, ali ne shvaćam zašto bih za udobnost na Bookingu dala 10, ako je 8, samo zato jer mi je iznajmljivač, ne znam, poklonio boravišnu.. karikiram..
Jest, u pravu si..

Ali kad te netko ide u startu preveslati, i ti pristaneš na prevaru, onda valjda nije neobično očekivat da te bar neće pokopati u ocjenama..
Ne znam, možda imam krivu sliku o pristojnosti, ophođenju i odnosima..

Nešto se i nauči, idući sa sličnim pokušajima će dobiti šut kartu odmah na vratima, bez razgovora..
Monro is offline  
Old 17.08.2017., 13:55   #9928
Najveći problem s ocjenama je neujednačen kriterij. Neko nareda normalne goste i ima dobre ocjene, a neko drugi nema srice pa mu dođe par hard candya i ima gore ocjene od konkurencije iako možda pruža puno bolju uslugu i ima bolji smještaj
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Old 17.08.2017., 13:56   #9929
E a zašto? Jer se ocjenjuje hotel i soba, a ne simpatičnost, zapravo mislim da je ljudima nelagodno ostaviti realnu recenziji privatnjacima baš zbog osobnog kontakta. A to shvaćam jer sam i sama nedavno doživjela da me prozovaju prek Booking poruka da su razočarani ocjenom jer su oni bili ljubazni i susretljivi.. pa da, to je u opisu posla iznajmljivača, to nije neš ekstra, bar ne bi trebalo biti..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 17.08.2017., 15:35   #9930
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
B&B je općenita skraćenica, i koristi se općenito u neformalnoj komunikaciji za sve smještaje u onom što bismo mi lokalno nazvali "apartman" a oglašava se na - zamisli - portalu koji se zove airBNB ... treba uzeti sve u obzir.
Išla sam čitati zaostatke unazad pa mi je ovo upalo u oči. Kad već misliš da je b&b općenita skraćenica, onda bi trebao znati i da Airbnb dolazi od Air Bed and Breakfast. Pa da se ne iznenadiš idući put kad te umjesto pravog kreveta dočeka zračni madrac.
lyrabelacqua is offline  
Old 17.08.2017., 16:25   #9931
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
E a zašto? Jer se ocjenjuje hotel i soba, a ne simpatičnost, zapravo mislim da je ljudima nelagodno ostaviti realnu recenziji privatnjacima baš zbog osobnog kontakta. A to shvaćam jer sam i sama nedavno doživjela da me prozovaju prek Booking poruka da su razočarani ocjenom jer su oni bili ljubazni i susretljivi.. pa da, to je u opisu posla iznajmljivača, to nije neš ekstra, bar ne bi trebalo biti..
Ne znam statistiku i koliko kakvih ocjena ima, ali imam dojam da su sve te ocjene malo previsoke.
Ne samo zbog neugode, ali ...da. slazem se da gosti daju pre visoke ocjene i situacija je kao u osnovnoj skoli - svi su odlikasi, svi su super.
I onda ispada da je jedna ocjena manje (na bookingu to ispada 7,5) neka tragedija i ljudi imaju dojam da je ocjena 7 ili 8 grozna. A nije, pogotovo ako je to samo za jednu od vise kategorija.
Obzirom da je rijetko koji smjestaj bas fantastican jer uvijek se nadje neka zamjerka, manja ili veca, desetke bi trebali rijetki dobivati. Kada bi ocjenjivanje bilo realnije onda bi bilo vise onih sa nekim prosjekom od 7-8,5 a manje onih sa 9 ili 10. I uz takvo objektivnije ocjenjivanje lakse bi bilo usporedjivati apartmane.
Da, i ja spadam u te koji olako daju 10 (ili blizu). Prije sam gledala koja je prosjecna ocjena pa kad bih krenula u ocjenjivanje (pokusavajuci biti objektivna) pazila bih da ne pokvarim tu prosjecnu ocjenu. Sada, nakon sto vidim koja je opsesija oko tih ocjena nekako mi se neda vise time zamarati, pa ako nije bilo nista lose uglavnom dam desetke. Eventualno u komentaru nesto napisem pod minus ili privatno, na airu.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 17.08.2017., 20:19   #9932
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Išla sam čitati zaostatke unazad pa mi je ovo upalo u oči. Kad već misliš da je b&b općenita skraćenica, onda bi trebao znati i da Airbnb dolazi od Air Bed and Breakfast. Pa da se ne iznenadiš idući put kad te umjesto pravog kreveta dočeka zračni madrac.
Hvala na brizi, no meni se takve stvari ne događaju Općenito precizna u svemu što radim, tako i s izborom smještaja, pa je prije moguće da poznam ne samo apartman nego i okolicu od barem km ukrug jer pregledam i na street view sve što je moguće unaprijed, nema šanse da se izgubim jer si već složim orjentire preko street-a i znam kako doći u svaki smještaj, a u apartman mogu ući i usred mrkle noći bez struje i snalazit ću se bez svjetla

Vaš je problem što većina ljudi nije takva.

