Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2015., 20:26   #61
Quote:
halitmy kaže: Pogledaj post
Taxi, kao što je draga @adan i rekla, ali mi je smiješno ovo sa psom. Dakle, u Istanbulu se pas teško nađe.

U Kur'anu stoji da "hajvan i insan ne idu pod isti krov" tako da pse imaju tek europeizirane i prozapadne obitelji u elitnim dijelovima grada. A inače samo mačke, mačke, mačke... Mačke... Ili kedi na turskom.
Evet.

Azijska mačka, s pogledom na Europu...


...mama, nismo ju imali srca otjerati, nahranili ju malo...


I točno, ovako nešto ne može se baš često vidjeti kao kod nas ali ipak sam vidjela prošle godine nekoliko pasa na povodcu...


...ali zato ovakvih ima koliko, gdje i kad poželiš...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 22:52   #62
Bok. Imam jedno jednostavno pitanje.

Jel mi je dosta 5 dana da prođem Istanbul uzduž i poprijeko?

Hvala
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 23:26   #63
Ja ga znam dnevo preci po par puta uzduz i poprijeko
Danas preko dana prilicno toplo u Istanbulu dok je veceras pohladno
Zna li mi neko pouzdano reci kad pocinju voziti tramvaji u jutro?
Nikako da nadjem taj podatak
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 00:24   #64
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Bok. Imam jedno jednostavno pitanje.

Jel mi je dosta 5 dana da prođem Istanbul uzduž i poprijeko?

Hvala
Doslovno...znači jednom uzduž, i jednom poprijeko DA.
Ako ćeš zastati, gledati, mirisati, kušati, guštati...NE.

Sad, ozbiljno. Uz dobru organizaciju dosta se u 5 dana može obići, naravno ne i sve što bi vrijedilo.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 07:54   #65
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Bok. Imam jedno jednostavno pitanje.

Jel mi je dosta 5 dana da prođem Istanbul uzduž i poprijeko?

Hvala
Jednostavan odgovor: ne.

Nema na čemu.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 08:12   #66
Quote:
nibleri kaže: Pogledaj post
Zna li mi neko pouzdano reci kad pocinju voziti tramvaji u jutro?
Nikako da nadjem taj podatak
Kasno, ako mene pitaš. U 6:00. Do ponoći.
Nedjeljom u 6:25.
Metro isto od 6 do 00, ali svaki dan.
Npr. Ataturk-Yenikapi
M2 je zadnji u 00:10, itd...
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:07   #67
Quote:
fijufiju kaže: Pogledaj post
Btw. Platila sam kaznu od 200 lira jer sam ostala mjesec dana duze od dopustenih 3 mjeseca preko turisticke vize. Tako da mi se vise isplatilo platiti kaznu nego produziti vizu za koju su mi turski policajci stvorili racun od preko 1000 lira :/
Moram priznat da ovo nisam skužio.

Turistička viza košta 15 eura, traje 6 mjeseci i višekratna je. Jedino što se kod jednog ulaska smije ostat 3 mjeseca max.

Na isteku 3 mjeseca, mogla si jednostavno izaći iz Turske i odmah ponovno ući, sasvim besplatno.

(OK, vjerojatno bi trebala platit bus do, recimo, bugarske granice i natrag, ali i to bi vjerojatno bilo jeftinije od 200 lira?)

Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Što se tiče metroa, linija M2 ide do Yenikapi pa možeš na Taksim s njom. Na taj način se može sa/na Ataturk, kako piše i u prvom postu.

Izlgeda da prolazi preko Laleli iako meni aplikacija Istanbul Ulasim kaže da ide preko Aksaraya.
Preko Lalelija ide samo tramvaj. Garantiram ti da M1 ide preko Aksaraya, koji mu je do prije nekoliko mjeseci bio zadnja/prva stanica, dok nije otvorena ekstenzija do Yenikapi stanice.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:18   #68
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Preko Lalelija ide samo tramvaj. Garantiram ti da M1 ide preko Aksaraya, koji mu je do prije nekoliko mjeseci bio zadnja/prva stanica, dok nije otvorena ekstenzija do Yenikapi stanice.
M1 da ali je pitanje bilo da li M2 ide preko Aksaraya ili Laleli. Ovaj novi spoj linije od Taksima do Yenikapi.

