Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2006., 16:52   #241
Quote:
MarinkaD kaže:
U Bebama sam našla spisak šta sve treba za sami početak kad se tek beba rodi.
Ima stvarno jako puno toga i teško je to sve kupiti odjednom,pa sam mislila laganini početi.Od sitnica.
Gledam danas dude,škarice i te sitnice koje mogu stajati i na kraju nisam ništa uzela jer ne znam koje dude su najbolje:Nuk,Avanti(kakosevećpiše),Babylove ili neke petnaeste.
Među svim tim sam se našla izgubljena i zanima me jeste vi već nešta uzimale i šta preporučate.
I iskusne majčice,s čim ste najzadovljnije?
Nukove dudice su OK ak ju misliš i paralelno dojiti. Fora je u dudi, kad kupuješ, pazi da imaju ispod onog dijela di beba cica još široki dio gume (kao Nuk), jer beba osjeti na tom dijelu toplinu mlijeka pa ju možeš šaltati s cice na flašicu i obnuto. Inače se neke bebe nauče na drukčiji osjećaj na dudici pa neće više cicati na sisu.
Pazi da ima i antikolični sistem.
Ak ju misliš dojiti nemoj kupiti više od dvije za prvu ruku (ak ne budeš imala mlijeka možeš uvijek naknadno kupiti). Za 2 flašice ne treba ti sterilizator (u sterilizator ide 6 bočica), to možeš i u loncu po potrebi prokuhati.
Ak kupiš sterilizator, plastične dudice obavezno steriliziraj s prokuhanom vodom jer budu ti inače odmah postale mliječno bijele boje.
Kupi varalicu (kupi odmah onu anatomsku da ti dete ne mora nositi kasnije aparatić) jer je dobra za umiriti bebu ako plače između dva dojenja (bebe se doje maksimalno svaka 2 sata u početku ili na zahtjev, znači ak traži rjeđe dojiš ju rjeđe) i prevenira SIDS.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 16:57   #242
Quote:
MarinkaD kaže:
Od robice nisam još ništa uzela,a škarice sam vidjela jako dobre u DM-u,ali su roza.Znam da zvuči glupo,ali neću mom frajeru rezati noktiće s rozim škarama(iako OBOŽAVAM roza boju ).
Uopće nisam gledala na cijene,ali je izbor jako velik pa sam odlučila prvo tražiti savjet ođe.
Mislila sam bar jednu dudu pa nek se nađe za svaki slučaj.Čitala sam da je dobro ju imati pri ruci,da uspava bebu.A kad izbaci dudu,ne treba ju trpati nazad u usta.
Škarice ti ne trebaju odmah, prvih mjesec dana bebironima se ne režu nokti jer je sve tako nježno da možeš oštetiti kutikulu nokta i poremetiti rast noktiju ili inficirati nekaj. Ak bebica i ima duge nokte kupi joj male pamučne rukavice da se ne grebe

Naj se bedirati, ja sam mojoj ženskici kupila puno tamnoplavih stvari (jer su mi jednostavno lijepe, a i nemrem joj sve rozo kupiti) i ne mislim da će radi toga biti manje ženstvena
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 17:01   #243
Quote:
Katie kaže:
ja sam kupila krevetic, ormar za robicu (sluzi i za presvlacenje bebe), dekoracije za sobicu i slikice, posteljina, kadica, robica sa prvih 1-2 mjeseca, krevetac za dnevni na prvom spratu, ljuljacka za uspavljivanje i igranje, stolica za lezanje i igranje, pupma za mljeko, kolica i sjediste za auto.

Sve drugo mi ne treba za pocetak a i kad rodbina i prijatelji navale da vide bebu donjece mi sve i svasta! Ovdje u USA se radi baby shower. Zena se samo registruje za sve sta hoce i onda to i dobije kao poklon. Ja nisam htjela da radim to nekako mi je glupo pa smo muz i ja sve kupili sami.
Ak bebu misliš dojiti izdajalica ti ne treba jer se mlijeka prizvede onoliko koliko beba traži. Ak se nekaj inficira onda ti ručna izdajalica i ne koristi puno jer ti u tom slučaju treba električna. Tak da ne kupuj izdajalicu sada (ove ručne su tu milim oko 50-60 ojra), već samo ako ti stvarno bude trebala. Mi ju ovdje dobijemo na recept ako liječnik procijeni da je potrebno. Sva sreća da ju nismo kupili prije neg kaj nam je babica to rekla.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 17:04   #244
Quote:
mandy kaže:
Mi ćemo probat bez dudice, a i čitala sam da se skroz malim bebama ne prporučuje davanje dudice.
Preporuča se baš radi prevencije SIDSA
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 17:14   #245
Quote:
Kikica kaže:
mi dudu uopće nismo koristili, ne kužim čemu taj čep za bebe

Radi prevencije smrti u kolijevci

Dobra sjedalica za auto, to ne posuđivati, najbolje da kupiš kvalitetnu.

