Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 11:21   #21
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Kad se ljudi odljube, ohlade... znači li to da jednostavno nisu jedno za drugo ili nisu dovoljno "zalijevali" vezu?

U dužim vezama se zna dogoditi puno toga što udalji ljude - zaredaju se svađe, dulja fizička odvojenost (npr. zbog posla), javi se bolest, nezadovoljstvo i slično. Ponekad se konkretni problemi riješe, ali osjećaj hladnoće prema partneru ostane.

Mislite li da se, kad se ljudi ohlade jedno prema drugom, iskra može ponovno zapaliti ili je nepovratno gotovo i bolje ne mlatiti mrtvog konja?
Ma najbolje je ne mlatiti mrtvog konja. Postoji neki razlog zakaj se ljudi ohlade. Možeš ti to podgrijavat kao i juhicu i može seks biti fin ali nije to to. S vremenom se izgubi okus.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:38   #22
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Da, govoriš o sebi, ali o sebi u sadašnjosti. Tj. o svojim dosadašnjim iskustvima. I o svojoj preferenciji.
Dakle netko tko piše na osnovu svojih iskustava nije u pravu jer ti koji pišeš na osnovu tuđih jesi?
Znaš, kada pišemo na osnovu svojih onda je to prva ruka. Nitko nas ne može slagati oko niti jednog detalja, svaki trenutak i emociju smo sami proživjeli i znamo u detalj sve.
Tuđe priče su uvijek druga ruka, trailer filma s najboljim scenama dok je sve ostalo skriveno. A i ove dobre su možda u završnoj verziji izbačene.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:01   #23
Ja sam se dvaput zaljubila u istu osobu.


Prvi put je rez nastao jer nije islo, nije bilo pametno nastaviti ni za jedno od nas.

Drugi put je bilo intenzivnije i neke stvari su ipak vremenom sjele a druge koje su nas kocile smo odlučili zanemariti.


A jeli zaljubljenost prestala. Ja mislim da je. Uvjek sam smatrala da je on jedna od najboljih osoba koje znam, smatrala sam da bi s njim kad bi se stvari poklopile veza bila jako dobra.
Ali nismo se culi, nismo se vidali osim u prolazu i krenuli smo dalje.

Splet okolnosti nas je ponovno spojio i onda je odmah dosla ljubav.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:18   #24
Mislim da nije moguce.
Ne ukoliko su krenuli dalje i stvarno se sasvim ohladili. Druga stvar je ako su to pokusavali, ali je u njima ostao plamicak koji se samo razgorio kad su se ponovno sreli.

Bivsi muz i ja smo imali jedan ogroman prekid tamo nekad davno, ali ja nisam nastavila dalje. On je pokusao, ali uvijek se vracao meni. Oke, retrospektivno znam da smo trebali ostat razdvojeni tada, ali u tom trenutku se cinilo ispravnim.

Drugi veliki prekid je bio razvod prije godinu i pol i znam, 100% i sasvim, da tu nema niti trunke ikakvih emocija spram njega. To je bio vrlo doslovan "ne volimo se vise" prekid u kojem bi se prije samozapalila nego zapalila iskru ljubavi.
Vidjela sam ga hrpu puta poslije. I neposredno nakon i nakon duzih perioda i vidjet njega izazove u meni emocije kao da sam vidjela drvo.

Neke stvari kad se ugase fakat vise ne mozes upalit.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:46   #25
cemu ista osoba kad ih je hrpa drugih za fini novi pocetak?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:53   #26
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ma najbolje je ne mlatiti mrtvog konja. Postoji neki razlog zakaj se ljudi ohlade. Možeš ti to podgrijavat kao i juhicu i može seks biti fin ali nije to to. S vremenom se izgubi okus.
hoćeš reć, podgrijana je samo sarma dobra. I ja tako mislim.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:08   #27
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Ja sam se dvaput zaljubila u istu osobu.


Prvi put je rez nastao jer nije islo, nije bilo pametno nastaviti ni za jedno od nas.

Drugi put je bilo intenzivnije i neke stvari su ipak vremenom sjele a druge koje su nas kocile smo odlučili zanemariti.


