Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2012., 01:37   #261
Upomoc, prema novom zakonu o osobnom imenu, da li jos uvijek treba napisati razlog za promjenu imena ili ne?

Mislim da je novi zakon iz svibnja ove godine.
Treba samo domovnica i potvrda o nekaznjavanju, ne treba izvod iz maticnog lista rodjenih?
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau

Zadnje uređivanje Fuerteventura : 25.09.2012. at 01:43.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 09:54   #262
Vrijedi stari zakon jer je prijedlog novoga u saborskoj proceduri za ovu sjednicu koja završava 19.10.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 11:40   #263
još jedan update: znači trideset dana je prošlo zaključno sa 15.09., rješenja još nema jer čekaju izvod iz kaznene evidencije (što sam mogao sam otić po to i donijet im, čini mi se s obzirom da je već 10 dana prošlo), al to je sve ok, jer još uvijek nisam toliko u gužvi s vremenom.

ali vrhunac neshvatljivosti za mene: glavna osoba zadužena za to mi je pokazala moj spis, i tamo je sve uredno, čekaju taj izvod, ali ono čudno, upitala me je, citiram, "da li imam neke službene dokumente s novim imenom da ih priložim". ok, jel ja tu nešto propuštam, ali kako bih trebao imati službene dokumente na novo prezime, ako mi samo prezime još nije aktivno?

neće mi valjda sad na kraju radi svega toga poništit sve dosad što sam napravio, i sav proces, pa mi odbit promijenit prezime?
k-l-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 12:55   #264
Neshvatljiva je RH administracija.Zašto bi ti odbili?Čekaju samo izvod iz KE.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 13:16   #265
pa zato što je imala takav stav kao da ako joj ne donesem nikakav opipljivi dokument da mi neće izdat rješenje

a ono, na kraju sam sa svim tim procedurama tako da na svaku malu zamjerku počnem drhtit kao ispod nule radi straha
k-l-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 13:26   #266
Kakav opipljiv dokument kada ti nisu ni odobrili novo ime?Možda je mislila da sam doneseš izvod iz KE?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 13:30   #267
ne ne, stopostotno me je pitala imam li ikakav dokument gdje već koristim novo prezime da priložim s ostalim papirima
k-l-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 13:32   #268
Vidi ti sa sudom kad će izdat izvod pa ako ti ne odgovara rok idi ga zatražit sam.

E takve bi trebalo umirovit po Čačiću odmah.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 13:48   #269
Ja cu pricekati mjesec dana, da po novom zakonu.
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 14:39   #270
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Vidi ti sa sudom kad će izdat izvod pa ako ti ne odgovara rok idi ga zatražit sam.

E takve bi trebalo umirovit po Čačiću odmah.
a pustit ću ih još koji dan da to potraje, ne želim nikome "stat na žulj". mene samo zanima da li, ako je prezime očito odobreno, jer ne bi išlo u svu tu proceduru, i 30 dana je odležalo javno bez žalbe, a ja nisam kažnjavan, to prezime mora biti odobreno, bez obzira na neke fiks ideje bilo koga u upravi, jer više ne ništa ne može pravno spriječiti to, osim ako ja ne odustanem?

ako je tako, onda ću pregrmit ovo

Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Ja cu pricekati mjesec dana, da po novom zakonu.
ako prođe taj zakon. ja bi isto čekao njega, da ne moram do polovice desetog bit s novim dokumentima i vadit milijun papira na novo ime
k-l-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 18:29   #271
Quote:
k-l-s kaže: Pogledaj post
.. ako je prezime očito odobreno, jer ne bi išlo u svu tu proceduru, i 30 dana je odležalo javno bez žalbe, a ja nisam kažnjavan, to prezime mora biti odobreno, bez obzira na neke fiks ideje bilo koga u upravi, jer više ne ništa ne može pravno spriječiti to, osim ako ja ne odustanem?
Ne može se odobrit ako nema svih potrebnih dokumenata a kod tebe je u pitanju potvrda o nekažnjavanju tj.izvod iz KE.

