Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2015., 16:12   #141
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Uvijek jedva čekam prebacivanje na ljetno računanje vremena, baš mi ovako odgovara, ako bi i prestali pomicati satove neka uvijek bude računanje vremena po ljetnom rasporedu.
same here, ono šugavo zimsko vrijeme s mrakom u pol 4 je horor.

da se mi nko nekad budimo u praskozorje, to bi imalo smisla, ali ovo sad, kad radimo skoro svi od 8, jednostavno nije dobro za čovjeka.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:13   #142
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ne moramo ni niš mijenjati navike

Jedino kaj trebamo je NE pomicati kazalje ili brojkice na satovima nikam
Ako ne bi pomicali kazaljke onda bi morali mijenjati navike.
Npr. škola bi nakon Uskrsa počinjala u 7 sati jer je glupo da počinje 5 sati nakon svitanja. Znači, imao bi ljetno i zimsko radno vrijeme koje bi svako uvodio kako hoće od nekog svog datuma, a sada za tim nema potrebe jer se pomakom kazaljke sat prilagođava bioritmu čovjeka i prirode..

Quote:
ono šugavo zimsko vrijeme s mrakom u pol 4 je horor.
Nije mrak zbog zimskog vremena nego kratkog dana (nema ni ujutro svjetla).
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 02:32   #143
Definitivno
Zbornaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:10   #144
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Ja bih da se ukine zimsko vrijeme...


Ustajem rano zbog obaveza, al bi radije da se u najdubljoj zimi ne smračava u 4:30 već sat vremena poslije. Nerealno mi je da nakon što padne mrak u kasnije popodne ostane još 5-7 sati dnevnog funkcioniranja prije spavanca. Vjerujem da to nije u skladu s prirodnim bioritmom.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:52   #145
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Samo "zimsko" vrijeme je realno vrijeme, koliko-toliko. Ovo "ljertno" nije prije ni postojalo i svi su normalno živjeli.
jesu, kad su se budili u praskozorje, a ne u pol 8.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:53   #146
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
to na svijetu koristi još samo EU i SAD, svi drugi su se vratili na solarno vrijeme.
možda zato što ostali ne žive u takvimm širinama, gdje postoje rvelike razlike utrajanju dana i noći?

s izuetkom kineza, gdje cijela država ima jednu zonu i svi su POMAKNUTI amo ili tamo?
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 18:00   #147
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
možda zato što ostali ne žive u takvimm širinama, gdje postoje rvelike razlike utrajanju dana i noći?

s izuetkom kineza, gdje cijela država ima jednu zonu i svi su POMAKNUTI amo ili tamo?
ne nego je jednako kao sad s Grčkom (npr. inzistiranje na politici štednje pod nadzorom trojke/brisela koja je dovela do spirale urušavanja grčke ekonomije, jednako kao i kod nas), stvar da birokrati nemogu priznti da su u krivu, jer bi tad bio poljuljan temelj njihove moći, pa makar i po cijenu propasti kompletnog sustava.
Očigledno da je ljetno vrijeme čista besmislica koja generira more problema i nesreća, i da je puno jednostavnije donijeti sezonske propise o radnom vremenu nego mjenjati lokalni sat, posebno danas u doba glob.civilizacije, i to je jasno cijelom svijetu - većina država trećeg svijeta ga je napustila nakon što ga je neko vrijeme koristila, i ne samo onih na ekvatoru kao što insinuiraš, nego i recimo argentina , j.afrika itd.

Dakle stvar je samo u projekciji moći i nemogućnosti da moćnik prizna da nije bezgriješan, jednako kao što je moć katoličke crkve stoljećima bila projicirana u službeno bezgiješnu osobu pape, i kao što istočna crkva nikad nije usvojila zapadni kalendar iako je i njima bilo bjelodano da je julijanski kalendar otišo u kurac,ili kao što je sve što je drug staljin ili mao ili naš krivousti otac nacije ikad rekao bila beskonačna mudrost, dakle stvar je o istom principu vrhovne moći koja u principu nemože priznati da je pogriješila jer time potkopava svoju jedinu legitimaciju-onu iznimnosti (u sl. EU tehnokratsko-menađerskog tipa) , i priznaje da je jednako griješna kao i njeni podanici te time podložna kritici i smjeni.

