Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 16:16   #4941
Mislim da je doslo do nesporazuma glede ovog placanja gotovinom jer vecina smatra da je to samo ono solarno, lova na sunce ili u kuverti Isplata cijelog iznosa preko racuna se takodjer smatra gotovinskom isplatom..
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Old 08.12.2017., 17:50   #4942
Quote:
Fozzie kaže: Pogledaj post
Zašto? Ima raznih načina plaćanja gotovinom, čekam Mekta da odgovori...
Nema raznih načina, jedan je jedini, zna se što je gotovina.

Quote:
CrashOv3rride kaže: Pogledaj post
Mislim da je doslo do nesporazuma glede ovog placanja gotovinom jer vecina smatra da je to samo ono solarno, lova na sunce ili u kuverti Isplata cijelog iznosa preko racuna se takodjer smatra gotovinskom isplatom..
Ne smatra se gotovinskom isplatom, kako bi se smatralo? Nema gotovog novca nigdje u tom lancu, to je obična transakcija. Ako ne plaćaš lovom na sunce onda je firmi koja posluje legalno sasvim svejedno sjedne li im novac od Pere Perića ili neke banke/štedionice, njima je trošak jednak.

Ako im pak netko donese gotovinu, to im je nepovoljnije jer imaju veći trošak uplate te iste gotovine na svoj žiro račun, a što su obvezni obaviti isti ili sljedeći dan sukladno Zakonu.

Možemo uzeti primjer autokuća, prije ćeš dobiti popust ili dodatnu opremu ako auto kupuješ preko kredita nego "gotovinom" jer im kreditna kuća da bonus za svaki sklopljeni kredit preko njih.

Zato je puno povoljnije graditi "običnu" kuću jer u tom lancu gotovo nitko ne radi legalno, nema računa i sve ide gotovinski, na ruke. Nije ni čudo da se na temelju može uštediti >50%, jer je on "obična" gradnja. Rijetko tko će izabrati beton po 900kn s pumpom i računom kad ima opciju uzeti isti taj beton s pumpom za <450kn.
Fitz is offline  
Old 08.12.2017., 18:46   #4943
Kad si glup i kad radis par stvari odjednom, ispadne kilavo i nedovrseno ali sam zaboravio editirat..
Ovo sve je bilo glede gotovinske ( moze u navodnike ) isplate u naprijed, prije pocetka radova.. Mislim da sa na to odnosio moguci popust jer sam i ja dobio informaciju kad je prijatelj radio kucu da je platio nekoliko postotaka manje od ugovorenog jer je sve isplatio prije pocetka radova a ne etapno kako ih vecina ovih bitnih igraca trazi sudeci po uvodnim razgovorima sa D+,Krivajom i Marlesom..
Posto nikad ne poslujem fizicki s novcem iz navike su mi sve cijele uplate gotovinske, meni to tak, cim dodju sve pare, gotovo
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Old 09.12.2017., 11:21   #4944
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Znam ali ja imam racun za svaku stvar o tome sam vec pisao. Ja necu biti neciji idiot pa da meni gradevinac proda XPS po duplo vecoj cijeni. Njuskalo i oglasnike i ruke i deri, da vidis kako se nadu firme. Ja sam tako kupio sve. Nadalje, beton recimo, nisu bas cijene slicne, okolica zagreba, gdje sam ja, varira od moje cijene sa dovozom koja je bila nekih 450 kn do betonara koje su uredno trazile 700 kn. Cijene celika se isto tako drasticno razlikuju, jahaci, sipke, mreze. Gromobranske trake. Ponavljam zvati i traziti ponude, padnes na guzicu kad vidis koje su to razlike.
Tako možeš raščlaniti sve do najsitnijeg detalja. Mogao si npr. kupiti i svoje drvo, pa ga dostaviti proizvođaču da radi s njim jer ćeš ga baš ti dobiti negdje jeftinije. Svoju stolariju, svoj crijep, itd. Ako ideš graditi s nekim, nije nužno polaziti od pretpostavke kako nećeš biti nečiji idiot. Jbg, opet si ispao nečiji idiot, koliko god mislio da si pobijedio sustav.
Podržavam uložen trud vezan za temelj i nadam se da nećeš imati reklamacija.

Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
7h ujutro, pa 15h popodne. Bome ide brzo. Sutra je pod krovom

Kompletno ludilo, potpuno je nestvarno to gledati. Sve covjek zna da je montazno i da ide brzo ali uzivo kad se radi o vasoj kuci jednostavno ne mozete vjerovati
Nema skele, radnici nemaju zaštitnu opremu.
Nadalje, nema fasade, nema stolarije, nema knaufa. Sveukupno, dosta nizak nivo dovršenosti koji ide na gradilište. Velik dio posla će se tamo raditi i to nije u duhu prefabricirane gradnje. Problem će biti raditi fasadu po zimskom vremenu na terenu.

