Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 21:52   #1
Usamljenost

Pozdrav!
Evo ja prvi put pišem pa nemojte zamjeriti ako nesto nije u redu. Naime moj problem je da sam skoro pa "nevidljiva". Imam dobar posao zadovoljna sam, ali nemam prijatelje. Tome je puno pridonijelo sto sam se preselila u drugi grad radi posla, ali kad god se i nađem u nekom društvu samo šutim, neznam se snaći, započeti neku temu..ljudi me neprimjećuju.. trebam li potraziti pomoc? Ili je sve stvar samopouzdanja?
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:08   #2
Kako je bilo u proslom gradu? Da li ti je isto i u nekim manjim drustvima, kad si jedan na jedan s nekim?

I sto zelis od prijateljstva? Sto bi tebe veselilo, osim da te netko vidi, cuje? Za sto si zelis prijatelje, sto bi ti rado radila s njima?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:15   #3
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Kako je bilo u proslom gradu? Da li ti je isto i u nekim manjim drustvima, kad si jedan na jedan s nekim?

I sto zelis od prijateljstva? Sto bi tebe veselilo, osim da te netko vidi, cuje? Za sto si zelis prijatelje, sto bi ti rado radila s njima?
U prošlom gradu super, samo kako sam sad dosta daleko polako su se ta prijateljstva izgubila..svatko otisao svojim putem..samo želim neki normalan odnos, kavu, iskren razgovor..
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:20   #4
Postoji li taj problem u svim socijalnim interakcijama (čak i onima jedan na jedan) ili samo u većim društvima?

Osobno sam imala problem osjećanja nevidljivom više puta u zadnje vrijeme jer sam igrom slučaja često dolazila u situacije gdje sam bila netko novi u većem kolektivu koji funkcionira već dugo, pa ti mogu dati par savjeta kako sam to pokušavala i većinom uspjela srediti.

Na novo radno mjesto sam jedan dan donijela zbilja izvrsne kolače koji su sve oduševili i onda se potaknula priča o tome. Kolače je radila mama tako da nisam mogla dijeliti recept, ali onda se nekako lako pokrenula zajebancija jer su me svi nešto pitali i hvalili kolače.

Pušač sam i to mi je često pomoglo u tim situacijama. Ako ti nisi, zanemari.

Pripremala sam u glavi kako ću kvalitetno i duhovito prezentirati različite anegdote koje su mi se događale i to je uglavnom prolazilo dosta dobro.

Hvatala sam se za teme u kojima smatram da sam jaka, prema kojima imam neku strast ili o kojima znam nešto više. Recimo da je to najbanalnije film. Netko spomene film koji si gledala i ti prokomentiraš film i odmah daš preporuku nekoliko sličnih filmova.

Ljudi vole pričati o sebi. Pitaj osobu koja ti se učini interesantnom nešto o njoj. Primjerice, ako se radi o osobi koja često putuje, pokaži interes za njena putovanja, pitaj neki savjet ako i sama želiš putovati. Nemoj samo slušati, pokušaj se onda uključiti dodatnim pitanjima ili svojim komentarima.

U biti teško mi je puno reći kada ne znam kakav si karakter i kakva si s ljudima s kojima se osjećaš ugodno. Ako si duhovita nađi način i stvori situaciju u kojoj to možeš pokazati. I tako dalje. Mislim da ti je lakše za početak raditi na odnosima jedan na jedan. Kada stvoriš neku komunikaciju tako predloži odlazak na pivu poslije posla. Reci da si nova u gradu, da ne poznaješ ljude, pitaj gdje je dobro za izaći. Ako ti netko pomogne oko bilo čega odmah možeš reći "Častim pivom!" i tako se možda imati prilike pokazati u nekom ležernijem okruženju.

Treba truda, ali da se. I s vremenom se zbilja čovjek nauči nositi sa situacijama gdje je potpuno sam među hrpom nepoznatih ljudi.
appletini is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:24   #5
U nekakvoj interakciji nedan na jedan super.. ali ostalo nikako.. doslovno samo primjera radi u kaficu na kavi konobar svih posluzi a mene nedozivi jer kao nije me cuo..to je banalno, i sigurna sam da je slucajno ali nakon puno takvih situacija to je kap koja je prelila čašu..
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:30   #6
Quote:
appletini kaže: Pogledaj post
.
Na novo radno mjesto sam jedan dan donijela zbilja izvrsne kolače koji su sve oduševili i onda se potaknula priča o tome. Kolače je radila mama tako da nisam mogla dijeliti recept, ali onda se nekako lako pokrenula zajebancija jer su me svi nešto pitali i hvalili kolače.

