Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2008., 12:56   #141
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Ne, ne šalim se.
Zakaj bi čitala topic - da si zatrujem mozak gomilom zatucanih, dogmatičnih stavova?
pa zašto onda pišeš uopće ovdje?? i tako se bojiš za svoj mozak, tako ti je labilan i podložan sugestijama???


Quote:
Velim ti, imam prijatelje koji s troje (3!) djece žive tak.
ma da, kak tak? pa pričaj nam, kako prežive zimu, kako se bore s bolestima, pričaj nam o njihovoj socijalizaciji, higijeni, obrazovanju....
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:00   #142
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
pa zašto onda pišeš uopće ovdje?? i tako se bojiš za svoj mozak, tako ti je labilan i podložan sugestijama???




ma da, kak tak? pa pričaj nam, kako prežive zimu, kako se bore s bolestima, pričaj nam o njihovoj socijalizaciji, higijeni, obrazovanju....
Gloria, maj darling, nemoj sve sudit po sebi. Ako si ti labilna, nije ostatak svijeta

Drugo, zašto bih? Vi ste donijeli presudu i znate sve razloge. Kaj vas briga onda kak netko drugi živi? Mogu reć da je svo troje klinaca super pametno, zdravo i socijalizirano.
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:01   #143
Alo, niste na Kokošinjcu.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:05   #144
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Ne, ne šalim se.
Zakaj bi čitala topic - da si zatrujem mozak gomilom zatucanih, dogmatičnih stavova?
Velim ti, imam prijatelje koji s troje (3!) djece žive tak.
onda bi ih svaki razuman čovjek trebao prijaviti centru za socijalnu skrb jer su roditelji dužni čuvati i brinuti za zdravlje djeteta i to u skladu sa zahtjevima medicinske znanosti. i ne samo čuvati nego i unaprijeđivati.

mislim, muka mi je od ovakvih izjava. pročitajte malo obiteljski zakon i neke kriterije koje bi svaki roditelj ipak morao zadovoljiti.


evo nekoliko članaka koja sam uspjela na brzinu pronaći - "obiteljski zakon":


Članak 92.

(1) Roditelji su dužni skrbiti o životu i zdravlju djeteta i omogućiti mu korištenje mjera za unaprjeđenje, čuvanje i vraćanje zdravlja, sukladno propisima iz područja zdravstva i zahtjevima medicinske znanosti.


II. PRAVA I DUŽNOSTI U ODNOSIMA RODITELJA
I DJECE

1. Djetetova prava i dužnosti

Članak 87.

(1) Dijete ima pravo na skrb za zdravlje i život.

(2) Dijete ima pravo na sigurnost i odgoj u obitelji primjeren svojim tjelesnim, umnim i osjećajnim potrebama.

...

Članak 89.

(1) Dijete ima pravo tražiti zaštitu svojih prava pred nadležnim tijelima koja su o tome dužna obavijestiti centar za socijalnu skrb.


.....


2. Roditeljska skrb

Članak 91.

(1) Roditeljsku skrb čine odgovornosti, dužnosti i prava roditelja, s ciljem zaštite dobrobiti djeteta, osobnih i imovinskih interesa.

...

Članak 92.

(1) Roditelji su dužni skrbiti o životu i zdravlju djeteta i omogućiti mu korištenje mjera za unaprjeđenje, čuvanje i vraćanje zdravlja, sukladno propisima iz područja zdravstva i zahtjevima medicinske znanosti.


..(2) Odgoj djeteta mora biti u skladu s njegovom dobi i zrelosti, te s pravom djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja.

Članak 94.

(1) Roditelji su dužni čuvati i njegovati dijete i skrbiti za njegove potrebe.

(2) Roditelji ne smiju dijete predškolske dobi ostaviti bez nadzora odrasle osobe.



...

Članak 108.

(1) Svatko je dužan obavijestiti centar za socijalnu skrb o kršenju djetetovih prava, a posebice o svim oblicima tjelesnog ili duševnog nasilja, spolne zloporabe, zanemarivanja ili nehajnog postupanja, zlostavljanja ili izrabljivanja djeteta.

