Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 11:10   #1
Zašto je u našem društvu bed ako si neudan-a/single?

Drage žene,

u tridesetima sam i single
Imala sam prilike biti sa muškarcima, ali nijedan nije bio THE ONE.

Odlučila sam zato ne gubiti vrijeme na muškarce za koje odmah vidim da nisu materijal za nešto više ili oni sa kojim imam totalno suprotne stavove/vizije u životu. Čemu trošiti vrijeme na krive...
Kad sam to raščistila sa sobom, našla sam se u stanju da sam već duže vrijeme single (par godina)

U tom periodu posvetila sam se sebi (možda i previše). Iskreno,nekako uživam u tome. Istovremeno sam otvorena za nova poznanstva.
U međuvremenu sve bliske frendice su se udale i rodile. Ostala mi je još samo jedna koje je u vezi.
One sve uglavnom više ne izlaze i sad sam ostala praktički sama.
No, hajde ni to nije tragedija, znam da i solo možeš (iako malo teže) nekog upoznati.

U zadnjih godinu dana primjećujem da je očito bolje da imam bar nekog hebača za strane i povremeno ga pokazujem, jer mi vrijednost u društvu očito jakoooo pada kako sam single.

Evo par primjera što od frendica,što od familije:
- danas ako si single, teško ćeš biti prihvaćen u društvu (izjava frendice koja se udala za tipa kojeg baš ne voli) Kad si u paru , nekako se više vrata otvaraju.
- kako to da nisi prišla tom liku (lik me par puta pogledao), opet glumiš nešto? (izjava poznanice)
- kako možeš ići na krštenje, vjenčanje, rođendane...bez pratnje?? (izjava prijateljice)
- da sam ja muško i da vidim da cura nije imala nikog par godina, mislila bih da nešto s njom ne štima (bivša frendica)
- zar si ti odlučila biti časna sestra kad nemaš dečka? (kćer od susjede na selu )
- zar misliš imati dijete kad budeš stara baba? (izjava tipa koji je curi napravio dijete sa 20 i kusur godina)
- žena u 40toj živi sa dečkom već 15g., ne misle se ženiti niti imati djecu ljudi se oko njih doslovno zbog toga zgražaju.
-...

Uglavnom u našem društvu je bolje biti u kakvom takvom braku/vezi samo da nisi sam.

Ista, iako malo blaža situacija je i za muškarce....
Moj frend je dugo bio solo. U međuvremenu je imao par manjih veza, ali kako je introvert nije nikome to naglašavao niti se pojavljivao sa tim curama jer se nije izrodilo u ozbiljnu vezu.
U tom periodu do mene su došla pitanja od strane nekih ljudi (baba najviše), da li je on gay?
Kad je ušao u 30te i u ozbiljnu vezu, te se počeo sa curom pojavljivati, svi su zašutili i počeli se s njim družiti,pozivati ga na fešte. Do tada nitko. Srećom frend je i dalje ostao svoj i izbjegava ta druženja.

U kakvom ste vi single žene okruženju krećete? I kako se nosite sa time?
Zar je danas zaista vrijednost žene određena kao i prije u srednje vijeku udajom?
Zašto neki ljudi danas masovno podržavaju sve moderno a istovremeno sa žalošću gledaju na single ljude.
?
I na kraju, da li mislite da ja pretjerujem ili ste i sami ponekad takvi?
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 11:26   #2
Ja sam vec dugo udana, al nemam djece tako da te razumijem. Nadji drugo drustvo, postoje ljudi kojima nije vrhunac zabave zabijat nos u tudja posla i uzvisivat sebe kritiziranjem drugih. Bolje sama nego u losem drustvu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 11:36   #3
Važnije je tko ti kaže, nego što ti kaže. Ako svi oko tebe trube isto, promijeni društvo. Ako je nemoguće naći drugačije društvo tu gdje jesi, mijenjaj sredinu ako možeš.