Dakle sve dok je ljetno vrijeme na snazi možeš biti siguran da ne živiš u demokraciji nego u zapadnoj verziji sjeverne koreje, gdje moć samo ne drži bezgriješni predstavnik proleterijata, nego bezgriješni predstavnik kapitala.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 01.04.2015. at 18:37.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 02:48   #148
Veću budalaštinu od zimskoljetnog vremena ljudski mozak nije smislio. Predlažem da se uvede i proljetnojesensko vrijeme sa pola sata razlike od zimskoljetnog. Možda bi me trebalo predložiti i za neku Nobelovu nagradu za ovaj fantastični izum.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 03:22   #149
Zašto e uvesti progresivno pomjeranje vremena.

Ono, od 22.012 do 22.06 se svaki mjesec vrijeme pomiče za 15 minuta naprijed, a od 22.06 do 22.12 15 minuta natrag.

Ili još bolje, zašto da sat traje 60 minuta. To može vrijediti 21.03 i 22.09, ostalih mjeseci se sat rasteže i skuplja po potrebi.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 10:39   #150
Za ukidanje sam ove gluposti svakako, ali ne zato što "proljeće stvara dodatni umor" nego zato što mi nakon svakog pomijeranja kazaljki treba mjesec dana da se uštimam na novi "tonalitet".
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 12:18   #151
O jebote, to je dva sata godišnje, što biste rekli da putujete avionom preko 12 vremenskih zona svakih dva-tri mjeseca kao ja...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 13:45   #152
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
O jebote, to je dva sata godišnje, što biste rekli da putujete avionom preko 12 vremenskih zona svakih dva-tri mjeseca kao ja...
To je tvoj izbor, a ovo je prcanje u zdrav mozak nekoliko milijardi ljudi bez razloga.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 18:14   #153
Naravno da sam za ukidanje pomjeranja sata unaprijed svake godine.

Svoje početke ta praksa ima uglavnom u zamisli nekog tipa koji je htio na umjetan način manipulirati vremenom kako bi mogao malo dulje igrati golf. (zašto ne odmah dva, tri sata pomjeriti kazaljke unaprijed pa možemo do ponoći igrati golf ili što već...) Kasnije, tijekom rata, I. i II. svj. rata, počeli su opet umjetno poduljivati dan kako bi i jedni i drugi tobože uštedjeli na resursima; iako su ih neviđeno prosipali (o ljudskim žrtvama da ne govorimo). No tad su bili ludi ratovi i bilo je to prije 100 godina. No danas smo u 21. stoljeću. Takvo što nam više nije potrebno. Stalna forsirana promjena naše prirodne prilagodbe godišnjem dobu graniči s glupošću, ako ne i silovanjem našeg zdravlja.

Velika većina zemalja u svijetu ne prakticira pomjeranje satova. Četrnaest zemalja je u međuvremenu (od početka 21. st.) prestalo koristiti tu praksu, a bit će ih sigurno još. Rusija je koncem prošle godine ukinula ljetno računanje vremena. I u Europa bi trebala konačno razmisliti o promjeni te bezvezne prakse. Evo baš je prije koju godinu češki senator Petr Šilar u Češkoj Republici i Slovačkoj te u još nekim zemljama EU-a pokrenuo peticiju protiv ljetnog računanja vremena s ciljem prikupljanja najmanje milijun potpisa. Tom se kampanjom zalaže za jedno stalno standardno vrijeme (tzv. zimsko vrijeme) za cijelu EU.

