Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 12:19   #1721
Mitra - nadopuna iskustva.
Nakon nekog vremena, sami se javili i dosli zamjeniti okvir brave koju prilikom montaze nisu imali mat kako smo narucii.
Cijelo vrijeme nas kontaktirali i obavjestavali.
5+ za profesionalnost u svim segmentima.

Rata-ta-tira
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:01   #1722
Postoje li standardi širine i visine ulaznih kučnih vrata? Trebam znati za otvor. Želim čisti otvor oko 90cm širine i 205 visine plus štok. E sad koju rupu ostaviti?
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:10   #1723
Quote:
vrazichka kaže: Pogledaj post
ajd javi da mogu i ja u pohode
Odradili decki nedugo nakon posta... Lijepo se zatvaraju, otvaraju, ja zadovoljan. Jedino kaj me malo muci je kaj se na kljuc mora bas onako momacki okrenuti da se otvore, jako tesko ide (nemam kvake izvana)... Ali to jos nisam reklamirao jer sam jos na servisnom kljucu. Cekam da se prebacim na normalan kljuc pa cu vidjeti... I također kada otvorim na kvaku iznutra ide malo teže i zacvili onaj zub koji kvaka uvlaci... Ali ne brinem previse, mislim da je to sve samo stelanje...



Quote:
tomtom12 kaže: Pogledaj post
Oni su meni isto radili i super sam zadovoljan .... Baš moram navratiti do njih jer imam pitanje oko brave pa me zanima kako će reagirati nakon godinu dana od ugradnje ako će biti reklamacija u pitanju ....
Pa nebi trebalo biti problema, ako se ne varam na ugradnju samu je 3 godine garancije.
_ivo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:32   #1724
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Postoje li standardi širine i visine ulaznih kučnih vrata? Trebam znati za otvor. Želim čisti otvor oko 90cm širine i 205 visine plus štok. E sad koju rupu ostaviti?
Postoje standardi i vise manje ovise o tipu vrata koji narucujes. Ja sam uzimao vrata 80cm sirine, a morao sam napraviti otvor 93cm kako bi zadovoljio ugradnju. Visina je bila 200cm, a trebao sam barem 202cm otvora imati.

Ovisi koliko ti je debeli stok, dal je metalni ili drveni i slicno.

Bilo bi ti najbolje da prvo odaberes koja vrata zelis pa za njih dobijes tehnicke specifikacije.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 21:58   #1725
Samo 202 visine? Šta nije to malo ima i štok gore?
Jedan građevinar mi je rekao 102 x 220 da ostavim ako želim 90 širine i normalne(valjda 210) visine.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:23   #1726
Ne znam svaka vrata su drugacija...Meni je bilo tako.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:52   #1727
Doma sada imam na katu 195 čiste visine znači oko 203 sa štokom, ostavio sam 2010cm na kraju.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 08:28   #1728
To ti je 7cm za zatvarat sa pur pjenom, ja bi u toj situaciji ostavio cca 3cm, znaci 206 recimo za ta vrata koja imas vec. Valjda bude i ovako ok.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 08:13   #1729
bok društvo! molim savjet

renoviram stan i morala bih zamijeniti ulazna vrata
zgrada je dosta sigurna i protuprovalna vrata smatram overkillom pa me zanimaju preporuke i savjeti za NE-protuprovalna vrata. zgrada je starija i većina stanova ima originalna stara vrata.

tako da bih ja rado naprosto vrata, štok, po mogućnosti lakirana i ćao bok. ok i relativno dobra zvučna izolacija što se uopće nudi i u kakvom rasponu cijena?

nekako mi je ta tema jako teško "gugljiva", većina firmi koje se time bave nemaju baš neku internet stranicu nego ovisim o preporukama da bih uopće saznala tko to radi. a ja sam prikovana uz računalo i nemam baš vremena (ni auto) da obilazim žitnjake, jankomire i svete nedjelje kako mi se sprdne.

unaprijed zahvaljujem
sheanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 08:32   #1730
Imas vrhunskih vrata i firmi koje na webu imaju sve modele. Sad koji rang cijena ti gledas to nitko nema pojma, ima vrata za 1000 i za 100 000 kn.