S ovim podizanjem fermacella za izradu nekakvog preklopa radi se ozbiljan statički propust. Potrebno je malo više znanja o funkcioniranju konstruktivno stabilnog drvenog okvira.

Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Nema raznih načina, jedan je jedini, zna se što je gotovina.
---
Zato je puno povoljnije graditi "običnu" kuću jer u tom lancu gotovo nitko ne radi legalno, nema računa i sve ide gotovinski, na ruke. Nije ni čudo da se na temelju može uštediti >50%, jer je on "obična" gradnja. Rijetko tko će izabrati beton po 900kn s pumpom i računom kad ima opciju uzeti isti taj beton s pumpom za <450kn.
Ovo je pogrešno razmišljanje. Ne zaboravi da i u jednom i u drugom lancu rade samo ljudi. Nema obične i neobične gradnje.

Zadnje uređivanje Papa Smurf : 09.12.2017. at 12:02.
Papa Smurf is offline  
Old 09.12.2017., 11:43   #4945
Quote:
Papa Smurf kaže: Pogledaj post
Ovo je pogrešno razmišljanje. Ne zaboravi da i u jednom i u drugom lancu rade samo ljudi. Nema obične i neobične gradnje.
Pa ako se zaista vama može dostaviti drvo koje je netko nabavio bez pdv-a, stolariju koje je uvezena iz BiH, crijep kupljen preko Njuškala i kod vaše gradnje temelja organizirati vlastiti beton za <450kn bez računa, onda je pogrešno razmišljanje.

Vjerujem da vi ipak morate dati garanciju na izvedenu kuću i da takve kombinacije nisu moguće, a u isto vrijeme su takve kombinacije redovita pojava kod gradnje klasične, ne-montažne, "obične" gradnje.
Fitz is offline  
Old 09.12.2017., 12:06   #4946
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Pa ako se zaista vama može dostaviti drvo koje je netko nabavio bez pdv-a, stolariju koje je uvezena iz BiH, crijep kupljen preko Njuškala i kod vaše gradnje temelja organizirati vlastiti beton za <450kn bez računa, onda je pogrešno razmišljanje.

Vjerujem da vi ipak morate dati garanciju na izvedenu kuću i da takve kombinacije nisu moguće, a u isto vrijeme su takve kombinacije redovita pojava kod gradnje klasične, ne-montažne, "obične" gradnje.
Komentar se odnosio na plaćanje gotovinom.
Papa Smurf is offline  
Old 10.12.2017., 18:29   #4947
Krivo se izražavate, nema popusta na plaćanje gotovinom (ne znam tko kupuje na mastercard ili diners), već na jednokratno plaćanje.
Tako smo mi kod d+ u cijelosti platili iznos odmah iz kredita i dobili 3% popusta.
sstaraj80 is offline  
Old 11.12.2017., 07:52   #4948
Komentar na fitz sugestiju po pitanju ljepenke tj.hidroizolacije. Ovako kako je napravio mekto je puno bolje jer tesko je predvidjeti poziciju zidova i kasnije to zavariti sa preostalim dijelom ljepenke. Ako se i nesto osteti ljepenka u ovoj fazi nju ce biti lako pokrpati na mjestima ostecenja.
Ja sam imao ljepenku samo ispod zidova tj.na pozicijama zidova i to je kasnije bilo koma napraviti kako spada. Dosle su elektro instalacije, vodiinstalacije i sl.i onda podvlacit ljepenku ispod toga pa varit da sve to ne zapalis. Jebeno..
bruce80 is offline  
Old 11.12.2017., 21:42   #4949
U principu jedini razlog zasto hidroizolacija ide samo pod zidove jest ljeto pa im je problem sto im se lijepi za obucu. Ja sam ih tri dana prije montaze pitao da li mogu prevuci komplet temelj i rekli su dapace. A i meni je tako bilo drasticno lakse, nema nikakvog ocrtavanja i mjerkanja vec samo sibam sa ljepenkom.

Evo, stigao crijep, kuca je komplet pod izolacijom, sutra stolarija i lim, i finalno fasada i to je to.
Ja se vec par dana ubijam sa elektroinstalacijama, a danas je dosla i ventilacija pa sad to razvodim po kuci
Mekto is offline  
Old 12.12.2017., 10:22   #4950
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
U principu jedini razlog zasto hidroizolacija ide samo pod zidove jest ljeto pa im je problem sto im se lijepi za obucu. Ja sam ih tri dana prije montaze pitao da li mogu prevuci komplet temelj i rekli su dapace. A i meni je tako bilo drasticno lakse, nema nikakvog ocrtavanja i mjerkanja vec samo sibam sa ljepenkom.