Pripremala sam u glavi kako ću kvalitetno i duhovito prezentirati različite anegdote koje su mi se događale i to je uglavnom prolazilo dosta dobro.
Ovo me podsjetilo na legendarnu scenu iz Igre oponašanja:
https://www.youtube.com/watch?v=GIyJ...youtu.be&t=101
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 23:11   #7
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjetilo na legendarnu scenu iz Igre oponašanja:
https://www.youtube.com/watch?v=GIyJ...youtu.be&t=101
Ovo je izvrsno

Treba kolače donijet onak opušteno - jooj jučer imala 20 min i brašno i kvasac viška pa sklepala neke kolače stavit ću ih tu obavezno uzmite ne bute se valjda posušili. A šale pred ogledalom prvo. Pa pred psom, pa pred sestrom, pa na forumu i tek onda.
appletini is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 23:25   #8
Quote:
appletini kaže: Pogledaj post
Ovo je izvrsno

Treba kolače donijet onak opušteno - jooj jučer imala 20 min i brašno i kvasac viška pa sklepala neke kolače stavit ću ih tu obavezno uzmite ne bute se valjda posušili. A šale pred ogledalom prvo. Pa pred psom, pa pred sestrom, pa na forumu i tek onda.
He, eto, vrijedi pokusati..
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 23:28   #9
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
U nekakvoj interakciji nedan na jedan super.. ali ostalo nikako.. doslovno samo primjera radi u kaficu na kavi konobar svih posluzi a mene nedozivi jer kao nije me cuo..to je banalno, i sigurna sam da je slucajno ali nakon puno takvih situacija to je kap koja je prelila čašu..
Možda si jednostavno tiha. Još ako si doselila u neku sredinu gdje su ljudi uobičajno grlatiji....recimo meni se to redovito dešava od kada sam u Zd.

A što se tiče ostalog jbg, teško je to. S godinama sve teže. Ne rade svi ni poslove gdje bi ona fora s kolačima pomogla. Osobno prolazim isto što i ti, ne fali mi ljudske interakcije jer mi je posao takav da sam cijeli dan među ljudima, kolegama. No tu sve staje, ljudi mojih godina su već izgrađenih života i slobodno vrijeme im je razapeto imeđu obitelji i postojećeg društva. Ostali su nekako ili premladi ili prestari da bi tu imalo materijala za neka prijateljstva.
I sve savjete koje su ti dali i koje će dati znam, davao sam ih i ja tu mnogo puta ali nekako za njih nemam volje, valjda još nisam došao do te neke kritične točke da me to smeta. Ove na kojoj ti očito jesi.

I tu si sama dijagnosticirala problem, ne treba ti nikakva stručna pomoć. Samo poraditi na samopouzdanju, biti svjesna da nisi ni malena ni nebitna, da o mnogim stvarima sigurno imaš štošta zanimljivo i bitno reći a opet ne libiti se uključiti i u razgovore o temama o kojima nemaš pojma pa to svoje neznanje okrenuti na zajebanciju. Valjda te ništa ne otvara drugim ljudima kao sprdnja na vlastiti račun.
No isto tako zadržati to samopouzdanje time što ćeš birati s kime se doista vidiš u nekom prijateljskom odnosu i oko koga ćeš se potruditi da te prihvati. Ne treba trošiti na sve bez kriterija samo zato što se trenutno osjećaš pomalo usamljeno.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 23:32   #10
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Možda si jednostavno tiha. Još ako si doselila u neku sredinu gdje su ljudi uobičajno grlatiji....recimo meni se to redovito dešava od kada sam u Zd.

A što se tiče ostalog jbg, teško je to. S godinama sve teže. Ne rade svi ni poslove gdje bi ona fora s kolačima pomogla. Osobno prolazim isto što i ti, ne fali mi ljudske interakcije jer mi je posao takav da sam cijeli dan među ljudima, kolegama. No tu sve staje, ljudi mojih godina su već izgrađenih života i slobodno vrijeme im je razapeto imeđu obitelji i postojećeg društva. Ostali su nekako ili premladi ili prestari da bi tu imalo materijala za neka prijateljstva.
I sve savjete koje su ti dali i koje će dati znam, davao sam ih i ja tu mnogo puta ali nekako za njih nemam volje, valjda još nisam došao do te neke kritične točke da me to smeta. Ove na kojoj ti očito jesi.

