Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2004., 23:27   #1
Novogradnja (ZG)

dragi forumaši,

slobodno se pridružite sa savjetima i informacijama o novogradnjama na području zg ?
vanna is offline  
Old 06.09.2004., 23:34   #2
Vrbani 3, Spansko(zagrebacka-ljubljanska a.) Jarun(jarunska-hrgovici).

Ovo zadnje uz samo jezero, Alu stolarija, Inox ograde...
__________________
...
lego is offline  
Old 07.09.2004., 09:53   #3
joj da one nove zgrade na Jarunu su tako
ja'b se odmah selila..

jedino
UPOZORENJE

iz 15-togodisnjeg obitavanja na Jarunu.
u blizini je Aquarius - buka moguca ak se kupuje stan okrenut prema Jarunu
u blizini su i ostali bircevi - racunati na svadbe i ine zabave subotom te hrpu mlađarije ( ovaj ispricavam se - glasne mlađarije) po svuda.
racunati na barem jedan do dva sudara u 3 u noci pred zgradom jednom mjesecno ( sa sirenama policije i hitne )
ono sto ocu reci - zna biti bucno..poprilicno..
 
Old 07.09.2004., 23:20   #4
Quote:
lego kaže:
Vrbani 3, Spansko(zagrebacka-ljubljanska a.) Jarun(jarunska-hrgovici).

Ovo zadnje uz samo jezero, Alu stolarija, Inox ograde...
da vidjela sam projekt za vrbani 3 i ne znam stvarno šta da mislim...
inače odrasla u prečkom,uz jarun ali to su bila neka druga mirnija vremena.....

čini mi se da bi trebalo odabrati kvart koji sada nije toliko in, a koji bi za nekoliko godina mogao postati....

bdw. jarun (jarunska hrgovići) imaš kakve informacije tko tamo gradi?
vanna is offline  
Old 08.09.2004., 10:00   #5
Quote:
vanna kaže:
bdw. jarun (jarunska hrgovići) imaš kakve informacije tko tamo gradi?
mislim da ti to gradi pionir
nazalost nemaju site, mislim da u imeniku mozes pronaci njihov broj (ured im je u barakama na zagrebackoj)
zlocestoca is offline  
Old 13.09.2004., 02:08   #6
Ne znam da li je ovo bilo prije "prozvakano" tu, ali ukoliko nije onda baci pogled na:
http://www.hotoville.hr/

Cini mi se da je cjenovno vise nego prihvatljivo.
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Old 21.09.2004., 22:40   #7
što se tiče hotovile, nekako nisam još zrela za život izvan grada...

a i ne sviđa mi se tip zatvorenog naselja...
vanna is offline  
Old 21.09.2004., 23:03   #8
trnjanska
www.trnjanska.com i www.nivogradnja.hr

knezija i rudes
www.degrad.hr
zlocestoca is offline  
Old 22.09.2004., 12:23   #9
Quote:
zlocestoca kaže:
knezija i rudes
www.degrad.hr
ovi iz degrada rade jako dobro, ali su bezobrazni i neprofesionalni. moj muz dogovorio sve s njima, i dosli mi potpisati ugovor i ostaviti kaparu, kad prodali "nas" stan nekom tipu minutu prije nas!!! nisu se ni ispricali, nego kao u zajebanciji - k'o prvi njegovo! gamad jedna!!!
magriz is offline  
Old 22.09.2004., 13:14   #10
staro brestje... hegedušićeva...

malo sam škicnula i fakat jako lijepo izgleda naselje...
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 23.09.2004., 01:59   #11
Burićeva
__________________
no comment
fakin is offline  
Old 08.12.2004., 02:35   #12
Novogradnja (Zgb)

gdje je sve ima? gdje ima gradnje ili tek planova iste?

i jos nesto... koliko sam gledala cijene, dalo se naslutiti da je cijena po kvadratu niza kada je novogradnja tek u planu, dakle, kada radovi jos nisu ni poceli ili su tek poceli; a kada je zgrada gotova, cijena je puno veca (5-10 000 Eura za stan).
ili se to meni samo čini?

e, sad... ja bih htjela naci jednu takvu novogradnju koja se tek planira...
dreamer~dreams is offline  
Old 09.12.2004., 10:36   #13
evo... mozda pomogne... naravno, ako shtedish u rajfajzenu


