Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 12:20   #21
Šta znači ovo kod uvjeta iznajmljivanja: "The car hire company will require a deposit amount of 1100,00 € including tax at pick-up. The deposit will be returned after the rental, as long as all conditions have been met." Dali to znači da moram u kešu imat 1100€ za depozit?!?!
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:37   #22
Ako je ista stvar kao i kod brodova, onda možeš ostaviti keš ili ako ti kartica može kroz peglu, ostaviš potpisani slip, koji ti vrate. Jednom tip kao nije imao peglu, pa nam je iznos skinut, pa nam je lovu kroz neko vrijeme vratio na račun.

Taj novac ti apcigaju ako nešto sitnije oštetiš jer se kasko aktivira samo preko tog iznosa. I to bez rasprave.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:39   #23
A ako uzmem sva ona dodatna osigurnja koja još mogu uplatiti dali i onda skidaju taj iznos?

Također dali se kod nas može uzeti neko osobno osiguranje za slučaj stete na rentacaru, vidim na TA da ljudi pišu da uzimaju neko osiguranje sastrane: "We also book our own insurance seperately which saves €€€€€€€ and have never had an issue there either"
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 13:04   #24
To ne znam, nismo koristili dodatna osiguranja, ali nije zgoreg proučiti u kojim uvjetima ti službeni kasko funkcionira, a kad ne.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 13:35   #25
Dali maximalno osiguranje koje se uplati kod rentacar pokriva krađu ??
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 12:26   #26
Quote:
jall kaže: Pogledaj post
A ako uzmem sva ona dodatna osigurnja koja još mogu uplatiti dali i onda skidaju taj iznos?
Ni sva ta dodatna osiguranja ne pokrivaju sve tako da vjerovatno da.
Quote:
jall kaže: Pogledaj post
Također dali se kod nas može uzeti neko osobno osiguranje za slučaj stete na rentacaru, vidim na TA da ljudi pišu da uzimaju neko osiguranje sastrane: "We also book our own insurance seperately which saves €€€€€€€ and have never had an issue there either"
Nemam iskustva sa time ali mislim da ta osiguranja sa strane funkcioniraju na principu da ti moraš najprije podmiriti štetu a oni ti (možda) vrate.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 09:57   #27
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ni sva ta dodatna osiguranja ne pokrivaju sve tako da vjerovatno da.

Nemam iskustva sa time ali mislim da ta osiguranja sa strane funkcioniraju na principu da ti moraš najprije podmiriti štetu a oni ti (možda) vrate.

Dakle niti jedan vid osiguranja ne pokriva u potpunosti moguće stete? :-(. A niš onda ću makar preko RA uzet renacar oni nude bez pologa.
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 08:20   #28
poznanik došao iz USA....od tamo netom rezervirao auto na plesu....nova Octavia 110 kw, mj dana 450 eura....pa kaže da je uzeo ovdje a da nije rezervirao od tamo da bi bilo skuplje...oko 700 eura.


Zašto tolika razlika?


girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:58   #29
Sta znaci kod rent a cara kad se uzima auto za gorivo klauzula- pre purchase-partial refund?
Koliko sam skuzio ako je to to dakle ja njima tamo platim naknadu za gorivo i kad vracam auto ako ima nesto goriva sta nisam potrosio tipa pola tanka oni taj iznos vracaju ovisno koliko je goriva u autu?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:02   #30
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ni sva ta dodatna osiguranja ne pokrivaju sve tako da vjerovatno da.

Nemam iskustva sa time ali mislim da ta osiguranja sa strane funkcioniraju na principu da ti moraš najprije podmiriti štetu a oni ti (možda) vrate.
Ako uzmeš full osiguranje direktno u rent-a-car kući, onda ti ne uzimaju polog na kreditnoj kartici i ne pregledavaju ti auto kada ga vračaš.

Pregledaju jedino je li rezervar goriva pun.