I tu si sama dijagnosticirala problem, ne treba ti nikakva stručna pomoć. Samo poraditi na samopouzdanju, biti svjesna da nisi ni malena ni nebitna, da o mnogim stvarima sigurno imaš štošta zanimljivo i bitno reći a opet ne libiti se uključiti i u razgovore o temama o kojima nemaš pojma pa to svoje neznanje okrenuti na zajebanciju. Valjda te ništa ne otvara drugim ljudima kao sprdnja na vlastiti račun.
No isto tako zadržati to samopouzdanje time što ćeš birati s kime se doista vidiš u nekom prijateljskom odnosu i oko koga ćeš se potruditi da te prihvati. Ne treba trošiti na sve bez kriterija samo zato što se trenutno osjećaš pomalo usamljeno.
Apsolutno isti problem. Ja sam sad u Opatiji. Ljudi su totalno karakterno razliciti od mene, ljudi na poslu također izgradeni, imaju familiju i obveze i tu nekako ostajem sama. Po prirodi jesam tiha ali smatram ne toliko da sam neprimjetna.. mozda je samo faza, mozda mi samo treba dugo da se privikn em.. svejedno hvala😀
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 23:43   #11
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Apsolutno isti problem. Ja sam sad u Opatiji. Ljudi su totalno karakterno razliciti od mene, ljudi na poslu također izgradeni, imaju familiju i obveze i tu nekako ostajem sama. Po prirodi jesam tiha ali smatram ne toliko da sam neprimjetna.. mozda je samo faza, mozda mi samo treba dugo da se privikn em.. svejedno hvala😀
A ostaje ti utjeha da kao i svaki drugi priobalni grad privlači doseljenike, sezonce koji zaglave pa ostanu itd. Pa će valjda već naletiti netko još "neiskvaren" lokalnim karakterom. Barem se ja tome nadam u svom slučaju
Koliko dugo si tamo?
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 23:47   #12
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
A ostaje ti utjeha da kao i svaki drugi priobalni grad privlači doseljenike, sezonce koji zaglave pa ostanu itd. Pa će valjda već naletiti netko još "neiskvaren" lokalnim karakterom. Barem se ja tome nadam u svom slučaju
Koliko dugo si tamo?
Sad već predugo... Došla sam na jednu sezonu, i eto sad već 5 godina..mozda se za jos 5 naviknem
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 23:57   #13
Što te sili živjeti u sredini u kojoj se osjećaš loše? Spominješ različiti mentalitet.

Meni inače ovo sliči na jednu od onih forumskih priča u kojima autor izostavi neki ključan element.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:02   #14
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što te sili živjeti u sredini u kojoj se osjećaš loše? Spominješ različiti mentalitet.