http://www.inotherm.hr/
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 14:53   #1731
Quote:
sheanna kaže: Pogledaj post
bok društvo! molim savjet

renoviram stan i morala bih zamijeniti ulazna vrata
zgrada je dosta sigurna i protuprovalna vrata smatram overkillom pa me zanimaju preporuke i savjeti za NE-protuprovalna vrata. zgrada je starija i većina stanova ima originalna stara vrata.

tako da bih ja rado naprosto vrata, štok, po mogućnosti lakirana i ćao bok. ok i relativno dobra zvučna izolacija što se uopće nudi i u kakvom rasponu cijena?
potpisujem sve redom u ovom pitanju, upravo sam dosla pitati istu stvar. bili smo u par firmi koje su specijalizirane za vrata i svi nas odgovaraju od "obicnih" pojacanih drvenih sa obicnim cilindrom - da to dugorocno nije dobro, da ce se objesiti, da izolacija nije dobra itd. i da svakako idemo na protuprovalna; dodatna zapetljancija je sto uredjujemo stan koji ce biti za najam i uopce si ne zelim natovariti na vrat probleme s gubljenjem kodiranih kljuceva, limit na samo 5 kljuceva i tim redom. najsretnija bi bila s vratima koja su tolike cvrstoce i takve izolacije, ali da je na njima najobicnija brava od koje mogu iskopirat kljuc i po potrebi zamijenit cilindar za 100 kn

pa ako tko ima savjet ili jos bolje - link na neku firmu iz Ri koja to radi nek vice
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 23:50   #1732
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
To ti je 7cm za zatvarat sa pur pjenom, ja bi u toj situaciji ostavio cca 3cm, znaci 206 recimo za ta vrata koja imas vec. Valjda bude i ovako ok.
Ako je ovo mene išlo doma sam samo pogledao visinu koju imam za usporediti dali je nisko/visoko, taj otvor i vrata če biti drugdje.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:01   #1733
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
potpisujem sve redom u ovom pitanju, upravo sam dosla pitati istu stvar. bili smo u par firmi koje su specijalizirane za vrata i svi nas odgovaraju od "obicnih" pojacanih drvenih sa obicnim cilindrom - da to dugorocno nije dobro, da ce se objesiti, da izolacija nije dobra itd. i da svakako idemo na protuprovalna; dodatna zapetljancija je sto uredjujemo stan koji ce biti za najam i uopce si ne zelim natovariti na vrat probleme s gubljenjem kodiranih kljuceva, limit na samo 5 kljuceva i tim redom. najsretnija bi bila s vratima koja su tolike cvrstoce i takve izolacije, ali da je na njima najobicnija brava od koje mogu iskopirat kljuc i po potrebi zamijenit cilindar za 100 kn

pa ako tko ima savjet ili jos bolje - link na neku firmu iz Ri koja to radi nek vice
Eh i ja imam isti problem, ja bi "obična" vrata drvena, a gdje god sam došla mi uvaljuju protuprovalna, jer kao obična drvena to su sobna samo malo ojačana i dođu cca 4,9 tis. kn, a protuprovlana dođu ne znam 5 i pol, šest...sedam...uglavnom kao nije neka značajna ušteta. Ja iz nekih svoji razloga ne želim protuprovalna. Još su mi na jednom mjestu uz protuprovlana vrata nudili i policu osiguranja stana od provale, krađe...
A ja samo hoću obična, drvena, bijela ulazna vrata
IvRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 00:35   #1734
Onda odi stolaru po ulazna vrata

Mislim, cijene su takve da finija sobna vrata dođu oko 3000kn.
A finija protuprovalna cca 6-7-8000kn.
Tako da nema smisla kupovati obična vrata. Ili ostaviš ona ex-yu koja vjerovatno već imaš ili staviš PP vrata.