Ja nisam single, ali dosta ljudi oko mene je. Primjećujem popriličnu razliku između single ljudi s obzirom na njihov imovinski status. Oni koji si mogu priuštiti dosta toga, to i čine. Idu na ljetovanja, zimovanja, inozemna putovanja, večere, posjećuju festivale...i uvijek imaju društvo za takve stvari, bilo da su u pitanju drugi single ljudi ili zauzeti/ubračeni ljudi s nešto malo većom djecom i slično.
Kod ovih singlića slabijih primanja primijetim da su dosta pokunjeniji u svakom pogledu. Možda si i oni mogu kreirati kvalitetnije slobodno vrijeme koje bi im se uklopilo u budžet, ali nekako opet to ne čine...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 11:51   #4
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Ja sam vec dugo udana, al nemam djece tako da te razumijem. Nadji drugo drustvo, postoje ljudi kojima nije vrhunac zabave zabijat nos u tudja posla i uzvisivat sebe kritiziranjem drugih. Bolje sama nego u losem drustvu.
.Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Pokušavam promijeniti okolinu, no imam feeling da je svugdje isto

Recimo u manjim sredinama je to očekivano i ne smeta me toliko, ali u gradu toga ima sve više.
Mene su neki prestali zvati na druženja jer će biti samo parovi.
Da ne pričam kako su mi neki počeli čitati bukvice da se trebam drugačije ponašati ako želim nekoga. A svatko daje "dobronamjerne" savjete iz svoje perspektive.

Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Važnije je tko ti kaže, nego što ti kaže. Ako svi oko tebe trube isto, promijeni društvo. Ako je nemoguće naći drugačije društvo tu gdje jesi, mijenjaj sredinu ako možeš.

Ja nisam single, ali dosta ljudi oko mene je. Primjećujem popriličnu razliku između single ljudi s obzirom na njihov imovinski status. Oni koji si mogu priuštiti dosta toga, to i čine. Idu na ljetovanja, zimovanja, inozemna putovanja, večere, posjećuju festivale...i uvijek imaju društvo za takve stvari, bilo da su u pitanju drugi single ljudi ili zauzeti/ubračeni ljudi s nešto malo većom djecom i slično.
Kod ovih singlića slabijih primanja primijetim da su dosta pokunjeniji u svakom pogledu. Možda si i oni mogu kreirati kvalitetnije slobodno vrijeme koje bi im se uklopilo u budžet, ali nekako opet to ne čine...

@petrunjela84, mogu si priuštiti putovanje, ali trenutno nemam s kim, a i to baš ne zanima pretjerano jer sam ranije putovala dosta.
Nekako sam umorna od života stalno na cesti i u koferu... više me privlači stabilnost i stvaranje doma
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:00   #5
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post

Ista, iako malo blaža situacija je i za muškarce....

To ti samo misliš. Ok, možda nije toliki pritisak od muških prijatelja (više na razini neke zajebancije) ali od bliže i dalje familije itekako. Prilikom svakog obiteljskog druženja obavezno se potegne to pitanje.


Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Moj frend je dugo bio solo. U međuvremenu je imao par manjih veza, ali kako je introvert nije nikome to naglašavao niti se pojavljivao sa tim curama jer se nije izrodilo u ozbiljnu vezu.

Kada uđeš u vezu kupit ćeš si možda 6 mjeseci mira maksimum a onda kreće - jel se mislite vi ženit više?
Nakon što se oženiš kupio si još 6 mjeseci mira a onda kreće - a mislite li vi imati djecu?

Ukratko, ako si prešao 30-u a nisi ubračen i nemaš djece objesi se o prvo stablo, tvoj život nema smisla.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:08   #6
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post



Kada uđeš u vezu kupit ćeš si možda 6 mjeseci mira maksimum a onda kreće - jel se mislite vi ženit više?
Nakon što se oženiš kupio si još 6 mjeseci mira a onda kreće - a mislite li vi imati djecu?

Ukratko, ako si prešao 30-u a nisi ubračen i nemaš djece objesi se o prvo stablo, tvoj život nema smisla.
Istina.

Što se tiče tvoje zadnje rečenice, ne bih rekla tako nego kao da si niže biće ako nisi ubračen.

Možda je do moje krive percepcije, ali sama frendica mi je rekla isto. Da su joj se neka vrata otvorila zato što je udana. Kao da je više cjenjena u društvu.
Mene to osobno ne smeta toliko (nešt ti ega) ali žalosno da je tako i da se stvara pritisak.