(2) Centar za socijalnu skrb dužan je odmah po primitku obavijesti iz stavka 1. ovoga članka ispitati slučaj i poduzeti mjere za zaštitu djetetovih prava.


itd., itd.


pa jebote, ako ovo nije nemar ne znam što je. i bilo bi dobro kada bi se neki socijalni radnik javio na topik da protumači malo sve pravilnike.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:05   #145
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Ne, ne šalim se.
Zakaj bi čitala topic - da si zatrujem mozak gomilom zatucanih, dogmatičnih stavova?
Velim ti, imam prijatelje koji s troje (3!) djece žive tak.
Tebi je mozak već zatrovan i to nemogućnošću racionalnog razmišljanja.

Nitko zdrave pameti ne može podržavati tako nešto, pogotovo kad se u pitanje dovodi život djeteta.
Tika is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.10.2008., 13:07   #146
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Alo, niste na Kokošinjcu.
jel' ovo meni između ostalog upućeno? ako da, molim pojašnjenje što sam napravila.

Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Gloria, maj darling, nemoj sve sudit po sebi. Ako si ti labilna, nije ostatak svijeta

Drugo, zašto bih? Vi ste donijeli presudu i znate sve razloge. Kaj vas briga onda kak netko drugi živi? Mogu reć da je svo troje klinaca super pametno, zdravo i socijalizirano.
pa sama si rekla da ne želiš čitati temu da si ne zatruješ mozak, pa pitam kako bi si jednim čitanjem nekog sadržaja s kojim se ne slažeš mogla zatrovati mozak? i čemu vrijeđanje, odnosno pokušaj spuštanja i patroniziranja? mogu i ja svašta reć bez argumenata, ali to onda nema nikakav značaj i nitko to neće uzeti za ozbiljno tako kao da nisi ni rekla ništa
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:08   #147
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Tebi je mozak već zatrovan i to nemogućnošću racionalnog razmišljanja.

Nitko zdrave pameti ne može podržavati tako nešto, pogotovo kad se u pitanje dovodi život djeteta.
Herp, znam da ću za ovo sljedeće dobit karton i unaprijed se ispričavam.

Tika: nabijem te na zatrovani mozak samo zato što ne odgovara tvojem poimanju stvarnosti. Nabijem te također i na sranje po nečem o čem pojma nemaš ali napamet zaključuješ da je riječ o ugrožavanju djeteta, nabijem te također na racionalno razmišljanje koje je samo ono sa čime se ti slažeš.
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.10.2008., 13:10   #148
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
jel' ovo meni između ostalog upućeno? ako da, molim pojašnjenje što sam napravila.



pa sama si rekla da ne želiš čitati temu da si ne zatruješ mozak, pa pitam kako bi si jednim čitanjem nekog sadržaja s kojim se ne slažeš mogla zatrovati mozak? i čemu vrijeđanje, odnosno pokušaj spuštanja i patroniziranja? mogu i ja svašta reć bez argumenata, ali to onda nema nikakav značaj i nitko to neće uzeti za ozbiljno tako kao da nisi ni rekla ništa
Ja sam argumente dala.
Vaši argumenti protiv mene su da mi je zatrovan mozak i da ne mogu racionalno razmišljati.
Budući da je od vas, hvala na komplimentu.
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:16   #149
Koke, smirite se.
-gloria-, trolanje o labilnom i sugestijama podložnom mozgu nije potrebno.
Kava, bilo bi bolje da si umjesto ružnog posta napisala nešto o njihovom načinu života i pokušala ostalima približiti svoje viđenje problema.
Ostale molim da ne odgovaraju na provokacije i da se drže teme.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:16   #150
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
onda bi ih svaki razuman čovjek trebao prijaviti centru za socijalnu skrb jer su roditelji dužni čuvati i brinuti za zdravlje djeteta i to u skladu sa zahtjevima medicinske znanosti.
možda bi mogao bit problem, pošto žive u šumi, da se ne zna pod koji točno centar pripadaju. Onda ih iz birokratskih razloga ne možeš prijaviti.


Na stranu prijave i Centri... što, primjerice, da se obitelj s djetetom odlučila preseliti u neku afričku državu, npr. među Bušmane? Ili neko drugo pleme. Što onda? Jel bi ih trebalo odmah zadržati na aerodromu i uzet im dijete?