Evo:

__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:33   #69
Molba za preporuku, bio sam u Istanbulu dosta puta ali sada zelimo sa prijateljima da idemo na krstarenje sa vecerom i turskim show programom i neogranicenim picem. Vidim da je Tunatour najbolje rangirana na Tripadvisoru sa cijenom od 50 eura po osobi.

Ima li neko osobnu preporuku?
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 12:03   #70
Quote:
Cohiba kaže: Pogledaj post
Molba za preporuku, bio sam u Istanbulu dosta puta ali sada zelimo sa prijateljima da idemo na krstarenje sa vecerom i turskim show programom i neogranicenim picem. Vidim da je Tunatour najbolje rangirana na Tripadvisoru sa cijenom od 50 eura po osobi.

Ima li neko osobnu preporuku?
Piće nije "neograničeno", nego, vjerojatno, besplatno. Ograničeno je, naravno, količinom pića koju brod sa sobom poveze.

Ne govorim to zato da bih pametovao, kad sam ja išao pijače je nestalo na početku povratnog dijela puta, pa je brod morao "glisirati" nazad da pijani putnici ne dignu pobunu ko na Bountyju.

Neke putnik(c)e su na kraju iznijeli s broda.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 12:18   #71
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
M1 da ali je pitanje bilo da li M2 ide preko Aksaraya ili Laleli. Ovaj novi spoj linije od Taksima do Yenikapi.

Evo:

Ma naravno da M2 ne ide prek Aksaraya, jer bi inaće bilo nepotrebno produživat M1 sve do Yenikapi. No, ne ide ni preko Lalelija.

Između Yenikapi i Zlatnog roga, M2 ima samo jednu stanicu. Ta se zove Vezneciler i relativno je daleko od obje tramvajske stanice (Laleli i Aksaray), a osobito od metro stanice Aksaray.

EDIT: Sad i ja vidim da su na metro planovima tramvajska stanice Laleli i metro stanica Vezneciler spojene "tunelom" (najvjerojatnije podzemnim i najvjerojatnije u stvarnosti dužim od pola kilometra).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 12:24   #72
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ma naravno da M2 ne ide prek Aksaraya, jer bi inaće bilo nepotrebno produživat M1 sve do Yenikapi. No, ne ide ni preko Lalelija.

Između Yenikapi i Zlatnog roga, M2 ima samo jednu stanicu. Ta se zove Vezneciler i relativno je daleko od obje tramvajske stanice (Laleli i Aksaray), a osobito od metro stanice Aksaray.
Zbunila me aplikacija na mobitelu. Tamo je Vezneciler kilometrima od bilo čega.
Iako i je i ova njihova karta zbunjujuća...ispada da su Vezneciler i Laleli povezane.
Ako netko bude blizu, neka provjeri i riješi nedoumicu.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 12:45   #73
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Zbunila me aplikacija na mobitelu. Tamo je Vezneciler kilometrima od bilo čega.
Iako i je i ova njihova karta zbunjujuća...ispada da su Vezneciler i Laleli povezane.
Ako netko bude blizu, neka provjeri i riješi nedoumicu.
Čini mi se da si mi odgovorila (pre)brzo, tj. nisi vidjela što sam napisao pod "EDIT"?

Takve veze među stanicama ju raznim metro sustavima nisu neuobičajene. (Npr. cijeli "kompleks" 3-4 stanice u Parizu i slično.)
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 13:28   #74
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Piće nije "neograničeno", nego, vjerojatno, besplatno. Ograničeno je, naravno, količinom pića koju brod sa sobom poveze.

Ne govorim to zato da bih pametovao, kad sam ja išao pijače je nestalo na početku povratnog dijela puta, pa je brod morao "glisirati" nazad da pijani putnici ne dignu pobunu ko na Bountyju.

