Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2003., 23:03   #41
Quote:
stitch kaže:
Je li? A po kojim su kriterijima "normalni, uspješni i sređeni"? I po čijim?

Nitko tko svaki dan puši travu ne može biti takav.
Rade, studiraju, dobro im ide (cak i s pet prolaze na faxu ili recimo znam curu koja radi i tako si financira studij)...Imaju stabilne veze, ne puse cigarete, ne piju...

"Normalniji" su od puno drugih ljudi koji ne puse. Doduse , ovi ljudi ne puse svaki dan, vec 1-2 puta tjedno. Pa nije se normalno niti napiti svaki dan, zar ne? Sve ima svoju mjeru. Trava se ne mora pusiti svaki dan.

A koji su to tvoji kriteriji uspjesnosti?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 23:22   #42
Uspješnim ljudima ne treba stimulans da bi se dobro osjećali. Niti da bi se opustili.
Jadan je onaj kome treba trava da bi se mogao (na)smijati.

Osim toga, bi li dopustila svojoj djeci da je puše?

I bez predavanja o samokontroli i umjerenosti, molim. Nije u tome stvar.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 06:25   #43
Quote:
stitch kaže:
Uspješnim ljudima ne treba stimulans da bi se dobro osjećali. Niti da bi se opustili.
Jadan je onaj kome treba trava da bi se mogao (na)smijati.

Osim toga, bi li dopustila svojoj djeci da je puše?

I bez predavanja o samokontroli i umjerenosti, molim. Nije u tome stvar.
Otkud ti ideja da im treba stimulans? Stimulans ocito treba i preko 90% ljudi jer piju alkohol?

Trava za smijeh? Ti me nasmijiavas, ocito nemas bas iskustva i ne raspravlja mi se vise s tobom o tome jer to ne vodi nikud. Boli mene briga sto ti o tome mislis. Ocito si teski konzervativac pa takav i ostani.

Glede djece - bih, bolje da puse nego da su alkosi. Koliko je obitelji unistio alkohol, a koliko trava?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 11:57   #44
Lahorka, potpisujem alles
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 12:16   #45
Rasprava s tobom ionako me podsjeća na onu narodnu - tko s djecom liježe, popišan se ustaje.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 15:32   #46
Hoces reci da sam dijete? Joj, hvala ti na komplimentu, malo me streca oko srca u zadnje vrijeme, puca me kriza dolaska u middle twenties, jos malo pa cu krenuti nizvodnim tokom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 16:12   #47
Ej lahor, ispod tvojih riječi se i ja podpisujem, inaće ne bi, majke mi, ali i meni je dobro došao ovaj kompliment od stiča, mijenjao bi se sa kojim klipanom na klupi za koju godinu...

Mada nije stič apsolutni kreten, on je više onako relativni, pa kada te je pitao bili dijeci dala da puše marihuanu, svakako da ne bi. Zašto - zato što to zaista može ga odvući dalje, sjećam se sebe kada sam imao trinaest, u jednoj ne zdravoj grupi mladih ljudi uvijek jedan odskoči, donese sa sobom nešto novo za njih, sada bi to vjerojatno bio speed ili botun, a ne kao prije odmah dop, ali ja kada bih imao takvo dijete znao bih odmah reagirati, jer bih isti trenutak prepoznao da li moje dijete ide u onu grupu koja ide dalje ili onu koja ostaje pri sebi, ali bi i dalje ne dopuštao sinu da puši, jednostavno zato, što nemam ja toliko novaca da mu plačam prekršajne zakone.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 16:17   #48
Jedno je dijete od trinaest, a drugo od dvadeset godina. To je sve relativno. Jedno je klipan koji bjezi iz skole, a drugo dijete koje uredno funkcionira u zivotu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 16:28   #49
Ma da, to sam i mislio.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 02:30   #50
Nemate vi pojma o životu, oboje.

Što da drugo velim o Lahorki i njenoj "mudrosti"? U životu nije vidjela narkomana, nego trkelja o studentima koje financiraju starci. Eh, lako je tuđim ku.cem po koprivama mlatit'.

E pa kad ga vidi, neka ga pita kako je došao do žutog ili bijelog. Ili, da ostavimo hors ili koku po strani, kako je počeo šmrkati speed ili gutati bombone i tripove.

Pa kad još malo odraste, neka pita nekoga koji, recimo, petnaest godina puši travu koliko stvari može zapamtiti i koliko se može koncentrirati na to što radi. Neka ga pita je li živčan i napet kada nema što "za zapalit". I osjeća li se dobro kada to napokon nađe. Ili je paranoičan i tjeskoban. Valjda će onda prestati valjati gluposti o tome da trava nije štetna.

