Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2006., 16:49   #81
U bistroći Abyssusova uma.. hajde.. ne srami se to napisati.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Old 22.10.2006., 16:55   #82
Abyssusina.
Abyssus is offline  
Old 22.10.2006., 21:58   #83
Quote:
Abyssus kaže:
Velika pogreška. Studiram obje grupe i prilično je žalosno kad vidim da apsolvent kroatistike još uvijek ne zna razliku između nominativa i akuzativa. Refleksi jata znanstvena su fantastika. A takvih ima mnogo, ponajviše zato što su upisali studije - jer je bilo mjesta.

također studiram kroatistiku, kao jednopredmetni studij, a ovo što si ti napisala moguće je samo s dvopredmetnima jer su njima znatno snizili kriterije, pa im tako dopuštaju i ovakve gluposti, ali ne razumijem zašto jer svi dobivamo istu diplomu
landana is offline  
Old 22.10.2006., 22:48   #84
Quote:
Abyssus kaže:
Ukratko, svatko svoj kraj hvali. Zanimljivo, u cijeloj se Hrvatskoj (sudeći prema svim ovim pouzdanim zapisima) "najpravilnije" govori i piše hrvatskim jezikom.

Svaki dan viđam nešto sasvim suprotno. Sve ovisi o pojedincima. A pismenih je ljudi - malo.
Moj bi odgovor, nažalost, bio - nigdje.

pa dobro, zar nije logično da se nigdje u Hrvatskoj ne govori savršeno 'čist' i 'pravilan' hrvatski jezik?! (književni standardni jezik je umjetna tvorevina i kad bi netko govorio baš onako kako jezikoslovci žele, najvjerojatnije bi zvučao prilično groteskno)
još je logičnije da je većina ljudi polupismena u zemlji u kojoj je svega oko 8% visokoobrazovanih i gdje je polovica stanovništva završila samo osnovnu školu, u zemlji u kojoj čitanje knjiga i nije baš popularan sport (rijetko ćete kod nas vidjeti ljude da čitaju knjige u tramvaju npr ili dok ispijaju kavu u nekom kafiću...a da ne govorim o tome da su većina od onih ljudi koji čitaju knjige na plaži strani turisti)
Vorspiel is offline  
Old 22.10.2006., 23:35   #85
Quote:
Abyssus kaže:
Abyssusina.
Na kojem jeziku hoćeš da ti ovo napišem? Evo ti na domaćem - nabijem te.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Old 22.10.2006., 23:42   #86
Quote:
landana kaže:
također studiram kroatistiku, kao jednopredmetni studij, a ovo što si ti napisala moguće je samo s dvopredmetnima jer su njima znatno snizili kriterije, pa im tako dopuštaju i ovakve gluposti, ali ne razumijem zašto jer svi dobivamo istu diplomu
Od jednopredmetnih, zato što su takvi bili uglavnom na začeljima prijamne liste pa su upisali kroatistiku jer je mjesta ostalo.
Ovo za snižavanje kriterija čista je glupost, imate samo izborne više, a djevojko draga, ja imam 9 izbornih, više nego ijedan jednopredmetni kroatist, i slušam ih sve. Tako da. Pita li te itko na ispitu jesi dvopredmetan? Ne. Glupost. Bitno je znanje, a nekakvog grupnog nepotizma nema, to je izlika za nesposobne. Ah, svaki cigo...

Nećemo daleko od teme sad.


Aristone, i ja tebe.
Abyssus is offline  
Old 22.10.2006., 23:48   #87
Quote:
Ariston kaže:
Na kojem jeziku hoćeš da ti ovo napišem? Evo ti na domaćem - nabijem te.
kripl, ne stoji ti kad glumiš waltera
walter ima puno dobrih osobina, ali to što se boji žena, pa pokušava biti bezobrazan, mu nije bogznanešto
__________________


...
g2sl is offline  
Old 23.10.2006., 00:00   #88
Ja tepam abusis, nema to veze s waltijem.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Old 23.10.2006., 00:02   #89
Mi ce vojimo.
Abyssus is offline  
Old 23.10.2006., 00:11   #90
bolje da si tepate pod dekom, nego na forumu
__________________


...
g2sl is offline  
Old 23.10.2006., 11:30   #91
Quote:
Ariston kaže:
Na kojem jeziku hoćeš da ti ovo napišem? Evo ti na domaćem - nabijem te.
emergence is offline  
Old 23.10.2006., 20:45   #92
Pa makni se od ogledala više, ako ti se toliko bljuje..
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Old 23.10.2006., 21:03   #93
Quote:
Ariston kaže:
Pa makni se od ogledala više, ako ti se toliko bljuje..
touche
klinac
emergence is offline  
Old 23.10.2006., 21:11   #94
A ne'š ti kajle, hebate.

Klinac. Oh Kriste.. ako ne možeš bolje od toga.. zabrini se.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Old 23.10.2006., 21:13   #95
Quote:
Cyn kaže:
Inače, po mom mišljenju, pravilan i standardni hrvatski jezik najčešće se govori u nekim hrvatskim TV-dramama i filmovima. O tome koliko je to dobro... govori gledanost tih hrvatskih TV-drama i filmova
Pravilni i standardni hrvatski jezik JEDINO se rabi u nekim hrvatskim TV dramama i filmovima.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 23.10.2006., 21:15   #96
I to tako da u istoj rečenici upotrijebe tri žargona i "što" .. užas.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Old 24.10.2006., 10:31   #97
Quote:
Abyssus kaže:
Ovo za snižavanje kriterija čista je glupost, imate samo izborne više, a djevojko draga, ja imam 9 izbornih, više nego ijedan jednopredmetni kroatist, i slušam ih sve.

ma bravo, vidim da si ti najbolja kroatistica u Hrvatskoj, divim ti se i štujem te


da ne skrećem s teme, čisti standardni jezik ne govori se nigdje u Hrvatskoj, i ne brkajte štokavsko narječje sa standardnim jezikom!
landana is offline  
Old 13.11.2006., 19:54   #98
Kod bosanskih Hrvata u Hecgeg-Bosni.
vizionar1979 is offline  
Old 15.11.2006., 12:54   #99
definitivno u slavoniji, tocnije u Osijeku, u selima bas i ne, ali u Osijeku apsolutno!
sbg is offline  
Old 09.04.2008., 19:48   #100
da se covjek zriga

od hrvatskog jezicnog cistunstva....

Umjesto da dozvolimo da se jezik razvija, stari prdonje koji su jednom nogom u grobu pokusavaju nametnuti svoje pizdarije jos iz vremena Marije Terezije...
zmaj2006 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.