Ili, npr. da su odlučili odseliti na sjever razvijene države Finske. Gdje im je prvi susjed polarni medvjed i imaju noć koja traje 4 mjeseca. Da ne govorimo koja im je stopa depresije. Jel treba oduzimat klince ljudima koji sele u Finsku ili Švedsku i izlažu djecu povećanom riziku od depresije?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:23   #151
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
možda bi mogao bit problem, pošto žive u šumi, da se ne zna pod koji točno centar pripadaju. Onda ih iz birokratskih razloga ne možeš prijaviti.


Na stranu prijave i Centri... što, primjerice, da se obitelj s djetetom odlučila preseliti u neku afričku državu, npr. među Bušmane? Ili neko drugo pleme. Što onda? Jel bi ih trebalo odmah zadržati na aerodromu i uzet im dijete?

Ili, npr. da su odlučili odseliti na sjever razvijene države Finske. Gdje im je prvi susjed polarni medvjed i imaju noć koja traje 4 mjeseca. Da ne govorimo koja im je stopa depresije. Jel treba oduzimat klince ljudima koji sele u Finsku ili Švedsku i izlažu djecu povećanom riziku od depresije?
ovdje se ne radi ni o finskoj ni o africi. jebe mi se i za finsku i afriku. mi smo u hrvatskoj i državne službe bi trebale odraditi svoj posao. pa neka stručne osobe utvrđuju je li zdravlje djeteta bilo, jest i hoće li biti ugroženo. a trebalo bi ih prijaviti i policiji ako nemaju neku adresu stanovanja. što bi oni zbog svoje iznimne osobnosti trebali biti van hrvatskih zakona a mi bi se svi trebali diviti takvom načinu života?
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:29   #152
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Na stranu prijave i Centri... što, primjerice, da se obitelj s djetetom odlučila preseliti u neku afričku državu, npr. među Bušmane? Ili neko drugo pleme. Što onda? Jel bi ih trebalo odmah zadržati na aerodromu i uzet im dijete?

Ili, npr. da su odlučili odseliti na sjever razvijene države Finske. Gdje im je prvi susjed polarni medvjed i imaju noć koja traje 4 mjeseca. Da ne govorimo koja im je stopa depresije. Jel treba oduzimat klince ljudima koji sele u Finsku ili Švedsku i izlažu djecu povećanom riziku od depresije?
Mislim stvarno. Ajde još jednom pročitaj što si napisao. Kakve pak veze ima Finska sa djetetom koje živi u šumi? Jesi bio kad u Finskoj? Švedskoj? Imao prilike upoznati ljude koji žive tamo? Po čemu ti sudiš da te države nisu pogodne za život? Depresija? Don't think so.

A što se prvog dijela tvog posta tiče... To sigurno ne bi bilo u novinama, dakle mi ne bi znali. Pošto je ovo dospjelo u novine, treba se nešto promijeniti. Napominjem po 100-ti put, djetetov život jest ugrožen.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:29   #153
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
ovdje se ne radi ni o finskoj ni o africi. jebe mi se i za finsku i afriku.

Kako to misliš? Pa to dijete bi bilo jednako ugroženo i da ti ljudi odluče odselit u afričko pleme, samo se to ne bi događalo na teritoriju RH nego neke druge države.

Ako se već brineš za njihovo dijete, trebala bi se brinuti za njega neovisno na kojim zemljopisnim koordinatama se nalazi.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:32   #154
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Kako to misliš? Pa to dijete bi bilo jednako ugroženo i da ti ljudi odluče odselit u afričko pleme, samo se to ne bi događalo na teritoriju RH nego neke druge države.

Ako se već brineš za njihovo dijete, trebala bi se brinuti za njega neovisno na kojim zemljopisnim koordinatama se nalazi.


Da nema novinara, ne bi znali ni da žive u Hrvatskoj...

Očito ti to promiče
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:32   #155
zorane, kotulica je u pravu; dijete koje je rođeno i živi na teritoriju RH podliježe njenim zakonima, kao i mi ostali, koji također imamo pravo upozoriti na kršenje tih zakona. I nitko nije rekao da ne bi bili zabrinuti da se dijete odvede u afričku divljinu, samo što u tom slučaju ne bismo mogli učiniti ama baš ništa da mu pomognemo.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:33   #156
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Pa to dijete bi bilo jednako ugroženo ...
ne bi, bušmani imaju bolje razvijen sustav preživljavanja
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:33   #157
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Jesi bio kad u Finskoj? Švedskoj? Imao prilike upoznati ljude koji žive tamo? .
Jesam, prošli mjesec. Upravo zato ih i spominjem. Imaju velike probleme s alkoholizmom i depresijom, poglavito zbog dugih perioda bez sunčeve svjetlosti.

