Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 14:15   #1081
Ja ne mogu podijeliti svoje iskustvo ali mogu cimerice koja je jednom bila u sobi samnom.
Nisam sigurna u kojim tjednima ali dosla je s prolapsijom vodenjaka, detektirali ureaplazmu, CRP u nebesima.
Mjesec dana lezanja s kahlicom, intovenozno antibiotika na litre, stanje isto tjednima. Bris za brisom ista stvar nista poboljsanja.
Onda su ju (iz ne znam kojih razloga) maknuli s antibiotika i tak je jos neko vrijeme lezala i odjednom na brisu ureaplazme nema. CRP gotovo normalan, vodenjak se povukao.
Kad sam ju ja upoznala mislim da je brojila 3 ili 4 mjesec u bolnici ali po najnovijem s zatvorenim cerviksom. Zena cak pocela ici po kavu ujutro do kraja hodnika.
I tak...
Stvarno svega ima s tim ureaplazmama.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:00   #1082
Mene sad brine sto mi nisu rađeni brisevi, nit doktor planira, jer sam dvaput radila briseve ove godine prije trudnoce, i bili uredni.

Jel se ta ureoplazma testira standardno svim trudnicama ili samo ako postoje neke indikacije?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:13   #1083
Mislim da samo ako postoji indikacija.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:25   #1084
Meni su rekli da je standardno pogotovo ako ih zena nikad ili vec jako dugo nije radila. Zajedno s PAPAom.

Ja sam ih radila prije trudnoce svakih 3-6 mj. zbog IVFa pa su mi ih svejedno napravili.
I jos 5 puta tijekom trudnoce zbog ovog ili onog razloga sto u bolnici (bez obzira sto su zadnji bili stari 2 mj. mooozda), sto gyn i ja jednom privatno na svoju ruku jer mi je iscjedak naglo postao vrlo cudan
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:39   #1085
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Mislim da samo ako postoji indikacija.
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Meni su rekli da je standardno pogotovo ako ih zena nikad ili vec jako dugo nije radila. Zajedno s PAPAom.

Ja sam ih radila prije trudnoce svakih 3-6 mj. zbog IVFa pa su mi ih svejedno napravili.
I jos 5 puta tijekom trudnoce zbog ovog ili onog razloga sto u bolnici (bez obzira sto su zadnji bili stari 2 mj. mooozda), sto gyn i ja jednom privatno na svoju ruku jer mi je iscjedak naglo postao vrlo cudan
klasičan odgovor, eto koliko se postupanje razlikuje od doktora do doktora!
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 18:46   #1086
ja sam isto dojma da ovisi od dr do dr. cura do mene je radila redovno ambulantno, a ja nisam cak ni kad mi je rekao da je cerviks smeksan.
doktori vele da nije to tako strasno i da je ta ureaplasma jako ucestala u trudnica u zadnje vrijeme. antibiotik mogu piti i doma, ali vele pregled tek u cetvrtak. svatko kaze drugacije i svatko svoje. mislim ako me u petak ne puste, opet sam cijeli vikend tu. vise ne vidim smisao biti ovdje. samo lezim i pijem lijekove. ajde da me s vremena pregledaju ili uzv naprave, ali nista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:00   #1087
Pusti.. moze i gore.
Ova moja ranije spomenuta cimerica je bila u onom trenutku mjesec dana a da ju nitko nije pregledao. Kao da ne prckaju dolje precesto.
Isto zena lezi, pije tablete i to je to.
Bas se tih dana spremala pitati doktora oce joj skoro opet napraviti uzv jer ono barem prek trbuha da vide kak beba napreduje jer vec mjesec dana nisu nis osim ctg.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:16   #1088
Pa i bolje da ne prckaju dolje puno. Mene vec uzasava pomisao da me dolje bude ili sutra ili u petak netko od doktora.