A jeli zaljubljenost prestala. Ja mislim da je. Uvjek sam smatrala da je on jedna od najboljih osoba koje znam, smatrala sam da bi s njim kad bi se stvari poklopile veza bila jako dobra.
Ali nismo se culi, nismo se vidali osim u prolazu i krenuli smo dalje.

Splet okolnosti nas je ponovno spojio i onda je odmah dosla ljubav.
Jednostavno nikad nije ni prestalo, samo si ti mislila da jest. Ništa posebno
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 00:49   #28
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Dakle netko tko piše na osnovu svojih iskustava nije u pravu jer ti koji pišeš na osnovu tuđih jesi?
Znaš, kada pišemo na osnovu svojih onda je to prva ruka. Nitko nas ne može slagati oko niti jednog detalja, svaki trenutak i emociju smo sami proživjeli i znamo u detalj sve.
Tuđe priče su uvijek druga ruka, trailer filma s najboljim scenama dok je sve ostalo skriveno. A i ove dobre su možda u završnoj verziji izbačene.

A da ti pročitaš s razumijevanjem ono što pišem?

Mislim, kad već imaš takvu silnu potrebu da komentiraš moje postove.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 02:39   #29
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
A da ti pročitaš s razumijevanjem ono što pišem?

Mislim, kad već imaš takvu silnu potrebu da komentiraš moje postove.

Da, slijedim te.

Pročitao evo još jedanput, i dalje je potpuno besmisleno hvatanje za jednu riječ i pokušaj dokazivanja tvrdnje da netko nešto ne može jer ti znaš nekoga tko je mogao i blablabla.
Ljudi su različiti. Eto netko je gore napisao da su mu ex emotivno bitni ko drvo. Meni je to neshvatljivo, nikada niti za jednu me nije bilo baš posve briga poslije da bi to mogao usporediti s osjećajima prema drvetu. I što bi ja njoj sad trebao reći da laže jer joj ne mogu biti drvo? Pa valjda žena zna kako joj je bolje od mene.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 02:51   #30
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Da, slijedim te.

Pročitao evo još jedanput, i dalje je potpuno besmisleno hvatanje za jednu riječ i pokušaj dokazivanja tvrdnje da netko nešto ne može jer ti znaš nekoga tko je mogao i blablabla.
Ljudi su različiti. Eto netko je gore napisao da su mu ex emotivno bitni ko drvo. Meni je to neshvatljivo, nikada niti za jednu me nije bilo baš posve briga poslije da bi to mogao usporediti s osjećajima prema drvetu. I što bi ja njoj sad trebao reći da laže jer joj ne mogu biti drvo? Pa valjda žena zna kako joj je bolje od mene.
Ja sam govorio o tome kako se pitanje autorice teme ne odnosi isključivo na dosadašnja iskustva forumašica i forumaša, nego i na to kakvo je njihovo mišljenje o mogućnosti ponovnog zaljubljivanja u istu osobu.

Dakle, ja nisam negirao nečiju prošlost i preferencije, niti sam bilo koga optužio da laže, nego sam samo rekao da to što je nešto u prošlosti bilo takvo kakvo je bilo ne daje garanciju da će to nešto i u budućnosti biti jednako.

Da li me slijediš ili ne to ne znam, ali vidim da imaš silnu potrebu komentirati moje postove. A i naporan si za popizdit, kad me već vučeš za jezik.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 04:14   #31
A na čemu baziramo svoja mišljenja? Valjda na osnovu iskustava ako ih imamo, ako nemamo onda obično kupimo mišljenja drugih. To je nekako u ljudskoj prirodi.
No nisi jedini koji ima nešto protiv da ljudi svoje mišljenje obrazlažu upravo primjerima iskustava na osnovu kojih su ih donijeli. Ima vas malo više koji bi forum valjda pretvorili u saborsko glasovanje. Ali čak niti tamo se ne nudi samo za, protiv i suzdržan već ima i rasprave.

A naporan...možda. No samo prema onima koji drugima traže dlaku u jajetu.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 08:42   #32
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Da, slijedim te.

