Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2003., 08:56   #21
Dakle, pokrenuli ste mi brdo uspomena.
Jos uvijek imam reklame sa Univerzijade i metalnu zdjelicu (suvenir).
Sjecam se kako smo hodali sa Jelacic Placa, doma na Kneziju poslije ponoci, a grad prepun.

Bas me copi neka nostalgija kad se sjetim 80-tih.
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 09:43   #22
Zna li netko gdje , možda, mogu kupiti Zagija?
Ili sam preveliki optimist???
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 21:17   #23
Imam ja jednog kod mame u vitrini... malo je prašnjav, al mu šrlak još stoji... i žao mi je ... nije na prodaju

... a zato imam jednu keramičku pepeljaru... pa ak hoćeš... lako se dogovorimo
__________________
back to the Forum
MaSanYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 19:36   #24
ja sam isto sjedila na istocnoj tribini na otvaranju
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 19:43   #25
Quote:
banderas kaže:
Ja bio na otvorenju. I to na Zapadnoj tribini kao pravi gospodin
Onda si jos mozda i bio gospodin
uzbuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 20:52   #26
Ah, ja sam jedva uspjela doći do karte za generalnu probu otvaranja, jer su se ulaznice za otvaranje "dijelile" po tko zna kojem ključu.

Bilo je nezaboravno, a i padobranci nisu fulali metu kao na samom otvaranju!

Imam Zagija, povelikog. Malo je posivio, ali sam ga uspjela oprati.
To je bio poklon za juniora, ali ga nije još preselio.

Najljepše od Univerzijade su mi bile pripreme, odnosno uređivanje Trga Republike. Radila sam u Gajevoj do kasno popodne i obavezno smo poslije posla išli prema trgaču gledati kaj se radi i do kud se stiglo!

A Manduševac je pomaknut na drugo mjesto.

Zagreb je disao s Univerzijadom. Svuda se osjećao neki novi poletni duh!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 22:53   #27
mislim da ne postoji niko u zagrebu ko nema bar nekaj sa univerzijade. onda su se zbiljam potrudili za suvenire.

ne znam da li je neko od vas bio na postavljanju Bana par godina kasnije. ono raspoloženje, veselje, zajedništvo je nekaj kaj se nemre ponoviti.
prvi put smo se skupili na trgaču svi, i iz zemlje i inozemstva. sećam se da su gore na dolcu neki delili besplatno vino, kulen i kobase...
u celom centru se orila muzika a pred katedralom se tancalo. nisi mogel proć a da te neko nepoznat na sred ceste ne zgrabi i zavrti u valček.
po celom centru su bili plavci ali su ih tak zrihtali da bi se i rambo mogel skriti. znate ono mračno držanje s raskrečenim nogama i ukočen pogled. kod miškecovog prolaza sam stala kod jednog i pitala ga jel mu je to pravi pištol. pogledal me je kak da sam mali zeleni i pristojno ogovoril da je. naježila sam se!
pred večer su ljudi stizali od svakud, ko mravci. sećam se da je jedan gospon sa štakama polako išel na trgač od franke.
onda je pal mrak i nikad nebum zaboravila onaj šou sa laserom.
mama i tata su konačno došli na svoje jer su prve rendese uvek dogovarali "pod repom".
nemojte zamerit al nisam izdržala kad ste već počeli sa sjećanjima
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 23:14   #28
sjecam se, kak ne.
peticija za povratak bana je bilo prvo kaj sam uopce ikad potpisal a i bil sam na trgu kad su ga vracali
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 23:22   #29
ja sam bio u miocu u vrijeme univerzijade. cekali smo da konacno dojde, da nas puste u novu dvoranu jer smo do tada morali trcati sve po svuda, a uglavnom po maximiru i sveticama.

a sjecam se da je u to vrijeme i radio 101 donio exkluzivnu vijest kako je za vrijeme 'zlatnog medvjeda' koji se odrzavao na sljemenu neki krivolovac napucao zagija, ali da je zagi izvan zivotne opasnosti...

e da, a najbolji je stos bio kako je na svim plakatima bio veliki y kao znak univerzijade jer se u to vrijeme po zagrebu nije smjelo lijepiti veliki u...

ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 23:25   #30
Quote:
shef Sale kaže:
sjecam se, kak ne.
peticija za povratak bana je bilo prvo kaj sam uopce ikad potpisal a i bil sam na trgu kad su ga vracali
A onda su se svi skup posvađali oko plaćanja.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 23:27   #31
Quote:
ljetopisac kaže:
e da, a najbolji je stos bio kako je na svim plakatima bio veliki y kao znak univerzijade jer se u to vrijeme po zagrebu nije smjelo lijepiti veliki u...
Jeeee, a na 101 pitali Novosela zašto Y?