Kad sam imala 28/29 g nitko me nije na ništa silio, čim se prijeđe 30ta, odmah nastaju teorije zašto sam solo...
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:15   #7
Znao sam često čuti kolegice na poslu a i neke ženske prijateljice - ako je tip prešao tridesetu, fin i pristojan, zaposlen, sve 5, sigurno ima neki problem koji se ne vidi na prvu jer bi se dosad već oženio. Dakle, ili je gej, ili mu se ne diže, ili je neki psihaš, ili svašta nešta. Normalan nije svakako, mora tu biti nešto.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:16   #8
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post

@petrunjela84, mogu si priuštiti putovanje, ali trenutno nemam s kim, a i to baš ne zanima pretjerano jer sam ranije putovala dosta.
Nekako sam umorna od života stalno na cesti i u koferu... više me privlači stabilnost i stvaranje doma

Zanima te uparivanje ili stvaranje vlastitog doma prema trenutnom statusu?

Ako je ovo drugo, posveti se uređenju kuće/stana. Nabavi si časopise, traži ideje po internetu kako da si svoj prostor učiniš što ugodnijim i eventualno nađeš bolja rješenja za spremanje stvari ili slično.
Posveti se kuhanju, ako te zanima. Probaj recepte koje dosada nikad nisi, barem sad ljeti ima raznovrsnosti povrća, voća kakvog zaželiš. Napravi si udoban kutak za čitanje/odmaranja, uživaj pijući doma pripremljen fensi koktel.

I onda to sve poslikaj i napravi blog, već si spominjala da bi se voljela okušati u tim vodama.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:30   #9
1. jedna frendica nije bila solo od 17 godine. udala se za starijeg tipa, dobila dijete. sad je sva u fazonu brak i djeca su sve, kad ćeš se ti udavat i što čekaš? da ne pričam kako ih je njen stari stalno maltrao kad će svadba, pa su pali pod pritiskom. a i nije nešto pretjerano sretna u tom odnosu, pa mislim da od tud potreba da drugima nabija na nos kako je ona ekšli sretna i ispunjena žena. da ju ne znam čitav život, možda bih joj i povjerovala.

2. druga je udana, ima djecu, jako dobar odnos. kada bi se dotakli te teme, nikad ali nikad, čak ni u zajebanciji nije dobacila da što čekam? čak je znala spomenuti da bi čekala još par godina do udaje i djece al jbg, zalomilo se.
i jako je iskrena što se tiče svog braka i djece, ne glumi nekakvu lažnu sreću kao ova gore i baš zato nema potrebu drugima to nabijati na nos kao nešto super, divno i savršeno.

3. ostale su single, kao i ja. ja sam još u dvadesetima pa nema takvog pritiska okoline iako i ja već spadam u grupu " starih cura"


razlika je samo u tome što ja imam neke kriterije, za razliku od ove prve. doslovno se udala za lika koji joj se prvi nasmiješio vani. valjda manjak samopouzdanja a on stariji lik, tražio je curu za oženit i koja će mu izrodit hrpu djece a ne curu s kojom će igrat toplo- hladne igrice. sve se nekako brzo razvijalo između njih.

ne pristajem na manje od onog što znam i vjerujem da zaslužujem. može zvučat bahato i umišljeno i izgleda kao da sam izbirljiva ali stvarno se ne dam zajebavat. neću se udavat samo zato što je većina frendica ili rođakinja udano.
do sad sam stvarno mogla bit udana 17 puta, ali bi se isto toliko puta i rastala. meni brak i djeca nisu na vrhu liste prioriteta, što buni većinu familije i njima je to nepojmljivo.( da ne pričam da mi je svaki drugi član obitelji rastavljen ) no, zbog mog načina razmišljanja i njihove nesposobnosti da prihvate drugačije mišljenje, kontakti su se sveli na minimum i meni to paše- eto kako ja to rješavam u svojoj okolini.

imam frendice i frendove koji su single, udani i u vezama i ovi koji imaju, po mojim kriterijima, normalan način razmišljanja... s njima se uredno družim i ne osjećam nikakav pritisak društva. ove ostale ignoriram koliko mogu.

pa ako moj ljubavni status određuje moju vrijednost, onda nabijem takva mjerila. rađe sam sama i zadovoljna sa svojim životom nego da spuštam svoje kriterije i budem nesretna s nekim frajerom samo da bih zadovoljila okolinu.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:38   #10
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
- da sam ja muško i da vidim da cura nije imala nikog par godina, mislila bih da nešto s njom ne štima (bivša frendica)
Tako i treba biti.

Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
-Moj frend je dugo bio solo. U međuvremenu je imao par manjih veza, ali kako je introvert nije nikome to naglašavao niti se pojavljivao sa tim curama jer se nije izrodilo u ozbiljnu vezu.
U tom periodu do mene su došla pitanja od strane nekih ljudi (baba najviše), da li je on gay?
Kad je ušao u 30te i u ozbiljnu vezu, te se počeo sa curom pojavljivati, svi su zašutili i počeli se s njim družiti,pozivati ga na fešte. Do tada nitko. Srećom frend je i dalje ostao svoj i izbjegava ta druženja.
Pametan frend.

Mene su živcirali komentari i dok sam bila sama, a i kad nisam sama jer se podrazumijeva da 24h moram provoditi s dečkom, kako mogu negdje bez njega ili on negdje bez mene, kad ovo, kad ono. Ne volim petljanja u privatni život. Ako želim nešto reći, reći ću bez da me se ispituje.

Ljudi ne razumiju da nije lako naći osobu koja ti odgovara i kojoj ti odgovaraš. I da, teže je što si stariji jer je manje slobodnih, jer se manje izlazi i manje druži, posebno u hrvatskom mentalitetu. Ako nemaš veliko društvo iz bilo kojeg razloga ili se ne baviš tko zna s čim, imaš manje prilike nekog upoznati tako da mene ni najmanje ne čudi što su ljudi godinama sami. Više me čudi kako se ljudi uspiju naći, a posebno oni koji samo prelaze iz veze u vezu.

Jesam li zaboravila spomenuti kako svi misle da si jadna što si sama i žele te spariti s isto tako nekim jadnim i samim jer sami ste, morate se slagati.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:00   #11
Quote:
nyssaa kaže: Pogledaj post
jedna frendica nije bila solo od 17 godine.
Evo, ja čudno gledam na takve žene, koje nikad nisu solo, koje idu iz veze u vezu bez bar malog perioda soliranja i ostaju u lošoj vezi, pa makar ta veza odavno bila mrtva, dok god ne nađu novog partnera.
Da sam muško, s takvom nikad ne bih bila.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:13   #12
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Evo, ja čudno gledam na takve žene, koje nikad nisu solo, koje idu iz veze u vezu bez bar malog perioda soliranja i ostaju u lošoj vezi, pa makar ta veza odavno bila mrtva, dok god ne nađu novog partnera.
Da sam muško, s takvom nikad ne bih bila.
tako je i s njom bilo. s prvim je bila jako dugo, zadnjih 6 mjeseci su bile borbe u toj vezi. u međuvremenu upoznala drugog, prekinula s prvim i prohodala s drugim nakon tjedan dana. i tako sa svakim. umjesto da prekine lošu vezu, ono, budi malo sama sa sobom da shvatiš tko si i što si izvan tih veza i bez frajera.

i onda fore poput " al ja sam takav tip osobe i cure".
ma ti si guzica.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:15   #13
Quote:
nyssaa kaže: Pogledaj post
tako je i s njom bilo. s prvim je bila jako dugo, zadnjih 6 mjeseci su bile borbe u toj vezi. u međuvremenu upoznala drugog, prekinula s prvim i prohodala s drugim nakon tjedan dana. i tako sa svakim. umjesto da prekine lošu vezu, ono, budi malo sama sa sobom da shvatiš tko si i što si izvan tih veza i bez frajera.

i onda fore poput " al ja sam takav tip osobe i cure".
ma ti si guzica.
Ona je takav tip osobe. Pa je, tip osobe koja ne zna biti sama.
Mora da je super društvo, kad ni sama sa sobom ne može biti.
Naravno da nije shvatila tko je i što bez frajera. Ali takve to ni ne razumiju.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:31   #14
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ona je takav tip osobe. Pa je, tip osobe koja ne zna biti sama.
Mora da je super društvo, kad ni sama sa sobom ne može biti.
Naravno da nije shvatila tko je i što bez frajera. Ali takve to ni ne razumiju.
pa recimo, s njom ( ja osobno, ne znam kako je s drugima) ne mogu voditi neki ozbiljan razgovor. to je samo i isključivo zajebancija. ne mogu je smatrat mjerodavnom u davanju nekakvih životnih savjeta jer nije prošla apsolutno ništa u životu. tu ne ubrajam izlaske, alkohol i droge nego jednostavno nema nikakvog životnog iskustva.
karakter i mišljenja joj se mijenjaju, ovisno s kim je u vezi ili braku.
danas voli ajvar, sutra ga ne voli jer je njen dragi alergičan.

zato je netko dao dobar savjet, važnije je tko ti kaže.
ne pridajem veliki značaj tom kvocanju da kad ću se napokon udat, samo je žalosno da se većina druženja s takvim osobama vrti samo oko toga.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:21   #15
Ova tema je sooo 2003.

