Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2010., 22:48   #341
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Kad čovjeka pritisne spolni nagon, mora se nekako tog pritiska riješiti.
Ukoliko ga se ne riješi pritisak postaje sve veći i veći i prelazi granicu kada
se isključuje razum.
U takvom trenutku čovjek je u stanju napraviti vrlo čudnovate da ne kažem
nastrane stvari.
mogu ti reći da ima tu istine, svojedobno kad sam služio JNA, ja na straži, noć,mjesečina, romantika, a ja sam pored tenkova.
pa onako sve si mislim.....ali ne! tenk je ipak muško, a još ako mi uzvrati nježnost...sa onako velikim topom
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 13.05.2010., 23:07   #342
dobro, malo šale nije na odmet, tek toliko da se razbije monotonija.bez da se netko ljuti.
sad imam još jedno ozbiljno pitanje.
da li homosexualce privlače hetero muškarci/žene, iako znaju da nema šanse da bude obostrano osjećanje ljubavi ili privlačnosti?
pretpostavljam da je odgovor DA. ali nisam baš siguran da sam u pravu.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 13.05.2010., 23:24   #343
^^postavi sebi pitanje za lezbijke . u fizičkom smislu je očito da nečija seksualna orjentacija ne predstavlja ništa. u smislu privlačenj nekoga kao osobe je već teže pitanje i ovisi od pojedinca do pojedinca.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Old 13.05.2010., 23:54   #344
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
^^postavi sebi pitanje za lezbijke . u fizičkom smislu je očito da nečija seksualna orjentacija ne predstavlja ništa. u smislu privlačenj nekoga kao osobe je već teže pitanje i ovisi od pojedinca do pojedinca.
pazi, ako vidim zgodnu žensku, a neznam da je lezba, naravno da bi me mogla fizički privući, ali ako znam da je lezba, ima dva razloga koja bi me odvratila da joj se sexualno i u smislu ljubavi pokušam približiti.

1.nekako mi je (nemogu naći sad prigodan izraz) recimo odbojno da se sexam sa zgodnom ženskom koja je ustvari možda muškarac sa sisama i mindžom.a pogotovo se ne bih mogao zaljubiti.

2.znam da nebi mogli funkcionirati kao par,jer "njoj" u stvari treba ono što ja fizički nemam, osim eventualno, "za jednu noć" ali i to teško. to jest sa moje strane bi bilo lakše, jer "ona" ima ono što se meni svidja, ali meni je bitno da i "ona" uživa u mojem tijelu.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 13.05.2010., 23:54   #345
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
kakve to veze ima sa jednoznačnim (da, stvari moramo maksimalno objektivno definirati kako bi mogli funkcionirati) definiranjem homoseksualnosti?
Uspoređujem zadovoljenje spolne potrebe sa zadovoljenjem ostalih primarnih
ljudskih potreba.
Kada je čovjeku dovoljno dugo uskraćena mogućnost zadovoljenja potrebe
za vodom ili hranom njegova će akcija vođena nagonima, pri čemu će razum biti
zamagljen ili isključen, biti okrenuta objektima koje u prisebnom stanju nebi
rabio, pa će popiti slanu vodu ili ubiti prijatelja da ga pojede.
Sličan princip, pretpostavljam, postoji i kod spolnog nagona.
Ako, dakle, isti nije primjereno zadovoljen na nižem nivou potrebe, velika je
vjerojatnost da će potreba (kao i u slučaju gladi) rasti do te mjere da zamuti
razum, pri čemu zadovoljenje potrebe može krenuti u kojekakvim smjerovima.
Eto, ja homoseksualnost vidim kao jedan od tih smjerova u koji je krenula
neprimjereno zadovoljena spolna potreba.
Usput me čudi sotoniziranje samozadovoljavanja kao najbezazlenijeg
oslobađanja pritiska spolne potrebe.
Možda griješim, ali je barem prisutan pokušaj razumijevanja.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 14.05.2010., 00:02   #346
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
mogu ti reći da ima tu istine, svojedobno kad sam služio JNA, ja na straži, noć,mjesečina, romantika, a ja sam pored tenkova.
pa onako sve si mislim.....ali ne! tenk je ipak muško, a još ako mi uzvrati nježnost...sa onako velikim topom
Eto vidiš, usađeni strah (od samopomoći) u kojem su velike oči, i od bezazlenog tenka čini slona.