Ha, još imam privjesak za ključeve s tim Y...ne rabim ga.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 00:46   #32
Joj ja sam bila jos u onovnjaku i sjecam se teme iz hrvatskog za skolsku zadacnicu:
"Zasto je Zagi (vjeverica) izabrana za maskotu". Kaj sam ja sve zmisljala kak je brza, pa hitra, spretna kak i ti sportasi kaj dolaze k nama, pa kak je ima po sumama tu kod nas za vidit ak se dobro zagledas i ko zna kaj jos ne...
A za prvi peti bila na moru te godine i na igri dan noc osvojila Zagija s crnim skrljakom jos si ga cuvam.
 
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 17:19   #33
Kako je ono isla himna?
"Zagi, Zagi, Zagi za Zagreb za svijet..."
Ili je to samo za cokoladice bilo?
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 18:17   #34
Quote:
wyrm kaže:
Kako je ono isla himna?
"Zagi, Zagi, Zagi za Zagreb za svijet..."
Ili je to samo za cokoladice bilo?
"Zagi, Zagi, Zagi, za Zagreb nek se čuje,
za Zagreb pjesma tu je..."

Ah, to divno doba....bila sam u vrtiću i hopsala sam u nekoj bijeloj haljinici na otvorenju. Nitko važniji od mene..
A imam podmetač za guzu, plavi sa Zagijem, znate ono na čemu se sjedilo na starom stadionu na onim dobrim starim Dinamovim tekmama nedjeljom. Zajedno sa: kikirikijem, košticama, zanimacijom.
 
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 20:37   #35
Sjećam se brojnih, razdraganih navijača iz Siera Leonea koji su stupali Ilicom i vikali. Brojnih belgijskih mažoretkinja, kineskih mandarina, bugarskih jogurtina; tirolaca u narodnoj nošnji, marokanaca koji su na tadašnjem trgu republike dijelili datule i lovor; zatim crnih, kao noć crnih navijačica sa zastavom SAD-a koje bi vrištale čim bi vidjele nekog od poznatih sportaša.
Restorani su bili puni, ako ste htjeli burek trebali ste se najaviti tri dana ranije, a kava se čekala i po 30 minuta. Brojni su dobavljači kasnili zbog poledice od prolivene coca-cole kojom su se nabacivali iranci i tibetanci;
niz mesničku tekao je potok pive
i tako...

a igrao se i rukomet, čini mi se...
Rual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 12:45   #36
Quote:
uzbuna kaže:
Onda si jos mozda i bio gospodin
Gle, niskih li udaraca od bliznjih
Ajmo, gdje si ti bio 1991, ovaj, 1987? Brao kukuruze?
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 17:27   #37
Quote:
lela77 kaže:
I ja sam nastupala na otvorenju-bili smo u kombinezonima-žutim-zvali su nas "Kanarinci". Ljudi kako je nama tada bilo super...sve te probe, zezancija, uživanje...
Da, Zagreb je tada bio nešto posebno...
I ja sam nastupao na otvorenju, ali u plavim kombinezonu.
Ma bilo je mrak. Zavrsetak prvog srednje ranije, profaci dijelili dobre ocjene, svaki dan na probe tih vjezbi, pa su onda djelili sendvice, sokove, cokoladice, ma ono gust i zezancija.
A tek curica srednjoskolki tada oko mene, e da mi se sad vratiti u to doba

I bilo je fakat posebno, cijeli grad je disao zajedno, kam si god isao svi su bili nasmijani, poletni, veseli.....tesko da bu se nkaj tak ponovilo....
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 19:34   #38
ja sam pjevala u tresnjevackim malisanima...i bilo je zagi zagi zagi
za zagreb za svijet
zagi zagi zagi
za zagreb nek se cuje
zagi zagi zagi za zagreb za svijet
za zagreb pjesma tu jeeeeeeeee
covjece, da nije bilo univerzijade jariun bi ostao lokva a precko i spansko kukuruzista
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 19:46   #39
Quote:
debelakrava kaže:
covjece, da nije bilo univerzijade jariun bi ostao lokva a precko i spansko kukuruzista
Tocno. Natjecanje je samo po sebi bilo za k... pa ko je ikad vise poslije cuo za univerzijadu. Al bez toga se nikad grad nebi uredio. Nebi dale "strukture". Ovak je bilo isprike za sve radove
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 00:07   #40
Uf, ta Univerzijada... Zagreb prekrasan, a ja na vrh svijeta... atmosfera, ljudi otvoreni, mogao si sjediti na onim plasticnim stolcima na Trgu, poceti pricati sa svima, domacima, stranima, plesali na STadionu, zicali Afrikance njihove sarene kapice...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.