Također, ja sam bio u južnim djelovima... na sjevernim je lošije.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:34   #158
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Kako to misliš? Pa to dijete bi bilo jednako ugroženo i da ti ljudi odluče odselit u afričko pleme, samo se to ne bi događalo na teritoriju RH nego neke druge države.

Ako se već brineš za njihovo dijete, trebala bi se brinuti za njega neovisno na kojim zemljopisnim koordinatama se nalazi.
zorne k, pišeš besmislice što me čudi. inače znam od tebe pročitati zanimljive postove. ovaj to sigurno nije.

predlažem ti da pročitaš članak (jer mislim da ga uopće nisi pročitao) i da pogledaš malo slike u kojim uvjetima to dijete živi. u hrvatskoj. prema hrvatskim standardima. ne finskim ili afričkim.

do tada (i nekog tvog zanimljivog posta),

srdačno te pozdravljam.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:37   #159
Nije riječ o divljenju, riječ je o tome (bar meni) da ti država ne može i ne smije nametati kako ćeš i gdje živjeti.
Po logici koju protivnici ovog para zastupaju, loše je živjet u šumi jer se dijete može razboljeti. Jednako se tako može razboljeti i u finom stanu sa centralnim. Alergije, astma, slab imunitet, česte infekcije - danas se zna da je dio toga povezan s pretjeranom sterilizacijom prostora (domestosi i ina čuda). Naravno da ne zagovaram život u kocu niti mislim da bismo svi trebali pobjeć u šumu, ali ne mislim niti da država tu treba, štoviše da NE SMIJE urgirati. Barem ne dok u našem ustavu i zakonu postoji sloboda samoizražavanja i barem dok imamo pravo birati svoj način života.

Par o kojem sam ja govorila upravo je na tu foru odjebao Centar za socijalni rad. Uzeli su odvjetnika i izborili se za svoje pravo da sa svojom zdravom djecom žive kako žele. Osim toga, da država tu slučajno urgira malo žešće, postoji Europski sud za ljudska prava - malo proguglajte, nisu oni jedini koji tako žive. Mislim, Bode Miller je odrastao u točno takvim uvjetima.
Ovi moji imaju troje mrak klinaca, druže se, obrazovani su, proputovali su svijet, jednostavno su odabrali takav način života. Oni sretni, klinci sretni. Znam još jedan par koji živi tako s jednim klincem, ali u zajednici s još tri obitelji. Predivni su ljudi. I zdravi su - kad je to već svima takav bed.
Osim toga, ne kužim što vas toliko živcira? Ljudi ne uzimaju lijekove? Nisam znala da je to kažnjivo zakonom - posebno što ZAKON OMOGUĆUJE DA ODBIJETE BILO KOJU MEDICINSKU INTERVENCIJU. Isti taj zakon omogućuje da NE CIJEPITE dijete (iako je to obavezno) i da je to savršeno legalno uz plaćanje kazne po drugoj osnovi.
Moja obitelj ne uzima lijekove. Ja ih uzimam kad mi je život ugrožen, a sinu ih dajem u ful rijetkim (hvala bogu) okolnostima. Mali je zdrav i jak ko dren - a za vas sam, znam, neodgovorna mater kojoj treba poslat CZSR na vrat.
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:40   #160
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
ne bi, bušmani imaju bolje razvijen sustav preživljavanja
Pusti ti sustav, govorimo o uvjetima. Ova mala hrvatska obitelj odlučila je živjeti bez tehnologije, zdravstvene skrbi i ostalih vrednota 21. stoljeća.

Isto tako su mogli naći neko pleme koje živi na takav način i odseliti tamo. U tom slučaju se ne bi dizala frka, jer bi bili okruženi ljudima koji isto tako žive. Ovako, žive okruženi nama mobitelcima pa ispadaju frikovi i luđaci.

A briga za dijete... mogle su mu se i gore stvari dogodit. Npr. da su starci odlučili odselit u Rio, u neko siromašno predgrađe. E, al to nije u RH pa je onda ok.

A jel bi uzimali djecu jehovinim svjedocima?

A nazi skinheadsima?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.