Neke putnik(c)e su na kraju iznijeli s broda.
Koja je bila cijena?
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:22   #75
Pozdrav ljudi

Imam ponešto pitanja za ljude koji se bolje razumiju u Istanbul, Tursku i turske prilike općenito.
Situacija je ovakva: nas petero mladih junaka ove pripovijesti putuje u subotu prema istočnoj Anatoliji u grad Muš. Na putu do tamo presjedamo u Istanbulu i tu imamo vremena od 16 sati pa do nekih 5 ujutro koje bi radije iskoristili za prolazak gradom nego trivijalne stvari poput spavanja.
Zanimaju nas savjeti upućenih ljudi oko nekoliko stvari:
- neko mjesto gdje bi mogli sigurno odložiti kofere i stvari da ih ne vucaramo za sobom po gradu (ali uzevši u obzir da slijećemo na Atatürk, a polijećemo s Gökçena)
- preporuke kako i gdje provest sitne noćne sate i preživjet ih
- bilo kakvi dodatni savjeti, preporuke, upozorenja i informacije također su dobrodošli.

A i ako netko zna nešto o tom gradu Mušu, bio bih zahvalan.

Hvaaala! =)
m0rtalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:30   #76
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Čini mi se da si mi odgovorila (pre)brzo, tj. nisi vidjela što sam napisao pod "EDIT"?

Takve veze među stanicama ju raznim metro sustavima nisu neuobičajene. (Npr. cijeli "kompleks" 3-4 stanice u Parizu i slično.)
Jesam odgovorila prije tvog edita, pročitala ga kasnije , ali i dalje ostaje da imaju dva scenarija s dvije različite metro mape.
Zato velim ako netko bude blizu nek provjeri.

See:
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."

Zadnje uređivanje _Lolita_ : 25.02.2015. at 14:46.
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:55   #77
Quote:
Cohiba kaže: Pogledaj post
Koja je bila cijena?
40€, ali bez kulturno-umjetničkog programa. Samo krstarenje, večera, cuga i prijevoz od hotela do broda i nazad.

Quote:
m0rtalis kaže: Pogledaj post
- preporuke kako i gdje provest sitne noćne sate i preživjet ih
Taksim/Istiklal

Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Jesam odgovorila prije tvog edita, pročitala ga kasnije , ali i dalje ostaje da imaju dva scenarija s dvije različite metro mape.
Zato velim ako netko bude blizu nek provjeri.

See:
Ja na ovoj karti ne vidim da bi se sugerirala stanica Aksaray na M2.

To je karta koja je vrijedila nakon što su M2 "potegnuli" sve do Yenikapi, ali još uvijek to nisu bili učinili s M1. (Ali su planirali i radili na tome, što se vidi po iscrtkanom spoju.)

Također, tada još uvijek, očito, nisu probili tunel od Veznecilera (na M2) do Lalelija (na tramvaju).

Sve ostalo je identično kao na prethodnoj tvojoj karti.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 15:48   #78
Je, Aksaray nije stanica na M1, skužih i ja kasnije da sam krivo vidila.
Aplikacija je prilično ažurna (čak su putanje metroa i tramvaja puno pravilinije iscrtane nego na karti s web-a) pa mi je čudno da nema tog prijelaza/tunela između Laleli-Vezneciler.
Ovaj produžetak M1 je iscrtkan ali su sa strane pod 'operating lines' navedene i M1a i M1b.
Hvala na ispravci, sve sam krivo vidila. Multitasking.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."

Zadnje uređivanje _Lolita_ : 25.02.2015. at 16:04.
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 17:36   #79
Ovaj metro do Taksima sada ide preko Zlatnog Roga?

Znaci sa Sirkecija se moze uzeti Bosfor metro do Yenikapi, zatim M2 do Taksima ili dalje do Cevahira?

Prije je trebalo ici do Kabatasa pa na zicaru, pa opet metro do Cevahira...ovo sad izgleda mnogo jednostavnije i jeftinije...
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 19:53   #80
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Jesam odgovorila prije tvog edita, pročitala ga kasnije , ali i dalje ostaje da imaju dva scenarija s dvije različite metro mape.
Zato velim ako netko bude blizu nek provjeri.

See:
sinoć sam prolazila preko trga ispred Univerziteta, Bejazit - Kapali čaršija i vidila sam putokaz za metro stanicu LALELI

znači sugurno postoji na Laleliu ulaz na M2 ali po putokazu ne bih rekla da je baš tik do tramvajske stanice
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.