Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2016., 22:45   #81
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Ja po danu kada sam na skijama pređem minimalno 60 km, znao sam prelazit i prije i po 80 km dnevno. Tako da ti je valjda jasno zasto mi mala skijalista ne odgovaraju. Jer mi se skijanje na malom skijalistu svodi na to da sam vecinu vremena na zici i u liftu, a kartu platim 8 eura manje, sto i nije neka cifra. Do nasfelda imam 3 i pol sata sto je samo sat vrmena manje nego do Krvavca.

U konačnici platim više ali se i barem naskijam.
Ako imaš do Nassfelda ( Mokrine) - Zwei ss , naziv nema veze sa nosom, nego sa mokrim poljem - 1 sat vožnje manje nego do Krvavca, onda si valjda ti neki Tirolac, koji začuda dobro piše hrvatski. Razumem, da Tirolci puno ne skijaju na Krvavcu ...

Tereni na Krvavcu, ako rade svi liftovi od Kriške planine do Zvoha, nisu baš tako mali. A procenat onog vremena koji preživiš na liftu nema puno veze sa veličinom skijališta. Meni je važniji procenat vremena, u kojem skijam. On dosta zavisi od gužve; zapravo ne volim ni dugih redova za lift, ni gužve na terenu. Posebno od uvođenja carving tehnike, jer skoro svi danas bez obzira na znanje dosta brzo voze, pa mogu biti opasni za sudare na skijalištu ...

Da ponovim, najvažnije za užitak na skijanju mi je malo ljudi i lijepo, sunčano vrijeme. Tek onda kvalitet terena i kvalitet snijega. Dakle, može biti, a skijam kontinuirano od pete godine i to ne baš loše, barem po mom ukusu skijanje na malom skijalištu sa 2 ili 3 lifta u nekim okolnostima bolje, veći užitak nego skijanje u lošim uvjetima i gužvi u St. Antonu, St. Moritzu ili Chamonixu.
kranjski janez is offline  
Old 14.09.2017., 21:41   #82
Treba mi preporuka gdje otici na skijanje. Uvjeti: da ima snijega krajem 1.mjeseca i da je od Zagreba udaljeno ne vise od 500 km.
Nisam dugo bila na skijanju duljem od par dana i zazelila sam se lijepog skijanja . Volim skijalista s puno staza po mogucnosti crvenih. Etogac Pomoooc
__________________
:)
just5ra is offline  
Old 21.09.2017., 02:09   #83
S obzirom da ne spominjes financijska ogranicenja, najbolje ti je Dolomite odabrati. Zagreb Canazei ti je malo ispod 500 km. Krenes u zoru, stignes skijati poslijepodne.
miroslav kadlec is offline  
Old 24.10.2017., 00:31   #84
Nikada nisam išao na skijanje i malo znam o tome, ali imam veliku želju. Išli bi Ja, supruga i kćer, trebamo školu skijanja, najam opreme i smještaj. Prijevoz imamo svoj.

Molim Vas uputite me gdje da tražim smještaj, koja skijališta bi mi preporučili. Da li da potražim aranžmane s hrvatskim agencijama, ili da probam s booking.com i airBnB

Možda znate tko nudi i škole skijanja u svoje aranžmane, ili da to potražim na skijalištu.

Svaka informacija mi je dobrodošla.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Old 24.10.2017., 23:18   #85
Svako skijaliste ti ima svoju školu. Mozes birati oces privatne lekcije ili grupne, cijena je jel drugacija naravno. Većina ima i najam opreme ali to bi bilo pametno prije rjesiti da se ne dogodi kad dodjete na nema vase velicine.
Sto se skijalista tiče meni recimo pada na pamet donovaly u slovackoj. Odlicno za ucenje i pocetnike, zovemo ga jos magarece brdo.
Sjecam se kad me debil od muza ucio skijati pa me odveo na schladming. Mislila sam da cu poginuti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Old 05.12.2017., 23:03   #86
Zna li netko kakvo dobro sanjkalište negdje u blizini (npr. Slovenija bi bila idealna, da nije predaleko od HR)?
Ako ima za preporučiti bilo bi super, nešto u sklopu skijališta možda ali da nije ono baš za djecu, nego za odrasle koji ne skijaju ali bi otišli na dan, dva tri, malo se sanjkali, šetali uokolo i tak.

Dakle, tražim preporuku za sanjkalište s vučnicom, po mogućnosti što duža staza
Vulpo is offline  
Old 06.12.2017., 09:54   #87
Quote:
Vulpo kaže: Pogledaj post
Zna li netko kakvo dobro sanjkalište negdje u blizini (npr. Slovenija bi bila idealna, da nije predaleko od HR)?
Ako ima za preporučiti bilo bi super, nešto u sklopu skijališta možda ali da nije ono baš za djecu, nego za odrasle koji ne skijaju ali bi otišli na dan, dva tri, malo se sanjkali, šetali uokolo i tak.

