Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 23:16   #4041
Gledam sliku sirovog obroka za pse. Psima daju pileće noge i pile sa peruškama? Šta se i to daje psima da jedu?
Daju i zečeve sa krznom.

http://i63.tinypic.com/302v33o.jpg
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje fermina-daza : 15.12.2017. at 00:45. Reason: prevelika fotografija
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:28   #4042
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Gledam sliku sirovog obroka za pse. Psima daju pileće noge i pile sa peruškama? Šta se i to daje psima da jedu?
Daju i zečeve sa krznom.
Pa da. Misliš da lutalicama netko istranšira hranu?

Moje bez problema pojedu pileću nogu za gušt, a pojele bi i cijelo pile da im nije previše za dnevni obrok. Krzno se eventualno pojavi kao dlakava kakica - imamo mi i takvih uspomena. Kako god okreneš, pas je pas.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 00:06   #4043
Ajme, vidi divnog podenca
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 00:06   #4044
to je tzv. "prey model" kada se daje cijeli zalogaj tj. životinja plijen da ju pas pojede. Isfuravanje na "što bi pas pojeo da sam ulovi", što je bedasto jer malo koji pas lovi s ciljem da pojede jerbo pas odavno nije lovac. No ne šteti psima. Perje i krzno djeluju kao vlakna. Ja sam nedavno naručila domaće piceke za pese i tražila sam cijele ali bez perja (i fakat dobila). Malo mi je bed to trančirati. Bed mi je i ovak i onak al eto... Moji pojedu sve jedino što mačkama i patuljku moram usitniti, srednji i velika smelju i požderu sve u kompletu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 07:11   #4045
Paaa ne znam kako se to danas na fensi nacin zove ali da, meni nije to nista cudno jer gledam isto od djetinjstva! Kaj ima lose u nogi od ptice ili nesto krzna na zecjem zalogaju.

Imala sam prilike gledati kako moj pas ulovi/ubije i trancira pticu pa jede..... jasno da ne odabire perje ali tokom trganja pojede i nesto perja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 09:26   #4046
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post

Imala sam prilike gledati kako moj pas ulovi/ubije i trancira pticu pa jede..... jasno da ne odabire perje ali tokom trganja pojede i nesto perja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ti si baš hard core

Ja svojoj nisam pustila da pojede fazana kojeg je mrknula na nasipu, nisam si moga pomoć.... bezveze
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:16   #4047
I moj jede noge od kokoše. To mu je super.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:12   #4048
A zašto su pileće noge upitne?

Koliko sam skontala ne valja im davati kosti od batka i nadbatka jer te pucaju uzduž, noge ko noge sam shvatila da nisu problematične.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:17   #4049
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A zašto su pileće noge upitne?

Koliko sam skontala ne valja im davati kosti od batka i nadbatka jer te pucaju uzduž, noge ko noge sam shvatila da nisu problematične.
Ni to nije upitno ako je sirovo i nije od ovih piceka iz masovne proizvodnje. Meni je zapravo žao što svojima sama ne pripremam obroke, nego jedu mljeveno pa im, kad god ima prilike, uvalim nešto da žvaču.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:31   #4050
Znači mogu dati psetu kost od nadbatka i krila od puretine? Kupila mama pa bi skinula meso za nas, a njemu dala sirovu kost.

Ja sam perad izbjegavala do sada, osim pilećih vratova.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:33   #4051
Pa daj mu i malo mesa, kvragu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:01   #4052
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pa daj mu i malo mesa, kvragu.


Ahahhaah, tocno to sam si ja odmah pomislila.... barem onaj vrsni dio krila....


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:45   #4053


Naravno da dobije i mesa, nemrem ja očistiti kost da bude skroz čista. Uopće ne sumnjam da će se guzičar ogrepsti i za pokoji dobar komad mesa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:19   #4054
Vitamins and Minerals present in the components of a Raw Diet

http://dogsdinner2.webs.com/vitaminsandminerals.htm

Organic, free range or wild caught will always contain more of these nutrients, but here is a handy list for your reference.

Vitamin A (Retinol): tripe, chicken, duck, pork, egg, salmon, halibut, haddock, sardines, liver, kidney, brain, tuna

Vitamin B1 (Thiamin): tripe, liver, rabbit, chicken, duck, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Vitamin B2 (Riboflavin): tripe, liver, heart, kidney, rabbit, chicken, duck, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Vitamin B3 (Niacin): tripe, rabbit, chicken, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine, tuna

Vitamin B5 (Pantothenic acid): tripe, liver, heart, kidney, rabbit, chicken, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Vitamin B6 (Pyridoxine): tripe, liver, heart, kidney, rabbit, chicken, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Vitamin B9 (Folic Acid): tripe, liver, rabbit, chicken, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Vitamin B12 (cobalt/choline): tripe, liver, heart, kidney, rabbit, chicken, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Vitamin C: tripe, liver, kidney, heart, fish