Raiffeisen stambena štedionica na proljeće počinje graditi vlastite stanove

ZAGREB - Raiffeisen stambena štedionica je od početka ove godine odobrila 1685 kredita vrijednih 17,8 milijuna eura, čime je ukupan broj kredita dosegnuo 4078, a njihova vrijednost 33,6 milijuna eura, kazao je u utorak predsjednik Uprave RSŠ-a Hans Christian Vallant. Prema tim podacima, kazao je Vallant, Raiffeisen stambena štedionica vodeća je u Hrvatskoj.
Vallant je za sljedeći tjedan, u okviru planiranog razvoja vlastite stanogradnje, najavio objavljivanje poziva za prikupljanje ponuda za kupnju zemljišta »u Zagrebu i okolici«. Prema njegovim riječima, RSŠ će graditi stambene objekte iskoristive površine tisuću do 1500 četvornih metara, a cijena stanova će iznositi od 1000 do 1200 eura po četvornom metru. Početak gradnje najavljen je već za proljeće sljedeće godine. Vallant je također najavio kako sljedeće godine očekuje izmjenu zakonskih odredbi koje trenuačno ne dopuštaju međufinanciranje, čime bi se omogućilo ranije odobravanje kredita.
Prema očekivanjima Uprave, RSŠ će 2004. završiti s ukupno 220.000 potpisanih ugovora, u usporedbi s više od 213.000 potpisanih ugovora potkraj studenoga, čiji je ukupni ugovorni iznos dosegnuo 1,73 milijardi eura, a uplaćeni depoziti 1,69 milijardi kuna. Ove godine je u RSŠ-u potpisano 33.200 ugovora, s ugovornim iznosom od 274 milijuna eura, te je uplaćeno 369 milijuna kuna štednih depozita. Za sljedeću godinu RSŠ očekuje 45.000 potpisanih ugovora. Inače, prema podacima s kraja rujna RSŠ po broju potpisanih ugovora drži oko 40 posto tržišta stambene štednje.
Claire is offline  
Old 09.12.2004., 11:44   #14
Quote:
Claire kaže:
Raiffeisen stambena štedionica na proljeće počinje graditi vlastite stanove

cula sam za to!
i jedva cekam!
to je valjda jedini nacin da se domognem vlastitih kvadratica
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Old 09.12.2004., 12:10   #15
Da, i ja vrebam tu priliku jerbo mi se cini da je Hypo malo pretjerao sa cijenama. Jel se zna otprilike koje su lokacije u pitanju ili je cijela prica jos debelo u povojima?
Prolaznica is offline  
Old 09.12.2004., 18:44   #16
Quote:
Claire kaže:
evo... mozda pomogne... naravno, ako shtedish u rajfajzenu
štedim, ali tek jednu godinu, tako da kredit jos ne mogu realizirati. ali zapravo mi ne treba - prodat cemo nekretninu i kupiti stan
dreamer~dreams is offline  
Old 09.12.2004., 19:21   #17
Dobra vijest iz Reiffeisena, nadam se da će pokrenuti i druge da se počne više gradit pa mooožda jednog lijepog dana cijene postanu "zdravije".
-arhivar- is offline  
Old 10.12.2004., 01:12   #18
nego, jel to istina ili sam si ja zabrijala nešto? :Zubo:

jel zaista cijena po kvadratu niža za novogradnju koja je tek u planu pa kasnije, kada je zgrada izgrađena, cijena skoči? čini mi se da ima ljudi koji se time bave i zarađuju...
dreamer~dreams is offline  
Old 10.12.2004., 14:39   #19
... i gdje još znate da ima novogradnji?
dreamer~dreams is offline  
Old 10.12.2004., 16:51   #20
Quote:
dreamer~of~dreams kaže:

jel zaista cijena po kvadratu niža za novogradnju koja je tek u planu pa kasnije, kada je zgrada izgrađena, cijena skoči? čini mi se da ima ljudi koji se time bave i zarađuju...
je, istina je da cijena neizgrađenog kvadrata bude manja od onoga kad je zgrada pred useljenjem - takvi stanovi se dosta rijetko nađu, jer se sve uglavnom na samom početku rezervira i proda.
osim toga, stan koji se tek počinje graditi teško ćeš moći kupiti kreditom banke (za taj budući stan hipoteka može ići samo na drugu nekretninu). tek nakon što se provede etažiranje stan je upisan kao jedinica u zemljišne knjige i moguće je ići u proceduru s kreditom.

u slučaju da imaš cash, možeš kupiti što hoćeš, i bez tih "prepreka", ajmo tako reći. no, s cashom je veći rizik - jer ovo što imaš niz koraka koje moraš proći s bankom na neki način te štite da je stvar papirnato prilično dobro sređena.
Hannah is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.