Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 12:32   #621
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
....
To da, to se može iskombinirat.
U biti mi je svejedno ako je malo gostiju. Ako je više bude praktičnije da se bar prva tura opere da poslije i sve ostalo stane.
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
...

i ne jebe me suđe po kuhinji nakom deserta. sjednem lijepo s ljudima i družim se, oprat će se kad odu
ja volim zapravo sjesti, i ne dizati se više , kad dođe do kave i zato volim iskoristiti pripremu kave da smaknem suđe
nekad to obavi muž, nekad ja, tako da gosti nisu prepušteni sami sebi
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:38   #622
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Sve se odmah pralo. U biti to dođe ko neki poremećaj.
Hoćete kavu...NEEEEE aj sjedni bokte više
Moja mama pati od ovogta. Ali to su ljudi koji vole da im netko dođe, a onda im je neugodno, jer... mikroprašina negdje, jel sir previše sln, hoće reć nešto glupo, jel ima dovoljno krastavaca... Gluposti, ali jednostavno ne mogu sebi pomoć, udahnit, smirit se i uživat u društvu koje im je došlo. Poludim i meni ponekad bude neugodnno pred ljudima jer doslovno ako je netko ne poznaje mirne duše možeš mislit da si zapravo nepoželjan i da osobi s tobom nije ugodno. A nije tako, al od treme i brige one se ne mogu smirit.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:30   #623
Evo mene opet

Jučer smo dobili ključeve. Jučer sam ja dobila tri živčana.

1. Ljudi koji u životu nisu skuhali tri jela imaju milijun 'genijalnih ideja' za kuhinju. Ne znam otkad je mikrovalna takav must have i hit.Dakle, na svaku moju o tome šta se mora maknuti i gdje što staviti, išlo je "Ali gdje ćemo s mikrovalnom?????"... Kao da je sudoper, pa se bez toga stvarno ne može. Da ne kažem da se mikrovalna u starom stanu nije koristila sve skupa 3 puta u tri godine, ali nema veze. Mikrovalna je hit.

2. Ovo ne ide stan, koliko MM-a. Ja ne znam s kim živim sve ove godine On ili je gluh ili se pravi blesav, jer apsolutno svaka moja ideja je isparila negdje u svemiru iza njegovih plavih očiju i kao da pričamo različite jezike. Ulazili smo u tuš kabinnu koju želimo, ali on se ne sjeća toga. :faceplam:

3. Imamo zatvorenu grijanu lođu gdje planiram napraviti vešeraj (imamo dvije lođe i stvarno nemam potrebe za obe, posebno jer znam da će i ova koja ostane postati špajza vol 2). Sablazan i zgražanje da kako to da mi nije mašina u kupaoni. Da, treba dovesti vodu, ali s obzirom da se nastavlja na kuhinju nije takva drametina, staviš cijev uza zid, sakriješ je, lijepo napraviš policu i ajbok. Ali vešmašina!

4. Ništa se ne može. Nismo ni krenuli, a doza pesimizma oko mene je na zavidnoj razini.

5. Ako ubijem svoju obitelj do lipnja, pokažite ovaj post policiji. Razumjet će.

Morala sam se ispuhati.

P.S. Kulminiralo je mojim demonstrativnim urlanjem o tome kako "mama plaća i mama uređuje po svome i kome ne paše može iseliti". Svi su malo smirili strasti i krenuli tražiti sive pločice na kojima se ne vidi kamenac.

Renoviram, i ne mogu. Stvarno ne mogu.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:34   #624
Ha...ne znam kaj da ti velim. Znam samo da je to normalno. Jer ne znam nikog tko je gradio ili renovirao, a da nema ista iskustva.
Jos kad dodu majstori na red...
Mi ak se nismo rastali dok smo kucu gradili, nema toga kaj ne mozemo prebrodit
No dobro, ionak si se samo htjela ispuhati
A nis...sretno.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:39   #625
mhm bolje da ne velim kaj se meni događa. Ali... mikrovalnu su mi spomenuli svi koji su dosad vidjeli kuhinju. I jasno... ovo bi oni vamo, ono tamo i jedino su podne pločice lijepe (eto tu sam postigla konsenzus). Rekla sam im da kupe to što misle da bi još trebalo u kuhinju jer svaki taj ficlek košta.

A muž... pošaljem ga u Pevec da vidi neke tavanske ljestve, još ih i poslika. Nakon dva dana... e aj odi u Pevec kupit one ljestve... Koje? (ne sjeća se ni da je bio u pevcu)
Ne znam bih li se brinula zbog te amnezije.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:39   #626
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ha...ne znam kaj da ti velim. Znam samo da je to normalno. Jer ne znam nikog tko je gradio ili renovirao, a da nema ista iskustva.
Jos kad dodu majstori na red...
Mi ak se nismo rastali dok smo kucu gradili, nema toga kaj ne mozemo prebrodit
No dobro, ionak si se samo htjela ispuhati
A nis...sretno.
Baš sam se čula s frendom sinoć i rekla mu "Znaš ono kad ti kažu da su kritični periodi kad se useliš ili vjenčaš s nekim ili kad dođu djeca? To je nula naspram uređenja stana"

Hmda, već vidim kad krenu hodanja uokolo da će svima kreativnost i količina ideja naglo splasnuti i da će biti po mom jer imam volje i energije za te stvari, ali eto... čovjeku je lakše kad se izjada.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:42   #627
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
mhm bolje da ne velim kaj se meni događa. Ali... mikrovalnu su mi spomenuli svi koji su dosad vidjeli kuhinju.
Imamo mikrovalnu. Eno je stoji u ćošku. Zaboravimo je upaliti čak i za kokice. Ali mikrovalna!