Vitamin D: tripe, egg, sardine, liver, kidney, salmon, tuna

Vitamin E: tripe, egg, halibut, haddock, sardine, kidney, liver, brain

Vitamin K: egg, halibut, haddock, sardine, liver

Calcium: tripe, rabbit, chicken, duck, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Chlorine: egg, salmon, tuna

Copper: tripe,chicken, duck, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Iodine: salmon, haddock, seafood, egg

Iron: tripe, rabbit, chicken, duck, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Magnesium: tripe, rabbit, chicken, duck, turkey, pork, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Manganese: tripe, rabbit, chicken, duck, turkey, pork, goat, ostrich, buffalo, egg, beef, salmon, haddock, halibut, sardine

Phosphorus: tripe, rabbit, duck, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Potassium: tripe, rabbit, chicken, duck, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Selenium: tripe, rabbit, chicken, duck, turkey, pork, lamb, goat, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

Zinc: tripe, rabbit, chicken, duck, turkey, pork, lamb, goat, ostrich, buffalo, egg, beef, salmon, halibut, haddock, sardine

*If a specific organ is not listed, the nutrient is present in the flesh of the animal listed and calcium is also contained in all bones *
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:31   #4055
Petra

Koliko vi kostiju dajete svojim psima dnevno? Moji inače tamani po 2-3 pileća vrata i ne začepi se od toga. Sad sam mu dala pureći nadbatak, dam mu 1/3 dnevno da pojede, vidim da je drekec fino formiran i tvrd. Ostala mu je danas zadnja trećina kosti, al ne znam dal da mu sljedeći nadbatak dajem po pola ili nastavim ovako.

Strah me da ga ne zaštopam. Znam 2 psa koji su završili kod veta zbog kostiju i zatvora i jadničci su se namučili dok su se prokakali, bilo je i klistira i šopanja parafinskim uljem i čeprkanja rukom dok nisu uspjeli izbaciti iz sebe pa bi zaobišla takve pustolovine. Ne znam koliko je previše kostiju po veličini psa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:41   #4056
Moja jednom tjedno dobije juneću kost, dosta veliku, koju onda nateže 2 dana. Ne dajem joj češće. A sirove pileće vratove dobije kada naiđem u pilićarnici na svježe pa uzmem recimo da ima za dva dana.
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:41   #4057
E hvala vam puno svima. U ovoj sirovoj hrani sam poprilicno nova pa skupljam informacije odasvud. A jos me jedno zanima, s naglaskom na hipoalergenu hranu. Ja znam svom psu dati evo recimo primjer jednog obroka: malo blitve, mrkve, junetine i malo cesnjaka. Naravno, mesa ima najvise, 70-80posto, ostalog u manjim kolicinama. Neki put umjesto blitve stavim spinata. Ali me zanima sto umjesto blitve ili spinata stavite a da je opet toliko koliko kripno? A s druge strane da je hipoalergeno?

Alergija je sirok pojam, znam, i ne zna se na sto je moj pas alergican. Ali mi je vet rekao da dajem hranu koja je poznata kao hipoalergena hrana. Ono sto on smatra da je hipoalegrena hrana jest: junetina/govedina, janjetina, riba, mrkva, zelje/spinat, jabuka, banana. Povremeno cesnjak i borovnice.
Potpuno iskljuceno: piletina, riza, pasta, bilosto s brasnom, grah,..
Ali je svakako rekao da jos malo proguglam po netu.
Da ne duljim, zanima me sto jos od povrca stavljate svojim ljubimcima? Mozda brokulu, to mi je sad palo na pamet? Da li je kuhate?

P.S. ako je bitno moj pas ima cca 8kg.
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:54   #4058
Mi isto tako glođemo kosti jednom tjedno, ali ovisi od psa do psa: psu koji inače ima mekšu stolicu davala bih pileće vratiće stalno ili bar svaki drugi dan.

Nestao mi je post pa ga ponavljam. Koliko se mogu sjetiti.

Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Mozda brokulu, to mi je sad palo na pamet? Da li je kuhate?
Ne dajem brokulu jer moje to napuhuje. Dajem celer. I kuham. Povrće treba prokuhati (korjenasto) ili ga ofuriti (lisnato).

P. S. Nije nestao, nego sam ga napisala na pogrešnoj temi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:18   #4059
Mac; mžeš tikve koristiti. Kupi tikvu, stavi da se zapeče u rolu; ono, neka se zapeče dok se ne zacrni .....izdubi i daj psu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:29   #4060
Izgleda da sam od psa napravila 100% mesojeda. Dok je bila manja sve je mlatila, sjecam se iz zajebancije da sam joj davala voce i povrce, sirovi komadi mrkve, spinata, zelene salate, kesten, orah ma sve moze. Sad sam nedavno gledajuci vase upise dobila zelju dodat joj u prehranu nesto kuhanog povrca i nema sanse. jedino ako ga zamaljam u sukrvicu ili bone broth onda prolazi. Neki dam sam joj tako osigurala proljevcinu od kuhanog spinata, vise se ne zajebavam s povrcem, uz meso povremeno dobje lososovo ili kokosovo ulje, jaje, sir svjezi i to je to...
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.