Ne, nije više tako. Oko mene je koliko hoćeš single žena i u 30-tima i u 40-tima. Tu i tamo netko nešto zabada nos, ali ništa značajno ili više nego drugima u vezi bilo čega.

Postalo je to društveno prihvatljivije, daj još 10-15 godina, nitko neće ni trepnut.

Obzirom na alarmantnu stopu razvoda, jedan dio tvojih frendica će uskoro opet bit single, a jedan dio će ti zavidjet što si solo, a jedam dio će bit zadovoljno ubračen.
Posljednje dvije grupacije nećeš baš moć raspoznat golim okom, ali, briga te.
Tvoj život, tvoja stvar.

Nego, pitanje : zašto ti tip mora bit "na prvu" materijal za ozbiljnu vezu i zašto smatraš da se to vidi "na prvu"? Samo pitam, zapelo mi pri čitanju.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:30   #16
Single sam bila početkom 20-ih i mene su već tad neke poznanice pilale s tim zašto nisam u vezi i šta čekam.
Jedna koja je neprekidno bila u vezama od po 2 godine od kraja osnovne mi je tada rekla: "slobodnih dečki je sve manje i moraš polako nać nekoga (jer kao neće bit izbora ako budem čekala)"
Druga koja je u istoj vezi od početka srednje me pitala da šta ja obično radim ovako navečer poslije škole / faxa i pogotovo vikendom. Ona i njen dečko su baš razmišljali kako ja kao single osoba provodim vrijeme i nikako nisu mogli dokučit šta to radim sama da se ne dosađujem.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:44   #17
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Single sam bila početkom 20-ih i mene su već tad neke poznanice pilale s tim zašto nisam u vezi i šta čekam.
Jedna koja je neprekidno bila u vezama od po 2 godine od kraja osnovne mi je tada rekla: "slobodnih dečki je sve manje i moraš polako nać nekoga (jer kao neće bit izbora ako budem čekala)"
Druga koja je u istoj vezi od početka srednje me pitala da šta ja obično radim ovako navečer poslije škole / faxa i pogotovo vikendom. Ona i njen dečko su baš razmišljali kako ja kao single osoba provodim vrijeme i nikako nisu mogli dokučit šta to radim sama da se ne dosađujem.


Najbolje su mi one koje kažu da se bolje udati, pa razvesti nego se nikad ne udati...kome je tu bolje, pobogu
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:50   #18
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Single sam bila početkom 20-ih i mene su već tad neke poznanice pilale s tim zašto nisam u vezi i šta čekam.
Jedna koja je neprekidno bila u vezama od po 2 godine od kraja osnovne mi je tada rekla: "slobodnih dečki je sve manje i moraš polako nać nekoga (jer kao neće bit izbora ako budem čekala)"
Druga koja je u istoj vezi od početka srednje me pitala da šta ja obično radim ovako navečer poslije škole / faxa i pogotovo vikendom. Ona i njen dečko su baš razmišljali kako ja kao single osoba provodim vrijeme i nikako nisu mogli dokučit šta to radim sama da se ne dosađujem.
a što to oni rade poslije škole i faxa i pogotovo vikendom?
dodaju jedan drugome masku za kisik, šta?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:55   #19
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
a što to oni rade poslije škole i faxa i pogotovo vikendom?
dodaju jedan drugome masku za kisik, šta?
To je samo korak dalje do onoga "mi smo trudni", "mi imamo menstruaciju"
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:56   #20
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
a što to oni rade poslije škole i faxa i pogotovo vikendom?
dodaju jedan drugome masku za kisik, šta?
Pa oni su se svaku večer makar čuli pa svaku drugu večer išli van, pa ona do njega za vikend u stan, pa na izlet... a ja jadna nemam nikoga da mi glavu drži.
Valjda joj nije bilo dovoljno to što netko izađe van s prijateljima jednom dvaput ili triput tjedno, a ostalo vrijeme se bavi svojim hobijima, gleda tv i bude sam sa svojim mislima.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.