Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 09:50   #641
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Glede baterije, nikada se ne mogu umoriti dok kritiziram bateriju S8-ice (obična). Očaj svakog očaja jer to ne može biti poslovni mob. po defaultu. Kinezi su extremno kvalitetniji po tom pitanju. Bolje nijanse opcija i bitno jača izdržljivija baterija. Nemam nikakvo dostatno pouzdanje ići npr. na teren sa S8 za razliku od Xiaomi-a, s kojim sam sa 70% baterije bez problema se uputio na put i uz žestoku uporabu vratio se sa 30+% baterije u Zg... postizao sam 6,5h SOT-a bez problema, pa do 7,5h uz pojačanu pažnju. Ovaj jad sa 3-5h SOT-a nije vrijedan spomena. U laboratorijskim uvjetima surfanja i YT uz jaki wi-fi signal i žestoko prigušenu rasvjetu postiže 8h SOT-a u kontinuitetu (jer manje stigne potrošiti na radio i sl.).
AOD je u mrklom mraku žestok potrošač. Troši oko 0,7-0,8%/h. U radnom danu od 13-14h izvan stana, samo na tu, inače sjajnu funkcionalnost, ode 10% baterije, koje kako sam rekao fali svaki postotak...

Edge screen je koma jer stalno se nešto nehotice poremeti u landscape pregledavanju.

Telefon je "samo" lijep, kompaktan i brz. No kao i auti od 240 ks i 450 ks, oba super jaki, pa i ta extra snaga mob-a više nema smisla kao nekada dok je samo flagship radio prihvatljivo brzo..
za tebe ocigledno nije niti jedan flagship. za tebe je idealan kinez sa velikom baterijom i slabijim hardverom i to je to. sam sebi si sve odgovorio.
ni jedan flagship zbog snage hardvera ne moze izdrzati kao neki slabi kinez/korejac/japanac/bosanac

tako da se nemas sta zaliti na bateriju i ne moras usporedivati kruske i jabuke, jer nema smisla
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:18   #642
Zašto ne mogu pobrisati aplikaciju aktiviranje glasom od Bixbya, OM Customize i Gear VR Service koje pojedu 10% baterije a ne koristim ih, skužio sam da mi ždere 10% baterije od zadnjeg punjenja a nisam ih niti jednom pokrenuo?

Zadnje uređivanje lukinjo88 : 14.12.2017. at 20:36.
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:47   #643
Mozes sa adhell2, skini ga i instaliraj prema uputama na xda forumu. Malo je procedura, ali isplati se
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:56   #644
Ok, a da li ću poboljšati stvar ako ih ostavim a isključim korištenje mobilnih podataka u pozadini?
Da li se može dogoditi šteta ako ih deinstaliram skroz s adhell2?

Oprostite ako pitam glupa pitanja, ali 1. put sam na Androidu i još se ne snalazim :/
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:09   #645
Ti appovi vrlo vjerojatno ne cuclaju net jer bi to primjetio na racunu, a sta rade u pozadini, nemam pojma. Gasenje podataka rjesava samo problem ako cuclaju promet...

Kod mene su ta sva 3 appa ubijena. Mogu poslati listu svih appova, ali bolje da se ne vodis po njoj ako si novi nego kreni polako - ugasis ono sto zbilja ne koristis i znas sto je.

Sve vise od toga trazi malo guglanja o appu i vaganja "hoce li mi gasenje tog appa pokvariti neki feature moba". Dogodilo mi se, a onda je veselo kada medju stotinjak ugasenih appova moras naci koji je krivi
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:12   #646
Hm, da pošto sam novi moguće je da izbrišem nešto što je korisno. A što znači kada odaberem za neku aplikaciju prisilno zaustavi?

Budem obrisao svejedno ove tri aplikacije jer mi ne trebaju.

edit: u Trgovini Play nema aplikacije adhell2
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:51   #647
AdHell mozes skinuti sa http://adhell.nobelium.xyz/ a da bi ga pokrenuo moras imati soju vlastitu "develop" licencu koju dobijes na https://seap.samsung.com/enrollment i otvoris ili se prijavis postojecim samsung account_om onda odes na https://seap.samsung.com/license-keys i ponovo se prijavis sa samsung account_om...zatim kilik na View my keys or generate new ones...onda generiras Enterprise license key i dobiveni kljuc copy/paste u AdHell,aktiviras licencu i to je to. Niti jedne jedine reklame u igrama,aplikacijama i browser_u.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:03   #648
Ok, hvala puno na koracima, znači preko njega ću moći deinstalirati te 3 aplikacije i još će mi blokirati reklame, super!

