Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 14:38   #1401
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ja sam pila Seroqel neko vrijeme ,nešto malo i nisam imala neki dobar dojam o njemu.I onda još pročitala da uzrokuje dijabetes pa sam to brzo odjebala.
Vaira najmanja doza me je totalno uspavala.
davno smo probali s malom dozom vaire za tjeskobu, međutim tresle su mi se ruke i dobila sam slušne halucinacije pa je dr odmah ukinula. što se tiče debljanja i dijabetesa, prošle sam godine na Montignacovom načinu prehrane izgubila 11 kg, tako da opet dolazimo na onu staru "sve je individualno". a to što sam opet nabrala kg je moja slabost prema slatkom s kojom se sad borim u glavi
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:40   #1402
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Ne kužim čemu uzimaš dva ista lijeka. Ok, kužim da je Seroquel sa postepenim oslobađanjem a Q-pin ne, ali opet mi je čudno da ti je psihić baš tako prepisao.
Kakvi su ti snovi od Seroquela? Ja sam uzimao 600 mg i imao svaku noć teške noćne more, a nije me baš ni uspavljivao...vrlo brzo sam ga se riješio

A što se tolerancije tiče, ona se ipak pojavljuje iako ne kod svih antipsihotika. Recimo olanzapin npr. ne razvija toleranciju, ali lijekovi kao klozapin, levopromazin i sl. uzrokuju. Evo ja sam sa 12,5 mg Nozinana došao na 150, i sa 12,5 mg Leponexa došao do 200. I mislim da ću uskoro još morati povećati dozu.
s obzirom da spominješ visoke doze i neke druge ap, jel se kod tebe radi o psihozi?

obično se kod tih dg daju visoke doze ap
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 19:56   #1403
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
s obzirom da spominješ visoke doze i neke druge ap, jel se kod tebe radi o psihozi?

obično se kod tih dg daju visoke doze ap
Ne psihoza, nesanica. Ali moja nesanica je toliko jaka da mi jedino ove doze koje bi i konja ubile pomažu. Mislim da sam isprobao sve do sada ali jedino su mi Vaira (u maksimalnoj dozi) i ova kombinacija Leponex+Nozinan pomogli. S time da će mi doktor vjerojatno još dići Nozinan na 200 mg jer mi je san jako isprekidan.
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 20:31   #1404
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Evo ja sam sa 12,5 mg Nozinana došao na 150, i sa 12,5 mg Leponexa došao do 200. I mislim da ću uskoro još morati povećati dozu.


Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Ne psihoza, nesanica. Ali moja nesanica je toliko jaka da mi jedino ove doze koje bi i konja ubile pomažu. Mislim da sam isprobao sve do sada ali jedino su mi Vaira (u maksimalnoj dozi) i ova kombinacija Leponex+Nozinan pomogli. S time da će mi doktor vjerojatno još dići Nozinan na 200 mg jer mi je san jako isprekidan.



koji je uzrok nesanice? ne mogu vjerovati u ove prestrašne doze
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 15:23   #1405
Ja sam izašao iz 2 noćne smjene jutros.Spavao sam sinoć možda ukupno pola sata do sat vremena.Ja naprosto ne mogu prirodno da usnijem tj utonem u san.Pre nekih 20-ak dana kako je Cerson izgubio djelovanje imao sam kutiju Flormidala.Probao sam sa jednom tbl od 15 mg i odmah sam utonuo u san.Ali to nije ni blizu prirodnog/normalnog sna jer ujutru se probudim pospan.Spavam 5-6 sati u komadu.Popio sam jednu kutiju,medjutim kako sve duže pijem sve sam depresivniji preko dana uz suicidalne ideje.Znam sigurno da je od tog lijeka,ali šta ću antipsihotike ne mogu piti ošamute me.Onda se pojavio strah šta kada i ovaj lijek prestane djelovati.Šta ću onda??
Ne mogu prestati misliti o tome,a onda se javlja tjeskoba,anksioznost pa i suicidalne ideje.
Psihijatru ne idem ima 3 mjeseca.
Gde su odavde ove osobe koje imaju dugoročnu nesanicu.Bila je jedna djevojka koji ne spava 20 godina.Niko više ne piše od ostalih insomničara.
Da vidim jel postoji neko alternativno rješenje.Mada sve sam probao.
Zašto si me Bože kasnio ovim paklom.Zaštoo??
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 15:26   #1406
tmarkulincic pa ideš li čovječe na posao?
Kako funkcionišeš uopšte preko dana??
Još se on hvali velikim dozama.
Ali koje je rješenje šta dizanjem doza doći će do dana kad će oba lijeka prestati djelovati.Šta onda?A nesanica je i dalje tu.
Neko je rekao da antipsihotici ne stvaraju toleranciju što nije istina.
Zašto onda pojačavamo doze da bi zaspali?
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:54   #1407
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
tmarkulincic pa ideš li čovječe na posao?
Kako funkcionišeš uopšte preko dana??
Još se on hvali velikim dozama.
Ali koje je rješenje šta dizanjem doza doći će do dana kad će oba lijeka prestati djelovati.Šta onda?A nesanica je i dalje tu.
Neko je rekao da antipsihotici ne stvaraju toleranciju što nije istina.
Zašto onda pojačavamo doze da bi zaspali?
Nemam stalni posao, studiram i povremeno radim preko student servisa. A preko dana funkcioniram najnormalnije, nisam ni ošamućen ni ništa, odlično podnosim svoju terapiju. Jedino što mi je san postao jako isprekidan u zadnje vrijeme pa mi je doktor rekao da ćemo dići Nozinan sa 150 na 200 mg ako se to nastavi.

