Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2012., 14:56   #201
Da li je falinga ili ne, ne znam, ne koristim MMS, ona opcija mi je cijelo vrijeme čekirana. Za data widget ne znam. Mobitel dođe između 800-900 kn, na proljeće bi trebao izaći novi model OT-995, cijena 1400-1500 kuna, ako izvor ne griješi.
zoran68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:47   #202
http://forum.xda-developers.com/show...164391&page=23

Evo ovdi link,javilo se par ljudi i kažu da je to ruski gb i da ga nije pametno probavat ako ti mobitel službeno još ne podržava gb!
Tommy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 18:07   #203
dal tko zna kako blokirati oglase u aplikacijama skinutim iz Marketa?
kramo_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 19:26   #204
Jedino rootanjem i instalacijom AdFree aplikacije.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 12:09   #205
Zna li netko koliko košta ovaj mobitel ako se uzme u Tele2 na produženje pretplate od 100 kuna? Na njihovoj stranici piše samo cijena za novu pretplatu - 295 kn za 100 kn mjesečno na 2 godine.
hajduk28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 12:24   #206
Quote:
kramo_17 kaže: Pogledaj post
dal tko zna kako blokirati oglase u aplikacijama skinutim iz Marketa?
Te oglase imaju free, demo ili lite aplikacije. Takvu aplikaciju zamijeni s full ili pro verzijom i bit će bez oglasa.
zoran68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 13:35   #207
Prešao sam sa T Mobile-a na TELE2 i danas očekujem prijenos!!!!!Rezervirao sam si OT990!!!!S nestrpljenjem čekam da me ovi ugase!!!pa da odem po mobitel!Ne daju mi ga dok ne uđem u sustav TELE 2.To će se dogoditi danas između 13.00 i 18.00 sati!!!Nervozan sam!!!!
spaljeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 15:18   #208
Pozdrav svima, imam par pitanja u vezi ovog moba (u originalnom je stanju kupljen u Tele2):
1) Vidio sam da je izasao na Alcetelovim stranicama OTU 1.8.8, jel netko isprobao i jel se updatea mob na GB u tom slucaju?
2) Koliko sam uspio procitati, ako se mob updatea na 2.3, nije jos moguc Root sa Superoneclickom - jel pametnije onda rootat na Froyu pa update na GB (ili se onda gubi root kao na nekim ostalim Androidima)?
3) Na ovom originalnom Froyu ponekad se desi da Statusbar nestane s desktopa, ali je vidljiv kada se udje u meni ili postavke te povratkom na Home opet nestane. Restartom se stvar rijesi, ali za cca par dana zna opet nestati, tj. ponasa se kao da je nekakav Auto-hide ukljucen...

Imam nesto iskustva s rootanjem, recoveryem i custom romovima na HTC Desireu, ali ne bih htio zeznut zenin Alcatel :-)



Hvala na odgovorima...
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 18:03   #209
Opet ja pošto me nitko ne doživljava, zna li netko neki servis u Zagrebu koji može uspješno brojač pokušaja unosa koda za SIMLOCK vratiti na početno stanje.
Za sada jedino riješenje se nudi jako skuipa opcija, vani navodno furious box to radi dok to ovdje iz nekog razloga ne radi.
Vidio sam i GB-key nudi jednostavno resetiranje preko USB kabela, ali tko ga od naših unlockera ima.
Ajde malo empatije
FU T is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 19:51   #210
Quote:
frulex kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam par pitanja u vezi ovog moba (u originalnom je stanju kupljen u Tele2):
1) Vidio sam da je izasao na Alcetelovim stranicama OTU 1.8.8, jel netko isprobao i jel se updatea mob na GB u tom slucaju?
2) Koliko sam uspio procitati, ako se mob updatea na 2.3, nije jos moguc Root sa Superoneclickom - jel pametnije onda rootat na Froyu pa update na GB (ili se onda gubi root kao na nekim ostalim Androidima)?
3) Na ovom originalnom Froyu ponekad se desi da Statusbar nestane s desktopa, ali je vidljiv kada se udje u meni ili postavke te povratkom na Home opet nestane. Restartom se stvar rijesi, ali za cca par dana zna opet nestati, tj. ponasa se kao da je nekakav Auto-hide ukljucen...

Imam nesto iskustva s rootanjem, recoveryem i custom romovima na HTC Desireu, ali ne bih htio zeznut zenin Alcatel :-)



Hvala na odgovorima...
- ja sam danas probao putem mobitela, ništa, ostaje na 2.2.2
- da, gubi se onda root i sve instalirano
- probaj s tvorničkom postavkom, prije toga napravi managerom backup

FU T odi u tele2 servis, neki s ovog foruma imaju pozitivna iskustva s njime.
zoran68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 22:44   #211
Kakva su vasa iskustva s baterijom,jel samo meni ovako ocajno malo traje?Ponekad mi se desi da ga skinem s punjaca u 7 ujutro,popodne,a vec u 5 popodne je na jednoj crti.Ukljucen mu bude 3g ili wifi,ali ga skoro pa i ne koristin kroz jutro,tako da prepremalo traje bez obzira na sve,a i osvijetljenje mu je na pola.Proba san sa onom juice defender aplikacijom,no zasad nema razlike!