Postoji još jedna kvaka, ali to piše i u uvjetima, kreditna kartica na koje će biti rezerviran depozit mora glasiti na ime prvog vozača (osobe koja iznajmljuje auto) ako nemate dovoljno limita onda vam naplate full osiguranje i onda vam ne treba kreditna kartica.

Pozdrav,
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:06   #31
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Sta znaci kod rent a cara kad se uzima auto za gorivo klauzula- pre purchase-partial refund?
Koliko sam skuzio ako je to to dakle ja njima tamo platim naknadu za gorivo i kad vracam auto ako ima nesto goriva sta nisam potrosio tipa pola tanka oni taj iznos vracaju ovisno koliko je goriva u autu?
Ne znam za to ali sam vidio da sada nude empty to empty full tank. Zanči dobiješ ga praznog ali ga i vračaš praznog. Jako ga je teško vratit praznog i mislim da igraju na to da će im ostati nešto goriva. A neki kao promociju daju jedan full tank free.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:10   #32
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
poznanik došao iz USA....od tamo netom rezervirao auto na plesu....nova Octavia 110 kw, mj dana 450 eura....pa kaže da je uzeo ovdje a da nije rezervirao od tamo da bi bilo skuplje...oko 700 eura.


Zašto tolika razlika?


Kada rezerviraš preko ovih tražilica kao autoeurope, holidayautos, holidaycars... je puno jeftinije nego kada odeš na stranice renta-a-car kuće. Izgleda da je stvar konkurencije.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 08:50   #33
Howdy ekipa.
Zna li itko možda za rent a car koji ima nekakve akcije, tipa akcija vikend, da se dobije popust na auto preko vikenda, u opciji da ga pokupim u petak navečer, a vraćam u ponedjeljak u jutarnjim satima?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 10:25   #34
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Howdy ekipa.
Zna li itko možda za rent a car koji ima nekakve akcije, tipa akcija vikend, da se dobije popust na auto preko vikenda, u opciji da ga pokupim u petak navečer, a vraćam u ponedjeljak u jutarnjim satima?
Ako pitaš za Hrvatsku probaj vidjeti sa malim iznajmljivačima, veliki sustavi imaju svoja pravila a kod malih je "kako se dogovorimo".
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 00:45   #35
Ima li netko preporuku za rent a car u Njemačkoj?
Ajicul13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 19:05   #36
Sixt
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2018., 17:19   #37
Postoji li rentacar koji ne naplacuje naknadu za ostavljanje auta u drugoj poslovnici?
nana1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 08:49   #38
kako je najbolje rentati auto, mislim malo nam je frka sa depozitom na kartici koji se traži 850-1200e ? ili da uzmemo onda skuplju opciju ali gdje se ne traži depozit.. ne kužim to opće, rentali bi auto u španjolskoj
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2018., 20:34   #39
𝐑𝐞𝐧𝐭-𝐀-𝐂𝐚𝐫 𝟑𝟎$ ▶️ https://www.easyrentcars.com/share/759467481

Ima koliko god hocete ren-a-car sluzbi i dobijete 30$ preko ovog linka
lelinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2018., 22:03   #40
Quote:
ajetam kaže: Pogledaj post
kako je najbolje rentati auto, mislim malo nam je frka sa depozitom na kartici koji se traži 850-1200e ? ili da uzmemo onda skuplju opciju ali gdje se ne traži depozit.. ne kužim to opće, rentali bi auto u španjolskoj
Da, blokirati će ti priličan iznos - čak i ako uzmeš osiguranje od vanjske kuće koje ti se nudi kad uzimaš preko rentalcars.com, autoeurope ili npr Ryanair-a...

To je najpovoljnija opcija, ali ako ne možeš toliki iznos na kartici, onda ćeš morati uzeti osiguranje od rentacar kompanije (Sixta, Hertz, ili kog god već uzimaš). Obično je 50% skuplje...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.