Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 00:49   #1
Kada prijateljica nađe decka i sve se promjeni

Pozdrav.
Imam 20 godina i samo jednu prijateljicu. Nisam bas nesto po pitanju nalazenja novih prijatelja jer sam povucena dosta.
Uglavnom ta prijateljica koja mi je bila dosta bliska, cesto smo se druzile, izlazile, zabavljale se dok smo obje bile same ( godinama) sada ima decka. I drago mi je zbog nje stvarno je ali grozno mi je jer se sada cijeli njezin svijet vrti oko njega.

Znam da nije bas zrelo od mene, ali tako se osjecam jer ju gotovo uopce vise ne vidam, a kada ju i vidim samo prica o njemu.

Grozno se osjecam jer sada sam ostala sama nemam vise s kime ni izlaziti ni pricati niti ista, a ne zelim njoj nista govoriti jer nije ok ponasati se kao da ju posjedujem. Mozda bi da imam jos koju priju bilo lakse, ali ovako mi bas tesko pada

Jesam li ja grozna osoba? Kako prestati se lose osjecati i sto da radim? Jeste li ikad bili u slicnoj situaciji?
yandiib is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 07:47   #2
Nisi grozna osoba jer nitko nije kriv zbog onog što osjeća, ali moraš naučiti racionalizirati iste. Tvoja prijateljica ima novu osobu u životu, mogla je to biti nova prijateljica, a eto u pitanju je dečko. Naravno da na početku veze želi sve slobodno vrijeme provesti s njim, upoznati ga, vidjeti hoće li se zaljubiti ili će biti nešto prolazno.
I da, sretna je, i kad se vidite zeli ti sve prepričati, reći, podijeliti.
Imaš dva izlaza. Žugati joj zbog toga, nemati razumijevanja, polustiti da sebičnost i ljubomora prevladaju pa je izgubiti.
Ili se prilagoditi novoj situaciji. Koristi prilike kada se možete vidjeti i tada saslušaj sve što ti ima reći o dečku, a onda nastavi pričati o stvarima o kojima ste i prije pričale, faksu, poslu, noktima, odjeći, hobijima, teretani...
Upoznaj se s dečkom da ti teme o njemu ne budu kao da pričate o nekom strancu nego budi i ti dio tog kruga.
Otvori se, pronađi novi hobi ili nešto, pronađi bar još koju susjedu, kolegicu... Nekoga s kim možeš sjesti i sat vremena popiti kavu, ne mora to biti najbolja prijateljica niti išta slično, nekad je lijepo i s poznanikom s kojim imamo par zajedničkih tema popričati.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 08:56   #3
Pa lose se osjecas upravo zato sto ti je to, kako kazes, jedina prijateljica.
Mislim da bi svakome bilo makar malo tesko u toj situaciji.
Postoji li neki razlog zasto tesko upoznajes druge ljude?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 15:59   #4
Quote:
yandiib kaže: Pogledaj post
Kako prestati se lose osjecati i sto da radim?
Nađi si dečka.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 16:09   #5
Nisi grozna osoba, normalno je da osjećaš gubitak kad ti jedina prijateljica više nema toliko vremena za tebe, ali normalno je i da se ona zaljubila i da provodi puno vremena s dečkom.

Možeš li se tamo gdje živiš baviit nečime što ti je zanimljivo, a sadrži komponentu upoznavanja ljudi i druženja s njima?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 16:22   #6
Joj ja ne podnosim takve osobe, imam i ja dečka pa svejedno nisam zaboravila cijeli svijet i smijem izaći iz kuće bez njega.

Neke baš poblesave kad nađu tipa, kao da im je to jedina svrha u životu i mjesecima nemaju "vremena" za kavu, slabo odgovaraju na poruke, ponašaju se kao kučke prema dosadašnjim prijateljima, svatko zna svoje, ali ja preferiram udaljavanje od takvih osoba i fokusiranje na one normalne koji znaju uskladiti jedno i drugo. Tebi bih preporučila da se usredotočiš na neke svoje hobije i druženje s drugim ljudima, možda da se javiš onima iz srednje? Sigurno ima netko s kime si bila bliska pa ste izgubili kontakt?
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:41   #7
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Joj ja ne podnosim takve osobe, imam i ja dečka pa svejedno nisam zaboravila cijeli svijet i smijem izaći iz kuće bez njega.