Lei
kod "normalnih" PP vrata koja imaju bravu sa cilindar ključem, mislim da nema razloga da ne možeš staviti običan jeftilen cilindar. A ovaj orginal skupi spremiš za nekad kasnije.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 11:26   #1735
Jel ima tko iskustva sa elektro bravama i novijim sustavima otključavanja, tipa otisak prsta, nekakve kartice i sl?
U pitanju su obična alu ulazna vrata, ništaprotuprovalo i sl.
Ako može preporuka nekih kvalitetnijih čitača otiska?
Tripp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 11:37   #1736
pozdrav, treba mi savjet.
imam ugradena protuvprovalna/protuvpozarna ulazna vrata (kuca)
imam sada zimi problem vlazenja dovratnika sa unutarnje strane posto je vani hladno a unutra toplo dolazi do kondenzacije
moze li se dovratnik s vanjske strane izolirati sa kakvim plasticnim leisnama??
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 15:31   #1737
Talking

Quote:
IvRo kaže: Pogledaj post
Eh i ja imam isti problem, ja bi "obična" vrata drvena, a gdje god sam došla mi uvaljuju protuprovalna, jer kao obična drvena to su sobna samo malo ojačana i dođu cca 4,9 tis. kn, a protuprovlana dođu ne znam 5 i pol, šest...sedam...uglavnom kao nije neka značajna ušteta. Ja iz nekih svoji razloga ne želim protuprovalna. Još su mi na jednom mjestu uz protuprovlana vrata nudili i policu osiguranja stana od provale, krađe...
A ja samo hoću obična, drvena, bijela ulazna vrata
I ja imam sličan problem. Dakle, ne moze se izguglati gdje se mogu kupiti polovna niti da li tko radi takva vrata koja trebam - komplet dvostruka vrata sa štokom tipična za starogradnje (prije 2. svjetskog rata)..
Ako netko ima hint gdje krenuti s potragom, bio bih zahvalan..
Ako ljudi u takve stanove ugradjuju protuprovalna i moderna vrata, a procjenjujem da ih ima, onda se nadam da ima onih koji ih nisu zapalilli ili radili stolove od njih..
DN2018 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 15:56   #1738
Hoćeš reći trebaju ti starinska dvokrilna vrata?
Možda Njušskalo,a možda i stolari koji se bave masivom? Doduše, onakav orginal uzgled je vjerovatno skup (puno ukrasa) al daju se izraditi i neka jednostavnija.
A ako su dovoljno masivna, i solidna brava, onda nisu puno lošija od nekih modernih protuprovalnih. Tj s jedne strane imaš solidnu bravu, a s druge masivan okov (šarke) koji se ne da slomiti pajserom ili karate-kid udarcem.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 16:49   #1739
Quote:
Tripp kaže: Pogledaj post
Jel ima tko iskustva sa elektro bravama i novijim sustavima otključavanja, tipa otisak prsta, nekakve kartice i sl?
U pitanju su obična alu ulazna vrata, ništaprotuprovalo i sl.
Ako može preporuka nekih kvalitetnijih čitača otiska?
Ja imam inokey citac prstiju i siegenia genius 2.1 A motoriziranu bravu. Radi famozno
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 16:57   #1740
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći trebaju ti starinska dvokrilna vrata?
Možda Njušskalo,a možda i stolari koji se bave masivom? Doduše, onakav orginal uzgled je vjerovatno skup (puno ukrasa) al daju se izraditi i neka jednostavnija.
A ako su dovoljno masivna, i solidna brava, onda nisu puno lošija od nekih modernih protuprovalnih. Tj s jedne strane imaš solidnu bravu, a s druge masivan okov (šarke) koji se ne da slomiti pajserom ili karate-kid udarcem.
Da, takva vrata trebam. Na njuskalu nisam naišao - to sam prvo gledao. Stvar je u tome da su jedino moja vrata jednostruka u cijeloj zgradi. Stan iznad mene - uredno dvokrilna. Tako da moja izgledaju kao ulaz u šupu, a stan je potpuno isti kao ovaj iznad. Očekujem da će me skupo sve ispasti budući da će biti i gradjevinskih radova i muka s majstorima.. Na ovom linku se mogu vidjeti vrata koja bi bila ok i nema tu nekih ukrasa..
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/o...oglas-24184513
Ako netko ima slično iskustvo da bi bilo efikasnije, brže, pa i jeftinije ići sa stolarom, moze link od dobre duše?
DN2018 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.