Nismo vam problem mi koji znamo kud idemo i znamo što znači B&B ali da to ne mora nužno značiti uslugu, pa niti krevet, a niti doručak.

Al ne možeš očekivati da svi znaju

Moj je jedini problem da u svakom apartmanu uspijem ugasiti bojler Za to još nisam pronašla rješenje
NemremSeSjetit is offline  
Old 17.08.2017., 20:42   #9933
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
...
Da, i ja spadam u te koji olako daju 10 (ili blizu). Prije sam gledala koja je prosjecna ocjena pa kad bih krenula u ocjenjivanje (pokusavajuci biti objektivna) pazila bih da ne pokvarim tu prosjecnu ocjenu. Sada, nakon sto vidim koja je opsesija oko tih ocjena nekako mi se neda vise time zamarati, pa ako nije bilo nista lose uglavnom dam desetke. Eventualno u komentaru nesto napisem pod minus ili privatno, na airu.
Ja mislim (pisala sam već), da će većina ljudi samoinicijativno odlučiti pisati ili ako je izrazito zadovoljna i želi pohvaliti ili izrazito nezadovoljna i želi "isprazniti" ljutnju, zato i ide raspon i čuđenja kak' mi 10 ljudi da 9,6, a onda jedan se nađe s 5,8

Sada dodajem i treću kategoriju ocjenjivača - koje iznajmljivači sami "molestiraju" i zazivaju za recenziju, bilo "on the spot" ili još gore - kasnije mailovima, porukama i sl. (meni osobno iritantnije od ičega i tek me to naljuti).

Jednom sam bila vani, daleko van kontinenta, di su me na recepciji kod check outa ubili guranjem knjige da nek pišem - pa sam i napisala kad su baš toliko inzistirali I onda sam im isto još napisala i u online recenziji. Kad su baš inzistirali

U novije vrijeme su me jedni (domaći) kontaktirali mailom da jel bi ja recenziju ostavila, bla, bla, - smještaj je inače bio vrlo dobar i sve baš onako kako sam i očekivala da bude, ali nisam ostavila, jer me nervira da mi netko "daje zadatke" i obavezu, nisam imala vremena i volje prije napisati recenziju iz kojih god svojih razloga, i neću da me netko naganja s time naknadno kao da bih ja to trebala pisati po defaultu da uzvratim neku uslugu (uslugu koja je meni pružena sam pošteno platila i nakon toga ne mislim da imam više ikakvih obveza ili zadataka).

Ako mi se piše - napisat ću, ako ne - neću, a sigurno neću ako se itko postavi da se to od mene "očekuje".

I kada čitam recenzije, volim pročitati kritike (na trip advisoru si selektiram komentare s niskim ocjenama ) i kako se host na njih ponio i kako je odgovorio. To mi je nekada presudno u odluci o smještaju.
NemremSeSjetit is offline  
Old 17.08.2017., 21:52   #9934
jedno pitaje za one koji koriste airbnb za trazenje smjestaja - cemu sluzi ocjenjivanje gosta jer koliko znam gost uopce ne vidi ocjene koje je dobio? (communication, cleanliness)
Mislim da bi bilo bolje da i gosti vide ocjene, makar zbirno jer ako im je prosjek cistoce bubam 3 valjda im je to nekakav znak da su ono, sporki Ovako svi pisu generalno o gostima, a svi znamo da odredeni broj njih niti gledaju nase poslane poruke, niti se jave kada dolaze iako ih pitamo vise puta, niti citaju onaj dio po rezervaciji kako nas pronaci pa onda kuku-lele
supersenivac is offline  
Old 17.08.2017., 21:59   #9935
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post

I kada čitam recenzije, volim pročitati kritike (na trip advisoru si selektiram komentare s niskim ocjenama ) i kako se host na njih ponio i kako je odgovorio. To mi je nekada presudno u odluci o smještaju.
i ja to radim
to mi je najbolji lakmus, i mogu dobro procijeniti kad je riječ o prolupalim gostima, neupućenim putnicima i mimozama, a kad se radi o stvarnim propustima pružatelja usluge.