Evo, stigao crijep, kuca je komplet pod izolacijom, sutra stolarija i lim, i finalno fasada i to je to.
Ja se vec par dana ubijam sa elektroinstalacijama, a danas je dosla i ventilacija pa sad to razvodim po kuci
I mi imamo u planu stavit ljepenku prije montaže po cijeloj ploči.

Mekto, čekamo dojmove, komentare, opažanja, sugestije, slike ... naravno kad stigneš.
XuGang is offline  
Old 12.12.2017., 10:23   #4951
Quote:
sstaraj80 kaže: Pogledaj post
Krivo se izražavate, nema popusta na plaćanje gotovinom (ne znam tko kupuje na mastercard ili diners), već na jednokratno plaćanje.
Tako smo mi kod d+ u cijelosti platili iznos odmah iz kredita i dobili 3% popusta.
Mislim da ovo vrijedi samo ako je kredit preko Zagrebačke banke, jel tako?
XuGang is offline  
Old 12.12.2017., 11:41   #4952
Grijanje MK

Pozdrav.

Meni jučer napokon počelo grijanje preko toplinske pumpe. Prvi dojmovi su fantastični, iako još treba proći vremena da se sustav fino poštela.
Još čekam da se spoji recirkulacija i rekuperacija, i onda sam finito!
Useljenje je pred vratima.
Emmet is offline  
Old 12.12.2017., 12:50   #4953
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Meni jučer napokon počelo grijanje preko toplinske pumpe. Prvi dojmovi su fantastični, iako još treba proći vremena da se sustav fino poštela.
Još čekam da se spoji recirkulacija i rekuperacija, i onda sam finito!
Useljenje je pred vratima.
I kolko je ukupno trajala gradnja od "polaganja kamena temeljca"?
XuGang is offline  
Old 12.12.2017., 13:25   #4954
D poželim Mektu sreću u novoj kučici i da sve ispadne kao što je zamislio.:klap:
uff uff is offline  
Old 12.12.2017., 14:04   #4955
Quote:
XuGang kaže: Pogledaj post
I kolko je ukupno trajala gradnja od "polaganja kamena temeljca"?
Sve skupa ugrubo, 6 mjeseci, s time da sam barem mjesec i pol izgubio zbog kiše u 9. mjesecu i poč. 10-tog... te kolektivni godišnji od 01.08. - iza gospe.

Kuća je sa glazurama, stolarijom i fasadom bila gotova 31.07.
Dugo sam čekao da se glazure osuše jer nisam uzeo dodatak za brzo sušenje.
Također, osim toga, čekao sam za iskope za kanalizaciju, struju i vodu. Svaka 2-3 dana mi je padala kiša kako sam već i naveo... skoro mjesec i pol dana.

Bilo je i nešto čekanja instalatera, same dizalice topline (rok isporuke 15 dana)... svašta nešto. Drugim riječima, da se to i u znatno kraće vrijeme.
Emmet is offline  
Old 12.12.2017., 14:50   #4956
A, to sve što si nabrojao je "normalno".

Iznimka je da se na nešt ne čega u hrvatistanu
davorradman is offline  
Old 26.12.2017., 08:48   #4957
Jos jednom cestitam @Mekto a i @Emmet

Drago mi da si happy sa TP jer i sam planiram isto..

Pitanje za sve.. Da li je netko umjesto keramike koristio mikrobeton ?
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Old 28.12.2017., 10:25   #4958
Quote:
CrashOv3rride kaže: Pogledaj post
Jos jednom cestitam @Mekto a i @Emmet

Drago mi da si happy sa TP jer i sam planiram isto..

Pitanje za sve.. Da li je netko umjesto keramike koristio mikrobeton ?
Jok, ja imam epoksi pod u pola kuće, ali to je nešto drugačije.
Emmet is offline  
Old 28.12.2017., 14:13   #4959
Ja sam to malo istrazivao, ali cini mi se da sam jako brzo odustao kada sam vidio cijenu.

Inace mi se svida jako, i inace volim industrijski izgled i beton, ali nemam love.

Ako sam u krivu, bilo bi mi drago
davorradman is offline  
Old 28.12.2017., 20:51   #4960
Zavisi o tome sto mislis staviti na pod. U usporedbi sa laminatom tada epoxi je skup ali u usporedbi sa keramikom ili parketom tada je epoxi cak i jeftiniji.
bruce80 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.