Pročitao evo još jedanput, i dalje je potpuno besmisleno hvatanje za jednu riječ i pokušaj dokazivanja tvrdnje da netko nešto ne može jer ti znaš nekoga tko je mogao i blablabla.
Ljudi su različiti. Eto netko je gore napisao da su mu ex emotivno bitni ko drvo. Meni je to neshvatljivo, nikada niti za jednu me nije bilo baš posve briga poslije da bi to mogao usporediti s osjećajima prema drvetu. I što bi ja njoj sad trebao reći da laže jer joj ne mogu biti drvo? Pa valjda žena zna kako joj je bolje od mene.
Drvo je bilo karikiranje.
Meni su mnogi ljudi dragi, ali kad ga vidim ne budi u meni ikakve ljubavne osjecaje. U tom kontekstu mi je napet kao i drvo.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 08:56   #33
Očekivanja su ti bila previsoka u prvoj vezi pa si tražio/la okolo i onda skužil/la da ti prva veza baš paše i priviknul/la si se na partnerove "plusove i minuse".
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:08   #34
Kako koja osoba.
Osobno ne mogu.
Ne u istu osobu.
Kada nešto odrezem,toga više nema.
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:00   #35
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Drvo je bilo karikiranje.
Meni su mnogi ljudi dragi, ali kad ga vidim ne budi u meni ikakve ljubavne osjecaje. U tom kontekstu mi je napet kao i drvo.
ah, da mi se dalo skrolati gore i vidjeti tko je napisao bilo bi mi jasno, ti si ipak neka osjećajna duša. Ali onda bi mi sjebala primjer pa bi morao tražiti drugi, bolje ovako ispalo
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:37   #36
Zaljubljivanje je mučo precijenjeno i brka se s ljubavlju. To je hormonalna reakcija, a hormoni se mogu ponovit.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:16   #37
Ja ne mogu i necu da podgrevam staro jelo, ali ima ih koji zaborave sta je dovelo do hladjenja, pa se ponovo zaljube i dozive isti brodolom osecanja.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:12   #38
Ja ne vjerujem u ponovno zaljubljivanje. Da je valjalo, trajalo bi.
Podgrijana ljubav je kao podgrijani krumpir.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:00   #39
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
A na čemu baziramo svoja mišljenja? Valjda na osnovu iskustava ako ih imamo, ako nemamo onda obično kupimo mišljenja drugih. To je nekako u ljudskoj prirodi.
No nisi jedini koji ima nešto protiv da ljudi svoje mišljenje obrazlažu upravo primjerima iskustava na osnovu kojih su ih donijeli. Ima vas malo više koji bi forum valjda pretvorili u saborsko glasovanje. Ali čak niti tamo se ne nudi samo za, protiv i suzdržan već ima i rasprave.

A naporan...možda. No samo prema onima koji drugima traže dlaku u jajetu.
Nemam ništa protiv toga da ljudi svoje mišljenje obrazlažu na osnovu svojih iskustava. Ali mogu raspravljati s njima o tim njihovim mišljenjima. I ukazivati na to da ne mogu biti 100% sigurni u to da nikada neće promijeniti mišljenje.

Dakle, ovo što ti pišeš nema veze s vezom.

I već mi je bedasto da ti nešto pokušavam objasniti, jer je ona moja opaska da se želiš raditi pametan preko tuđih leđa očito točna.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:11   #40
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
ah, da mi se dalo skrolati gore i vidjeti tko je napisao bilo bi mi jasno, ti si ipak neka osjećajna duša. Ali onda bi mi sjebala primjer pa bi morao tražiti drugi, bolje ovako ispalo
Jebiga .
Morala sam nadodat to što jesam jer ipak je ono gore zvučalo mrvicu ružno.

Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Nemam ništa protiv toga da ljudi svoje mišljenje obrazlažu na osnovu svojih iskustava. Ali mogu raspravljati s njima o tim njihovim mišljenjima. I ukazivati na to da ne mogu biti 100% sigurni u to da nikada neće promijeniti mišljenje.
Mislim da je velika većina ljudi svjesna da se mišljenje može promjenit, a i Ex je napisala da nije fan onog "ja neću nikad". Taj dio nisi vidio ili?

Ljudi vole pisat iz iskustva jer sve ostalo su šbbkbb scenariji čime se sasvim gubi poanta svake teme ikad već se iste pretvaraju u "tko može smislit blesaviji scenarij koji nema dodira sa realnošću".

Uostalom, koja je poanta onda imanja ikakvih stavova oko ičega ukoliko će na svaku takvu temu upast netko sa "e budeš ti vidila kad se desi xy".
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.