Ovdje je njegova web stranica For Only One Time na kojoj je i anketa provedena prošle godine. Pitanje je bilo: "Koje vam vrijeme najviše odgovara?" Rezultati: 11% ljetno vrijeme; 44% nije mi bitno, želim samo jedno vrijeme; i 45% standardno vrijeme.

A potkraj prošlog mjeseca održan je i sastanak pri Europskom parlamentu na temu Time to Revisit Summer Time, na kojem je glavni izlagač bio Petr Šilar.

Zapadna Australija, recimo, u proteklih je 30 godina imala čak četiri referenduma o ljetnom računanju vremena, koji je održan nakon jednog probnog perioda od godinu dana, nakon čega su se građani svaki put odlučili protiv uvođenja ljetnog računanja vremena.

Bilo bi krajnje vrijeme i ovdje u Europi za neke referendume o tome.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 20:07   #154
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
To je tvoj izbor, a ovo je prcanje u zdrav mozak nekoliko milijardi ljudi bez razloga.
Drama queen.
Vremena kada se četrdeset godina radilo na istom radnom mjestu su nepovratno prošla rušenjem socijalizma.
Isto tako vremena sa fiksnim radnim vremenom.
Isto tako i vremena sa fisksnim satima odmora i relaksacije.
Isto tako i vremena sa fiksnim satima sna.
Baš mi te žao.


Inače to nije moj izbor, već to radim jer me netko plaća za to.



Uostalom kakve bi koristi bilo da ljeti sviće u 4 ujutro a da sunce zapada u 19:30 ?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 20:11   #155
treba ukinut zimsko, a ne ljetno vrijeme. isto nema pomicanja sata, ali nema bogme ni glupog mraka u pol 4.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 20:23   #156
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Uostalom kakve bi koristi bilo da ljeti sviće u 4 ujutro a da sunce zapada u 19:30 ?
Da,treba to pitanje postaviti ljubiteljima "zimskog" računanja.
Neš ti privikavanja
Prije bih rekao da određeni ljudi sami sebi stvaraju fobiju unaprijed.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 20:28   #157
Treba ukinuti 12- satno radno vrijeme.
Onda bi imali i normalno jutro i normalnu vecer.
Nerad cini dobro organizmu.
Ovo kapitalisticko izrabljivanje je od ljudi ucinilo robove koji krivce traze i u vremenu.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 20:34   #158
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Da,treba to pitanje postaviti ljubiteljima "zimskog" računanja.
Neš ti privikavanja
Prije bih rekao da određeni ljudi sami sebi stvaraju fobiju unaprijed.
uglavnom se radi o ekipi poremećenog dnevnog ritma, noćobdijama.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 20:35   #159
Meni puno vise odgovara ljetno radno vrijeme. Lakse se dizem I lakse zaspem, vjerovali ili ne. Vol kad sunce kasnije zadje, za jutro lako.
I ne znam osobno nikog da se buni na ova mijenjanja.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 20:53   #160
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Drama queen.
Vremena kada se četrdeset godina radilo na istom radnom mjestu su nepovratno prošla rušenjem socijalizma.
Isto tako vremena sa fiksnim radnim vremenom.
Isto tako i vremena sa fisksnim satima odmora i relaksacije.
Isto tako i vremena sa fiksnim satima sna.
Baš mi te žao.
Znači smisao života je u tome da povećavaš nečiji profit do penzije i da zbog toga budeš i zahvalan i sretan?
Znam neke stvari bolje od tebe jer ne radim za drugoga. Moje radno vrijeme diktiraju moji kupci i ja sam.
Quote:

Inače to nije moj izbor, već to radim jer me netko plaća za to.
To je tvoj tradeoff i ničiji drugi. Da imaš bolju mogućnost ona bi bila tvoj izbor.
Quote:

Uostalom kakve bi koristi bilo da ljeti sviće u 4 ujutro a da sunce zapada u 19:30 ?
Zašto iz svega izvlačiti korist? U životu treba uživati jer je jedan jedini, a ne biti rob stvari koje svakako ne nosiš sa sobom u grob.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.