Neke baš poblesave kad nađu tipa, kao da im je to jedina svrha u životu i mjesecima nemaju "vremena" za kavu, slabo odgovaraju na poruke, ponašaju se kao kučke prema dosadašnjim prijateljima, svatko zna svoje, ali ja preferiram udaljavanje od takvih osoba i fokusiranje na one normalne koji znaju uskladiti jedno i drugo. Tebi bih preporučila da se usredotočiš na neke svoje hobije i druženje s drugim ljudima, možda da se javiš onima iz srednje? Sigurno ima netko s kime si bila bliska pa ste izgubili kontakt?
Ovo kao da sam ja pisala s istim sam deckom vec 7 godina, u tih 7 godina ni jedna prijateljica nikada nije trpila. I putovanja i izleta.. svega je bilo s curama. S druge strane, najbolja frendica je prije godinu - dvije (ni ne pamtim vise) nasla decka. I od tad su se poruke svele na 2-3 poruke tjedno, kave na jednu u mjesec, dva.. a putovanja sam s njom zaboravila. Zalosno. Jer mislim da mom dečku nista nije falilo, povremenu razdvojenost i odsutnost smatram dobrom i kvalitetnom za vezu. Ali u takvim situacijama vidis tko je onaj 'pravi' prijatelj i ne brini, autorice, naici ce neka nova osoba s kojom ces kliknuti, ispijati kave, provoditi vrijeme itd. A frendici ne prigovaraj, jer nema smisla. Ona vidi samo njega.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:51   #8
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Joj ja ne podnosim takve osobe, imam i ja dečka pa svejedno nisam zaboravila cijeli svijet i smijem izaći iz kuće bez njega.

Neke baš poblesave kad nađu tipa, kao da im je to jedina svrha u životu i mjesecima nemaju "vremena" za kavu, slabo odgovaraju na poruke, ponašaju se kao kučke prema dosadašnjim prijateljima, svatko zna svoje, ali ja preferiram udaljavanje od takvih osoba i fokusiranje na one normalne koji znaju uskladiti jedno i drugo. Tebi bih preporučila da se usredotočiš na neke svoje hobije i druženje s drugim ljudima, možda da se javiš onima iz srednje? Sigurno ima netko s kime si bila bliska pa ste izgubili kontakt?
Ja bas ne bih rekla da je to slucaj. Vec je autorica teme dosta fiksirana.

Mislim bila bi i ja da imam samo tu jednu jedinu osobu s kojom se druzim
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:02   #9
Pa normalno da kad netko ima dečka, da onda nema jednako vremena za druženje s frendicama kao kaj je imala dok je bila solo. Nema u tome nikaj čudno, zaljubljena je, želi što više vremena biti s dečkom. To je skroz prirodno. Drugačije je kad si solerica i kad si u vezi. Al to kaj ona ima manje vremena za frendice, to ne znači da joj više nije stalo do njih ni da je ona grozna i ovakva i onakva.
Waneysa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:52   #10
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja bas ne bih rekla da je to slucaj. Vec je autorica teme dosta fiksirana.

Mislim bila bi i ja da imam samo tu jednu jedinu osobu s kojom se druzim

Ne bih ni ja da se nisam uvjerila da takve osobe fakat postoje, prije sam mislila da je to većinom mit i ljubomora ovih zapostavljenih prijatelja: a onda sam vidjela na svoje oči promjenu ponašanja nekih osoba doslovce za 160 stupnjeva. Kao da nije ista osoba, za ovu jednu su čak i kolegice na poslu skužile i udaljile se, kao da je veza izvukla najgore u njoj(ili pokazala pravo lice), promjena ponašanja, bahaćenje, gledanje drugih s visoka, kršenje obećanja, a sve to par dana nakon što je stavila da je u vezi. Neki jednostavno postanu osobe na koje se ne možeš uopće pouzdati niti njihova riječ išta vrijedi jer im je jedini bitan faktor u životu partner i njemu sve podređuju.

Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Ovo kao da sam ja pisala s istim sam deckom vec 7 godina, u tih 7 godina ni jedna prijateljica nikada nije trpila. I putovanja i izleta.. svega je bilo s curama. S druge strane, najbolja frendica je prije godinu - dvije (ni ne pamtim vise) nasla decka. I od tad su se poruke svele na 2-3 poruke tjedno, kave na jednu u mjesec, dva.. a putovanja sam s njom zaboravila. Zalosno. Jer mislim da mom dečku nista nije falilo, povremenu razdvojenost i odsutnost smatram dobrom i kvalitetnom za vezu. Ali u takvim situacijama vidis tko je onaj 'pravi' prijatelj i ne brini, autorice, naici ce neka nova osoba s kojom ces kliknuti, ispijati kave, provoditi vrijeme itd. A frendici ne prigovaraj, jer nema smisla. Ona vidi samo njega.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Ovo je još prihvatljivo, ja znam slučaj gdje nije bilo poruka mjesecima, kave po godinu dana Ja sam daleko od neke osobe koja treba svakodnevno druženje i zvanje, čak i nisam nešto društvena, ali ne izaći godinu dana igdje jer si u vezi, ne imati potrebu za druženjem s prijateljem je meni neprihvatljivo niti smatram da je u redu da se tako odnosim prema ljudima koji su mi kao prijatelji. Mislim svatko zna svoje i preko čega će preći i nekome tolerirati, ali ja osobno takve osobe ne mogu smatrati prijateljima, neka ih, ali dalje od mene. Jedno je imati manje vremena kad si u vezi, drugo je ne imati vremena za ništa drugo osim veze.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:40   #11
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ne bih ni ja da se nisam uvjerila da takve osobe fakat postoje, prije sam mislila da je to većinom mit i ljubomora ovih zapostavljenih prijatelja: a onda sam vidjela na svoje oči promjenu ponašanja nekih osoba doslovce za 160 stupnjeva. Kao da nije ista osoba, za ovu jednu su čak i kolegice na poslu skužile i udaljile se, kao da je veza izvukla najgore u njoj(ili pokazala pravo lice), promjena ponašanja, bahaćenje, gledanje drugih s visoka, kršenje obećanja, a sve to par dana nakon što je stavila da je u vezi. Neki jednostavno postanu osobe na koje se ne možeš uopće pouzdati niti njihova riječ išta vrijedi jer im je jedini bitan faktor u životu partner i njemu sve podređuju.



Ovo je još prihvatljivo, ja znam slučaj gdje nije bilo poruka mjesecima, kave po godinu dana Ja sam daleko od neke osobe koja treba svakodnevno druženje i zvanje, čak i nisam nešto društvena, ali ne izaći godinu dana igdje jer si u vezi, ne imati potrebu za druženjem s prijateljem je meni neprihvatljivo niti smatram da je u redu da se tako odnosim prema ljudima koji su mi kao prijatelji. Mislim svatko zna svoje i preko čega će preći i nekome tolerirati, ali ja osobno takve osobe ne mogu smatrati prijateljima, neka ih, ali dalje od mene. Jedno je imati manje vremena kad si u vezi, drugo je ne imati vremena za ništa drugo osim veze.
Ma grozno mi je to. Zato je zajeb imati samo jednu frendicu, ali danas postoji net, lako je upoznati ljude cak i ako si povucena osoba, znam po sebi. Ali ne kuzim te ljude, i onda kad te partner ostavi neces imati prijateljice jer si ih odgurnula/zapostavila zbog njega.
angel xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:50   #12
Cim imas takve dileme nisi grozna osoba. Vrijeme je da izades iz svoje comfort zone i prosiris krug poznanika, nije potrebno da s njima dijelis najintimnije price to ostavi za prijateljicu koja je nasla decka, ali sigurno mozes s njima na cugu, koncert, setnju itd.
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 09:41   #13
I meni se identična stvar desila sa 20 godina. I ja sam mala samo jednu frendicu koja je doslovno nestala kad je našla dečka.