@Ray of Light: ne zna se uzrok nesanice. Točnije, imam nesanicu od rođenja. Sjećam se strašnih batina od teta u vrtiću jer jedini nisam mogao spavati u 12 sati. To se nastavilo i tijekom škole, i sad na faksu. I sve je jače i jače. Dok nisam počeo uzimati AP samo sam razmišljao o samoubojstvu jer nisam više mogao izdržati toliko ne-spavanje. Pa znao sam probdjeti po tjedan dana i onda odspavati 2-3 sata i onda opet isto. Prestrašno. Ovi lijekovi su me preporodili. Sad funkcioniram normalno. Jedino što znam da ću s vremenom vjerojatno morati još podizati dozu ali što mogu, bolje i to nego ne spavati.
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:20   #1408
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
tmarkulincic pa ideš li čovječe na posao?
Kako funkcionišeš uopšte preko dana??
Još se on hvali velikim dozama.
Ali koje je rješenje šta dizanjem doza doći će do dana kad će oba lijeka prestati djelovati.Šta onda?A nesanica je i dalje tu.
Neko je rekao da antipsihotici ne stvaraju toleranciju što nije istina.
Zašto onda pojačavamo doze da bi zaspali?

ma tu se radi o drugoj dijagnozi, to što on ne želi o tome pisati, to je drugi par rukava, nije to "samo" nesanica kao ni kod mene, nedavno sam pitala svoju dr jel imam nesanicu zbog depresije ili je još nešto u igri, odgovorila je depresije i zbog mog bioritma i da bi me spasili od nesanice "upotrijebili smo ubojita sredstva", eto kak je ona nazvala moju kemiju i doze
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:21   #1409
Seroquel

Za liječenje shizofrenije Seroquel je potrebno uzimati dva puta dnevno. Ukupna dnevna doza za prva četiri dana liječenja iznosi 50 mg (prvi dan), 100 mg (drugi dan), 200 mg (treći dan) i 300 mg (četvrti dan). Od četvrtoga dana nadalje, dozu je potrebno titrirati do uobičajene učinkovite doze od 300 do 450 mg dnevno. Ovisno o kliničkom odgovoru i podnošljivosti kod pojedinog bolesnika, doza se može prilagoditi u rasponu od 150 do 750 mg dnevno.

Za liječenje maničnih epizoda povezanih s bipolarnim poremećajem, Seroquel je potrebno uzimati dva puta dnevno. Ukupna dnevna doza za prva četiri dana terapije iznosi kako slijedi: 100 mg (prvi dan), 200 mg (drugi dan), 300 mg (treći dan) i 400 mg (četvrti dan). Daljnje prilagodbe doze do 800 mg dnevno do
6. dana potrebno je provesti uz povećanja ne veća od 200 mg dnevno.
Doza se može prilagođavati ovisno o kliničkom odgovoru na liječenje i podnošljivosti lijekakod pojedinog bolesnika i to u rasponu od 200 do 800 mg dnevno. Uobičajena učinkovita doza se kreće u rasponu od 400 do 800 mg dnevno.