Slažem se, jako bitno

JAstuk za dojenje- moja preporuka

Pazite, radije dajte malo više love ali kupite onaj koji je punjen nekakvim zrnjem (kao ječam), ne stiroporom. Ovaj od stiropora je užasno tvrd i neudoban

Aspirator za nos!

Jako bitno za zimske bebe. Pazite da ima obli vrh

Dobro, moraš imati bivacin prašak i te sve sitnice (sterilne komprese i alkohol ili hidrogen, ovisi i preporuci) koje trebaju za pupak.

Ovdje nitko ne koristi bivacyn. U praksi izbjegava se stavljanje antibiotika direktno na pupak. Samo alkohol ili hidrogen.

Za guzu sam koristila vodu i vatu, maramice sam uvela jako kasno.

Maramice su mi strogo ne preporučili, kažu da izazivaju upalu. Frotirni ručnikić, rukavica ili paamučna pelena namočeni u vodu su najbolji za prat guzu i poslije obrisat suhom pelenom.
Ispričavam se kaj sam se ovak ubacila, ali mi se nije dalo stalno qutoati.

Kupite klincima koju krpenu igračkicu i to u primarnim bojama (crveno, plavo, žuto), stimuliraju razvoj bebača
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 17:21   #246
a i izdajalicu ako ti i zatreba uvijek mozes posuditi
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 22:47   #247
Samo nemoj puno kupovati !

Hej,
ja sam mama male curice
koja ima 4 mj.

Tako da iz iskustva mogu ti reći da
ako imaš u obitelji ili susjedstvu neko starije dijete
rađe posudi i nemoj kupovati robicu, jer uistinu
djeca rastu kao gljive. I ne stignu neku stvar obući
niti dva puta. Vjeruj mi. Dosta robice dobiti češ od
ljudi koji će doći pogledatit bebicu. A i bake neće više
sigurno zaobilaziti pored dućana sa dječjom robicom.

Jedino što ti trebaju su nova kolica i kadica za kupanje!!!
Chao....
malosrce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 13:17   #248
Quote:
Dora K kaže:
Ak bebu misliš dojiti izdajalica ti ne treba jer se mlijeka prizvede onoliko koliko beba traži. Ak se nekaj inficira onda ti ručna izdajalica i ne koristi puno jer ti u tom slučaju treba električna. Tak da ne kupuj izdajalicu sada (ove ručne su tu milim oko 50-60 ojra), već samo ako ti stvarno bude trebala. Mi ju ovdje dobijemo na recept ako liječnik procijeni da je potrebno. Sva sreća da ju nismo kupili prije neg kaj nam je babica to rekla.
Ja sam kupila izdajalicu jer si nekak mislim da ću i ja koji put htjet izać na kavu s frendicama ili kod frizera ili na svadbu.......pa da ostavim staroj ili sveki malo mljekeca da beba ima kaj popapati dok mene nema A za posudit sam nekako gadljiva, rađe ja svoju imam doma
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 14:07   #249
Quote:
koalica kaže:
A za posudit sam nekako gadljiva, rađe ja svoju imam doma
Samo pumpu, odnosno taj motorni dio(kako da ti objasnim ) dobiju svi isti, a gumu kroz koju prolazi mljeko, pa kapice za na cice i jos sto cuda dobiju se uvijek nove. Onda ih nakon svakog izdajanja dezinficiras sama. Kad pumpu vracas ove stvari bacis, ne vraca ih niko.Tak da nema sanse da koristis necije tude, cak se i same pumpe kad ih vratis u apoteku dezinficiraju. U bolnici npr. isto svi koriste iste pumpe, ali ove bitne djelove za svako izdajanje uzmes nove, a poslje bacis.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 14:15   #250
Quote:
bibobu kaže:
Tak da nema sanse da koristis necije tude, cak se i same pumpe kad ih vratis u apoteku dezinficiraju.
molim, pa ja sam mislila kad kupujes u apoteci da kupis novu iz tvornice zapakiranu
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 14:27   #251
Quote:
magic blue kaže:
molim, pa ja sam mislila kad kupujes u apoteci da kupis novu iz tvornice zapakiranu

Ti si meni tak simpa

Ne govorim o ovima sta ih kupis novima, vec o ovima sta se izdaju na doktorov recept!
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 17:41   #252
Quote:
bibobu kaže:
Ti si meni tak simpa
nisam neg sam plava i trudna

