Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2006., 16:44   #81
ja sam ih izvadila sa 21 god i mogu vam reći da je odraslima puno puno teže nego djeci nakon vađenja mandula.Sve su mi radili pod općom anestezijom i kad se probudiš nema šanse da progovoriš i jednu jedinu riječ,jesti nisam mogla 2 tjedna i bilo je užasno.Evo da vas utješim
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 19:27   #82
Vađenje krajnika u odrasloj dobi

jel se moze dogodit da se mandule vade poslje sta ja znam 11. godine?
cropir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 19:57   #83
da
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 20:05   #84
kak ne..ja imam 19 godina i ove godine cu ih vadit...

..bas me ulovilo sve zivo ove godine h.pylori, i to vadit itd...
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 21:26   #85
može se vadit..al ja moje nisam htjela... rekli su da više nemaju funkciju.. da su skoro pa uništeni... i infekcije,..al oni su meni dragi
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 21:26   #86
a majku mu
nekuzim kako se one opce upale/inficiraju il koji vec bog?ak se dobro sjecam to je kao nes di se taloze one lose stvari iz grane il sta...ima li ista sta se moze napraviti da se ne upale?
cropir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 21:43   #87
furaj stalno šal, pij čaj, ne pij gazirano i hladno, izbjegavaj da ti netko kašlje u facu, nemoj disati kroz usta kad je vani hladno..i tak to.. nije da je neka velika pomoć..al eto.. prevencija.. kako bi se reklo
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 22:13   #88
vadila sa 24 god (previše sam čekala)

ako su gnojne angine učestale, obavezno se moraju izvaditi!
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 10:43   #89
Quote:
Kent kaže:
vadila sa 24 god (previše sam čekala)

ako su gnojne angine učestale, obavezno se moraju izvaditi!
Ovo je bilo gadno, pogotovo ako je bilo pod lokalnom anestezijom.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 10:45   #90
Quote:
Kent kaže:
vadila sa 24 god (previše sam čekala)

ako su gnojne angine učestale, obavezno se moraju izvaditi!
Ovo je bilo gadno, pogotovo ako je bilo pod lokalnom anestezijom.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 14:35   #91
Quote:
darkNess(ie) kaže:
furaj stalno šal, pij čaj, ne pij gazirano i hladno, izbjegavaj da ti netko kašlje u facu, nemoj disati kroz usta kad je vani hladno..i tak to.. nije da je neka velika pomoć..al eto.. prevencija.. kako bi se reklo

rađe cu ih vadit ovo je dosadno


@ova iznad mene:da cuo sam da se to nekad radilo pod lokalnom,mislim bolesno ono gledas kak ti tip kombinirkama nekim iscupava van to
cropir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 14:51   #92
Ja sam ih vadio sa 23. Boljelo je jaaaaako ali od onda nikakvih problema što se tiče angina, a znao sam ih imati jednommjesečno pa i češće... mandule su mi također bile pune bakterija i nakon uzetog brisa, doktor je rekao da ih obvezno vadim jer postoji mogućnost da se bakterije presel u krvotok, što bi izazvalo puno teže posljedice. Sa mnom je u sobi bio tip od 39 god. kojeg nije boljelo ama baš ništa... Ja nisam mogao vjerovati... uglavnom, ako je potrebno najbolje je izvaditi ih i nema problema...
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 17:40   #93
Tonzilektomija

koliko traje oporavak i jel operacija opasna što smo stariji?
oni koji imaju iskustva s tim,jel puno boljelo??
Chaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 20:43   #94
Prvo ako baš ne moraš iči na tonzilektomiju nemoj.
Normalno ako postoje opravdani razlozi starost odnosno godine nisu bitan faktor iako sigurno da je drugačije kada se radi tonzilektomija klincima a opet drugačije kada su u pitanju odrasle osobe.

Osobna iskustva nemam no nije tak strašno.(radila sam oko godinu i pol na orl odjelu)
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 18:32   #95
Tonzilektomia kod odraslih nosi jasno veći rizik nego kad se to radi kod djece.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 10:36   #96
Vađenje krajnika valja preporučiti samo u nekim ekstremnim situacijama. A to je svakako puno rjeđe, nego što to liječnici savjetuju.
Česte infekcije mogu se ublažiti korekcijama u prehrani, prvenstveno izbjegavanjem konzervirane hrane, mlijeka i šećera.
Krajnici imaju veliku zaštitnu funkciju. Ako ih nema, upale će se premjestiti dublje u organizam, a to svakako nije nešto što bi poželjeli.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 15:55   #97
evo ja sam operirala krajnike odnosno bila na tonzilektomiji kada sam imala 21 godinu... i neću vam muljati,bilo mi je koma kad sam se nakon narkoze probudila.. užasna bol u grlu,mučnina,a i nisam mogla jesti normalno nakon toga 2 tjedna osim tu i tamo nekih kašica i Čokolina.Mislim da djeca puno lakše podnose tonzilektomiju nego odrasli.Prije sam imala užasne upale grla, ali odkad sam izvadila krajnike nikad više nisam imala problema s tim... ne sjećam se ni da sam bila bolesna od tada Sve ovisi o tome koliko čovjek zaista ima problema s krajnicima,postoje li kronične upale ili ne.Meni se isplatilo.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 15:58   #98
da li je puno boljelo....paaa.... boljelo je prvih tjedan dana,2 dana nakon operacije najjače al nakon toga je bol popustila.Operacija se odvija pod općom anestezijom, i mislim da traje oko pola sata.U bolnici se,ako je sve u redu ostaje 3 dana,ja sam recimo došla u ponedjeljak,operirali su me u utorak a već u srijedu sam išla doma.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:56   #99
evo sam prije dva dana to obavila i sad umirem od bolova... u bolnici nije toliko boljelo jer sam dobivala injekcije,a sad ne znam koje bi tablete više probala...samo se nadam da je bol svakim danom manja.... ipak mi je sad drago da je i to prošlo
Chaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 11:02   #100
Quote:
Chaela kaže: Pogledaj post
evo sam prije dva dana to obavila i sad umirem od bolova... u bolnici nije toliko boljelo jer sam dobivala injekcije,a sad ne znam koje bi tablete više probala...samo se nadam da je bol svakim danom manja.... ipak mi je sad drago da je i to prošlo
Postoje pastile za grlobolju (više proizvođača) koje u sebi imaju i anestetik koji odmah ukloni bol, pa se raspitaj kod dr. smiješ li ih konzumirati.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.