Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2009., 16:34   #81
nasmijanonebo daj mi još jednom potvrdi jel sigurno H&M u Trstu?
Jel se više isplati otići do Ljubljane? Kakva je ponuda?
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 18:06   #82
Paw, H&M ti je 1000% otvoren u Trstu, u Corso Italia. Ne znam da li je jeftinije u Ljubljani, tamo nisam bila.
I još jedna opaska, za noćni život nije baš tako mrtav, jer inače ima puno studenata i dosta je živo. Naravno, postoje točni punktovi, npr. stari grad.
A kažu da za doček isto tako bude super!
Poles.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 21:45   #83
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
nasmijanonebo daj mi još jednom potvrdi jel sigurno H&M u Trstu?
Jel se više isplati otići do Ljubljane? Kakva je ponuda?
H&M u Trstu ima 3 kata i nalazi se kao što je već netko napisao u corso Italija 200m od Qesture prema piazzi Goldoni....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 11:33   #84
H&M Trieste



Adresa:
Corso Italia 23,
34100 Trieste
+39-040636753

Eto adrese gore, sigurno postoji jer svaki dan kad se vracam s posla prodjem pored. Ako imate kakvih pitanja vezanih za Trst i okolicu slobodno pitajte jer zivim u Trstu
dehage is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:06   #85
Quote:
Poles.ana kaže: Pogledaj post
Paw, H&M ti je 1000% otvoren u Trstu, u Corso Italia. Ne znam da li je jeftinije u Ljubljani, tamo nisam bila.
I još jedna opaska, za noćni život nije baš tako mrtav, jer inače ima puno studenata i dosta je živo. Naravno, postoje točni punktovi, npr. stari grad.
A kažu da za doček isto tako bude super!
Joj super, super
tako se veselim, čim nagovorim muža na nepredviđene troškove javim kako sam se provela
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:07   #86
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
H&M u Trstu ima 3 kata i nalazi se kao što je već netko napisao u corso Italija 200m od Qesture prema piazzi Goldoni....
3 kata
ajme, ja ću tamo cijeli dan provesti
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:08   #87
Quote:
dehage kaže: Pogledaj post


Adresa:
Corso Italia 23,
34100 Trieste
+39-040636753

Eto adrese gore, sigurno postoji jer svaki dan kad se vracam s posla prodjem pored. Ako imate kakvih pitanja vezanih za Trst i okolicu slobodno pitajte jer zivim u Trstu
Za vako neupućene ko ja
adresa puno znači
a telefon, da dogovorim povrat, ako mi je nešto malo
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 01:51   #88
A jel tko zna kakva je situacija sa pušenjem po lokalima?
tile163 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 11:55   #89
Quote:
tile163 kaže: Pogledaj post
A jel tko zna kakva je situacija sa pušenjem po lokalima?
izađeš na terasu pa zapališ....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 12:47   #90
Trst

Pozdrav!

Ljetovat cu ove godine u Istri pa bi jedan dan izdvojila za obilazak Trsta(znam da je kratko)...Ima li netko preporuke sto vidjeti,gdje što popiti i pojesti,kakve su autobusne veze po Trstu...i ostale sitne detaljcice za obici sto vise u kratkom vremenu...
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 04.07.2010., 13:52   #91
Quote:
Venera23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ljetovat cu ove godine u Istri pa bi jedan dan izdvojila za obilazak Trsta(znam da je kratko)...Ima li netko preporuke sto vidjeti,gdje što popiti i pojesti,kakve su autobusne veze po Trstu...i ostale sitne detaljcice za obici sto vise u kratkom vremenu...

Evo `vako - nažalost ne znam baš ulice kako se zovu ali... preko puta gdje je nekad bio Ponte Rosso, s druge strane kanala ima jako dobra pizzeria - čak je i Milić bio tamo. Kad smo u Trstu tamo smo redoviti gosti: pizza je stvarno dobra a izbora ima boli glava. Već zamišljam pizzu sa praškom šunkom kako se topi u ustima.Mmmm...

Od tamo se laganini odšećete do centra gdje ima bezbroj slastičarnica, kavana (Trst se poput Trnoružice laganini budi zadnjih godinu i pol). Najčešće završimo u jednoj Illy slastičarnici gdje smo zasad našli najbolji tiramisu a imaju i druge kolače na izbor sa, naravnom - odličnom kavom.

Što se tiče nekih znamenitosti, nisam baš išla okolo ili smo bili u neuobičajeno vrijeme tamo. Pošto Trst ima jedno barem 3 ulaza u grad, onaj prema Italiji i Monfalconeu ima hrpu ogromnih pivnica/bareva - to je sve dupkom puno vikendima.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 15:22   #92
Quote:
tile163 kaže: Pogledaj post
A jel tko zna kakva je situacija sa pušenjem po lokalima?

Zabranjeno - a i znatno jeftinije je uzeti svoju čašu cuge i popiti je vani nastoječki + upoznaš ekipu vani koja naveliko stoji.

Tip: možda se ne zna, ali kava je jeftinija u Italiji ako ju popijete za šankom.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 18:30   #93
Hvala na odgovoru... procitala sam cijeli topic...ali cisto radi provjer...zanimaju me dvorac Miramar(kako doci do njega,koliko otprilike treba za jedan obilazak...),San Giusto(vidim da je to u centru,ali kako se tocno dolazi tamo ako je to brdo) i Risiera di San Sabba(jel to uopce u Trstu ili negdje izvan)??

Hvala svima na odgovoru!
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 19:54   #94
Ja sam jedan od onih koji nije tamo isao po farmerke pa grad neznam iz toga doba...al sam cuo dosta negativnih stvatvari o njemu i svi su govorili kao kaj ces tam..ovo..ono..