Meni je to bio alarm u glavi da je problem u meni - nije ona kriva što sam se orijentirala samo na nju.
Problem je bio u tome što do tada nisam cijenila opuštene odnose , nego sam bila zadovoljna samo sa osobom “kojoj mogu reći sve “ - a to je bila samo ona.

Na prvi Badnjak me nazvala i obavijestila da prvi put nakon 10 godina nećemo ići na Polnoćku zajedno ,jer ona ide sada sa njim i njegovim društvom ( nije mi bilo jasno zašto bih ja smetala ,ako ionako ide društvo i to me ustvari najviše pogodilo ) ,poklopila sam slušalicu i duboko udahnula.

Nazvala bivšeg dečka sa kojim sam bila u sjajnim odnosima od prekida i pozvala ga na kavu. Nakon kave smo otišli van ,Crkvu nismo ni vidjeli.

Tamo sam srela neke frendice iz srednje škole ,a i neke sa faksa. U par dana sam stvorila društveni život , shvatila da se prijateljstva sklapaju postupno i da nikome nisam dala šansu da mi se približi i da je ovo odbacivanje nešto najbolje što mi se desilo ikada.

Nikad više ali nikad nisam dozvolila da se ograničim samo na jednu osobu i mogu ti reći draga moja , koliko god ti bila zatvorena - nadi načina da se otvoriš kako god znaš i umiješ - jer vrijeme brzo leti , i nećeš se niti okrenuti a svi oko tebe će imati sređene živote i obitelji , poslove Itd - i tada zaista neće biti Nazad iz samoće u koji si se zaključala.

Ovo što ti se sada desilo je prvo upozorenje i na neki način pokazatelj kako će tvoj život izgledati u budućnosti ako se ne promijeniš

Ne želiš biti jedna od onih koje razgovaraju sa mačkama ... jer nemaju sa kime..

Zapamti - još si dovoljno mlada da sve ovo preokreneš - svi tvoji vršnjaci tek formiraju odnose i imaju i vremena i smisla za novu osobu.
Ali taj prozor neće biti otvoren zauvijek.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 09:47   #14
Taaaako tipicno. Vecina zenski je takva kad si nadje nekoga. Ono, ne da se prorijedi vidjanje s prijateljima jer naravno da hoces vise vremena s njom provoditi, ali ne, one te skroz zaborave i ne javljaju se mjesecima. Osim ako nesto trebaju ofkors.
miss Minnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:38   #15
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
I meni se identična stvar desila sa 20 godina. I ja sam mala samo jednu frendicu koja je doslovno nestala kad je našla dečka.

Meni je to bio alarm u glavi da je problem u meni - nije ona kriva što sam se orijentirala samo na nju.
Problem je bio u tome što do tada nisam cijenila opuštene odnose , nego sam bila zadovoljna samo sa osobom “kojoj mogu reći sve “ - a to je bila samo ona.

Na prvi Badnjak me nazvala i obavijestila da prvi put nakon 10 godina nećemo ići na Polnoćku zajedno ,jer ona ide sada sa njim i njegovim društvom ( nije mi bilo jasno zašto bih ja smetala ,ako ionako ide društvo i to me ustvari najviše pogodilo ) ,poklopila sam slušalicu i duboko udahnula.

Nazvala bivšeg dečka sa kojim sam bila u sjajnim odnosima od prekida i pozvala ga na kavu. Nakon kave smo otišli van ,Crkvu nismo ni vidjeli.

Tamo sam srela neke frendice iz srednje škole ,a i neke sa faksa. U par dana sam stvorila društveni život , shvatila da se prijateljstva sklapaju postupno i da nikome nisam dala šansu da mi se približi i da je ovo odbacivanje nešto najbolje što mi se desilo ikada.

Nikad više ali nikad nisam dozvolila da se ograničim samo na jednu osobu i mogu ti reći draga moja , koliko god ti bila zatvorena - nadi načina da se otvoriš kako god znaš i umiješ - jer vrijeme brzo leti , i nećeš se niti okrenuti a svi oko tebe će imati sređene živote i obitelji , poslove Itd - i tada zaista neće biti Nazad iz samoće u koji si se zaključala.