Glupo je malo jer ti bar ne rade uzv kad si vec tam, ali gle ja koliko sam shvatila njima je cak bitniji ctg tak poslije..
Ma sve to valjda ovisi i do bolnice itd. Gdje si ti audrina?negdje u zg ili?
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:26   #1089
jel se može preko uzv izmjeriti duljina cerviksa? ili se može samo vaginalnim?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:28   #1090
Moze i preko abdomena ako ima ok uzv (i ovisi jel beba smeta, npr.meni zadnji put nisu mogli prek abdomena jer je beba guzom na cerviksu , pa ga zaklanjala)
Ali mislim da je vaginalni preciizniji svakako.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:32   #1091
Strogo mirovanje

znas kak mi znaju napraviti ctg, tak sta stave samo na trbuh veli jeste culi otkucaje, jeste. i ode ja sam u sisku. ma mislim generalno se ne mogu zaliti, svi su ljubazni i dragi, cisto je, uredno i udobno. ali volila bi znati vise, a na svako pitanje dobijem odgovor vidjet cemo, polako, strpljivo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:34   #1092
Aha hajoooj, taj sisak... To je sve sto cu rec.
Odmaraj se i strpi jos malo mozda te nakon pregleda sad u cetvrtak doma puste..
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 20:59   #1093
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Aha hajoooj, taj sisak... To je sve sto cu rec.
Odmaraj se i strpi jos malo mozda te nakon pregleda sad u cetvrtak doma puste..


iz tvojih usta u bozje usi


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:00   #1094
Quote:
audrina kaže: Pogledaj post
da, tak sam citala i cula od dosta cura. ne znam je li se tesko u trudnoci je rijesiti ili i inace? jel ona moze nastetiti bebi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako sam vec ispricala,ureaplasmu sam imala dva puta u periodu od dvije godine. Ona je takva da se vraca cesto,pila doksicikline jer su se oni cinili najucinkovitiji protiv nje,i jesu,pomogli mi oko nje ali mi ubili zeludac i mokracne kanale. Kao da imam urinarnu infekciju,pa se to smirilo. Pila sam nakon antibiotika alfabiotik(predobra stvar) i popila sam par tura tiga. Digla si imunitet i evo nisam ju imala. Medjutim pred 2 mj kako sam pisala pokazala se eserihija,koja se kasnije provjeravala 4 puta i nema je(hvala Bogu)koliko citam neke zene su imale bakterije razne i iznjele trudnocu do kraja,bez problema bez icega. Meni eto nije bas tako. (Nazalost) ali ti ces bit ko grom 😘
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:12   #1095
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
A da.. Ovisi od doktora do doktora i od cervixa do cervixa.
Jer ti mozes biti otvorena bez da ti je cervix skracen.
Moj je skracen tj. gotovo nestao, glava djeteta je skroz spustena i otvorena sam mrvicu. Ono, to je pocetak poroda.
Al opet zene znaju biti otvorene 4 prsta prije poroda pa im nis nije danima ako ne i tjednima, a uz normalno kretanje.
No lakse je riskirati u 38 tt nego s jedva napunjenih 33tt.

Ja cu radije ne riskirati do 37tt.

E i skuzila sam da se neki u bolnici vole prijetiti. Nisam jednom cula u zadnjih 9 mj. Ak se pomaknete nebum vas pustila ni na wc nego bute na kahlicu isli.
A onda nakon malo boravka u bolnici skuzis tko je zapravo za kalicu i da si ti zapravo daleko od toga.
Slusajte vi ovu moju glupu pricu:
Isla sam doktoru (veliki strucnjak u bolnici) izmjeren cerviks 25 mm,uu zatvoreno.
Isti taj tjedan petak osjecam menstrualne bolove cijeli dan i odem u bolnicu i zadrze me. Mjeri tada doktorica sondom i rucno 30mm cerviks omeksan. Dali mi spasmex inekciju i apaurin zaspala digla se drugi dan nije vise bolilo.
Dolazi sefica odjela,i trazi da dodjem u ponedjeljak da me ona premjeri opet i pogleda. Ali prije toga uzela je sve moje papire i pitam ju,ko je tu lud? Kaze neznam sta vam reci... nas 5 kolega cemo mjeriti i svi dobiti druge brojke jer je cerviks tesko izmjeriti. Dolazim dogovoreno u ponedjeljak i mjeri me cerviks 33 mm?! Kaze mi dat cu vam utrogestan 2x1,spasmex ako vas zaboli(mozete 3x1 dnevno) magnezij dupla doza koju pijem i prenatal i i to je to. Kaze mirujte stroze i mjesec dana doma,nedajte da vas cacka vise itko. Za mjesec dana cu kod nje na kontrolu. Sad znam osjetit tu menstrualnu bol ponekad jako me nervira,uzmem spasmex bas ako se jako iznerviram,prodje. I dalje nemam pojma sta je kontrakcija a sta menstrualna bol,eto doma sam lezim,90% vremena lezim,ne mrdam nigdje i to je to. Dokaz da nisam bas luda skroz je meni bio kad je uzela sve moje nalaze i dosla do zakljucka da su me kolege izraumatizirali od pocetka trudnoce. Serklazu kaze da nebi radila jer pokazala se eserihija i nakon toga sterilno uvjek ali da nebi riskirala jer da moze bit kobna i da se u svijetu ona vise ne radi. Tako da eto mirujem i brojim dane. Blackberry ti si super izdrzala vrlo stalozeno i smireno(barem djelujes tako) i divim se jos malo i prestaju brige te vrste i jako mi je drago radi tebe. Ja jos imam za gurat(kuzim da sam psihicki losije svaki dan od tog ne mrdanja,depra i strah me peru. Fuj
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:19   #1096
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Pa istina blackberry.. Nije svakom isto.. Ni mene ne tjese nesto tudje price, jer ono, tocno to sto si napisala niti ljekove mozda ne uzimamo iste ni ne znamo pocetak price i trudnoce cijele. Mislim ok, nekad se utjesim jer znam da nisam jedina ali isto mi je zao onda tih drugih zena i tako u krug. Briga je postojana, al na zalost od brige nikakve koristi nemamo.
Al ipak vjerujem i nadam se da ce se nama svima ipak isplatit to mirovanje.
Ja sebe nekak tjesim, uskoro punim 32, pa ajjjjd jos nekaak tih 5 tjedana do 37og da budem u tom mjesecu sigurnom.. A onda se probudim sutradan, boli me, i iznova sve se daleko cini. I opet briga....
Potpisujem ti svaku! Osim sto sam ja daleeeko od svih vas
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:41   #1097
Ana Niko, ne znam što da ti kažem, nažalost, tvoj svaki post mi svaki put zvuči sve depresivnije. žao mi je što se tako osjećaš i što nema psihički pozitivnog pomaka na bolje.