__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 14.05.2010., 00:16   #347
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Uspoređujem zadovoljenje spolne potrebe sa zadovoljenjem ostalih primarnih
ljudskih potreba.
Kada je čovjeku dovoljno dugo uskraćena mogućnost zadovoljenja potrebe
za vodom ili hranom njegova će akcija vođena nagonima, pri čemu će razum biti
zamagljen ili isključen, biti okrenuta objektima koje u prisebnom stanju nebi
rabio, pa će popiti slanu vodu ili ubiti prijatelja da ga pojede.
Sličan princip, pretpostavljam, postoji i kod spolnog nagona.
Ako, dakle, isti nije primjereno zadovoljen na nižem nivou potrebe, velika je
vjerojatnost da će potreba (kao i u slučaju gladi) rasti do te mjere da zamuti
razum, pri čemu zadovoljenje potrebe može krenuti u kojekakvim smjerovima.
Eto, ja homoseksualnost vidim kao jedan od tih smjerova u koji je krenula
neprimjereno zadovoljena spolna potreba.
Usput me čudi sotoniziranje samozadovoljavanja kao najbezazlenijeg
oslobađanja pritiska spolne potrebe.
Možda griješim, ali je barem prisutan pokušaj razumijevanja.
slažem se sa ovim da nije dobro pretjerano suzdržavanje, neki od očiglednih dokaza bi mogli biti i neke pojave u katoličkoj crkvi, koje su možda posljedica celibata.

ali homosexualce, ne bi povezivao sa tim, jer je to stanje mozga.
osim možda neki slučajevi extremni, kad je neko dugo u zatvoru,vojsci,na planini sa kolegom, na pučini ili pustom otoku ili....ali to nije "pravi" gey, nego "silom prilika".
dakako da te to pogotovo ne odobravam, uvijek se može upotrebiti vlastita ruka kao privremeno rješenje, što se da primjetiti iz mog primjera sa tenkom
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 14.05.2010., 00:47   #348
@uros100
volio bih kad bi mi odgovorio na ono pitanje što sam gore postavio, jer sam zbunjen tvojim odgovorima, vjerujem da si se negdje zabunio.
lakše je razgovarati sa nekim kad znaš sa kojeg on stajališta gleda na stvar.
nije ništa podrugljivo od mene,vjeruj mi. samo pitam, ako odgovoriš dobro ako ne, opet dobro.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 14.05.2010., 01:00   #349
Quote:
uros100 kaže: Pogledaj post
a kaj su onda muški koje privlaći muško društvo(ne sexualno) i muški mozgovi....jer oćito je da 90% oženjenih muškaraca se opija sa muškarcima,igra fudbal sa muškarcima i kaj ja znam kaj...
ne znam, što su?

što su žene koje uživaju (ne sexualno) žensko društvo i ženski mozgovi, pletu goblene jedne s drugim ai sl...?

što su žene koje igraju nogomet ili muškarci koji su krojači ili kuhari?
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Old 14.05.2010., 01:05   #350
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
da znaš da je i meni ovo bilo palo na pamet
hmm... a kaj su onda 2 muška transvestita koja se privlače?

2 muške osobe koje mogu promjenit spol spol da bi bile lezbe!

uh, vidiš, tehnički, i ja mogu biti peder zatočen u ženskom tijelu.
što to onda mog dečka čini?