Da li je ovaj punjač kompatibilan sa S8 https://www.sancta-domenica.hr/punja...920bbegww.aspx
Ako je onda samo moram nabaviti adapter usb c na micro usb
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:02   #649
Trenutno mi je baterija 15%, zadnji put napunjena prije 24h 39min - za to vrijeme sam izvukao 5h 45min SOT-a. Znao sam da može više
Mars700 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:11   #650
Quote:
Mars700 kaže: Pogledaj post
Trenutno mi je baterija 15%, zadnji put napunjena prije 24h 39min - za to vrijeme sam izvukao 5h 45min SOT-a. Znao sam da može više
Koje promjene na mobitelu su razlog povećanja SOTA?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 02:50   #651
Malo si pogledaj za ovaj bezicni punjac. Oaim sto je velika cijena? Negdje je pisalo da je zanemarova razlika u brzini punjenja nego obican. Al mozda i nije provjeri bolje.
Al i sami taj punjac je upitan kolko ces ga koristit. Ja sam jedno 5puta uvrh glave al mislio sam da budem cesce

Jel imate ukljuceno smart lock opciju? Imam sa gear s3 da me ne trazi sifru dok imam sat na ruci i za sad ok funkcionira. Nisam primjetio da me zaboravi trazit dok skinem sat.
Sad tek vidim da ima opcija da propozna i kad se mobitel nosi, sad sta mu znaci to. I dok je u dzepu ili samo u ruci.
Navodno se iskljuci kad stavis na stol ili negdje.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 06:10   #652
Smart lock je fora u paru sa satom, ali ovo s nosenjem je onak, bezveze ako si u blizini sata. Na kraju krajeva kome god das mob u ruke, a ti si blizu, neka ga koristi. Ako tebe nema, glupo da imas aktivirano smart lock na nosenje :/

Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
edit: u Trgovini Play nema aplikacije adhell2
Link i detaljne upute:
https://forum.xda-developers.com/gal...cking-t3663559
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:26   #653
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
Koje promjene na mobitelu su razlog povećanja SOTA?
Airplane mode preko noći i na poslu do pauze. Tako sam dosta uštedio na bateriji koja se troši mnogo u standbyu. Ali da budem iskren nisam ga nešto forsirao, samsung internet, imgur i instagram pri nekom minimalnom osvjetljenju.
Mars700 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:01   #654
Ja ne znam kako radijski dio telefona troši li troši bateriju... recimo na Samsung tabletu koji radi samo na wifi, baterija bi znala trajati i po dva dana na istom postotku (naravno ako ga ne bih dirao).
Bežični punjač je nešto zbog čega sam zavolio Samsunge još od lanjskih modela. Imam ga na posebnom stoliću. Kada je potrebno samo naslonim mob na njega i on se puni. Nešto jako korisno, barem meni. Ne moram se petljati s punjačem, kabelom, otvarati flap ma masci... sto stvari. Meni je recimo to inovacija vrijedna prelaska na ovoga proizvođača.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:14   #655
Koji bežični punjač preporučujete?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:13   #656
Pogledaj
http://www.smartphonehrvatska.com/20...-za-samo-9-59/
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:37   #657
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
hvala
eo upravo sam si to narucio, posto je cifra smijesna..
iako nisam bas fan tih nekih no name jeftinjara.. prosli mi je crkao nakon mjesec dana koristenja
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:51   #658
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
hvala
eo upravo sam si to narucio, posto je cifra smijesna..
iako nisam bas fan tih nekih no name jeftinjara.. prosli mi je crkao nakon mjesec dana koristenja
Za koliko vremenski napuni S8 jer su mi u samsungu rekli da ti bežični punjači baš od Samsunga pune 50% duže nego normalni brzi?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:14   #659
Question

Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
AdHell mozes skinuti sa http://adhell.nobelium.xyz/ a da bi ga pokrenuo moras imati soju vlastitu "develop" licencu koju dobijes na https://seap.samsung.com/enrollment i otvoris ili se prijavis postojecim samsung account_om onda odes na https://seap.samsung.com/license-keys i ponovo se prijavis sa samsung account_om...zatim kilik na View my keys or generate new ones...onda generiras Enterprise license key i dobiveni kljuc copy/paste u AdHell,aktiviras licencu i to je to. Niti jedne jedine reklame u igrama,aplikacijama i browser_u.
Skinuo sam AdHell na 1.linku sam dobio licencu (bilo mi je u zelenom prozoru gore) i onda kada idem na 2. link ne mogu naći View my keys da bi generirao Enterprise licencu, ne znam valjda sam čorav?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:58   #660
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
Skinuo sam AdHell na 1.linku sam dobio licencu (bilo mi je u zelenom prozoru gore) i onda kada idem na 2. link ne mogu naći View my keys da bi generirao Enterprise licencu, ne znam valjda sam čorav?
Uspio sam dobiti kod i kopiram onaj 1.KONX stisnem submit i install i veli da je instalacija failed, probao sam copy paste i probao sam s crticama između i bez i nejde, očito nešto krivo radim
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.