ja sam (već) mjesec i pol na strogom mirovanju, i moram priznati da sam se već naviknula, pomirila s tim, i ne dira me to više toliko. skroz sam zen oko toga. čak imam osjećaj da mi dani sve brže i brže prolaze. ponekad čak i prelete :klap:

sve je to za ljude.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:52   #1098
složila bih se sa Scissors.
kad već miruješ, imaš vremena, pogledaj malo po netu o tehnikama opuštanja, pozitivnih misli i sl. nevezano za ovu situaciju, tvoje misli su ti najgori neprijatelj, slažeš si crne scenarije u glavi, a to nema nikakvog smisla.
što ti vrijedi i da izneseš ovu trudnoću do kraja ako poludiš usput?
ja bi radije bila bez djeteta, a fizički i prvenstveno psihički zdrava.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:14   #1099
Ok cure,ocekivala sam da se na ovoj temi djele strahovi i depre i iskustva zajedno,ajde da ja vama ne smetam dalje. Podjelila sam svoje iskustvo sa doktorima,sa bakterijom,ali ok. Lijepi pozdrav zelim i puno srece svim curama da se ne nadju na ovoj temi nikad i da donesu svoje zeljene bebice
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:17   #1100
Ja sam ko ova scissors.. Pomirila se da bum sve sto radim radila iz lezeceg polozaja.
A napravila sam dizajn za dvije web stranice, zilijardu i pol verzija za dva konacna logica i pola zilijarde verzija vizitki za te dvije konacne vizitke.
Zaradila solidni karpalni jer je prokleto tesko klikati s lijevog boka. Dobro i nesto novaca usput
Da nisam lezala vjerojatno bi trcala svuda okolo ribala po kuci i sl. Ovak su teta cistilica/muz cistili, a ja sam radila Zapravo opce nije lose ispalo. Osim sto je muz kupio prave uloske iz treceg pokusaja
Nego curke... Jos 5 dana terapije... Frkica me hvata.

Sutra idem na pregled. Drzite mi fige da je ostalo na 1 prst ulozivosti.
Fakat mi se neda sad zadnji tjedan zavrstiti u bolnici zbog pretjerane otvorenost.
S obzirom da nemam i dalje kontrakcija ili trudova ne bi bila za tokolizu (koju i ovak prema protokolima mogu primiti jos 5 dana) a lezat tamo i samo cekat porod mi se opce neda.
Jer znam da me ne bi ni pregledavali ni tak cesto gledali.
S druge strane muz se vec pripremio da me ostave u bolnici u petak.... Kao tamo sam sigurnija. Pa me malo zivcira jer ja sam se pripremila da za tjedan dana idem na kavu i po krafnu s cokoladom
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.