Za liječenje velikih depresivnih epizoda u bipolarnom poremećaju

Seroquel je potrebno uzimati jednom dnevno prije spavanja. Ukupna dnevna doza za prva četiri dana terapije iznosi kako slijedi: 50 mg (prvi dan), 100 mg (drugi dan), 200 mg (treći dan) i 300 mg (četvrti dan). Preporučena dnevna doza je 300 mg. Tijekom kliničkih ispitivanja nije zabilježena dodatna korist u skupini koja je primala dozu od 600 mg u odnosu na skupinu koja je primala dozu od 300 mg (vidjeti dio 5.1). Pojedini bolesnici mogu imati koristi od primjene doze od 600 mg. Doze veće od 300 mg mora propisati liječnik s iskustvom u liječenju bipolarnih poremećaja. Klinička ispitivanja su ukazala da se kod pojedinih bolesnika, u slučaju zabrinutosti oko podnošljivosti lijeka, može razmotriti smanjenje doze na minimum od 200 mg.


Za sprječavanje ponovne pojave maničnih, mješovitih ili depresivnih epizoda u bipolarnom poremećaju,

u bolesnika koji su odgovorili na kvetiapin u akutnom liječenju bipolarnog poremećaja, potrebno je nastaviti liječenje s uzimanjem jednake doze. Doza se može prilagoditi u rasponu od 300 mg do 800 mg na dan, primijenjeno dva puta dnevno, ovisno o kliničkom odgovoru i podnošljivosti pojedinog bolesnika. Važno je koristiti najnižu učinkovitu dozu lijeka u terapiji održavanja.
https://mediately.co/hr/drugs/B9Xsra...tablete#dosing

Leponex 25 mg tablete
SMJERNICA
Samo za shizofrene i bolesnike s psihotičnim poremećajima, s refrakternim oblicima bolesti na druge antipsihotike, po preporuci specijalista psihijatra.

Leponex 100 mg tablete

SMJERNICA
Samo za shizofrene i bolesnike s psihotičnim poremećajima, s refrakternim oblicima bolesti na druge antipsihotike, po preporuci specijalista psihijatra.

Terapijske indikacije

Liječenje shizofrenije rezistentne na terapiju
Leponex je indiciran u liječenju bolesnika sa shizofrenijom rezistentnom na terapiju te u bolesnika sa shizofrenijom koji na druge antipsihotičke lijekove, uključujući atipične antipsihotike imaju teške, neurološke nuspojave rezistentne na simptomatsku terapiju.
Terapijska rezistencija se definira kao izostanak zadovoljavajućeg kliničkog poboljšanja unatoč uporabi odgovarajućih doza najmanje dvaju antipsihotičkih lijekova, uključujući jedan atipični antipsihotik, a propisani su u odgovarajućem trajanju.Psihoza kod Parkinsonove bolesti
Leponex je također indiciran u psihotičnim poremećajima u bolesnika s Parkinsonovom bolešću, u slučajevima gdje standardna terapija nije imala učinka.
Doziranje i način primjene

Doziranje
Doziranje je potrebno individualno prilagoditi. Za svakog bolesnika potrebno je koristiti najnižu učinkovitu dozu. Za postizanje potrebne doze mogu se koristiti Leponex tablete različite jačine. Potrebna je oprezna titracija i raspored doziranja s podijeljenim dozama kako bi se rizici od hipertenzije, napadaja i sedacije sveli na najmanju moguću mjeru.
Uvođenje terapije Leponexom mora biti ograničeno na one bolesnike koji imaju ≥3500/mm3 bijelih krvnih stanica (3,5x109/l) i ≥2000/mm3 (2,0x109/l) neutrofila, i unutar su standardiziranih normalnih granica.
Prilagodba doze indicirana je u bolesnika koji uzimaju lijekove koji imaju farmakodinamičke i farmakokinetičke interakcije s Leponexom, kao što su benzodiazepini ili selektivni inhibitori ponovne pohrane serotonina (vidjeti dio 4.5).Prijelaz s prethodne terapije antipsihoticima na Leponex
Općenito se preporučuje da se Leponex ne smije uzimati u kombinaciji s drugim antipsihoticima. Kada je potrebno započeti liječenje Leponexom u bolesnika koji već uzimaju druge oralne antipsihotike, preporučuje se prvo prekinuti primjenu drugog antipsihotika postupnim smanjivanjem doze.
Preporučuje se sljedeće doziranje-Bolesnici sa shizofrenijom rezistentnom na terapiju
Početna doza
12,5 mg jedanput ili dvaput prvog dana, a zatim 25 mg jedanput ili dvaput drugog dana. Ako je podnošljivost dobra, dnevna doza može se polagano povećavati dodatkom od 25 mg do 50 mg, da bi se
postigla razina doze od 300 mg na dan unutar 2 do 3 tjedna. Nakon toga, po potrebi, dnevna doza se može dalje povećavati dodatkom od 50 do 100 mg u polutjednim, ili po mogućnosti, u tjednim intervalima.
Područje terapijske doze
U većine bolesnika antipsihotična djelotvornost može se očekivati s dozom od 200 do 450 mg na dan, podijeljenom u nekoliko doza. Ukupna dnevna doza može se nejednoliko podijeliti, tako da se najveći dio uzima prije spavanja.
Maksimalna doza
Za postizanje potpunog učinka liječenja manji broj bolesnika može zahtijevati veće doze, pa se u tom slučaju dopušta uz postupno razumno povećavanje (ono koje ne prelazi 100 mg) sve do 900 mg na dan. Međutim, pri dozama iznad 450 mg na dan potrebno je uzeti u obzir povećanu mogućnost nuspojava (osobito napadaja).
Doza održavanja
Nakon postizanja maksimalnog terapijskog učinka, u mnogih bolesnika učinak se može učinkovito održavati nižim dozama. Stoga se preporučuje pažljiva titracija doze na niže. Liječenje je potrebno održavati tijekom najmanje 6 mjeseci. Ako dnevna doza ne prelazi 200 mg, može se dati i odjednom navečer.