Quote:
k-l-s kaže: Pogledaj post
ja bi isto čekao njega, da ne moram do polovice desetog bit s novim dokumentima i vadit milijun papira na novo ime
Ne kužim zašto ti treba novi zakon.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:56   #272
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne može se odobrit ako nema svih potrebnih dokumenata a kod tebe je u pitanju potvrda o nekažnjavanju tj.izvod iz KE.
pa izvod će doć kad tad. ali ja računam na to da je prezime prihvaćeno, inače bi mi u startu valjda rekli da ne može. na to sam mislio
k-l-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 07:50   #273
Doći će ako je izdan zahtjev Rok za izdavanje i slanje? na drugo mjesto nije duži od 10 dana.
"Uvjerenje se izdaje samo fizičkim osobama koje imaju prebivalište u XXX uz predočenje važeće osobne iskaznice ili putne isprave. Uvjerenje se izdaje samo na osobni zahtjev stranke ili po punomoći, s tim da punomoć mora biti ovjerena kod javnog bilježnika. Opunomoćenik mora predočiti važeću osobnu iskaznicu za osobu za koju se traži izdavanje uvjerenja."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 21:03   #274
ma sve to stoji, ali papiri mi nisu toliko problem, kako god da okrenem, doć će. mene samo zanima može li netko meni sad na kraju svega toga odlučit reć da mi se prezime ne prihvaća?
k-l-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 10:15   #275
Kraj svega je kad dobiješ dokumente o novom prezimenu a do onda je sve otvoreno.Ako nisu imali svu potrebnu dokumentaciju nisu možda ni trebali dat na oglasnu ploču da netko izjavi nesuglasnost.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 23:44   #276
a super, očito će mi na kraju samo reć ništa od toga, i točka, bitno da su se oni poplaćali na meni -.-
k-l-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 15:48   #277
ok, ova sapunica se zahuktava vrhunski

dakle, odem danas opet osobno, i cijelo vrijeme tko god od njih me gleda, imam osjećaj kao da su već u glavi zacrtali da će mi izdat rješenje u kojem će me glatko odbrusit. pitam glavnu zaduženu osobu (istu koja me pitala da li već imam neke dokumente na to ime) gdje je sad zapelo, a ona još govori da čekaju izvod iz KE, na što joj ja kažem da sam osobno zvao sud u Splitu gdje se izdaju te potvrde, te da oni tamo nemaju mene uopće u papirima. ova odgovori da to nema veze, da taj izvod iz kaznene evidencije ona čeka iz Zagreba. ok, kakve veze ja imam sa Zagrebom, ako sam sve predao u Splitu, gdje mi je i prebivalište i sve što traže za mene traže iz Splita?

drugo, kaže da je tamo očito neki zastoj, i da nisam jedini (ono u stilu da šta ja tako to forsiram), i da će im faksirat direktno u ZG i da zovnem nju osobno sutra poslije 12:00 da će mi reć šta nakon toga.

treće, sama me je pitala zašto mi je tako hitno, i da li putujem negdje, na što sam joj ja odgovorio da već za desetak dana napuštam državu na duže vremena, sve na novo prezime organizirano. ona mi je na to rekla da će ona sve to vidit šta kasni, pa da će se sredit. da li ja da iz toga zaključim da će mi prezime ipak bit odobreno, ako se već ovako postavlja.

tj., ne bi li valjda, ako već znaju da će me odbit, drukčije postupili, ili bi mi to već rekli, ili ne znam što?

mnogo hvala unaprijed
k-l-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 09:54   #278
Da njih ne muči razlog tvojeg mjenjanja prezimena
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 13:13   #279
a to mi apsolutno ne bi imalo smisla, jer kad sam ja tamo njima sve reka, oni su rekli da to (moj osobni život i problemi, zlostavljanje, itd) nije baš nešto što njih zanima, te su mi sami rekli šta da napišem i kako da napišem, tako da je sličnije svim ostalim zahtjevima. dakle oni su mi sami rekli šta da napišem kao razloge, ne bi valjda u tom istom vidili sami sebi problem
k-l-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 13:40   #280
Znači razlog je riješen, samo potvrda o nekažnjavanju koju dobiješ na sudu u Splitu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.