Što se tiče amnezije, okrenut ću ploču "Ali ljubavi, pa to je tvoja ideja!"
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:56   #628
Imam mikrovalnu jer ju je muž kupio nekad impulzivno, jer akcija, jer ponuda, jer teta mu rekla da je dobra Stoji na pećnici i on je upali jednom godišnje za kokice kojih onda pola škartoca bacimo jer su smeće. Ja bi je najradije bacila/poklonila, al žao mi para što ju je platio, a i nisam je ja kupila pa me ne bi čudila scena Isto je tako kupio i dolche gusto, al ajde za njega ulovim kapsule kad su jeftine pa ga čak i koristim, jer mi je žao da skuplja prašinu, a volim pit kavu.
Vešeraj... ej muško to ne može shvatit čak i ako okrene koju mašinu, ali u mom idealnom stanu domu bi se spasila kad bi mogla odvojit jednu sobu za praonu, sa stolom za slaganje veša i da ne moram spremati stalak i peglu... Jao anjam:
Ne daj se odgovorit i samo naprijed.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 10:02   #629
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Imam mikrovalnu jer ju je muž kupio
Reću ću samo da imam set za fondue (s keramičkim loncem gore, vatrom dole i cijelim beštekom) jer mu je to bilo fora nakon godišnjeg u Švicarskoj. Koristimo ga nikad.


Quote:
Vešeraj... ej muško to ne može shvatit čak i ako okrene koju mašinu, ali u mom idealnom stanu domu bi se spasila kad bi mogla odvojit jednu sobu za praonu, sa stolom za slaganje veša i da ne moram spremati stalak i peglu... Jao anjam:
Ne daj se odgovorit i samo naprijed.
Taman stanu perilica, sušilica, neka manja polica za deterdžente i usput se može stavti klasični štrik gore i stol za peglanje koji se samo rasklopi i sklopi, a ne da ga izvlačm iz bespuća ormara. Imam traume od peglanja u trenutnom stanu.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 10:22   #630
Ja nemam traume jer imam 2u1, uglavnom vadim, odmah slažem na mašini i prozorskoj klupi, snađem se. A ako nešto trebam peglat ne peglam odmah nego jednom-dvaput tjedno pa ajde... Imamo i wc/kupatilo gdje je mašina i manji wc tako da mogu i okupirat taj gdje mi je mašina, ali svejedno... Kad bi to mogla odvojit spasila bi se. Najviše mi je radi konja i pegle, takva mi je tlaka sklapat, rasklapat, vadit peglo iz ormara. A ako ga ostavim rasklopljenog u sobi (jer realno imam mjesta da stoji otvoreno) u trenu se pretvori u vješalicu mog muža Ne možeš imat sve.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 10:28   #631
Ja sam pokušala prenijeti i izmijeniti sva (loša) iskustva iz mog stančića u ovaj veći, zajednički. Prvenstveno ukloniti sve skupljače prašine sa otvorenih prostora, jer mi se to uvijek činio Sizifov i predug posao. Zatim pločice "zahvalnih" boja, makar mi se nisu najviše sviđale, isto i laminati, boja unutrašnje stolarije. Van s tepisima i zavjesama, ista boja stropa i zidova. Pola jedne sobe za garderobu i sakupljanje veša. Prilično sam zadovoljna i nije bilo jako stresno jer nam se nije žurilo, potrajalo je skoro pola godine. Dakako za slijedeći stan sam već smislila još nekoliko pojednostavljenja i funkcionalnosti na uštrb zaigravanja. Stan mora služiti meni, nama, ne obratno!
I vrlo važno, ako je ikako moguće sve do detalja završiti, jer je kasnije tri puta veći problem i živciranje.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:18   #632
Vama treba ona daska što se izvlači iz ormara, samo se spusti i to je to.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:09   #633
Jel tako, al onda mi to oduzima dio ormara A mogla bi i montirati nešto tako recimo na stranicu ormara, ali onda dok peglam zatvorim ulaz u sobu Ma nama treba soba-praonica, sve drugo su kompromisi Dok sam živila sama nisam o tome razmišljala, al čim je više ljudi i robe...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:13   #634
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Jel tako, al onda mi to oduzima dio ormara A mogla bi i montirati nešto tako recimo na stranicu ormara, ali onda dok peglam zatvorim ulaz u sobu Ma nama treba soba-praonica, sve drugo su kompromisi Dok sam živila sama nisam o tome razmišljala, al čim je više ljudi i robe...
Ovo.