ja sam štreberica. od mene se traži ocjena i ja to pošteno obavim, napišem barem 15-ak redaka svaki put.
uvijek kad je host ljubazan i korektan, napišem "the host/receptionist was kind and welcoming", ali to ne znači da moram nalijepiti desetke bez obzira na stvarno stanje. 7.5 je sasvim solidna ocjena za solidne smještaje - čiste hotele s 2 zvjezdice, čiste apartmane sa starijim namještajem i "domaćim" štihom.
i uvijek stavim neki caveat, npr. imali smo auto pa nam nije bio problem s periferije gdje je hotel doći do centra grada, što ne znači da je to nemotoriziranim gostima jednostavno; ili radila sam za kompom pa mi se svidio prostran stol, brz internet i dobro osvjetljenje, itsl.
što više informacija, to je slika potpunija. tako da uz tih nekoliko smješkića itekako se ima na raspolaganju sredstvo za prenijeti što objektivniju sliku.
Lizzie M is offline  
Old 17.08.2017., 22:25   #9936
7.5 nije dobra ocjena

Odavno sam pisala da bi svima trebalo dati upitnik od 50 pitanja, ovako neki misle da je 7.5 dobra ocjena, a mnogi misle da pak nije.
Air ipak ima bolji sustav ocjenjivanja.

Jedna cura je navela da na Lj sveucilistu izmedju 1 i 10 -da je sve ispod 8 jako losa ocjena. A i gosti tako percipiraju, pokazale su studije s raznih Ekonomskih fakulteta u Gb i USA (studije o utjecaju recenzija) (imam pristup bazama clanaka).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 17.08.2017., 23:47   #9937
Ocjene na fakultetu imaju s ovim veze koliko i ocjene filmova na IMDB - tamo su vrlo gledljivi, uspješni filmovi s ocjenom 7.5, a tek rjeđa remek-djela 9.9. Ljudi gledaju i filmove s ocjenom 6.8, kao što ljudi odsjedaju u hotelima s dvije zvjezdice s ocjenom 7.5.

Ovu studiju utjecaja ocjene smještaja bih priznala, ova analogija s ocjenama na faksu je bezveze.
Lizzie M is offline  
Old 17.08.2017., 23:55   #9938
Ne pricamo o hotelima, nego o apartmanima. Ljudi su spremniji ici u hotele sa 7.5 nego u apartmane sa tom ocjenom, jer hoteli daju psihicki gostu veci osjecaj sigurnosti nego app (gost misli da ce ga app prije zeznuti nego hotel).
Godinama ovdje neki pisu da ne zele nikako privatnim iznajmljivacima, nego samo u hotel bas zato sto se ne zele "nasanjkati".
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 18.08.2017., 00:12   #9939
Ajd dobro, ima smisla. Je li 8.0 solidna ocjena? dobra ocjena? Sad ne sumnjam da ste svi puni. Znači li to da u svibnju i rujnu samo oni ocijenjeni s 9.8-10 pune apartmane?

I btw., najgora iskustva su mi iz Dubrovnika (6-7 apartmana tijekom godina, dva puta ove godine). To je katastrofa što se sve nudi. Te bakice i tete koje očito nisu mrdnule odozdo i kojima je baš fajn nuditi najtanji wc papir, otrcane ručnike, pretpotopne kaučeve i regale iz 1970-ih. Mene sram pred strancima. Treba podhitno jednu Ikeu otvoriti dolje.
Lizzie M is offline  
Old 18.08.2017., 01:44   #9940
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
i ja to radim
to mi je najbolji lakmus, i mogu dobro procijeniti kad je riječ o prolupalim gostima, neupućenim putnicima i mimozama, a kad se radi o stvarnim propustima pružatelja usluge.
.
Ma puno ljudi to radi, samo nije "politički korektno" to priznati Svatko normalan će tako pristupiti izboru smještaja.

Koja je korist čitati ocjene 10, znam da u njima piše da je sve uber super hyper super, i računam da je pola toga bezveze napisano, tek da se nešto napiše. Treba vidjeti što kažu nezadovoljni ili barem oni manje oduševljeni, i procijeniti koliko je takvih, ponavlja li se isti negativan komentar više puta i nadasve kako to host hendla i rješava li problem ako postoji ili ne. Nađu se tu i odlični, praktični komentari Čitanjem se vrlo lako skuže "prolupali" i mimoze kao nekakve individualne situacije koje preskočiš, ma kakvu god ocjenu dali.

Tako biram svaki smještaj, i nisam do sada nikada fulala, u smislu da bi bilo ispod mojih realnih očekivanja. Bila sam češće pozitivno ugodno iznenađena
NemremSeSjetit is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.