Osim toga, jesam li gdje rekao da je devedeset posto ljudi uspješno? Tih koje ona spominje, a koji piju alkohol? Tralala i bapske brbljarije. Možda jedan posto ljudi na cijelom planetu ima dobre navike, koje će unaprijediti njih i njihov život. Ostali su druga liga, koji djecu uče strahovima, predrasudama i neznanju. I tome da im treba alkohol ili droga da bi bili sretni. Ili da "to nije ništa posebno", jer "svi to rade".

Jadno, do bola. Žao mi je vaših klinaca. Jer će biti luzeri poput vas.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 06:23   #51
Ja sam mislila da si se ti vec probudio popisan i odustajes...

Gdje sam napisala da trava nije stetna????Imas halucinacije?

Stitch, poznam ljude koje su zaglavili i sto sad? Na zutom ili bijelom su...Zaglavili bi oni i ovako i onako, takav mi je mentalni sklop.

Ja upravo trkeljam o ljudima koje ne financiraju starci, jel ti imas problema s citanjem?

15 godina svakodnevnog pusenja trave??? Sorry, ali to rade sam obudale. Normalni ljude ne puse svaki dan. Ja se druzim samo s takvima, ostali me ne zanimaju. Doduse, cura s kojom ucim dimi svaki dan vec nekih 8-9 godina....Ide joj jednako dobro kao i meni koja nisam ni priblizno toliko skurila. A zajedno nam ide bolje od vecine faxa (tocnije od 99% faxa).

Stich, znas sto? Ja bih dala sve da mi dijete bude luzer poput mene. Ali sve! Znas zasto? Nisam umisljena, ali mislim da nisam luzerica, u zivotu mi ide fenomenalno (jedino ne bih da bude peerfekcionist jer je to uzasan, a vecinom i nepotreban teret). Kad pogledam iza sebe stvarno sam zadovoljna. Kad pogledam ispred sebe - vidim viziju za koju znam da cu je ostvariti.

Pogledaj ti sebe...iz tebe izvire strasna frustracija. Ako se ti nisi znao kontrolirati, nemoj pljuvati po onima koji znaju.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 10:24   #52
Čovjeće, nemoj me vrijeđati, molim te. Jer da me vidiš oči u oči, znao bi da pričaš sa čovjekom koji stoji iza svojih riječi i koji itekako zna što govori, posebice o problemu narkomanije.

Osoba koja nije u mogučnosti da jedan problem pogleda sa obje strane je osakaćena da uopče priča o tome, jednoznačno pričanje je kao da pričaš sa zidom.

A ja se pišam na taj zid, na različite sociologe koji misle da trava nije droga i da je to liga prvaka i na konzervativce kao što si ti.

Svaka droga pa i trava je štetna kao i sve ostale droge sve ovisi o jebenoj dozi, kad kažem droga to u nekom značenju može biti i lijek koji u određenoj dozi mijenja svoju narav i postaje otrov, to je zaključila jedna osoba još u staroj grčkoj.

Ti se možeš pitati kao i ja zašto ima toliko ovisnika na svijetu i vidjeti ćeš da postoji tisuću faktora zašto je to tako, a da trava između toga se već izgubila kao irelevantna.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 13:13   #53
Quote:
lahor kaže:
Ja sam mislila da si se ti vec probudio popisan i odustajes...

Gdje sam napisala da trava nije stetna????Imas halucinacije?

Stitch, poznam ljude koje su zaglavili i sto sad? Na zutom ili bijelom su...Zaglavili bi oni i ovako i onako, takav mi je mentalni sklop.

Ja upravo trkeljam o ljudima koje ne financiraju starci, jel ti imas problema s citanjem?
Sorry, ali napisala si da znaš "jednu curu koja radi", a zatim navela prijatelje i prijateljice koji uspješno studiraju i imaju dobre, kvalitetne veze. Dakle, ako je netko disleksičan, onda si to ti.

Što se tiče ljudi koji su "zaglavili", do toga nisu došli pijući Ožujsko pivo. Razmisli trenutak o tome što pišeš. Ne govorim o onima koji održe obećanje pa ostanu samo na travi, nego o onima - a takvih je 90 posto, usudio bih se reći - koji nakon toga probaju sve ostalo.

Quote:
lahor kaže:

15 godina svakodnevnog pusenja trave??? Sorry, ali to rade sam obudale. Normalni ljude ne puse svaki dan. Ja se druzim samo s takvima, ostali me ne zanimaju. Doduse, cura s kojom ucim dimi svaki dan vec nekih 8-9 godina....Ide joj jednako dobro kao i meni koja nisam ni priblizno toliko skurila. A zajedno nam ide bolje od vecine faxa (tocnije od 99% faxa).
S kim se družiš jedan je par opanaka, a službene statistike drugi. Raspitaj se kada klinci počinju pušiti travu i koliko često to čine. Kad već ne znaš kakvo je stanje u stvarnome životu. No, to sam rekao prije, ne želim se ponavljati.