Sent from my ALCATEL_one_touch_990 using Tapatalk
Tommy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 00:47   #212
bok, i ja sam si kupila taj alcatel ot 990 i nije mi jasno zašto ne mogu poslati pjesmu putem bluetootha na drugi uređaj, možete li mi to objasniti ili toga na mom telefonu nema, stvarno mi nije jasno??? hvala
anaconda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 03:46   #213
Quote:
anaconda1 kaže: Pogledaj post
bok, i ja sam si kupila taj alcatel ot 990 i nije mi jasno zašto ne mogu poslati pjesmu putem bluetootha na drugi uređaj, možete li mi to objasniti ili toga na mom telefonu nema, stvarno mi nije jasno??? hvala
Kako misliš da ne možeš? U File Manageru, izaberi bilo koju pjesmu, duži pritisak na nju, imaš opciju Send/Share - Bluetooth...
Ben Marshall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 10:54   #214
Quote:
Tommy21 kaže: Pogledaj post
Kakva su vasa iskustva s baterijom,jel samo meni ovako ocajno malo traje?Ponekad mi se desi da ga skinem s punjaca u 7 ujutro,popodne,a vec u 5 popodne je na jednoj crti.Ukljucen mu bude 3g ili wifi,ali ga skoro pa i ne koristin kroz jutro,tako da prepremalo traje bez obzira na sve,a i osvijetljenje mu je na pola.Proba san sa onom juice defender aplikacijom,no zasad nema razlike!

Sent from my ALCATEL_one_touch_990 using Tapatalk
Meni traje do dva dana, i ne može više jer ga često koristim. Da li si nakon rootanja ili stavljana novog ROM-a bateriju kalibrirao. To je potrebno kako bi se stari podaci oko stanja baterije uklonili i dobili novi i ispravni u battery stats file-u. Ako nisi vjerovatno je u tome stvar. Ja sam to napravio s aplikacijom battery calibration. Stvar provjereno radi.

Kod:
https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration
zoran68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 13:31   #215
Quote:
Tommy21 kaže: Pogledaj post
Kakva su vasa iskustva s baterijom
Identicna kao i tvoja - wi-fi ili 3G je ukljucen cijelo vrijeme, a uz cca sat vremena igranja i malo telefoniranja nekad ne izdrzi ni cijeli dan ili jedva do navecer... Nije rootan pa ni kalibracija nejde...
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 14:08   #216
Probat cu kalibrirat bateriju,ali ona i prije rootanja nije puno vise trajala!

Sent from my ALCATEL_one_touch_990 using Tapatalk
Tommy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 17:50   #217
Quote:
FU T kaže: Pogledaj post
Opet ja pošto me nitko ne doživljava, zna li netko neki servis u Zagrebu koji može uspješno brojač pokušaja unosa koda za SIMLOCK vratiti na početno stanje.
Za sada jedino riješenje se nudi jako skuipa opcija, vani navodno furious box to radi dok to ovdje iz nekog razloga ne radi.
Vidio sam i GB-key nudi jednostavno resetiranje preko USB kabela, ali tko ga od naših unlockera ima.
Ajde malo empatije
Ovlašteni servis ti vrati to u normalu, ali traje nekoliko dana. Ništa ne košta ako je pod garancijom. http://www.mesc.hr/
Koliko sam shvatio unlock kodovi ne rade za taj mobitel.
polukrug is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 17:53   #218
Quote:
frulex kaže: Pogledaj post
Identicna kao i tvoja - wi-fi ili 3G je ukljucen cijelo vrijeme, a uz cca sat vremena igranja i malo telefoniranja nekad ne izdrzi ni cijeli dan ili jedva do navecer... Nije rootan pa ni kalibracija nejde...
Isključite wifi i 3g kad vam ne treba, to štedi bateriju.
A brzo se troši, istina je
polukrug is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 20:59   #219
Quote:
Ben Marshall kaže: Pogledaj post
Kako misliš da ne možeš? U File Manageru, izaberi bilo koju pjesmu, duži pritisak na nju, imaš opciju Send/Share - Bluetooth...
da, našla sam, hvala puno

još nešto da pitam dali se vama okrece ekran, a da mob.niste okrenuli, to mi isto nije jasno..haalooo
anaconda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 23:53   #220
Ako se to događa kad otvoriš neku aplikaciju, a mobitel ti je u vodoravnom položaju, odnosno leži na nekoj površini i imaš čekiranu orijentaciju u postavkama, ništa čudno.
zoran68 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.