Kad sam bila mlada i naivna nije mi bilo jasno čemu toliko filozofije oko npr običnog deterdženta za rublje kad je svaki dobar. Pa da, dobar je kad radiš uredski posao i pereš robu uglavnom da je osvježiš, a ne jer je prljava s flekama.

Onda sam dobila reality check u vidu potomaka.

ISto kao i peglanje. Peglam na minimumu ali kad svatko ima po tri košulje dovoljno mi je da mi padne mrak na oči. Kuhinjske krpe sam počela peglati da smirim živce između peglanja košulja.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:19   #635
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
1. Ljudi koji u životu nisu skuhali tri jela imaju milijun 'genijalnih ideja' za kuhinju. Ne znam otkad je mikrovalna takav must have i hit.Dakle, na svaku moju o tome šta se mora maknuti i gdje što staviti, išlo je "Ali gdje ćemo s mikrovalnom?????"... Kao da je sudoper, pa se bez toga stvarno ne može. Da ne kažem da se mikrovalna u starom stanu nije koristila sve skupa 3 puta u tri godine, ali nema veze. Mikrovalna je hit.
Joj ja bi isto klepila ljude koji najbolje znaju šta mi treba i gdje mi treba. Ok, mikrovalnu koristim na dnevnoj bazi i više puta dnevno, ali u mom slučaju se radi o šanku. Svi bi šank i moraš imat šank i šank šank šank. Jebo te šank, neću ga jer se uopće ne uklapa i ne treba mi.
I onda kad ih pitam ok, šta će mi, čemu, šta da stavim na njega i kako da ga koristim, tupo me pogledaju i samo kažu: paaa, šank. Da ga imaš. Lijep je. Ili za druženje.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:37   #636
Verona, ne znam tko nariče zbog neprisutnosti veš mašine u kupaoni, ali to radi iz čiste zavisti. Jer odbijam vjerovati da postoji netko kome veš mašina usred prelijepe, opuštajuće kupaonice NIJE šaka u oko..

Ja sam razmišljala da kupim sušilicu i zbuksam ju na balkon-lođu, ali moja nije grijana, a ni zatvorena i jeftinija opcija mi je bila kupiti 2u1 nego zatvarat lođu.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:43   #637
Gledaju previše američkih i britanskih emisija o uređenju... Amerima je šank must po tim emisijama jer bez njega imaju praznu neiskorištenu prostoriju, Ja imam "barski šank" čisto jer skriva sudoper, uvijek bi radije još za par stolica veći blagavaonski stol nego otok sa pećnicom ili stolicama na sredini. Poluotok još nekako, ali samo ako se baš uklapa u prostor i uređenje. Poluotok sa zavaravanjem da ćemo na njemu doručkovati, večerati ili se družiti, ne hvala. Kod nas se ide na posao oko 6ipo, 7, jede se banana, jogurt isl s nogu dok se spremaš. Ne počinje radni dan u 9 pa da ćeš od 7ipo, 8 čitat novine, ispijat kavicu, jst tost s maslom ili kajganu Ručko-večera je za stolom, a ako se još nešto i prigrize navečer to je na kauču i klub stolu

E a otok sa sudoperom, to mi je teški vrh... ono pereš salatu ili prljavo posuđe i gledaš u goste... I prskaš sve okolo, jer nema šanse da baš jednom ne prsne voda dok ispire žlicu ili zdjelu

Meni je 2u1 uvijek draža opcija od 1+1 jer mi ideja o čekanju mašine da završi, prebacivanju odjeće u sušilicu pa opet čekanju da završi pa vađenju nikako ne leži. 2u1 najčešće navečer uključim, stavim odgodu da krene da bude gotova oko 6, ujutro izvadim, složim i adio razmažena- što ću.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:59   #638
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Verona, ne znam tko nariče zbog neprisutnosti veš mašine u kupaoni, ali to radi iz čiste zavisti. Jer odbijam vjerovati da postoji netko kome veš mašina usred prelijepe, opuštajuće kupaonice NIJE šaka u oko..
Wtf.? Dodatni prostor za odlaganje stvari.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:04   #639
Lako se nađe dodatni prostor. U jednom nemam ništa od aparata, a u drugoj imam i iako je sakriveno i ugrađeno nekak da sad ne objašnjavam...ne vide se na prvu...sad mi je žao ko psu kaj nismo to izveli s dodatnom prostorijom uz garažu ilitiga vešerajem.
Pogotovo radi sušilice koja generira prašinu užaaasno.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:11   #640
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Lako se nađe dodatni prostor. U jednom nemam ništa od aparata, a u drugoj imam i iako je sakriveno i ugrađeno nekak da sad ne objašnjavam...ne vide se na prvu...sad mi je žao ko psu kaj nismo to izveli s dodatnom prostorijom uz garažu ilitiga vešerajem.
Pogotovo radi sušilice koja generira prašinu užaaasno.
Ma nebitno. Ali nejasno mi je skroz ovo za zavišću jer vešmašina nije u kupaoni.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.