ideš, sad smo se zalaufali

ovo je zabavno

moram prestat dok sama sebe nisam zbunila XD
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Old 14.05.2010., 01:05   #351
Quote:
uros100 kaže: Pogledaj post
pa svi teoretiziramo a jedino ti govoriš iz iskustva,opisi su ti poetsko slikoviti
evo kad hoćeš
imao sam jedan bliski susret sa jednim gejom, kad sam imao 18 god. u to doba su se zvali pederi. onako narodski
bilo je to na jednom autobusnom kolodvoru točno u podne, kao onaj obračun kod ok korala.
ja čekam bus, a pridje mi jedan stariji gospodin(oko 50god) i počne da me ispituje, prvo općenito, pa onda jel imam curu, pa hoću li da mi nadje posao, pa hoću li da provozam njegovog golfa novog,...itd.
a dok me je ispitivao, sve ono, ruka na koljeno,pa na butinu, malo stisne,ali ne prejako, taman da osjetiš,ali da ti ne zasmeta, onako prijateljski kao da se znamo 100god. ili da mi je tetak u najmanju ruku.
pošto sam ga brzo skontao,ali iz pristojnosti sam odgovarao na pitanja onako kako sam mislio da je najbolje, a da ostanem čitave guze.
sreća, spasio me bus koji je došao za desetak minuta,inače neznam kako bi to završilo.
tko zna, da je bus kasnio,možda bi ja sada zastupao drugačiju tezu ovdje na forumu

uf,šteta pobjegao mi uros100, a da nije pročitao ovo,neka ima vremena sutra.

Zadnje uređivanje ANTI-PROTIVAN : 14.05.2010. at 01:21. Reason: dodatak
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 14.05.2010., 09:11   #352
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Evo što sve čovjek radi da se riješi spolnog pritiska:
Stvarno smo bolesna vrsta ... i to je sve nekima, kao, normalno.
Echoe is offline  
Old 14.05.2010., 09:56   #353
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
dobro, malo šale nije na odmet, tek toliko da se razbije monotonija.bez da se netko ljuti.
sad imam još jedno ozbiljno pitanje.
da li homosexualce privlače hetero muškarci/žene, iako znaju da nema šanse da bude obostrano osjećanje ljubavi ili privlačnosti?
pretpostavljam da je odgovor DA. ali nisam baš siguran da sam u pravu.
Naravno da nas privlace. Stovise, vecina gay muskaraca trazi tzv. str8 looking partnere (iliti muskarce koji barem izgledaju kao hetero). U to se mozes uvjeriti ako samo bacis pogled na neke gay dating stranice.
E sada, druga je stvar sto cemo poduzeti u vezi hetero muskarca koji nas privlaci. Vecina nas nece poduzeti nista jer smo svjesni da to nema smisla. Tako da to uglavnom zavrsi samo na pogledima Mali broj ce nesto pokusati poduzeti, a neki od njih ce i nadrapati zbog toga.
Cini mi se da dosta hetero ekipe ima pogresnu sliku o gay osobama. Oni koji nisu "upuceni" zamislaju sve gay muskarce kao tetkice koje leprsaju po gradu masuci rukicama sa roza perjem oko vrata (kao npr. modni macak ). Realnost je ipak malo drugacija (barem koliko ja imam iskustva, a imam ponesto). Vecina gay muskaraca su ipak normalni dececi iz susjedstva za koje nikada ne bi posumnjali. O lezbijkama ne bih puno pricao jer ih ne znam puno, ali ono sto sam vidio su uglavnom normalne cure.

Ja se ne bih slozio sa urosem da gay muskarci imaju zenski mozak (osim cinjenice da ih oboje privlaci muski spol ). Iako je istina da uglavnom ne uzivamo toliko u gledanju sporta kao hetero muskarci. Ja mrzim shopinge, spremim se za izlazak za 15 minuta i onda se vani zapijem sa ekipom, smrde mi noge, prdim (moj dragi je pozalio dan kad je rekao da je prdac pred partnerom dokaz zblizavanja ), mrzim ciscenje stana i navecer uhvatim pivo i daljinski u ruke... Tako da osim sitne razlike u spolu koji nas privlaci, mislim da se velika vecina nas ne razlikuje puno od hetero muskaraca...
Mandragoran is offline  
Old 14.05.2010., 10:22   #354
Quote:
uros100 kaže: Pogledaj post
mi se vrtimo u krug ko makedonsko kolo,,, za 10 dana bumo došli na temu koja je bila na poćetku...

Dest dana????
Ne, već ste uspjeli!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.