Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2004., 23:16   #1
Arrow Zvučnici (HI-FI, HT-KK i komp)

koje 5.1 zvucnike do 7000kn biste mi preporucili za reciever yamaha rx-1400
ja sam razimslijao o magnatovom thx select setu, ali me zanima ima li ikakav bolji izbor za ovaj reciever koji takoder ima thx select certifikat....
uglavnom, vrlo vazan dio sustava mi je subwoofer jer volim cist i jak bas...
__________________
Resistance is futile!
b0rG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 23:46   #2
Koliko ja znam, tvoj reciever nema THX potvrdu i postprocesiranje, pa možda nije najpametnije trošiti mnogo više novca za THX potvrđene zvučnike. Iako su THX zvučnici karakteristični po konstrukciji, nema pravog THX zvuka bez THX recievera.

A želiš sub/sat sustav ili prave kutije?

Magnat zvuči dobro, a razmotri i općenito hvaljene Mordaunt-Short sustave.
Imaš jak reciever, i u biti on zaslužuje još jači sistem za oko 10 000 kn ili malo više (npr. Focal.JM Lab Chorus S paket)... ali ako si ograničen lovom, sve je to super.

Po meni najbolje subove ima Bose, ali to mnogi ne žele niti ne dijele mišljenje sa mnom, pa za odličan sub treba gledati na Velodyne, M&K ili B&W, koji se inače jako preporučaju, ali i koštaju.

U svakom slučaju, ako ti je sub jako bitan, razmotri kupovinu posebno zvučnika, posebno suba od neke druge firme. Svatko je u nečemu dobar, ali ne u svemu, jel tako? Uzimanje naj komponenti od drukčijih firmi je tajna uspjeha, uzimanje svega od istog proizvođaća najčešće je bezveze.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 23:52   #3
u krivu si za reciever, evo ti i link:

http://www.thx.com/mod/products/productFind.html

yamaha ima thx select certifikat, mislim da bi bilo glupo kupovat thx zvucnike bez odgovarajuceg recievera, cak mislim da je kod thx-a puno vazniji thx reciever a zvucnici niti nemoraju imati thx certifikat nego obrnuto....

a 7000kn je stvar maksimum, vidio sam taj mordaunt shor sustav ali nemam toliko para....
__________________
Resistance is futile!
b0rG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 00:28   #4
Vidi stvarno... ali to znači da si tek nedavno kupio reciever, jel tako, jer je tek sada Yamaha odlučila stavljati THX procesiranje i konačno odustati od guranja isključivo svoga Cinema DSP.

Ja sam mislio na model koji nema THX, a vjerojatno je bio model iste oznake, ali starije generacije...

Ako je tako, onda go for it... naravno, kod svega toga probno preslušavanje je imperativ. Ne uzimaj dok ti ne daju da poslušaš!
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 00:42   #5
nisam jos niti kupio reciever, recimo da je taj trenutno njabolji izbor jer ima jako povoljnu cijenu za njega, ali kako si rekao, ne kupujem dok ne cujem kako radi
__________________
Resistance is futile!
b0rG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:31   #6
Aha, tako...

što se tiče Yamahinih recievera, tu idu samo pohvale, a i ja imam super iskustva. Imam u Osijeku jedan stariji, i mogu reći da su izuzetno muzikalni i snažni. Model 1400 je među najjačim recieverima, iznad njega je još jedan pa idu izuzetno jaka multikanalna pojačala/procesori. Nesumnjivo je odličan, jer tako kažu i u najnovijem What HI-FI-ju, pročitaj ako ga uspiješ nabaviti. Dobio je 5 zvjezdica. Posebno je pohvalno najnovije Pro Logic IIx enkodiranje (stereo ili 5.1 na 6.1). Odličan izbor!
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 03:02   #7
uhhh... neznam sta cu s tim zvucnicima, ima toliko izbora do 7000kn.....

cak sam gledao malo i boyin onu najskuplju verziju, mozda bi tu uzeo dva suba, vidio sam da u md elektronici imaju boyin i magnatov thx set pa mozda mi mogao tamo to poslusati......

e, da, kod njih taj thx set kosta 15500kn dok ih ja mislim kupit za 1000€ i jos cu dobit nazad mwst. tako da ce me kostat nekih 6600kn......
tek sad vidim da su neki zvucnici kod nas puno skuplji, dok u nemciji potrosim nekih 6000kn za neke zvucnike ovdje ce kosta barem 10k, dok recimo za recievere nije ista stvar, tu je cijena ista.....

uglavnom, reciever je definitivni izbor, jos moram prodati svoj trenutacni reciever i zvucnike pa idem u kupnju...