Nozinan 25 mg filmom obložene tablete
Terapijske indikacije

Akutni psihotični poremećaji.
Kronični psihotični poremećaji (shizofrenija, kronične neshizofrenijske deluzije: paranoidne deluzije, kronične halucinatorne psihoze).
Kratkotrajno liječenje određenih oblika teške depresije u kombinaciji s antidepresivima. Ova kombinacija lijekova može se primjenjivati samo u početnoj fazi liječenja, tj. tijekom 4 do 6 tjedana.

Doziranje i način primjene

Samo za primjenu u odraslih osoba.
Za peroralnu primjenu.
Uvijek se mora primijeniti najnižu učinkovitu dozu. Liječenje se mora započeti niskom dozom, te se zatim doza može postupno povećavati.
Dnevna doza iznosi 25 do 200 mg.
U određenim iznimnim slučajevima doza se može povećati do najviše 400 mg dnevno.
Dnevna doza može se uzeti odjednom, uvečer prije spavanja ili se može razdijeliti u tri dijela i uzimati u vrijeme obroka.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:26   #1410
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Nemam stalni posao, studiram i povremeno radim preko student servisa. A preko dana funkcioniram najnormalnije, nisam ni ošamućen ni ništa, odlično podnosim svoju terapiju. Jedino što mi je san postao jako isprekidan u zadnje vrijeme pa mi je doktor rekao da ćemo dići Nozinan sa 150 na 200 mg ako se to nastavi.

@Ray of Light: ne zna se uzrok nesanice. Točnije, imam nesanicu od rođenja. Sjećam se strašnih batina od teta u vrtiću jer jedini nisam mogao spavati u 12 sati. To se nastavilo i tijekom škole, i sad na faksu. I sve je jače i jače. Dok nisam počeo uzimati AP samo sam razmišljao o samoubojstvu jer nisam više mogao izdržati toliko ne-spavanje. Pa znao sam probdjeti po tjedan dana i onda odspavati 2-3 sata i onda opet isto. Prestrašno. Ovi lijekovi su me preporodili. Sad funkcioniram normalno. Jedino što znam da ću s vremenom vjerojatno morati još podizati dozu ali što mogu, bolje i to nego ne spavati.
bože dragi, pa zar nisu tvoji roditelji znali za te batine?!? jesi li ikad išao na psihoterapiju?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 10:29   #1411
Meni su htjeli dati Leponex za nesanicu što sam ja naravno odbio zbog njegovih opasnih nus pojava.Osim toga znam da bi to završilo isto kao i sa Vairom krenuo od minimalne doze i došao do maksimalne.
Kako uopšte smeju propisivati antipsihotike pacijentima koji nisu psihotični???
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 13:05   #1412
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
bože dragi, pa zar nisu tvoji roditelji znali za te batine?!? jesi li ikad išao na psihoterapiju?
Nisu znali jer im nisam govorio. Bojao sam se da ako im kažem da ću pobrati još žešće batine pa sam onda to prešutio.
A na psihoterapiju nisam nikad išao iako su mi savjetovali ali to se kod nas čeka po 6 mjeseci tako da mi se nije dalo čekati a i sumnjam da bi išta koristilo.
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:42   #1413
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Nisu znali jer im nisam govorio. Bojao sam se da ako im kažem da ću pobrati još žešće batine pa sam onda to prešutio.
A na psihoterapiju nisam nikad išao iako su mi savjetovali ali to se kod nas čeka po 6 mjeseci tako da mi se nije dalo čekati a i sumnjam da bi išta koristilo.
kako je to moglo proći nezapaženo?!?