Meni inače ovo sliči na jednu od onih forumskih priča u kojima autor izostavi neki ključan element.
Nepostoji nikakav ključni element.. samo se valjda nisam dobro snašla ovdje..a nesili me nitko, istina, ali nije tako lako ni otići...
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:15   #15
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo ja prvi put pišem pa nemojte zamjeriti ako nesto nije u redu. Naime moj problem je da sam skoro pa "nevidljiva". Imam dobar posao zadovoljna sam, ali nemam prijatelje. Tome je puno pridonijelo sto sam se preselila u drugi grad radi posla, ali kad god se i nađem u nekom društvu samo šutim, neznam se snaći, započeti neku temu..ljudi me neprimjećuju.. trebam li potraziti pomoc? Ili je sve stvar samopouzdanja?
Mislim da te mogu razumjeti jer se to može svakome dogoditi. I definitivno ne mislim da je problem u tebi već da si imala (ne)sreće da si upala u okolinu koja ti ne odgovara. Da si upala u okolinu koja ti paše lakše i prirodnije bi se otvorila gdje bi pronašli neke dodirne točke. Dok ovako, ovdje, to možeš forsirati ali se vidi, osjeti da to nije to. Ne znam kakav bi ti dao savjet u vezi toga, jer kroz sličnu situaciju i sam prolazim. Na prošlom poslu sam se nekako puno lakše zbližio i pronašao neke dodirne točke sa radnom okolinom nego sa ovima na trenutnom, iako sam ovdje već skoro 3 mjeseca. Al mislim da je to jednostavno tako i da tu ne možeš puno utjecati...
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:28   #16
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Mislim da te mogu razumjeti jer se to može svakome dogoditi. I definitivno ne mislim da je problem u tebi već da si imala (ne)sreće da si upala u okolinu koja ti ne odgovara. Da si upala u okolinu koja ti paše lakše i prirodnije bi se otvorila gdje bi pronašli neke dodirne točke. Dok ovako, ovdje, to možeš forsirati ali se vidi, osjeti da to nije to. Ne znam kakav bi ti dao savjet u vezi toga, jer kroz sličnu situaciju i sam prolazim. Na prošlom poslu sam se nekako puno lakše zbližio i pronašao neke dodirne točke sa radnom okolinom nego sa ovima na trenutnom, iako sam ovdje već skoro 3 mjeseca. Al mislim da je to jednostavno tako i da tu ne možeš puno utjecati...
Da, slažem se da ima puno u odnosu s kolegama na poslu. Dobar dio dana sam tamo a nisam se bas uklopila, naravno da se osjecam loše i isključeno. Iako u mom slucaju ni privatno nemam bas nekog društva da bi to mogla kompenzirati..
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:36   #17
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Da, slažem se da ima puno u odnosu s kolegama na poslu. Dobar dio dana sam tamo a nisam se bas uklopila, naravno da se osjecam loše i isključeno. Iako u mom slucaju ni privatno nemam bas nekog društva da bi to mogla kompenzirati..
Sigurno imas bar jednog kolegu na poslu s kojim mozes noramlno komunicirati? Ja sam se isto preselio u Zg zbog posla i bio u slicnoj situaciji. S vremenom upoznas ljude koji djele tvoje inerese.
Druga stvar ulozi u svoj privatni zivot, nije bezveze sto cesto spominju da upises neki sport il nesto slicno gdje mozes upoznati nove ljude.
TechB0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:39   #18
Quote:
TechB0ne kaže: Pogledaj post
Sigurno imas bar jednog kolegu na poslu s kojim mozes noramlno komunicirati? Ja sam se isto preselio u Zg zbog posla i bio u slicnoj situaciji. S vremenom upoznas ljude koji djele tvoje inerese.
Druga stvar ulozi u svoj privatni zivot, nije bezveze sto cesto spominju da upises neki sport il nesto slicno gdje mozes upoznati nove ljude.
Imam, naravno. Dvije kolegice su super, i idem ja na svakakve aktivnosti, ali neznam, nepronalazim se s nikim, ispadam smijeana, uvijek visak.. nitko me ne dozivi..smatram da nisam drugacija od drugih, neznam zasto mi se to događa..
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:39   #19
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Da, slažem se da ima puno u odnosu s kolegama na poslu. Dobar dio dana sam tamo a nisam se bas uklopila, naravno da se osjecam loše i isključeno. Iako u mom slucaju ni privatno nemam bas nekog društva da bi to mogla kompenzirati..
A opet kažeš da si u drugom gradu, tako da je opet riječ o posve drugoj i novoj okolini gdje praktički krećeš od nule. Ne znam koliko imaš godina ali poslije određenih godina to je opet teže pronaći neko novo stabilno društvo samim time što ljudi tad uglavnom imaju već izgrađene živote i opet bez nekih dodirnih točaka koje vas povezuju teško se tu probiti... Ne znam, jedan način koliko god to glupo zvučalo ti je da pokušaš stavit oglas ovdje na forumu pa da tako pokušaš pronaći nekoga u tom gradu gdje si sad. Longshot ali to je ono jedino kaj mi pada na pamet s obzirom da si kako si i sama rekla na prvu lagano sramežljiva.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:43   #20
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Imam, naravno. Dvije kolegice su super, i idem ja na svakakve aktivnosti, ali neznam, nepronalazim se s nikim, ispadam smijeana, uvijek visak.. nitko me ne dozivi..smatram da nisam drugacija od drugih, neznam zasto mi se to događa..
Mislim glupo je reci ovako, ali pokusaj ne ovisiti o tudjem misljenju. Brijem da kod tebe i slabo samopouzdanje igra ulogu. Budes se sigurno prilagodila s vremenom,a posto vec imas dvije dobre kolegice onda se drzi njihovog drustva.
TechB0ne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.