Quote:
lahor kaže:

Stich, znas sto? Ja bih dala sve da mi dijete bude luzer poput mene. Ali sve! Znas zasto? Nisam umisljena, ali mislim da nisam luzerica, u zivotu mi ide fenomenalno (jedino ne bih da bude peerfekcionist jer je to uzasan, a vecinom i nepotreban teret). Kad pogledam iza sebe stvarno sam zadovoljna. Kad pogledam ispred sebe - vidim viziju za koju znam da cu je ostvariti.
A ja zamišljam mlade ljude koji te čitaju i slijede tvoju "mudrost". Pa mi se diže želudac od toga.

Quote:
lahor kaže:

Pogledaj ti sebe...iz tebe izvire strasna frustracija. Ako se ti nisi znao kontrolirati, nemoj pljuvati po onima koji znaju.
Pljujem po tebi zato što si ograničena, a ne zato što se znaš kontrolirati. Ako uopće (išta) znaš.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 13:15   #54
Quote:
Akinetoh blues kaže:
Čovjeće, nemoj me vrijeđati, molim te. Jer da me vidiš oči u oči, znao bi da pričaš sa čovjekom koji stoji iza svojih riječi i koji itekako zna što govori, posebice o problemu narkomanije.

Osoba koja nije u mogučnosti da jedan problem pogleda sa obje strane je osakaćena da uopče priča o tome, jednoznačno pričanje je kao da pričaš sa zidom.

A ja se pišam na taj zid, na različite sociologe koji misle da trava nije droga i da je to liga prvaka i na konzervativce kao što si ti.

Svaka droga pa i trava je štetna kao i sve ostale droge sve ovisi o jebenoj dozi, kad kažem droga to u nekom značenju može biti i lijek koji u određenoj dozi mijenja svoju narav i postaje otrov, to je zaključila jedna osoba još u staroj grčkoj.

Ti se možeš pitati kao i ja zašto ima toliko ovisnika na svijetu i vidjeti ćeš da postoji tisuću faktora zašto je to tako, a da trava između toga se već izgubila kao irelevantna.
Možeš filozofirati koliko god hoćeš, ali u životu stvari radiš na samo dva načina - pravi i krivi. Razmisli na kojoj je strani trava i što ti ona donosi.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 17:43   #55
Da ne zaboravim, nije li logiranjem na forum svaki član preuzeo obvezu da neće pisati o drogama, a pogotovo ne afirmativno, kako to čini naša cijenjena moderatorica?

Lahorkino promicanje pušenja trave shvaćam kao pasivno dilanje, da ne upotrijebim neku težu riječ. I zato zahtijevam odgovorniji pristup i razmišljanje o napisanom. Ako to nije problem. A vidim da je.

Ovim postom raspravu smatram završenom. Tko me je htio shvatiti, shvatio me je.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 18:20   #56
Ajde stitch, pljuc pljuc, ja tebi pokusavam objasniti, ali bojim se da pricam zidu.

Znam puno alkosa i niti jednog covjeka koje je propao samo zbog trave.

Bye bye i samo ti pljuj po meni. Slobodno me prijavi i vlasnicima foruma ako ti nesto ne pase, vidim da ti ocito nisam po volji. Kao ni mnogi drugi.

BTW, ti ocito imas problema s moderatorima ovog foruma, mislim da ja nisam prva.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 19:35   #57
Nista ja ne propagiram, samo pisem objektivne stvari. Za razliku od nekih ciji se stil pisanja moze prozvati krajnje tendencioznim, a koji mene pokusavaju prozvati ogranicenom.

BTW, nigdje nisam napisala da ja konzumiram ista, samo branim svoje stavove. To je sasvim u skladu s politikom foruma.


Buahahahahahaha

Bas mi je drago sto je rasprava za tebe zavrsena.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 22:20   #58
Jaooooo, a ona reklama kaj se sad vrti??

Znate li.. da samo jedan joint.. VODI DO HEROINA???



Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 22:30   #59
A to, odavno sam ja shvatio da život nije black & White.

Kada ... , ne mogu se sjetiti baš točno kada..............
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 03:23   #60
Quote:
lahor kaže:

BTW, nigdje nisam napisala da ja konzumiram ista, samo branim svoje stavove.
Quote:
lahor kaže:
Ide joj jednako dobro kao i meni koja nisam ni priblizno toliko skurila.

A što je ovo, lijepo moje priglupo?

Možda bi bilo dobro da prestaneš napušena dolaziti na forum.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.