jos jedna stvar, imam sonyev dvd ns-700s, mozda da i njega prodam ako ima nesta kvalitetnije za nizu cijenu (ovaj kosta nekih 2000kn novi mislim)

sad si postavljam pitanje u vezi zvucnika, thx, da ili ne za slusanje glazbe, vec sam potrosio sate na internetu a cini mi se da cu morati jos i vise od toga da napokon izaberem nesta s cim necu pogrijsiti......
__________________
Resistance is futile!
b0rG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 00:08   #8
Quote:
b0rG kaže:


sad si postavljam pitanje u vezi zvucnika, thx, da ili ne za slusanje glazbe, vec sam potrosio sate na internetu a cini mi se da cu morati jos i vise od toga da napokon izaberem nesta s cim necu pogrijsiti......
meni se baš ne sviđa ideja THX-a za slušanje glazbe ali ni 5.1 sistem nije puno bolji...
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 11:06   #9
Quote:
imagine kaže:
meni se baš ne sviđa ideja THX-a za slušanje glazbe ali ni 5.1 sistem nije puno bolji...
THX sada ima Movie i Music načine, a 5.1 sustav uskoro će biti neizbježan za vrhunsku glazbu DVD-Audia i SACD-a koja kvalitetom višestruko nadilazi CD i vinil. Ukratko, ti formati će imati studijsku kvalitetu snimaka. A da ne govorimo digitalnom prijenosu podataka preko iLink sučelja...

Nemoj podcjenjivati budućnost digitalne surround glazbe. U svakom pogledu gazi bilo koji audiofilski stereo sustav iz prošlosti.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 12:40   #10
druga je stvar kad je glazba "optimizirana" za dotićni sistem...

ja sam više mislia na stereo priko tih "gluposti"
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 12:57   #11
nda... sad samo jos moram cekati kojih mjesec-dva da se taj prostor uredi.......................
__________________
Resistance is futile!
b0rG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 13:08   #12
i za koju kombinaciju si se odlućio?
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 13:15   #13
mislio sam na onaj savjet od catfightman-a

" Kenwoodu i KEF-Q seriju. Znači trebaju ti 2 para Q1 (za prednje i stražnje) Q8c za centar i kasnije nadokupiš sub ako bude bilo potrebe. To ti sigurno radi dobro. Interkonekt uzmi VDH D-102 mk3, a za zvučnički kabel uzmeš isto od VDH CS-122. A cijene bi bile sljedeće. Kenwood oko 4400kn, KEF oko 7500kn (bez subwoofera), VDH D-102 mk3 (coax-dig) 0,6m 440kn -10% na keš i CS-122 85kn/m -10% na keš."
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 13:20   #14
to mi je bez suba, tak da nista od toga, to ipak prelazi onoliko koliko mislim potrositi, i to za puno....

a ukupno ce mi trebati oko 20m zvucnickih kablova....
__________________
Resistance is futile!
b0rG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 17:39   #15
Quote:
imagine kaže:
druga je stvar kad je glazba "optimizirana" za dotićni sistem...

ja sam više mislia na stereo priko tih "gluposti"

Zato postoje skuplji surround sustavi koji mogu reproducirati stereo jednako dobro kao i surround - bitno je samo imati odlične prednje zvučnike, iako je najoptimalnije imati sve zvučnike vrhunske.
Stereo-na-surround glazba nije ograničena samo na Pro Logic zavaravanje, ona nudi i stereo preko prednja dva zvučnika, ali Pro Logic razmještanje je jako zgodna stvar ako želiš biti potpuno obavijen zvukom u trenucima kada želiš efektivan i snažan zvuk a da kvaliteta nije toliko bitna, npr. na zabavi i sl.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 18:35   #16
vise volim glazbu slusati u stereo modu, ne volim te gluposti, pro logic i razni nekakvi modovi koji bi rado preoblikovali stereo signal...
__________________
Resistance is futile!
b0rG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 18:51   #17
Quote:
b0rG kaže:
vise volim glazbu slusati u stereo modu, ne volim te gluposti, pro logic i razni nekakvi modovi koji bi rado preoblikovali stereo signal...
Naravno, stereo glazba je za stereo sustav. Ali, ali... stereo glazba će kroz slijedeće dvije-tri godine postati stvar prošlosti... ako se kupuje surround sustav, treba ga pripremiti za obje stvari.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 21:27   #18
Quote:
Jango Fett kaže:
Naravno, stereo glazba je za stereo sustav. Ali, ali... stereo glazba će kroz slijedeće dvije-tri godine postati stvar prošlosti... ako se kupuje surround sustav, treba ga pripremiti za obje stvari.

jel znas mozda koliko kosta neki sacd album?
vjerojatno je nesto skuplji od obicnog stereo cd-a ali bas me zanima...
__________________
Resistance is futile!
b0rG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 21:56   #19
Quote:
b0rG kaže:
jel znas mozda koliko kosta neki sacd album?
vjerojatno je nesto skuplji od obicnog stereo cd-a ali bas me zanima...
Pa nije mnogo skuplji od običnog CD-a, pardesetak kuna. DVD-Audio je znatno skuplji.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 16:40   #20
Sve je to previše tehnikalija ako mene pitate-umjetno procesiranje-
a šta se desilo sa prićom o šta kraćem putu signala....
...i kroz šta manje el. elemenata
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.