Dakle, tražim preporuku za sanjkalište s vučnicom, po mogućnosti što duža staza
ja znam u Italiji. Južni tirol, ak ti to nije predaleko
tiko123 is offline  
Old 06.12.2017., 11:49   #88
Koja lokacija?
Imaš možda link?
Hvala.
Vulpo is offline  
Old 06.12.2017., 13:16   #89
https://www.drei-zinnen.info/de/innichen.html


a ovo su sanjkaške staze
https://www.dreizinnen.com/de/das-er...delbahnen.html

ja sam isprobala samo ovu Haunold. Ideš secečnicom gore i onda kroz šumu dole na sanjkama
https://www.dreizinnen.com/de/das-er...er/rodeln.html


meni je tam i inače prekrasno jer je Innichen/San Candido jedno predivno mjesto. Čak gradić, ima se gdje prošetat a imaju i zgodan bazen
tiko123 is offline  
Old 08.12.2017., 00:59   #90
Zdravstveno putno osiguranje

Koje je najbolje uzeti zdravstveno putno osiguranje za skijanje u Austriji?
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Old 08.12.2017., 07:54   #91
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Nikada nisam išao na skijanje i malo znam o tome, ali imam veliku želju. Išli bi Ja, supruga i kćer, trebamo školu skijanja, najam opreme i smještaj. Prijevoz imamo svoj.

Molim Vas uputite me gdje da tražim smještaj, koja skijališta bi mi preporučili. Da li da potražim aranžmane s hrvatskim agencijama, ili da probam s booking.com i airBnB

Možda znate tko nudi i škole skijanja u svoje aranžmane, ili da to potražim na skijalištu.

Svaka informacija mi je dobrodošla.
Za početak ne morate daleko. ROGLA u Sloveniji je idealna početna točka. Preporuka je ipak da odete u nekih HR servis tipa Frenki u Samoboru i da si tamo kupite rabljene skije i pance za početak. Da imate svoje jer nakon prvog tjedna vuči će vas vikendi i jednodnevna skijanja. Kada krenete nema stajanja, a jako malo ljudi znam koji su odustali.
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Old 09.12.2017., 15:09   #92
Vidim da je imamo i novog igrača za jednodevne izlete i čine se povoljni.
Voze 17.12. u Gerlitzen za 250kn...

https://www.facebook.com/ridecroatia/
charmed84 is offline  
Old 09.12.2017., 18:42   #93
Pozdrav,

uplatio sam skijanje na Krvavcu pa me zanima kakvo je tamo stanje sa školom skijanja, navodno ima opreme za iznajmiti ali me zanima koliko traje ta škola skijanja jer sam planirao ostati samo 2 nocenja tj 3 dana. I zanima me kako je najlakse doci do tamo ako nisam u mogucnosti ici privatnim autom.

Unaprijed hvala na odgovoru.
Deschamps is offline  
Old 09.12.2017., 19:21   #94
najlakse bi ti bilo vlakom do ljubljane pa onda autobusom do samog krvavca. imas na njihovim stranicama u vezi tog autobusa.
genius_one is offline  
Old 09.12.2017., 21:41   #95
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
najlakse bi ti bilo vlakom do ljubljane pa onda autobusom do samog krvavca. imas na njihovim stranicama u vezi tog autobusa.
koliko sam shvatio to bi bilo ovo ovdje:

https://www.rtc-krvavec.si/en/planning-a-visit/ski-bus

problem je sto taj bus ide samo jednom u danu iz ljubljane i to u 8 ujutro, ako sam dobro shvatio ?
Deschamps is offline  
Old 09.12.2017., 23:16   #96
da, na zalost, ide samo jednom dnevno...
osim tog busa i taxija, ne znam kako drugcije doci do tamo (iz ljubljane). tamo sam isao samo autom..
genius_one is offline  
Old 20.12.2017., 11:58   #97
Prijevoz autobusom do Francuske/Puy S. Vincent

Bok!

Nas 20-ak već godinama ide u Puy na skijanje. Sami si organiziramo autobus. Ove godine imamo još par slobodnih mjesta u busu pa ako je netko zainteresiran slobodno mi se javi. Termin 06.01. -13.01.18. (Polazak iz Vel. Gorica/Zg 05.01. u pola noći).
Danny1 is offline  
Old 28.12.2017., 11:26   #98
Hej, pozdrav svima.

Baš mi je žao što tema ima ovako malo komentara.. No, mene zanima Jahorina, i stanje krajem drugog mjeseca. Kakve budu staze? Isplati li se ići tako ''kasno''?
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Old 01.01.2018., 03:17   #99
Jahorina je OK krajem veljace. Nije to neki visok standard uredjenja i odrzavanja staza, ali moze proci. Sad im je Bjelasnica konkurencija, tu je i Ravna Planina, pa se moraju truditi vise nego prije.
miroslav kadlec is offline  
Old 02.01.2018., 12:19   #100
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Jahorina je OK krajem veljace. Nije to neki visok standard uredjenja i odrzavanja staza, ali moze proci. Sad im je Bjelasnica konkurencija, tu je i Ravna Planina, pa se moraju truditi vise nego prije.
Bitno je da je ok. Nitko od nas nije profi skijaš, niti znamo skijati ''kao veliki''. Ako bilo tko još ima dojmove, svakako su dobrodošli.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.