Quote:
bibobu kaže:
Ne govorim o ovima sta ih kupis novima, vec o ovima sta se izdaju na doktorov recept!
di to? nikad cula? jel mogu to onda i prije poroda?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 19:34   #253
Nema toga kod nas, a izdajalica ti u bolnici neće trebati sterilizirana jer naime nitko neće davati djetetu mlijeko koje ti u sobi izdojiš (doduše, khm, možda u nekim bolnicama to i rade, u Petrovoj su navodno skupljali izdojeno mijeko i davali svim bebama). Ako dijete nedajbože ne bi mogi dati na dojenje (zbog žutice npr) onda bi se išla izdajati na odje gdje beba leži i dobila steriliziranu njihovu izdajalicu. Žene izdajalicu u bolnici, koliko ja shvaćam, koriste kad im ne donose bebu iz nekih razloga ili pak ako imaju problema sa začepljenim mliječnim kanalićima i sl. (ali onda izdojeno mlijeko bace a ne daju bebi). Vani inače postoji mogućnost posuđivanja 'pravih' električnih izdajalica koje zaista imitiraju ritam dojenja pa se njima uspješno održava laktacija, a ove male priručne izdajalice kojih kod nas ima (a koriste ih i na neonatologijama u bonici nažalost) su više manje bezveze.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 01:08   #254
Ma ja sam ko mimozica, gadljiva sam i na dezinficirano - isto ko što ne bi mogla obuć tuđe gaće, pa čak niti grudnjak. To mi je nekako preintimno da dijelim s nekim
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 07:21   #255
tak si i ja nekak mislim, ali onda opet ak posudim od frendice i fakat je sterilizirana, a ova nije bolesna usparam pare za koje onda kenguricu nekaj kupim.....
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 17:06   #256
meni su bile korisne izdajalica-ručna, aventova, zatim klokanica za po doma, guma-podloga za prematanje, jastuk za dojenje još od trudnoće (najbolja stvar koju sam si kupila), obična kada za bebe kupljena u getrou za 50-ak kuna, nikakva kozmetika, sam pavlovićeva mast i bademovo ili maslinovo ulje za kupanje, kolica za šetnju...
sterilizator nisam imala od početka, meni nije trebao za tih par puta što sam prokuhala izdajalicu. ali ak bu bebica pila na bočicu, onda da....
nikakvi stolići za previjanje sa kadama, to je po meni preskupa bezvezarija..
i hrpa robice, bodića, štramplica i trenirkica koje sam dobila od sestre...
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 23:20   #257
Izdajalice stvarno dosta koštaju a uopće ne mora biti da će vam trebati, zato ih je najpametnije posuditi ili pronaći gdje ih kupiti pa napisati mužu/dečku/mami/prijateljici gdje da kupe izdajalicu u slučaju potrebe. Treba izbjegavati apoteke jer su tamo najskuplje, a Aventovi proizvodi su npr. najjeftiiji u Getrou.

I meni je jastuk za dojenje jedna od najboljih stvari koju sam kupila, ali i prematalica, spasila mi je leđa. Ja bih rekla da je najpotrebnije: auto sjedalica, prematalica, jastuk za dojenje, kolica (ali ja sam prva kolica posudila), ogromna količina tetra pelena i gaza i puno robice.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 00:40   #258
Meni je taj jastuk za dojenje bio koma, nikako se nisam mogla na njega nauciti,mislim da sam pre visoka i jednostavno bi ga morala podforhaltat od ispod da bi mi beba bila dost visoko da dosegne cicu. Imam ih dva,dobila ih tri i jednog sam odmah prosljedila a dva mi eto i dalje stoje doma. Poslje mi je dobro dosao jer se Zoe igrala na njemu dok jos nije mogla sama sjedit i stavila bi je na prsa i onak na jastuk da bude malo na visem.
Drugo sta mi je super dobro doslo su frotirane, flisane dekice u koje smo umatali ZOe. Ona je voljela biti bas onak jako umotana(ko pingvin) i tako je provela prvih mjesec,dva. Spavala je tako uglavnom. Bila je jako zimogrozna beba pa su nam te flisane(tanki flis) dekice super bile.
Izdajalicu sam imal aAventovu rucnu i bila je OK ali mi je trebalo da se naviknem i da uopce mogu izdojiti par kapi. Muka isusova ali kad sam se usaltala bila je i cijela bocica. To sam spremala za svaki slucaj da moram negdje van na sat vremena pa da ima. na kraju sam bacila jedno desetak flasica i plakala se jer sam ih fakat mukotrpno izdajala. Dost frendica je imalo elektricne i to je dan i noc razlika ali to ti treba samo kao stvarno ides raditi, nesto se desi da moras puno izdajati i tak. MIslim da se ne isplati,meni ni ova rucna nije bila nesto ali smo se krpali uz nju kolko mi je trebala. Ne bi je kupila d anisam planirala jos jednu bebu i da nisam bas trebala izdojit to malo tu i tam.
Ako se cice i pre pune ,lagano se izdojit pod toplim tusem, mene je to spasavalo prvih tjedan,dva dok se nije uspostavila ravnoteza.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 10:50   #259
Kak zapravo funkcionira taj jastuk za dojenje??? I kako izgleda???? I kako pokriti bebu kad ide na spavanje dok je još sasvim mala??? Bojim se da dekicu ne navuče preko glave. Frendice su mi rekle da su njihove bebe spavale samo u vrećama za spavanje.
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 13:07   #260
vecinom sve bebe na kraju zavrse u vrecama, ali samo ako imas srece da zele u tome spavati, inace muka isusova, moja seka ni pod razno nije trpila da joj nogice budu sputane i dzaba novaca. a ustartu krenes s poplunicem jer novorodeni bebaci se ne mrdaju puno

jastuk:
http://www.kamaris.hr/stranica.asp?ID=3
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.