što to točno znači "žešće" batine?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:14   #1414
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
kako je to moglo proći nezapaženo?!?

što to točno znači "žešće" batine?
meni se cini da me doma nisu bili bas njezni, cim se bojao uopce to ispricati. pt i sigurno bi isplakao uzroke svoje nesanice

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:58   #1415
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
meni se cini da me doma nisu bili bas njezni, cim se bojao uopce to ispricati. pt i sigurno bi isplakao uzroke svoje nesanice

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
nevjerojatno je da u vrtiću ne bi bilo ni jedne osobe koja se ne bi suprotstavila batinjanju djeteta- to kao prvo ( a i druga djeca su to gledala pa bi sigurno ispričala doma)

a o situaciji doma, možda bolje da ne otvaramo pandorinu kutiju

ili je sve izmišljena priča iliti trolanje- bilo bi bolje da je ovo, zar ne?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:43   #1416
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
nevjerojatno je da u vrtiću ne bi bilo ni jedne osobe koja se ne bi suprotstavila batinjanju djeteta- to kao prvo ( a i druga djeca su to gledala pa bi sigurno ispričala doma)

a o situaciji doma, možda bolje da ne otvaramo pandorinu kutiju

ili je sve izmišljena priča iliti trolanje- bilo bi bolje da je ovo, zar ne?
svašta. pa prije 30 ili 40 godina je svašta bilo u vrtićima, moj muž je pričao da ih je teta nalupala kad nebi spavali, a ako nije mogao jesti, juhu bi prelili preko glavnog jela, i nema ustajanja dok ne pojedeš.
i ja se sječam da su nas tete jednom zaključale i ostavile same, imali smo fraze od šoka. i nikom ništa. na žalost druga vremena.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:44   #1417
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
svašta. pa prije 30 ili 40 godina je svašta bilo u vrtićima, moj muž je pričao da ih je teta nalupala kad nebi spavali, a ako nije mogao jesti, juhu bi prelili preko glavnog jela, i nema ustajanja dok ne pojedeš.
i ja se sječam da su nas tete jednom zaključale i ostavile same, imali smo fraze od šoka. i nikom ništa. na žalost druga vremena.
katastrofa
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:51   #1418
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
svašta. pa prije 30 ili 40 godina je svašta bilo u vrtićima, moj muž je pričao da ih je teta nalupala kad nebi spavali, a ako nije mogao jesti, juhu bi prelili preko glavnog jela, i nema ustajanja dok ne pojedeš.
i ja se sječam da su nas tete jednom zaključale i ostavile same, imali smo fraze od šoka. i nikom ništa. na žalost druga vremena.
I ja sam prosao slicnu torturu u vrticu i nizim razredima osnovne skole. A u to vrijeme sam fasovao i kod kuce od staraca. Ne znam jel to uzrok nesanice i psihoze kod mene, ali ja sam se dotjerao u red zadnjih mjesec dana uz pomoc leponexa i normabela. Leponex uklanja psihozu i uspavljuje, a normabel smiruje i takodjer uspavljuje. Zahvaljujem @ Free like a wind na podijeljenom pozitivnom iskustvu s leponexom
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 09:41   #1419
U proteklih 48 sati sam spavao sat vremena svega.Više ovo ne mogu izdržati.Vi koji imate sličan problem,jel ima neko rješenje a da nisu lijekovi?
Pri lijekovima mislim na antipsihotike.Benzodiazepini mi polako gube djelovanje.
Spreman sam platiti silno bogatstvo ali kome se obratiti za pomoć?Imam suicidalne misli povremeno jer mislim da je to jedini način okončanja ovog pakla.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:37   #1420
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ja sam pila Seroqel neko vrijeme ,nešto malo i nisam imala neki dobar dojam o njemu.I onda još pročitala da uzrokuje dijabetes pa sam to brzo odjebala.
Vaira najmanja doza me je totalno uspavala.
Seroquel mislim da drma i po štitnjači, snižava hormone i povisuje TSH.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.