Kada sam nedavno bio tamo pozitivno sam se iznenadio,grad je sasvim ok za posjetit u prolazu,jedan dan ili jedno popodne.
Ima jedan meni od najinpozantnijih trgova koji sam ikad vidio-piazza Unita..i dosta je velik..
sve ovo u gradu se moze obici pjesice za par sati onak laganica..centar nije los.
Ima jos velika pravoslavna crkva,grad uopce nisam primjetio da je prljav..cisto normalan-al nije ovako sto se tice hrane i pica jeftin.
Sto se tice shoppinga nisam primjetio(al nisam nit trazio) da se tamo obavlja kakav dobar shopping osim ak nekupujes na kg od kineza majice za jednokratnu upotrebu.
a takodjer preporucujem ovaj dvorac Miramare..samo pripazite ak idete s autom placa se parking al ima malo dalje free.

dafinitivno grad za izgubit u njemu jedno popodne-1dan.
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 01:40   #95
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Ja sam jedan od onih koji nije tamo isao po farmerke pa grad neznam iz toga doba...al sam cuo dosta negativnih stvatvari o njemu i svi su govorili kao kaj ces tam..ovo..ono..

Kada sam nedavno bio tamo pozitivno sam se iznenadio,grad je sasvim ok za posjetit u prolazu,jedan dan ili jedno popodne.
Ima jedan meni od najinpozantnijih trgova koji sam ikad vidio-piazza Unita..i dosta je velik..
sve ovo u gradu se moze obici pjesice za par sati onak laganica..centar nije los.
Ima jos velika pravoslavna crkva,grad uopce nisam primjetio da je prljav..cisto normalan-al nije ovako sto se tice hrane i pica jeftin.
Sto se tice shoppinga nisam primjetio(al nisam nit trazio) da se tamo obavlja kakav dobar shopping osim ak nekupujes na kg od kineza majice za jednokratnu upotrebu.
a takodjer preporucujem ovaj dvorac Miramare..samo pripazite ak idete s autom placa se parking al ima malo dalje free.

dafinitivno grad za izgubit u njemu jedno popodne-1dan.

Nije ti sad ništa jeftino što je u eurozoni - jureki trče iz novčanika k`o da su u kakvom zloglasnom kavezu bili strpani...

Danas - zaboravi na shopping kao takav. Jedno vrijeme grad je jednostavno potonuo i bio ne sjenka nego niti naznake kako je u neko vrijeme brujalo u njemu a posvema ispremrežen Kinezima. Ja sam bila mala pa sam na Ponte Rossu bila možda jednom u ono ačli više zenit slavna vremena.

Ipak - grad se danas ponovo diže i ovaj put više sa sadržajima u kojem ima puno lokalnog življa a grad se užurbano obnavlja i budi iz posvemašnja sivila u kojem je ostatak Italije u potpunosti zaboravio jednom vrlo produktivno komercijalan dio Italije.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 13:52   #96
Quote:
Venera23 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru... procitala sam cijeli topic...ali cisto radi provjer...zanimaju me dvorac Miramar(kako doci do njega,koliko otprilike treba za jedan obilazak...),San Giusto(vidim da je to u centru,ali kako se tocno dolazi tamo ako je to brdo) i Risiera di San Sabba(jel to uopce u Trstu ili negdje izvan)??

Hvala svima na odgovoru!

Miramare je šteta propustiti, osim samog dvorca možeš pogledati i okolne parkove. Osim autom možeš i prigradskim busom ali mislim da onda imaš nešto za pješačiti. Nekoliko sati mislim da bi tu bilo sasvim dovoljno za dvorac i oklicu, dvorac nije velik. Malo dalje imaš i dvorac Duino.
San Giusto možeš i pješke iz centra, nije ti to daleko. San Sabba je na periferiji, ako nemaš auto možeš gradskim busom. Uglavnom imaš čime ispuniti jedan puni dan.

Šoping ako te uopće zanima je preseljen u Torri d'Europa, šoping centar. Možeš autom u njihovu garažu ili gradskim busom.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 16:11   #97
dobro ti je aaston rekao..a voznja uz cestu do miramare i jos dalje do duina je
a ovdje mozes skinuti brosuru o Trstu i okolici (ima Miramare, Duino itd):
http://www.turismofriuliveneziagiuli...df?ccode=en-US

a ovo je vodic po samom Trstu
http://www.turismofriuliveneziagiuli...idate_2010.pdf
a ovo je detaljniji vodic (na tal. ali mislim da bi vrlo lako skuzila bez obzira znala ili ne znala tal.j.)
http://www.turismofriuliveneziagiuli...df?ccode=en-US


a vidjela sam da ima neki bus od Trsta do Duina kad sam bila tamo lani.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 05.07.2010. at 16:38.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 16:16   #98
Gdje se moze najblize centru Trsta besplatno parkirati na ulici?

je li "granica" za to recimo ulica zelj. kolodvor preko Piazze Dalmazia pa ulica Carducci? ili nesto slicno?

idem sad u cetvrtak tamo na cijeli dan...
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 16:10   #99
zg-trst

kako je bolje ići, bus ili vlak?, koliko traje vožnja, otprilike... i cijene...
fantela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 17:27   #100
Quote:
fantela kaže: Pogledaj post
kako je bolje ići, bus ili vlak?, koliko traje vožnja, otprilike... i cijene...

Ima onaj neki noćni vlak - spominjala se cifra od 115kn.
Provjeri rasporede odlazaka na DB route planneru.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.