Ovo što ti se sada desilo je prvo upozorenje i na neki način pokazatelj kako će tvoj život izgledati u budućnosti ako se ne promijeniš

Ne želiš biti jedna od onih koje razgovaraju sa mačkama ... jer nemaju sa kime..

Zapamti - još si dovoljno mlada da sve ovo preokreneš - svi tvoji vršnjaci tek formiraju odnose i imaju i vremena i smisla za novu osobu.
Ali taj prozor neće biti otvoren zauvijek.
Ovaj primjer nema veze s 99% upisa i iskustava ovdje, ovdje nitko nije dramio jer mu je frendica otkazala poneku kavu i slično, ovdje se priča o onima koje NESTANU kad uđu u vezu, znači nema mjesecima javljanja, kontakta, viđanja, ničega od tog trenutka. Neovisno bila u vezi ili solo ne postoji opravdan razlog osim prikovanosti za krevet da mjesecima ne nađem vremena za nekoga koga smatram prijateljem i ponašam se kao da ne postoji jer imam dečka, jednostavno nema i takvim osobama treba dati šut kartu jer bolje nisu ni zaslužili.

Naravno da je poželjno imati veći broj prijatelja, ne fokusirati se samo na jednoga, ali to nije problem ovdje, problem je u tim osobama koje nestanu i onda se odjednom sjete da imaju prijatelja pa bi nazad, kako da ne. Takvi ne znaju kaj je prijateljstvo i bolje ih je zaobići. Uvijek se ovakvi upisi pojavljuju na ovim temama i prebacuju lopticu na drugu stranu kao da je u njima problem što je pogrešno, a problem je u ovima što se tako ponašaju, nikome drugome. Tako da autorica i svi slični koji se nalaze u takvoj situaciji ne krivite sebe za to, niste vi ništa krive, to je do tih osoba, a vi se posvetite sebi i ljudima koji to stvarno zaslužuju.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 08:59   #16
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ovaj primjer nema veze s 99% upisa i iskustava ovdje, ovdje nitko nije dramio jer mu je frendica otkazala poneku kavu i slično, ovdje se priča o onima koje NESTANU kad uđu u vezu, znači nema mjesecima javljanja, kontakta, viđanja, ničega od tog trenutka. Neovisno bila u vezi ili solo ne postoji opravdan razlog osim prikovanosti za krevet da mjesecima ne nađem vremena za nekoga koga smatram prijateljem i ponašam se kao da ne postoji jer imam dečka, jednostavno nema i takvim osobama treba dati šut kartu jer bolje nisu ni zaslužili.

Naravno da je poželjno imati veći broj prijatelja, ne fokusirati se samo na jednoga, ali to nije problem ovdje, problem je u tim osobama koje nestanu i onda se odjednom sjete da imaju prijatelja pa bi nazad, kako da ne. Takvi ne znaju kaj je prijateljstvo i bolje ih je zaobići. Uvijek se ovakvi upisi pojavljuju na ovim temama i prebacuju lopticu na drugu stranu kao da je u njima problem što je pogrešno, a problem je u ovima što se tako ponašaju, nikome drugome. Tako da autorica i svi slični koji se nalaze u takvoj situaciji ne krivite sebe za to, niste vi ništa krive, to je do tih osoba, a vi se posvetite sebi i ljudima koji to stvarno zaslužuju.
Upravo sam to i opisala - čitaj sa razumijevanjem ,tekst je puno više od zbroja slova

Cura o kojoj ja pišem nije se javila mjesecima ,tocnije od ljeta sve do dan pred Badnjak , a nakon toga sve dok je lik nije ostavio - za godinu dana.

Mogla si postaviti pitanje prije nego ovako komentiraš ako ti toliko toga nije jasno - jer ako sam odgovorila na temu podrazumijeva se da imam nešto za reći iz osobnog iskustva i da ispunjavam pretpostavke da odgovorimosim

Osim toga ,tko si ti da ičiji odgovor klasificiraš kao valjan ili nevaljan kad ni ne čitaš sa razumijevanjem..

Svašta...
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.